niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Nowy dziekan, stare problemy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2003, 22:15
Autor: (rad)

Wczorajsze spotkanie studentów z władzami Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Wańkowicza było bardzo gorące. Studenci zarzucili władzom złamanie obietnic i domagali się konkretnych wyjaśnień. Niestety, władze szkoły udzieliły tylko nowych obietnic.

Obecnie nikt nie jest w stanie zagwarantować studentom spokojnego dokończenia nauki.
– To szkoła jeszcze istnieje? – dziwił się jeden z wykładowców przed spotkaniem.
Istnieje, lecz nie wiadomo jak długo. W marcu nielegalne wydziały WSD, m.in. w Lublinie i w Chełmie, zostały postawione w stan likwidacji. To był warunek uzyskania przez uczelnię zgody na dalsze funkcjonowanie. Jednak w lipcu MENiS takiej zgody nie wydał. Dopiero 9 września szkoła uzyskała warunkowe, roczne pozwolenie na działalność. Jednym z warunków przedłużenia pozwolenia jest zaniechanie kształcenia w wydziałach zamiejscowych. – Nie zgadzamy się na to – mówił rektor WSD, Michał Bogusławski. – Ci, którzy rozpoczęli naukę w Wańkowiczu, na pewno ją skończą.
Studentom to nie wystarczyło. Zwłaszcza tym, którzy mają przed sobą jeszcze dwa lata nauki, a uczelnia ma zgodę tylko na rok pracy. Nie ma też żadnej pewności,
że wydziały zamiejscowe dostaną od ministerstwa zgodę na działalność. Kolejny wniosek w tej sprawie ma zostać przygotowany do 10 października.
Tymczasem na studentów czekały kolejne wiadomości. – Dr Gołoś przestaje pełnić obowiązki dziekana w Lublinie – ogłosił rektor Bogusławski.
Studenci byli oburzeni. – Na poprzednim spotkaniu pan rektor obiecał nam, że Michał Gołoś zostanie naszym dziekanem. Jak mamy wierzyć w zapewnienia władz szkoły?
Powodem zmiany na stanowisku dziekana był fakt, że podobne stanowisko
dr Gołoś piastował również w chełmskiej filii WSD w Chełmie. – Zdaniem MENiS taki stan rzeczy był niedopuszczalny – tłumaczył rektor.
Nowym dziekanem WSD w Lublinie została dr Bożena Dziemidok-Olszewska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!