Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 sierpnia 2015 r.
9:40

Nowy kościół przy ul. Dożynkowej? 90 proc. bonifikaty na grunty

Autor: Zdjęcie autora drs
0 74 A A

Nowa, rzymskokatolicka świątynia będzie mogła powstać przy ul. Dożynkowej, jeśli w przyszłym tygodniu Rada Miasta zgodzi się na sprzedaż położonych tu miejskich nieruchomości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O zgodę na taką transakcję wystąpił do radnych prezydent Lublina. Archidiecezja Lubelska miałaby się stać właścicielem gruntów przy ul. Bluszczowej 2/ul. Dożynkowej 31 oraz części działki przy ul. Narcyzowej 29b. Łączna powierzchnia tych gruntów to blisko 2 ha.

Sprzedaż miałaby nastąpić w drodze bezprzetargowej, a prezydent prosi radnych o zgodę na udzielenie Kościołowi 90-proc. bonifikaty.

Komentarze 74

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 08:22
Proszę Diecezję Lubelską/KUL o sprzedaż swoich nieruchomości i o dokonanie zakupu tych działek pod nowy Kościół po cenie rynkowej (w drodze przetargu) !
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 23:17
Zamiast kolejnego kościoła wybudowali by porządny plac zabaw dla dzieci. Po co komu kolejny kościół w tej okolicy? I to jeszcze gruntu prawie darmo a potem się zacznie - komitet budowy kościoła i co miesiąc będą chodzić po mieszkania i zbierać na marmury. Takiego ..
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 21:51

kimać watykańska

Avatar
Fruzia / 27 sierpnia 2015 o 10:18

A sieć Biedronka to myślisz, że za te grunty płaci 100%?

Niestety, też dostaną za pół darmo i jeszcze będą się płaszczyć przed nimi i całować po stopach :/ Nie będę się wypowiadać, bo portugalczycy pod każdą postacią w tym kraju, są dla mnie drażliwym tematem...

Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 09:15

Jakoś konsumentom nie przeszkadza kupowanie w sklepach wielkopowierzchniwoych okradających polski budżet poprzez niepłacenie podatków, dziwne, nie?

Cycku bo wszystkie małe sklepy prawie już popadały dzięki tym dużym,i o to żydom chodzi by wykończyć mały polski handel a potem i ciebie cenami skończą,nawet nie pierdniesz.

Avatar
raz sierpem / 27 sierpnia 2015 o 09:05

Biedronka i inne duże sklepy to żydy są i to że nie płacą podatków i ziemia za friko to jest zakamufowana spłata i rekompensaty komunistów za tzw.  "mienie utracone "

Jakoś konsumentom nie przeszkadza kupowanie w sklepach wielkopowierzchniwoych okradających polski budżet poprzez niepłacenie podatków, dziwne, nie?

Avatar
Kropek / 27 sierpnia 2015 o 09:03

Kim jest katolik praktykujący i niepraktykujący

"Jest to termin ukuty przez komunistów. Chcieli oni wykopać podział między katolikami. Mówili o kimś, że jest katolikiem niepraktykującym, co miało oznaczać, że jest bardziej podatny na indoktrynację. Niestety ten nowotwór językowy przyjął się. I dziś nikt nie uważa go za nielogiczny. Popieram myśl Docenta. No bo jak jestem wiernym Kościoła katolickiego, to praktykuję. No bo nie występuję z Kościoła, nie deklaruję innej wiary lub ateizmu, to dalej uczestniczę w Mistycznym Ciele Chrystusa, słabo bo słabo ale zawsze jestem. 'Pan jest pasterzem moim' jak mówi psalm 23, 1. Można co najwyżej mówić, że ktoś mocniej lub słabiej uczestniczy w Kościele, spełnia albo nie przykazanie Boze i kościelne, modli się częściej albo rzadzej."

http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=38850&t=38850

Kim jest katolik praktykujący i niepraktykujący

"Jest to termin ukuty przez komunistów. Chcieli oni wykopać podział między katolikami. Mówili o kimś, że jest katolikiem niepraktykującym, co miało oznaczać, że jest bardziej podatny na indoktrynację. Niestety ten nowotwór językowy przyjął się. I dziś nikt nie uważa go za nielogiczny. Popieram myśl Docenta. No bo jak jestem wiernym Kościoła katolickiego, to praktykuję. No bo nie występuję z Kościoła, nie deklaruję innej wiary lub ateizmu, to dalej uczestniczę w Misty... rozwiń

Avatar
konsul / 27 sierpnia 2015 o 09:03

A sieć Biedronka to myślisz, że za te grunty płaci 100%?

Biedronka i inne duże sklepy to żydy są i to że nie płacą podatków i ziemia za friko to jest zakamufowana spłata i rekompensaty komunistów za tzw.  "mienie utracone "

Avatar
jasne? / 27 sierpnia 2015 o 09:01

Jestem katolikiem, ale niepraktykującym. To co się wyprawia z tymi darmozjad oddać , dać za darmo.Będą mieli następną świątynię do robienia kasy.Kościół na kościele ,a w nich ludzi niewiele.

Nie ma kogoś takiego jak "niepraktykujący katolik". Katolik jest zawsze praktyklujący, Ty możesz być co najwyżej ochrzczony w wierze katolickiej.

Avatar
Marco / 27 sierpnia 2015 o 09:00

Ludzie! Tak mnie to zbulwersowało, że aż myślę, co możemy zrobić! Trzeba to rozdmuchać, przecież oni dają za darmo nasz wspólny majątek! Zrobić aferę z tego i rozpierduchę, niech się dowie Polska cała jak się robi. W ogóle niech się zgłoszą chętni tym terenem i przedstawią oferte zakupu, to by było najlepsze, pokazać, że jest zainteresowanie i dają pieniądze inwestorzy, a miasto (specjalnie z małej litery) oddaje czarnym za psie pieniądze, robiąc prezent za nasze pieniądze. Zróbmy coś wreszcie!

POdziękuj już pani Pażdziochowej i tym czerwonym rządom knurów !!  POmyśl o tym zanim wrzucisz na jesieni swój głos do urny !!!  raz sierpem a raz młotem !!!

POdziękuj już pani Pażdziochowej i tym czerwonym rządom knurów !!  POmyśl o tym zanim wrzucisz na jesieni swój głos do urny !!!  raz sierpem a raz młotem !!!

rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2015 o 08:22
Proszę Diecezję Lubelską/KUL o sprzedaż swoich nieruchomości i o dokonanie zakupu tych działek pod nowy Kościół po cenie rynkowej (w drodze przetargu) !
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 23:17
Zamiast kolejnego kościoła wybudowali by porządny plac zabaw dla dzieci. Po co komu kolejny kościół w tej okolicy? I to jeszcze gruntu prawie darmo a potem się zacznie - komitet budowy kościoła i co miesiąc będą chodzić po mieszkania i zbierać na marmury. Takiego ..
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 21:51

kimać watykańska

Avatar
Fruzia / 27 sierpnia 2015 o 10:18

A sieć Biedronka to myślisz, że za te grunty płaci 100%?

Niestety, też dostaną za pół darmo i jeszcze będą się płaszczyć przed nimi i całować po stopach :/ Nie będę się wypowiadać, bo portugalczycy pod każdą postacią w tym kraju, są dla mnie drażliwym tematem...

Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 09:15

Jakoś konsumentom nie przeszkadza kupowanie w sklepach wielkopowierzchniwoych okradających polski budżet poprzez niepłacenie podatków, dziwne, nie?

Cycku bo wszystkie małe sklepy prawie już popadały dzięki tym dużym,i o to żydom chodzi by wykończyć mały polski handel a potem i ciebie cenami skończą,nawet nie pierdniesz.

Avatar
raz sierpem / 27 sierpnia 2015 o 09:05

Biedronka i inne duże sklepy to żydy są i to że nie płacą podatków i ziemia za friko to jest zakamufowana spłata i rekompensaty komunistów za tzw.  "mienie utracone "

Jakoś konsumentom nie przeszkadza kupowanie w sklepach wielkopowierzchniwoych okradających polski budżet poprzez niepłacenie podatków, dziwne, nie?

Avatar
Kropek / 27 sierpnia 2015 o 09:03

Kim jest katolik praktykujący i niepraktykujący

"Jest to termin ukuty przez komunistów. Chcieli oni wykopać podział między katolikami. Mówili o kimś, że jest katolikiem niepraktykującym, co miało oznaczać, że jest bardziej podatny na indoktrynację. Niestety ten nowotwór językowy przyjął się. I dziś nikt nie uważa go za nielogiczny. Popieram myśl Docenta. No bo jak jestem wiernym Kościoła katolickiego, to praktykuję. No bo nie występuję z Kościoła, nie deklaruję innej wiary lub ateizmu, to dalej uczestniczę w Mistycznym Ciele Chrystusa, słabo bo słabo ale zawsze jestem. 'Pan jest pasterzem moim' jak mówi psalm 23, 1. Można co najwyżej mówić, że ktoś mocniej lub słabiej uczestniczy w Kościele, spełnia albo nie przykazanie Boze i kościelne, modli się częściej albo rzadzej."

http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=38850&t=38850

Kim jest katolik praktykujący i niepraktykujący

"Jest to termin ukuty przez komunistów. Chcieli oni wykopać podział między katolikami. Mówili o kimś, że jest katolikiem niepraktykującym, co miało oznaczać, że jest bardziej podatny na indoktrynację. Niestety ten nowotwór językowy przyjął się. I dziś nikt nie uważa go za nielogiczny. Popieram myśl Docenta. No bo jak jestem wiernym Kościoła katolickiego, to praktykuję. No bo nie występuję z Kościoła, nie deklaruję innej wiary lub ateizmu, to dalej uczestniczę w Misty... rozwiń

Avatar
konsul / 27 sierpnia 2015 o 09:03

A sieć Biedronka to myślisz, że za te grunty płaci 100%?

Biedronka i inne duże sklepy to żydy są i to że nie płacą podatków i ziemia za friko to jest zakamufowana spłata i rekompensaty komunistów za tzw.  "mienie utracone "

Avatar
jasne? / 27 sierpnia 2015 o 09:01

Jestem katolikiem, ale niepraktykującym. To co się wyprawia z tymi darmozjad oddać , dać za darmo.Będą mieli następną świątynię do robienia kasy.Kościół na kościele ,a w nich ludzi niewiele.

Nie ma kogoś takiego jak "niepraktykujący katolik". Katolik jest zawsze praktyklujący, Ty możesz być co najwyżej ochrzczony w wierze katolickiej.

Avatar
Marco / 27 sierpnia 2015 o 09:00

Ludzie! Tak mnie to zbulwersowało, że aż myślę, co możemy zrobić! Trzeba to rozdmuchać, przecież oni dają za darmo nasz wspólny majątek! Zrobić aferę z tego i rozpierduchę, niech się dowie Polska cała jak się robi. W ogóle niech się zgłoszą chętni tym terenem i przedstawią oferte zakupu, to by było najlepsze, pokazać, że jest zainteresowanie i dają pieniądze inwestorzy, a miasto (specjalnie z małej litery) oddaje czarnym za psie pieniądze, robiąc prezent za nasze pieniądze. Zróbmy coś wreszcie!

POdziękuj już pani Pażdziochowej i tym czerwonym rządom knurów !!  POmyśl o tym zanim wrzucisz na jesieni swój głos do urny !!!  raz sierpem a raz młotem !!!

POdziękuj już pani Pażdziochowej i tym czerwonym rządom knurów !!  POmyśl o tym zanim wrzucisz na jesieni swój głos do urny !!!  raz sierpem a raz młotem !!!

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 74

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 1

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!