Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 kwietnia 2017 r.
6:52

Nowy dyrektor COZL. Do czasu powrotu do zdrowia Zbigniewa Stopy

7 20 A A
Grzegorz Gomoła był dyrektorem szpitala św. Tadeusza w Łukowie
Grzegorz Gomoła był dyrektorem szpitala św. Tadeusza w Łukowie

Zmiany na stanowisku dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Do czasu powrotu do zdrowia Zbigniewa Stopy, placówką będzie kierował Grzegorz Gomoła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, dyrektor COZL Zbigniew Stopa trafił w poniedziałek do Kliniki Neurologii SPSK4 w Lublinie. Jego stan ma się poprawiać. Nie wiadomo jednak jak długo zostanie w szpitalu i kiedy wróci do pracy.

– Mogę powiedzieć tylko tyle, że dyrektor jest na zwolnieniu. Jego obowiązki decyzją zarządu województwa przejął Grzegorz Gomoła, dotychczasowy dyrektor ds. finansowo-organizacyjnych – mówi Wojciech Siomak, rzecznik COZL.

Gomoła będzie miał pełne kompetencje dyrektora COZL, takich jak podpisywanie dokumentów i prowadzenie negocjacji związanych z rozbudową szpitala, a także restrukturyzacją płac.

– To kwestie priorytetowe. Dyrektor Gomoła potrzebuje kilku dni na wdrożenie się w te tematy – mówi Siomak. – Ważne jest to, że będzie to kontynuacja tego, co rozpoczął dyrektor Stopa.
Grzegorz Gomoła został zatrudniony w COZL w drugiej połowie ubiegłego roku. Może się pochwalić doświadczeniem na dyrektorskim stołku.

W maju 2015 r. Gomoła stracił stanowisko dyrektora szpitala św. Tadeusza w Łukowie po głośnej sprawie z małą Zosią. Podopieczna łukowskiego domu dziecka miała być zaniedbywana przez personel medyczny szpitala. Grupa rodziców ujawniła amatorskie nagrania, na których widać dziewczynkę leżącą w swoich odchodach.

Wypowiedzenie umowy o pracę zarząd powiatu wręczył Gomole 4 maja. W uzasadnieniu można było m.in. przeczytać o „zasadniczych rozbieżnościach co do wizji funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej w powiecie”, „różnicach poglądów w temacie dochodzenia do standardów” i wreszcie o „utracie zaufania do dyrektora”. Dyrektor mówił nam wówczas, że te zarzuty są dla niego niezrozumiałe. Ostatecznie powiat zamienił wypowiedzenie z pracy na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.

– To nie jest priorytetowa sprawa dla naszego szpitala – stwierdza rzecznik COZL zapytany o tamta sprawę. – Poza tym Grzegorz Gomoła zaczął pracę w COZL po tym jak kierował Polikliniką MSWiA w Siedlcach, a nie bezpośrednio po odejściu z łukowskiego szpitala – zaznacza.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Fanka / 9 kwietnia 2017 o 21:14
to jest zwykły pajac - najlepsza była by robota w cyrku , najlepiej w cyrku Zalewskim
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 22:59
Bardzo się cieszę że w tym szpitalu dyrektorem została osoba z tak bogatym doswiadczeniem. Będąc pacjentem słyszałem wiele drobnego o Panu Grzegorzu że dla Niego najważniejsza jest pomoc i wsparcie dla chorych ludzi a przecież dla każdego pacjenta to jest najważniejsze. Jest mi niezmiernie przykro jak zdrowi ludzie tak łatwo opluwaja Dyrektora Grzegorza za to że bezgranicznie poświęca się dla ludzi cierpiących i robi wszystko by znaleźć dla nich ratunek. Jest Wielki Tydzień proszę więc wszystkich czytelników o modlitwę w intencji Dyrektora Grzegorza wszystkich pracowników COZL oraz pacjentów
Bardzo się cieszę że w tym szpitalu dyrektorem została osoba z tak bogatym doswiadczeniem. Będąc pacjentem słyszałem wiele drobnego o Panu Grzegorzu że dla Niego najważniejsza jest pomoc i wsparcie dla chorych ludzi a przecież dla każdego pacjenta to jest najważniejsze. Jest mi niezmiernie przykro jak zdrowi ludzie tak łatwo opluwaja Dyrektora Grzegorza za to że bezgranicznie poświęca się dla ludzi cierpiących i robi wszystko by znaleźć dla nich ratunek. Jest Wielki Tydzień proszę więc wszystkich czytelników o modlitwę w intencji Dyrektora ... rozwiń
Avatar
wacek / 8 kwietnia 2017 o 10:59
milion powinne zarabiac  jak nie wiesz ile zarabiaja pielegniarki w szpitalach
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2017 o 21:41
3.000 tys. zł zasadniczego plus dodatki plus dyżury to mało??????????????????? A ile powinny zarabiać pielęgniarki? Sto tysięcy?
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2017 o 20:03
osoba po takiej aferze znalazla zatrudnienie w cozlu ? to w cozlu tez pacjenci maja w fekaliach lezec? to jakis skandal i pokazuje ze osoba skompromitowana dostaje prace znowu na stanowisku. co to za klika i kolesioskie powiazania pozwalaja takiej osobie znowu kierowac szpitalem.a gornik zaproponowal pielegniarkom pensje 3 tys brutto czyli 2 tys miesiecznie i skaralo go niebo bo nie wolno tak traktowac nasze kochane pielegniarki. czasy niewolnictwa sie juz skonczyly.
Avatar
Elżbieta / 7 kwietnia 2017 o 19:38
Panie Dyrektorze, nie ma Pan łatwo. Gratuluję odwagi! Życzę powodzenia!
Avatar
Fan / 7 kwietnia 2017 o 19:34
W tym szpitalu trzeba po pierwsze posprzątać, po drugie przewietrzyć, po trzecie ustawic na nowo. Najgłośniej krzyczą ci, którym w tym burdelu żyje się wyśmienicie. Powodzenia Grzegorzu !!!
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2017 o 17:06
Wieśniaki zarządzają takim obiektem? To obora zapewniona. Zielono mi, jak pewnie zabrzęczałaby mucha.
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2017 o 11:04
Ja nie wiem - czy w tym mieście nie ma kogoś na dyrektorski stołek, kto nie ma w swoim CV jakiejś afery ??
Avatar
lekarz / 7 kwietnia 2017 o 10:39
Znam tego pana, jakość w sensie medycznym nie ma dla niego znaczenia, liczą się tylko procedury. wielka szkoda dla tej placówki i jej pracowników
Avatar
Fanka / 9 kwietnia 2017 o 21:14
to jest zwykły pajac - najlepsza była by robota w cyrku , najlepiej w cyrku Zalewskim
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2017 o 22:59
Bardzo się cieszę że w tym szpitalu dyrektorem została osoba z tak bogatym doswiadczeniem. Będąc pacjentem słyszałem wiele drobnego o Panu Grzegorzu że dla Niego najważniejsza jest pomoc i wsparcie dla chorych ludzi a przecież dla każdego pacjenta to jest najważniejsze. Jest mi niezmiernie przykro jak zdrowi ludzie tak łatwo opluwaja Dyrektora Grzegorza za to że bezgranicznie poświęca się dla ludzi cierpiących i robi wszystko by znaleźć dla nich ratunek. Jest Wielki Tydzień proszę więc wszystkich czytelników o modlitwę w intencji Dyrektora Grzegorza wszystkich pracowników COZL oraz pacjentów
Bardzo się cieszę że w tym szpitalu dyrektorem została osoba z tak bogatym doswiadczeniem. Będąc pacjentem słyszałem wiele drobnego o Panu Grzegorzu że dla Niego najważniejsza jest pomoc i wsparcie dla chorych ludzi a przecież dla każdego pacjenta to jest najważniejsze. Jest mi niezmiernie przykro jak zdrowi ludzie tak łatwo opluwaja Dyrektora Grzegorza za to że bezgranicznie poświęca się dla ludzi cierpiących i robi wszystko by znaleźć dla nich ratunek. Jest Wielki Tydzień proszę więc wszystkich czytelników o modlitwę w intencji Dyrektora ... rozwiń
Avatar
wacek / 8 kwietnia 2017 o 10:59
milion powinne zarabiac  jak nie wiesz ile zarabiaja pielegniarki w szpitalach
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2017 o 21:41
3.000 tys. zł zasadniczego plus dodatki plus dyżury to mało??????????????????? A ile powinny zarabiać pielęgniarki? Sto tysięcy?
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2017 o 20:03
osoba po takiej aferze znalazla zatrudnienie w cozlu ? to w cozlu tez pacjenci maja w fekaliach lezec? to jakis skandal i pokazuje ze osoba skompromitowana dostaje prace znowu na stanowisku. co to za klika i kolesioskie powiazania pozwalaja takiej osobie znowu kierowac szpitalem.a gornik zaproponowal pielegniarkom pensje 3 tys brutto czyli 2 tys miesiecznie i skaralo go niebo bo nie wolno tak traktowac nasze kochane pielegniarki. czasy niewolnictwa sie juz skonczyly.
Avatar
Elżbieta / 7 kwietnia 2017 o 19:38
Panie Dyrektorze, nie ma Pan łatwo. Gratuluję odwagi! Życzę powodzenia!
Avatar
Fan / 7 kwietnia 2017 o 19:34
W tym szpitalu trzeba po pierwsze posprzątać, po drugie przewietrzyć, po trzecie ustawic na nowo. Najgłośniej krzyczą ci, którym w tym burdelu żyje się wyśmienicie. Powodzenia Grzegorzu !!!
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2017 o 17:06
Wieśniaki zarządzają takim obiektem? To obora zapewniona. Zielono mi, jak pewnie zabrzęczałaby mucha.
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2017 o 11:04
Ja nie wiem - czy w tym mieście nie ma kogoś na dyrektorski stołek, kto nie ma w swoim CV jakiejś afery ??
Avatar
lekarz / 7 kwietnia 2017 o 10:39
Znam tego pana, jakość w sensie medycznym nie ma dla niego znaczenia, liczą się tylko procedury. wielka szkoda dla tej placówki i jej pracowników
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!