czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Nowy blok zamiast drzew. Zielony teren może zamienić się w plac budowy


Cena wywoławcza półhektarowej działki została ustalona na 5,6 mln zł
Cena wywoławcza półhektarowej działki została ustalona na 5,6 mln zł

W plac budowy może się zmienić zielony teren między blokami przy Al. Racławickich. Wojsko będące właścicielem tej nieruchomości wystawia ją na sprzedaż, a Ratusz zgada się, by między istniejącą zabudowę, kosztem zieleni, wstawić blok mieszkalny

Mowa o placu położonym tuż przy Al. Racławickich koło sklepu Rossmann, naprzeciw szpitala wojskowego. Działka leży na lekkim wzniesieniu, jej większą część porastają drzewa, są tu również dwa parkingi. Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła już, że wystawi nieruchomość na sprzedaż.

Cena wywoławcza półhektarowej działki została ustalona na 5,6 mln zł. Z tą samą ceną nieruchomość trafiła na licytację już zeszłej jesieni. Wtedy zgłosił się jeden chętny kupiec, ale ostatecznie wycofał się z przetargu.

O tym, co można tu zbudować przesądza decyzja wydana przez Urząd Miasta. – Decyzja dotyczy budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami, w tym handlem o powierzchni sprzedaży do 1200 mkw. – informuje Joanna Bobowska z Urzędu Miasta, który dopuścił tu również uruchomienie gastronomii, przychodni, czy też „usług zamieszkania zbiorowego”. Parkingi miałyby się znaleźć pod ziemią. – Maksymalna wysokość budynku została ustalona do 20 metrów.

Umożliwiająca taką inwestycję decyzja o warunkach zabudowy została wydana przez Ratusz na wniosek jednej z firm deweloperskich, lubelskiej spółki Chrzanowscy Development. Jej wniosek wpłynął do Urzędu Miasta zeszłej jesieni, niedługo przed nieudanym przetargiem wojska. – Decyzja została wydana na początku bieżącego roku – dodaje Bobowska.

Spółka Chrzanowscy Development nie zdradza jeszcze, czy przystąpi do licytacji.

Ta sama firma kupiła wcześniej od Agencji Mienia Wojskowego inną działkę w tej dzielnicy. Chodzi o wąski pas ziemi przy ul. Spadochroniarzy, położony za parkingiem na tyłach hotelu Huzar.

Vieniava

O nieruchomość przy ul. Spadochroniarzy mającą 0,4 ha walczyły rok temu cztery firmy i to dość zaciekle, bo podczas licytacji cena była podbijana aż 60 razy. Stawka wywoławcza wynosiła 1,6 mln zł, natomiast ziemia została ostatecznie sprzedana za ponad 3,5 mln zł. Teraz mają tu powstać nowe mieszkania.

– Jesteśmy w bardzo zaawansowanej fazie projektowania i uzyskiwania pozwoleń. Na obecnym etapie nie możemy jednak jeszcze podać konkretnego terminu rozpoczęcia inwestycji – mówi Magdalena Chrzanowska z firmy Chrzanowscy Development.

Projekt pod nazwą „Vieniava” obejmuje dwa budynki z ok. 80 mieszkaniami. Każdy blok będzie miał pięć kondygnacji z garażem podziemnym. Mieszkania będą mieć od 42 do 122 mkw. powierzchni, a lokatorzy będą mogli korzystać z balkonów lub tarasów o powierzchni nawet do 50 mkw. Przy mieszkaniach na parterze zaprojektowano ogródki.

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje Lublin
Użytkownik niezarejestrowany
żenada
Użytkownik niezarejestrowany
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 października 2017 o 19:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Miasto popiera wycinanie zieleni. Jak zwykle. W Lublinie to norma.
Rozwiń
żenada
żenada (25 października 2017 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Zauważyłam że jest taki kretyn co manialklnie pisze o blokach jako synonimowi rozwoju a o zieleni jako wychodku dla psów i pijaków. Do kogo pisze? Głupszych od siebie? Nawet troll w mieście deweloperów musi być opłacany po "wschodniemu"
A ja zauważyłem całą masę debili, którzy są tak upośledzeni, że nie potrafią wskazać na jakiej podstawie prawnej organ administracji miałby uzależniać treść swojej decyzji od "opinii społecznej". Nie wstyd się tak ośmieszać i głupoty pierniczyć, co? Fakty są takie, że prezydent musi wydać zgodę, bo takie jest prawo, a deweloper może kupić działkę, którą ktoś sprzedaje. I koniec i kropka. Jak ktoś tego nie rozumie i jęczy coś o zieleni i bredzi o "mieście deweloperów" to powinien wrócić do szkoły podstawowej i przerobić podstawowy kurs czytania ze zrozumieniem.
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2017 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zauważyłam że jest taki kretyn co manialklnie pisze o blokach jako synonimowi rozwoju a o zieleni jako wychodku dla psów i pijaków. Do kogo pisze? Głupszych od siebie? Nawet troll w mieście deweloperów musi być opłacany po "wschodniemu"
Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2017 o 08:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skandal prezydent wszystkich deweloperów żadnemu terenowi nie odpuści. Betonowy postkomuszy książe w natarciu
Rozwiń
Gość
Gość (24 października 2017 o 23:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i dobrze że budują. Nowe bloki to nowi mieszkańcy, to praca dla budowlańców, wykończeniowców, sklepów meblowych, większe obroty okolicznych sklepów, więcej uczniów w miejscowych szkołach. Bardzo dobrze, że budują, niech Lublin się rozwija!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!