niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Nowy komendant Straży Miejskiej nie musi umieć zarządzać

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 sierpnia 2012, 21:12
Autor: Dominik Smaga

 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Bardzo nisko ustawiona jest poprzeczka dla kandydatów na nowego komendanta Straży Miejskiej. – Przepisy nie pozwalają nam inaczej określić wymogów – twierdzi Ratusz.

Choć komendant ma rządzić setką ludzi, to kierownicze doświadczenie trafiło na listę wymogów nieobowiązkowych.

Podobnie jak odporność na stres i wysoka kultura osobista. Wśród minimalnych warunków nie ma też znajomości obsługi komputera. Umiejętność odebrania e-maila to już "dodatkowe wymaganie”.

Co zatem jest na liście podstawowych warunków? Ukończone 21 lat, wykształcenie wyższe prawnicze lub administracyjne, dobra opinia, niekaralność i znajomość kilku ustaw.

– Wymagania określone jako dodatkowe nie mogły być zapisane jako podstawowe, bo nie pozwalają na to przepisy. Kandydatów oceni komisja, w której zasiądzie także prezydent – tłumaczy Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. I podaje przykład:

– Komendant pracuje także w terenie, więc nie można uznać, że spędza przy komputerze co najmniej 6 godzin dziennie. Nie możemy więc wymagać znajomości obsługi komputera.

W tym samym ogłoszeniu, w którym wymagana jest sprawność fizyczna, jest też zaproszenie do składania dokumentów przez osoby niepełnosprawne.

– Zapis o sprawności wymusza ustawa o strażach gminnych. A zaproszenie dla niepełnosprawnych – ustawa o pracownikach samorządowych. Komisja sprawdzi, czy udokumentowana niepełnosprawność nie koliduje z warunkiem sprawności fizycznej – mówi Krzyżanowska.

Dotychczasowy komendant, Waldemar Wieprzowski odszedł ze służby po aferze z ustawionym przetargiem na cztery nowe radiowozy dla strażników.

Przypomnijmy: warunki stawiane dostawcom samochodów zostały sformułowane w taki sposób, że spełniał je tylko jeden pojazd, skoda octavia. Za cztery auta straż zapłaci w sumie 220 tys. zł.

Wieprzowski jest aktualnie na urlopie, a Strażą Miejską kieruje tymczasowo zastępca komendanta, Edward Cios. Termin zgłaszania chętnych na stanowisko szefa strażników został wyznaczony na 17 sierpnia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Rossman
kilof
Gożdzikowa
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Rossman
Rossman (10 sierpnia 2012 o 21:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chcesz za darmo grać o wspaniałe nagrody? Marzyłeś kiedyś o wygranej? To możliwe! Sklepy Rossman fundują nagrody!!! Wygraj i ty! Zapraszam Cię do elitarnego grona. Wystarczy zarejestrować się z tego linka (jest to specjalne zaproszenie) :

[url="http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555"][color=#C10000][font=Georgia][size=3]http://www.rossnet.pl/konkursy/konkurs/1209,e36727b8-d14f-454f-bbb4-18392f400555[/size][/font][/color][/url]

i czekać aż wylosują właśnie Ciebie. To nie żaden żart, przekonaj się sam !
Naprawdę POLECAM! Nie macie nic do stracenia, a możecie wiele zyskać.
Rozwiń
kilof
kilof (10 sierpnia 2012 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jasne ze obejmie to stanowisko jakiś swój koleś. Pewnie kolega po fachu byłego. To jest tylko Lublin tu powiązania ludzi jeszcze długo będą miały pierwszeństwo przed kompetencjami, fachowością i bezintesownością. Zajmijcie się całym kierownictwem a nie jednym ogniwem a może da się z tej formacji coś dobrego wyciągnąć, naprawdę warto bo tam na dole są rozsądnie myślący ludzie.
Rozwiń
Gożdzikowa
Gożdzikowa (10 sierpnia 2012 o 08:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Fryzjer z kasą Fiskalną' timestamp='1344573848' post='662821']
[size=7]Nawet nie musi umiec czytac i pisac ![/size]
[color=#FF0000][size=6]Wazne aby byl swoj ![/size][/color]
[/quote]
[quote name='Fryzjer z kasą Fiskalną' timestamp='1344573848' post='662821']
[size=7]Nawet nie musi umiec czytac i pisac ![/size]
[color=#FF0000][size=6]Wazne aby byl swoj ![/size][/color]
[/quote]Taki minister czy premer to też MATOŁY,po to zatrudniają sobie szerokie rzesze vice-ministrów lub vice-premierów a patrząc dalej dyrektor,vice- dyrektorów,wszystko po to aby mieli robotę ich PO-ciotkowie czy towarzysze partyjni.Wiem że Ameryki tym nie odkryłam,ale trzeba o tym pisać i eliminować to chamstwo,po to aby nam się żyło lepiej i taniej w tym kraju.
Rozwiń
ola
ola (10 sierpnia 2012 o 08:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zobaczcie na strony straży miejskiej w innych miastach można dowiedzieć się wszystkiego np.zadania i obowiązki , stany osobowe itp.a u nas zdawkowe informacje i fotki o bohaterstwie za nasze grube miliony !!!!!
Rozwiń
Fryzjer z kasą Fiskalną
Fryzjer z kasą Fiskalną (10 sierpnia 2012 o 06:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=7]Nawet nie musi umiec czytac i pisac ![/size]
[color=#ff0000][size=6]Wazne aby byl swoj ![/size][/color]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!