piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Nowoczesny budynek Uniwersytetu Przyrodniczego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 stycznia 2011, 13:41

Tak będzie wyglądać centrum naukowe UP
Tak będzie wyglądać centrum naukowe UP

3 aule na kilkaset miejsc, 22 laboratoria, 8 sal komputerowych, kilkanaście dydaktycznych i park maszynowy. To wszystko znajdzie się na 12,5 tys. metrów kwadratowych super-nowoczesnego centrum naukowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

To Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej – dwa gigantyczne budynki ze stali i szkła, połączone przejściem na wysokości 2 piętra. Budowa ruszyła w sierpniu ub. roku, a dziś został oficjalnie wmurowany kamień węgielny pod nowy obiekt.

Ten powstaje przy ul. Głębokiej, obok klinik weterynarii UP, w miejscu dawnych hal maszynowych uczelni. – Jak zaczynali je burzyć, zakręciła mi się łezka w oku. Gdy na pierwszych latach studiów miałem tu zajęcia, wydawały się cudem techniki. Teraz stały się zabytkiem, który trzeba zburzyć. A w ich miejscu postawić coś naprawdę nowoczesnego – wspominał dziś Henryk Bichta, kanclerz UP.

W nowym obiekcie znajdą się wszystkie pomieszczenia naukowo-dydaktyczne Wydziału Inżynierii Produkcji, które obecnie są w pięciu różnych budynkach. – Ciasnych i znacznie od siebie oddalonych. Teraz wszystko będzie w jednym, świetnie przygotowanym i wyposażonym miejscu – podkreśla prof. Wiesław Piekarski, dziekan Wydziału IP.Na ul. Głęboką przeprowadzą się też studenci i pracownicy Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. – Będą tu nowe pracownie rzeźby, rysunku, malarstwa i planowania dla studentów architektury krajobrazu – tłumaczy dziekan tego wydziału prof. Andrzej Borowy.

Wszystkie od grudnia przyszłego roku, bo wtedy zakończy się budowa. Pochłonie 92 mln zł. Większość da Unia Europejska.

– Droga drogą – mówił dziś marszałek województwa Krzysztof Hetman, nawiązując do walki o budowę ekspresówki do Warszawy. – Ale jeżeli nie będziemy budowali kapitału intelektualnego i gospodarczego w naszym regionie, to z pewnością kolejnym pokoleniom będzie ciężej. Nie asfalt decyduje o przyszłości regionu, tylko mądrzy, wykształceni, otwarci na świat ludzie.

Uczelniany plac budowy

* Przy ul. Akademickiej – tuż za Agro II i Centrum Kongresowym – Uniwersytet Przyrodniczy buduje też nową siedzibę biblioteki. Zostanie oddana do użytku w połowie przyszłego roku.

* Prawie gotowe są Teoretyczne Zakłady Naukowe III Uniwersytetu Medycznego przy ul. Chodźki. Gigantyczny gmach z nowymi salami dydaktycznymi, laboratoriami i aulą na 200 miejsc ma rozwiązać kłopoty Wydziału Farmaceutycznego.

* Przy ul. Akademickiej pnie się w górę nowy Instytut Informatyki UMCS. Supernowoczesny budynek ma być gotowy na grudzień. Fasada będzie zbudowana ze szkła i światłowodów. A w środku kilkadziesiąt sal wykładowych i laboratoriów.

* KUL stawia na Poczekajce (obok szpitala przy al. Kraśnickiej) Instytut Biotechnologii. W budynku w kształcie trójkąta będą sale wykładowe, katedry pracowników, aula, a także laboratoria dydaktyczno-badawcze. Już we wrześniu 2012 r.

* Przy ul. Nadbystrzyckiej można już zobaczyć fundamenty Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej. Budynek (gotowy na grudzień 2012 r.) pomieści 32 laboratoria, pracownie i sale dydaktyczne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
tacowy
lublak
jurek
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

tacowy
tacowy (25 stycznia 2011 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ile kosztował "co łaska" pokropek?Czy uniwersytet stać na rozrzucanie pieniędzy?A może już biskup otrzymał obietnicę,że będzie tam jakiś wydział teologiczny?No b przecież trzeba wyszkolić pasterzy,ktrzy będą paśli (czytaj DOILI) baranki (boże)
Rozwiń
lublak
lublak (23 stycznia 2011 o 19:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='jurek' timestamp='1295803645' post='427956']
A gdzie bedą parkowac te wszystkie samochody?
[/quote]
Wzdłuż ul. Głębokiej, po obu stronach !!!
Rozwiń
jurek
jurek (23 stycznia 2011 o 18:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie bedą parkowac te wszystkie samochody?
Rozwiń
Pan Buk
Pan Buk (23 stycznia 2011 o 14:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#0000FF"]FILOZOFIA PRZYRODY czyli BEZ AXCELENCJI ANIRUSZ!

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie od dziś też wiadomo – choć w podświadomość wciskają inaczej – o KUL-awym poziomie KAT-olickim – jest to poziom Pożal Się Boże”.
Sięgając do Historii Kościoła to już sam [color="#FF0000"]Mikołaj Kopernik[/color] poinformował Pana Boga, że stwarzając Świat[color="#FF0000"] coś Mu się pokręciło i kręci nie tym co trzeba[/color]... w Nagrodę Niebieską [color="#FF0000"]został zakazany[/color]!
Lata leciały i co chwilę naukowcy przypominali Panu Bogu, [color="#FF0000"]że na Świecie są rzeczy, o których nawet panu Bogu się nie śniło [/color]– odkrywali nowe Planety (Pan Bóg o nich nycz nie wiedział!).
I lata leciały... w latach 1980-tych [color="#FF0000"]KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lub Boży z błędami[/color], których nie widziały nawet tęgie umysły KUL-awe zwane „[color="#FF0000"]naukowcami[/color]”! Na takich (o)błędach zdobywano KUL-awe tytuły naukowe.
W latach 1980-tych ([color="#FF0000"]1982[/color]) księ[color="#FF0000"]ŻULKI rozbiły KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color], ale związek ma się całkiem dobrze o czym może nawet poczytać sam Pan Bóg przy założeniu, [color="#FF0000"]że czytać potrafi![/color]
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC pozwoli sobie zauważyć, że T.W. „Filozof” pcha się wszędzie ze święconką, a wszyscy chodzą [color="#FF0000"]na KUL-anach oddając cześć Bogu[/color]!
Porównując to wszystko (święcone oczywiście) z tym co pozostało po PRL-u nie widać żadnej różnicy – [color="#FF0000"]jak stał gmach PZPR-u[/color] (obecnie Universystet Medyczny), [color="#FF0000"]tak stoi dalej[/color] choć nie święcony! [color="#FF0000"]Jak stał UMCS – tak stoi dalej[/color], choć ….[color="#FF0000"] choć T.W. „Filozof” ma ochotę prześwięcić go[/color] na Uniwersytet[color="#FF0000"] MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ[/color]!
Obecnie wyciąga łapę po UP!
Aby sprostać Boskiej Mądrości wszystkie lubelskie Uczelnie starają się dorównywać [color="#FF0000"]KUL-awemu poziomowi[/color] pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color], a to w prostej linii prowadzi do nowych, bo KAT-olickich tytułów naukowych:

a) mgr - to [color="#FF0000"]BARANEK - skrót BARAN.[/color]
 dr - to [color="#FF0000"]BARANEK BOŻY - skrót BARAN. B.[/color]
c) hab. - to [color="#FF0000"]HABITOWY - skrót HABIT.[/color]
d) prof. - to [color="#FF0000"]OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.[/color]

Jeśli ktoś nie wierzy, to są dowody na istnienie Boskiej Mądrości w wydaniu [color="#FF0000"]lubelskich Pallotynów[/color], a może lubelskich Pall..antów od wieków serwujących na dzwonach cyfrowych „[color="#FF0000"]AVE MARIA[/color]” [color="#FF0000"]F. Schuberta[/color] mających tylko [color="#FF0000"]50%[/color] wspólnego ze wspomnianym utworem – nikt tego nie widzi i nie słyszy mimo że każdej niedzieli w południe [color="#FF0000"]walą na cały regulator[/color]!, a Lublin toż pretenduje do [color="#FF0000"]STOLICY KUL-tury 2016[/color]!

Jeśli Święcony UP zrówna się z Boską Mądrością będzie mógł hodować [color="#FF0000"]kąKUL-e[/color] – jest to biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Święconą[/color]!

Zamiast prosić Axcelencję T.W. „Filozofa” do prześwięcania wszystkiego [color="#FF0000"]lepiej prześwięcić Axcelencję[/color]...

Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje ePi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]Z[/color])[color="#FF0000"]KOP[/color]at[color="#FF0000"]owi[/color] i wszystkim księ[color="#FF0000"]ŻULKOM[/color]:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]


DZIECIOM ZAŚ:

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2)czeKULadowego Zbawiciela;
2)czeKULadową Panienkę;
3)i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...[/color]
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchowne[/color]j!

jako, że „[color="#FF0000"]NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK[/color]...”

[color="#FF0000"]Skoro wyszło Ciało Pańskie i Krew pańska – kąKUL-e też wyjdą[/color]!
Wszystkie zaś księŻULKI , z Naukowcami Włącznie, jak staną[color="#FF0000"] w Procesyjnym Orszaku z Kropidłami nad Plantacją kąKULi – będzie to Niebieski Kombajn do Podlewania kąKULi[/color] – taki CUD Przemiany Świecenia Wszystkiego na Ziemi w Podlewanie kąKULi!

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z
WAMPIRYZMEM urojonego - taka[color="#FF0000"] Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

Na koniec KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆORGANISTÓW i ASC ponawia propozycję nadania [color="#FF0000"]KUL[/color]-owi symbolu [color="#FF0000"]Międzynarodowej Stolicy Mądrości Inaczej[/color] „[color="#FF0000"]QL[/color]”. Umieszczając w KULejną Rocznię Świętego Humanizmu znany slogan: „[color="#FF0000"]DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT[/color]”

Nie tak dawno ratusz (lubelski) dał PO-PiS[color="#FF0000"] Ministerstwa Głupich Kroków[/color] zwanego KUL-awym Ministerstwem.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zastanawia się czy [color="#FF0000"]KUL-awe Ministerstwo jest Święcone[/color]?

O pomyślny przebieg budowy należy słać gorące prośby do Nieba w stylu "[color="#FF0000"]AVE MAFIJA[/color]":

"[color="#FF0000"]Zdrowaś Mafijo, Łaskiś Pełna -
Pan z Tobą.
B(L)OGoslawionaś Ty między Mafijami
i B(L)OGoslawiony Owoc Żywota Twojego!
Święta Mafijo, Matko Boża*
Módl się za Nami grzecznymi teraz
i w Godzinę Śmierci Naszej. Amen[/color]".

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] - czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)

*[color="#000000"] BOŻ - członek Mafijn[/color]y [/color]
Rozwiń
andrzej
andrzej (22 stycznia 2011 o 22:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy w Polsce nic nie da się zrobić bez czarów czarnych czarownikow, chyba już wróciliśmy do afryki
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!