czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Nowy rok akademicki. Studenci wrócili do Lublina [zdjęcia]


W poniedziałek zajęcia rozpoczęli studenci wszystkich lubelskich uczelni. Oficjalnie nowy rok akademicki zainaugurowano na Uniwersytecie Medycznym

Podczas uroczystości nie zabrakło odniesień do trwających prac nad tzw. Ustawą 2.0, czyli projektem reformy szkolnictwa wyższego. - Cieszy niewątpliwie treść zawartych w nim kilku postulatów, jak zapowiadana większa niż dotychczas autonomia organizacyjna uczelni, przy tworzeniu wewnętrznych regulacji, czy choćby odbiurokratyzowanie uczelni. Jestem przekonany, że w najbliższym czasie, po wyjaśnieniu istniejących jeszcze wątpliwości oraz pojawiających się kontrowersji, uda się osiągnąć konsensus wokół zgłoszonego projektu ustawy, zwanego Konstytucją dla Nauki. Ale zapowiadają się także zasadnicze zmiany – mówił rektor UM prof. Andrzej Drop.

Mówił też o planowanych inwestycjach: budowie nowej hali sportowej i nowej siedziby Stomatologicznego Centrum Klinicznego, które ma powstać przy ul. Chodźki.

Na pierwszy rok studiów na Uniwersytecie Medycznym przyjęto ponad 2 tys. studentów. W sumie w uczelni kształci się 6,8 tys. osób.

Wczoraj immatrykulacje studentów pierwszego roku odbywały się na większości wydziałów lubelskich uczelnie (na zdjęciach wręczenie indeksów kandydatom przyjętym na Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS).

We wtorek oficjalnie nowy rok akademicki rozpocznie Uniwersytet Przyrodniczy, a jutro – Politechnika Lubelska. Inauguracja na KUL odbędzie się 15 października, a na UMCS oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na 23 października.

Immatrykulacja studentów wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS

Czytaj więcej o: Lublin szkoła KUL edukacja UMCS studenci
Hierofant
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Hierofant
Hierofant (3 października 2017 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo ciekawe zdjęcie wybrane na pierwszą stronę, tylko czarnego brakuje. I zaraz pewnie powiecie że to przypadek?
Rozwiń
Gość
Gość (3 października 2017 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na UML bardzo pięknie celebrują Inaugurację. Zamaszyście. Ważne, że wszytkie lubelskie uczelnie w swoich zasobach posiadają uruchomione programy informacyjne skierowane nie tylko do studentów, ale też do zwyczajnych mieszkańców, czy Pań kwiaciarek, tak, że Ci sa świadomi wagi jaką stanowią goszczący i mieszkający tu studenci z różnych zakątków świata, i że te Programy konsekwentnie oswajają Lublinian z najwyższym w Polsce poziomem internacjonalizacji studiów, jaki występuje w Lublinie, a jaki osiagnięto w Lublinie.
Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2017 o 22:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a jacyś Polacy jeszcze się uczą w Lublinie?
Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2017 o 20:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A gdzie zdjęcia korków w około miasteczka?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!