poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Nowy biurowiec stanie przy ul. Wieniawskiej. Od soboty zmiana organizacji ruchu

Dodano: 24 lipca 2015, 15:09
Autor: Dominik Smaga

W sobotę ruszą przygotowania do budowy biurowca, który ma się stać nową siedzibą Urzędu Miasta. Stanie na działce przy ul. Wieniawskiej. Z powodu prac już od soboty na dwa lata zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie

Budynek postawi lubelski deweloper Edward Leńczuk prowadzący firmę Orion, który w listopadzie 2013 r. kupił tę nieruchomość od miasta za 11,7 mln zł. Niewiele później Urząd Miasta ogłosił, że poszukuje biur, które mógłby wynająć, ale nie wymagał tego, by budynek już istniał. Ze złożonych ofert Ratusz wybrał Leńczuka i zawarł z nim umowę najmu.

– Do 30 września 2017 r. deweloper ma czas na przekazanie pomieszczeń – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

W związku z tą inwestycją już w sobotę zmieni się organizacja ruchu. I to na dwa lata. Kierowcy jadący ul. Ewangelicką od strony Krakowskiego Przedmieścia nie będą mogli skręcić w lewo w ul. Karskiego, by dostać się do Wieniawskiej. Znaki zmuszą kierowców do tego, by skręcili w lewo tuż przed gmachem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Właśnie tędy, ul. Tramecourta dotrą do Wieniawskiej i Lubomelskiej. Na uliczce biegnącej wzdłuż urzędu samochody będzie można stawiać wyłącznie równolegle do jezdni.

Zmiany dotkną też pieszych, bo ul. Karskiego (ta bliżej Biedronki) zostanie całkowicie zagrodzona (znikną tym samym miejsca parkingowe) i nie będzie można nią przejść. – W ul. Wieniawskiej istniejące przejście dla pieszych zostanie przeniesione w kierunku Krakowskiego Przedmieścia – informuje Tomasz Klimkiewicz, dyrektor inwestycji „Spokojna” w firmie Budimex.

Do nowej siedziby urzędnicy mają się przenieść bezpośrednio po zakończeniu budowy. – Po przeprowadzce z obecnych 26 lokalizacji, Urząd Miasta będzie prowadził działalność jedynie w 5 siedzibach – zapowiada Krzyżanowska. Urzędnicy pozostawią sobie do pracy tylko Ratusz, Trybunał Koronny, biurowiec przy Wieniawskiej 14 i Lipowej 27.

Pozostałe pomieszczenia i budynki, których właścicielem jest Urząd Miasta lub Skarb Państwa będą sprzedane, wynajęte lub adaptowane na inne cele, a te obecnie wynajmowane przez gminę zostaną przekazane właścicielom.

Ratusz zastrzega, że nawet po przeprowadzce nadal czynne będą Biura Obsługi Mieszkańców przy ul. Szaserów 13-15, ul. Kleeberga 12a, ul. Filaretów 44, a także Miejskie Centrum Przetwarzania Danych przy Al. Racławickich, gdzie znajduje się główna serwerownia.

Czytaj więcej o: Lublin wieniawska Orion biurowiec
HistoryJa
Gość
Gość
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

HistoryJa
HistoryJa (25 lipca 2015 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

z jakiego powodu skandaliczny ???

Powodów jest wiele. Pośród tych najbardziej skandalicznych jest przekazanie rok temu działki wraz z budynkiem prokuraturze okręgowej za przysłowiową złotówkę. Wartość tamtej parceli wraz z budynkiem wynosiła ponad 15 milionó złotych.

To jest róznież jedna z przyczyn dlaczego tego typu deale jak ten pomiędzy "ratuszem", a jedną z firm byłego prezydenta mogą aktualnie uchodzić bezkarnie.

Tak poza tym, to w czasie, w którym zapadła decyzja o złomowaniu nieruchomości po Odlewni Ursus(równie dobrze można było tam utworzyć centrum biurowe instytucji publicznych) obecny prezydent naszego miasta pełnił w naszym mieście funkcję dyrektora delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa. Sprawdź sobie kompetencje tamtego organu oraz jaki firmy zlikwidowano w latach 1996-2006. To był również czas, w którym sprzedano LPBM jako spółkę miejską  obecnemu budowniczemu przyszłych powierzchni biurowych.

Rozwiń
Gość
Gość (25 lipca 2015 o 07:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
masakra urzędniczej głupoty - sprzedać by wynająć. Rozumiem brak kasy, ale w umowie można zastrzec odkupienie np. po 5-10 latach
Rozwiń
Gość
Gość (25 lipca 2015 o 07:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a nie prościej było samemu na własnej działce wybudować i nie płacić za wynajem.To tak jakby obywatel mający działkę sprzedał ją sąsiadowi,a potem wynajmował od niego dom,który ten wybudował.Czy ktoś myślący ekonomicznie tak robi?????????????????/
Rozwiń
Gość
Gość (25 lipca 2015 o 06:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miasto sprzedaje działkę,aby potem na tej działce wynajmować od deweloperą biura. Zaiste - dziwna transakcja.
Rozwiń
psiak
psiak (24 lipca 2015 o 22:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za ten skandaliczny układ miasto-leńczuk pójdą kiedyś siedzieć.

z jakiego powodu skandaliczny ???

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!