Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lutego 2010 r.
19:32
Edytuj ten wpis

Nowy parking na miasteczku akademickim

0 7 A A

70 samochodów zmieści się na parkingu, który Uniwersytet Przyrodniczy zbuduje przy ul. Akademickiej. Uczelnia właśnie ogłosiła przetarg na dokumentację. Budowa zacznie się w tym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Parking powstanie pomiędzy Centrum Kongresowym a Centrum Rekreacyjno-Sportowym UP. – To działka, która znajduje się bezpośrednio nad tym drugim, niedaleko obiektów Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UMCS – mówi Henryk Bichta, kanclerz Uniwersytetu Przyrodniczego. Kiedyś były tam hale szklarniowe. Teraz pozostał tylko niewielki budynek gospodarczy, który zostanie zburzony.

Oficjalnie parking ma powstać dla potrzeb nowej Biblioteki Głównej UP. – Prawo wymaga od nas, żeby w pobliżu nowo budowanych obiektów, zapewnić miejsca parkingowe – wyjaśnia Bichta.
Ale parking będzie ogólnodostępny.

Także w tym roku (najpóźniej latem) ruszy budowa samej biblioteki. – Czekamy na ocenę formalną naszego wniosku o dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim i podpisanie umowy na dotację – mówi Bichta. – Dokumentacja projektowa i pozwolenie na budowę są już gotowe.

Chodzi o sześciokondygnacyjny, owalny budynek przy ul. Akademickiej 15, przylegający do Agro-2. Kompleks będzie miał powierzchnię około 4 tys. mkw. Wewnątrz znajdzie się księgozbiór, wydawnictwo, archiwum, biblioteka i czytelnie. Na dachu zostanie urządzony ogród (wg projektu studentki Wydziału Ogrodniczego). W tej chwili książki UP znajdują się w bibliotece UMCS przy ul. Radziszewskiego.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
umcs-ka / 17 lutego 2010 o 11:51
Skoro UP a dawniej Akademia Rolnicza tak bardzo przestrzega przepisów to chyba zapomniała o dwóch potężnych budynkach bez zaplecza parkingowego - Sala Kongresowa i Basen. Mając tak ogromne tereny na Felinie nie można tam wybudować swojego Kampusu jak miało to być wiele, wiele lat temu w projekcie. I jeszcze ta nieszczęsna Bibliteka na paru metrach. A czy chodniki dla pieszych zostaną?? Bo patrząc na to wszystko - to jednak coś tu nie tak - Kto wydał tyle decyzji pozwalających na taki bałagan nawiasem mówiąc na terenach UMCS-owskich sprytnie przejętych przez rolników. No cóż "chłop potęgą jest i basta". 70 miejsc - dla kogo??????????????????? KPINA
Skoro UP a dawniej Akademia Rolnicza tak bardzo przestrzega przepisów to chyba zapomniała o dwóch potężnych budynkach bez zaplecza parkingowego - Sala Kongresowa i Basen. Mając tak ogromne tereny na Felinie nie można tam wybudować swojego Kampusu jak miało to być wiele, wiele lat temu w projekcie. I jeszcze ta nieszczęsna Bibliteka na paru metrach. A czy chodniki dla pieszych zostaną?? Bo patrząc na to wszystko - to jednak coś tu nie tak - Kto wydał tyle decyzji pozwalających na taki bałagan nawiasem mówiąc na terenach UMCS-owskich sprytnie... rozwiń
Avatar
Joachim / 15 lutego 2010 o 17:03
Lubellak nie zapominaj o tym że największa uczelnia na Lubelszczyźnie UMCS ma nie tylko "przykład dawać" ma również największe zadłużenie (nie tylko spośród lubelskich uczelni ale wszystkich publicznych w Polsce ) jakie nie powstało z dnia na dzień i którego od tak pozbyć się nie można. Co by nie sadzić trzeba jednak zauważyć- z czym mimo swojej jawnej do UMCSu antypatii powinieneś się zgodzić-że na UMCS jest lepiej, wreszcie się coś ruszyło. Długi maleją a nie rosną, zarządzana jest sprawniej a i z inwestycjami mogłoby być gorzej ... a mam nadzieje że będzie jeszcze lepiej.
K...woli ścisłości UMCS ma Wydział Ekonomiczny a nie katedrę. Katedry to jednostki wchodzące w skład dwóch funkcjonujących tam instytutów.
...a jak UMCS już- tak jak piszesz trafi szlak to wtedy UP zbuduje duży parking na ponad 70 miejsc bo będzie duuużo miejsca
Lubellak nie zapominaj o tym że największa uczelnia na Lubelszczyźnie UMCS ma nie tylko "przykład dawać" ma również największe zadłużenie (nie tylko spośród lubelskich uczelni ale wszystkich publicznych w Polsce ) jakie nie powstało z dnia na dzień i którego od tak pozbyć się nie można. Co by nie sadzić trzeba jednak zauważyć- z czym mimo swojej jawnej do UMCSu antypatii powinieneś się zgodzić-że na UMCS jest lepiej, wreszcie się coś ruszyło. Długi maleją a nie rosną, zarządzana jest sprawniej a i z inwestycjami mogłoby być gorzej ... rozwiń
Avatar
TomekLBN / 15 lutego 2010 o 14:41
llubellak@op.pl napisał:
przeglądając prasę z ostatnich miesięcy, nie trzeba być znawcą tematu, legitymować się 15 dyplmami i władać świetnie nawet jezykiem polskim aby zaobserwować że Uniwersytet Przyrodniczy ciągle inwestuje, buduje, projektuje! ktoś powie że 70 to mało miejsc, lepszy rydz niż nic! niech mi ktoś natomiast odpowie co robi UMCS? czy kanclerz czy rektor juz wie ile zaoszczędzili na zwolnieniach szeregowych pracowników? kiedy chcieli zwolnić 400 osób to pomimo wspaniałej katedry ekonomicznej, nikt nie był w stanie wyliczyć ile to da oszczędności! czy umcs coś w ogóle robi? czeka tylko na kasę państwową i dotacje unijne! największa uczelnia, która powinna dawać innym przykład, jest największym darmozjadem w Lublinie. kolesiostwo, nepotyzm, oszustwa i złodziejstwo, oraz ponizanie człowieka to na porządku dziennym w tej jakże dziadowskiej uczelni! mają katedrę ekonomii a żadna wybitna postać nie potrafiła naprawic finansów. mają tylu wspaniałych prawników, nikt nie potrafił znaleść złotego środka- co to znaczy, że wszyscy oni powinni sie spakować i opuścić mury uczelniane a samą uczelnię powinien szlag trafić

Nie przesadzaj że na UMCS-ie jest tak źle z inwestycjami. Z tych co pamiętam to trwa budowa budynku wydziału biologi i nauk o ziemi, lada dzień ruszy budowa budynku instytutu informatyki (umowa jest już podpisana). Wyremontowano ostatnio nieckę basenu na AOS-ie. Trwa generalny remont DS "Femina". Ocieplono budynek chemii. Lada dzień ma ruszyć remont elewacji WPiA. Więc nadal jesteś przekonany że jest tak źle?? A i swoją drogą UP też nie by nie zrobiło bez dotacji z UE. Co do samych miejsc parkingowych, UMCS na miasteczku ma ich chyba najwięcej. W przeciwieństwie do KUL-u który nie ma ich prawie w ogóle. Co do zwolnień to wszyscy wiedzą że na UMCS-ie jest przerost zatrudnienia w tym również był przerost liczby sprzątaczek. Oszczędności jakie przyniosły zwolnienia osylowały w kwocie około 5 mln. W dzienniku wschodnim nawet było kiedyś podane ile dokładnie.

Nie przesadzaj że na UMCS-ie jest tak źle z inwestycjami. Z tych co pamiętam to trwa budowa budynku wydziału biologi i nauk o ziemi, lada dzień ruszy budowa budynku instytutu informatyki (umowa jest już podpisana). Wyremontowano ostatnio nieckę basenu na AOS-ie. Trwa generalny remont DS "Femina". Ocieplono budynek chemii. Lada dzień ma ruszyć remont elewacji WPiA. Więc nadal jesteś przekonany że jest tak źle?? A i swoją drogą UP też nie by nie zrobiło bez dotacji z UE. Co do samych miejsc parkingowych, UMCS na m... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 15 lutego 2010 o 11:25
przeglądając prasę z ostatnich miesięcy, nie trzeba być znawcą tematu, legitymować się 15 dyplmami i władać świetnie nawet jezykiem polskim aby zaobserwować że Uniwersytet Przyrodniczy ciągle inwestuje, buduje, projektuje! ktoś powie że 70 to mało miejsc, lepszy rydz niż nic! niech mi ktoś natomiast odpowie co robi UMCS? czy kanclerz czy rektor juz wie ile zaoszczędzili na zwolnieniach szeregowych pracowników? kiedy chcieli zwolnić 400 osób to pomimo wspaniałej katedry ekonomicznej, nikt nie był w stanie wyliczyć ile to da oszczędności! czy umcs coś w ogóle robi? czeka tylko na kasę państwową i dotacje unijne! największa uczelnia, która powinna dawać innym przykład, jest największym darmozjadem w Lublinie. kolesiostwo, nepotyzm, oszustwa i złodziejstwo, oraz ponizanie człowieka to na porządku dziennym w tej jakże dziadowskiej uczelni! mają katedrę ekonomii a żadna wybitna postać nie potrafiła naprawic finansów. mają tylu wspaniałych prawników, nikt nie potrafił znaleść złotego środka- co to znaczy, że wszyscy oni powinni sie spakować i opuścić mury uczelniane a samą uczelnię powinien szlag trafić
przeglądając prasę z ostatnich miesięcy, nie trzeba być znawcą tematu, legitymować się 15 dyplmami i władać świetnie nawet jezykiem polskim aby zaobserwować że Uniwersytet Przyrodniczy ciągle inwestuje, buduje, projektuje! ktoś powie że 70 to mało miejsc, lepszy rydz niż nic! niech mi ktoś natomiast odpowie co robi UMCS? czy kanclerz czy rektor juz wie ile zaoszczędzili na zwolnieniach szeregowych pracowników? kiedy chcieli zwolnić 400 osób to pomimo wspaniałej katedry ekonomicznej, nikt nie był w stanie wyliczyć ile to da oszczędnoś... rozwiń
Avatar
chart / 15 lutego 2010 o 10:09
Sądząc po rozmiarze parkingu władze UP nie przewidują dużego czytelnictwa w Bibliotece.
Avatar
TOmasz / 15 lutego 2010 o 09:18
Dla tak parkujących jak na zdjęciu nie powinno być żadnego parkingu. Buractwo zajechało i stoi co 2 metry blokując po 3 miejsca jednym samochodem.
Avatar
mp / 15 lutego 2010 o 08:31
I dlaczego TYLKO 70 ??!!! Powinno byc co najmniej 500 !!!!!!! ZNOWU MINIMALIZM BEZ SENSU !!!!!
Avatar
umcs-ka / 17 lutego 2010 o 11:51
Skoro UP a dawniej Akademia Rolnicza tak bardzo przestrzega przepisów to chyba zapomniała o dwóch potężnych budynkach bez zaplecza parkingowego - Sala Kongresowa i Basen. Mając tak ogromne tereny na Felinie nie można tam wybudować swojego Kampusu jak miało to być wiele, wiele lat temu w projekcie. I jeszcze ta nieszczęsna Bibliteka na paru metrach. A czy chodniki dla pieszych zostaną?? Bo patrząc na to wszystko - to jednak coś tu nie tak - Kto wydał tyle decyzji pozwalających na taki bałagan nawiasem mówiąc na terenach UMCS-owskich sprytnie przejętych przez rolników. No cóż "chłop potęgą jest i basta". 70 miejsc - dla kogo??????????????????? KPINA
Skoro UP a dawniej Akademia Rolnicza tak bardzo przestrzega przepisów to chyba zapomniała o dwóch potężnych budynkach bez zaplecza parkingowego - Sala Kongresowa i Basen. Mając tak ogromne tereny na Felinie nie można tam wybudować swojego Kampusu jak miało to być wiele, wiele lat temu w projekcie. I jeszcze ta nieszczęsna Bibliteka na paru metrach. A czy chodniki dla pieszych zostaną?? Bo patrząc na to wszystko - to jednak coś tu nie tak - Kto wydał tyle decyzji pozwalających na taki bałagan nawiasem mówiąc na terenach UMCS-owskich sprytnie... rozwiń
Avatar
Joachim / 15 lutego 2010 o 17:03
Lubellak nie zapominaj o tym że największa uczelnia na Lubelszczyźnie UMCS ma nie tylko "przykład dawać" ma również największe zadłużenie (nie tylko spośród lubelskich uczelni ale wszystkich publicznych w Polsce ) jakie nie powstało z dnia na dzień i którego od tak pozbyć się nie można. Co by nie sadzić trzeba jednak zauważyć- z czym mimo swojej jawnej do UMCSu antypatii powinieneś się zgodzić-że na UMCS jest lepiej, wreszcie się coś ruszyło. Długi maleją a nie rosną, zarządzana jest sprawniej a i z inwestycjami mogłoby być gorzej ... a mam nadzieje że będzie jeszcze lepiej.
K...woli ścisłości UMCS ma Wydział Ekonomiczny a nie katedrę. Katedry to jednostki wchodzące w skład dwóch funkcjonujących tam instytutów.
...a jak UMCS już- tak jak piszesz trafi szlak to wtedy UP zbuduje duży parking na ponad 70 miejsc bo będzie duuużo miejsca
Lubellak nie zapominaj o tym że największa uczelnia na Lubelszczyźnie UMCS ma nie tylko "przykład dawać" ma również największe zadłużenie (nie tylko spośród lubelskich uczelni ale wszystkich publicznych w Polsce ) jakie nie powstało z dnia na dzień i którego od tak pozbyć się nie można. Co by nie sadzić trzeba jednak zauważyć- z czym mimo swojej jawnej do UMCSu antypatii powinieneś się zgodzić-że na UMCS jest lepiej, wreszcie się coś ruszyło. Długi maleją a nie rosną, zarządzana jest sprawniej a i z inwestycjami mogłoby być gorzej ... rozwiń
Avatar
TomekLBN / 15 lutego 2010 o 14:41
llubellak@op.pl napisał:
przeglądając prasę z ostatnich miesięcy, nie trzeba być znawcą tematu, legitymować się 15 dyplmami i władać świetnie nawet jezykiem polskim aby zaobserwować że Uniwersytet Przyrodniczy ciągle inwestuje, buduje, projektuje! ktoś powie że 70 to mało miejsc, lepszy rydz niż nic! niech mi ktoś natomiast odpowie co robi UMCS? czy kanclerz czy rektor juz wie ile zaoszczędzili na zwolnieniach szeregowych pracowników? kiedy chcieli zwolnić 400 osób to pomimo wspaniałej katedry ekonomicznej, nikt nie był w stanie wyliczyć ile to da oszczędności! czy umcs coś w ogóle robi? czeka tylko na kasę państwową i dotacje unijne! największa uczelnia, która powinna dawać innym przykład, jest największym darmozjadem w Lublinie. kolesiostwo, nepotyzm, oszustwa i złodziejstwo, oraz ponizanie człowieka to na porządku dziennym w tej jakże dziadowskiej uczelni! mają katedrę ekonomii a żadna wybitna postać nie potrafiła naprawic finansów. mają tylu wspaniałych prawników, nikt nie potrafił znaleść złotego środka- co to znaczy, że wszyscy oni powinni sie spakować i opuścić mury uczelniane a samą uczelnię powinien szlag trafić

Nie przesadzaj że na UMCS-ie jest tak źle z inwestycjami. Z tych co pamiętam to trwa budowa budynku wydziału biologi i nauk o ziemi, lada dzień ruszy budowa budynku instytutu informatyki (umowa jest już podpisana). Wyremontowano ostatnio nieckę basenu na AOS-ie. Trwa generalny remont DS "Femina". Ocieplono budynek chemii. Lada dzień ma ruszyć remont elewacji WPiA. Więc nadal jesteś przekonany że jest tak źle?? A i swoją drogą UP też nie by nie zrobiło bez dotacji z UE. Co do samych miejsc parkingowych, UMCS na miasteczku ma ich chyba najwięcej. W przeciwieństwie do KUL-u który nie ma ich prawie w ogóle. Co do zwolnień to wszyscy wiedzą że na UMCS-ie jest przerost zatrudnienia w tym również był przerost liczby sprzątaczek. Oszczędności jakie przyniosły zwolnienia osylowały w kwocie około 5 mln. W dzienniku wschodnim nawet było kiedyś podane ile dokładnie.

Nie przesadzaj że na UMCS-ie jest tak źle z inwestycjami. Z tych co pamiętam to trwa budowa budynku wydziału biologi i nauk o ziemi, lada dzień ruszy budowa budynku instytutu informatyki (umowa jest już podpisana). Wyremontowano ostatnio nieckę basenu na AOS-ie. Trwa generalny remont DS "Femina". Ocieplono budynek chemii. Lada dzień ma ruszyć remont elewacji WPiA. Więc nadal jesteś przekonany że jest tak źle?? A i swoją drogą UP też nie by nie zrobiło bez dotacji z UE. Co do samych miejsc parkingowych, UMCS na m... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 15 lutego 2010 o 11:25
przeglądając prasę z ostatnich miesięcy, nie trzeba być znawcą tematu, legitymować się 15 dyplmami i władać świetnie nawet jezykiem polskim aby zaobserwować że Uniwersytet Przyrodniczy ciągle inwestuje, buduje, projektuje! ktoś powie że 70 to mało miejsc, lepszy rydz niż nic! niech mi ktoś natomiast odpowie co robi UMCS? czy kanclerz czy rektor juz wie ile zaoszczędzili na zwolnieniach szeregowych pracowników? kiedy chcieli zwolnić 400 osób to pomimo wspaniałej katedry ekonomicznej, nikt nie był w stanie wyliczyć ile to da oszczędności! czy umcs coś w ogóle robi? czeka tylko na kasę państwową i dotacje unijne! największa uczelnia, która powinna dawać innym przykład, jest największym darmozjadem w Lublinie. kolesiostwo, nepotyzm, oszustwa i złodziejstwo, oraz ponizanie człowieka to na porządku dziennym w tej jakże dziadowskiej uczelni! mają katedrę ekonomii a żadna wybitna postać nie potrafiła naprawic finansów. mają tylu wspaniałych prawników, nikt nie potrafił znaleść złotego środka- co to znaczy, że wszyscy oni powinni sie spakować i opuścić mury uczelniane a samą uczelnię powinien szlag trafić
przeglądając prasę z ostatnich miesięcy, nie trzeba być znawcą tematu, legitymować się 15 dyplmami i władać świetnie nawet jezykiem polskim aby zaobserwować że Uniwersytet Przyrodniczy ciągle inwestuje, buduje, projektuje! ktoś powie że 70 to mało miejsc, lepszy rydz niż nic! niech mi ktoś natomiast odpowie co robi UMCS? czy kanclerz czy rektor juz wie ile zaoszczędzili na zwolnieniach szeregowych pracowników? kiedy chcieli zwolnić 400 osób to pomimo wspaniałej katedry ekonomicznej, nikt nie był w stanie wyliczyć ile to da oszczędnoś... rozwiń
Avatar
chart / 15 lutego 2010 o 10:09
Sądząc po rozmiarze parkingu władze UP nie przewidują dużego czytelnictwa w Bibliotece.
Avatar
TOmasz / 15 lutego 2010 o 09:18
Dla tak parkujących jak na zdjęciu nie powinno być żadnego parkingu. Buractwo zajechało i stoi co 2 metry blokując po 3 miejsca jednym samochodem.
Avatar
mp / 15 lutego 2010 o 08:31
I dlaczego TYLKO 70 ??!!! Powinno byc co najmniej 500 !!!!!!! ZNOWU MINIMALIZM BEZ SENSU !!!!!