sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Nowy rozkład jazdy: Jakie problemy mieli pasażerowie?

Dodano: 2 września 2015, 07:45
Autor: Dominik Smaga

Dzisiaj w trolejbusie linii 159 mylących kartek "nowa trasa" już nie było. Fot. Dominik Smaga
Dzisiaj w trolejbusie linii 159 mylących kartek "nowa trasa" już nie było. Fot. Dominik Smaga

Mieszkańcy Lublina mają za sobą pierwszy dzień ze zmienionym układem linii komunikacji miejskiej, w którym kilka linii dostało nowe trasy przejazdu. Większość pasażerów sobie z tym poradziła, choć trafiały się osoby, które były zaskoczone zamianami przystanków końcowych pomiędzy niektórymi liniami, jak np. między linią nr 57 i 39, albo 17 i 160. Byli też i tacy, którzy bezskutecznie czekali na autobus linii 17.

Aby pasażerowie dostrzegli zmiany, na przednich wyświetlaczach autobusów oprócz kierunku jazdy pokazywał się też napis „NOWA TRASA”, a w wielu innych pojazdach o zmianie informowały włożone za przednią szybę kartki.

W przypadku linii 159 dla części pasażerów system okazał się mylący. Wcześniej linia ta miała numer 9, teraz to 159. Niektórzy rezygnowali z wsiadania widząc nieznany numer i kartkę o treści „NOWA TRASA”, choć w rzeczywistości trasa linii wcale nie była nowa, a jedynie jej numer. – Dlatego rano z Poręby wyjechałem prawie pustym trolejbusem – relacjonował pan Jacek. Najmniej popularne wśród pasażerów okazało się skrócenie trasy linii 44 do os. Widok. Niezadowoleni byli ci, którzy chcieli dojechać z ul. Armii Krajowej w rejon Politechniki, bo została im tylko linia 14. – Zła decyzja. Nie ma bezpośredniego połączenia z przystankiem przy ul. Pozytywistów – narzekał pan Paweł.

Czuby dostały linię 160, ale trolejbusy na części ul. Jana Pawła II musiały korzystać z zasilania akumulatorowego, bo do trakcji nie zostały przymocowane specjalne daszki umożliwiające automatyczne podniesienie odbieraków prądu. – Prace w tym zakresie zostały już zlecone. Montaż daszków wymaga wykonania drobnej korekty trakcji trolejbusowej – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Okazuje się, że nowe druty zawieszono w taki sposób, że trolejbus nie byłby w stanie się do nich automatycznie podłączyć. ZTM zapowiada, że jeszcze przez kilka dni będzie przyglądać się temu, jak zmiany sprawdzają się w praktyce. Jeśli okaże się to konieczne, od października wprowadzone zostaną poprawki.

Czytaj więcej o: Lublin komunikacja miejska autobusy
abi
Gość
Gość
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

abi
abi (3 września 2015 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bez sensu te zmiany. Kogo niby 57 wozi przez całe miasto do pracy z Turystycznej? Przecież tam nikt nie mieszka! Tam są same firmy! Za to 39 nie ma szans jechać zgodnie z rozkładem jazdy, szczególnie od strony Lipniaka. Od wtorku codziennie jadę do i z pracy z opóźnieniem. Nie wiem, jaki geniusz opracowywał rozkład jazdy, ale na linii 39 po wakacjach autobusy jeżdżą o tej samej godzinie, co przed zmianami, a przecież trasa linii została wydłużona i to znacznie. 

Z tego co czytam, zmiany na innych liniach są równie głupie jak zamiana 39 z 57.

To miasto jest pełne głupoty, nie inspiracji. 

Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2015 o 23:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to tylko urzędasy w Polsce wiedzą jak zepsuć coś co dobrze działa!!!!bo jak jest za dobrze społeczeństwu to oni chyba źle się czują!!!!!!!!!!!!kierowcy 160 ,na pętli Widok nie wiedzą na którym przystanku się zatrzymać!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2015 o 23:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
fajnie ze do szkoly moge isc na piechote dzieki skroceniu 44, marzylem o tym cale wakacje
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2015 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem czy skrócenie trasy linii 44 było aż tak potrzebne - najbliżej mam do przystanku Szmaragdowa, teraz więc będę musiała codziennie rano przespacerowac się na Widok lub Perłową aby dojechać na Politechnike. Niby nie są to duże odległości, ale jak to czasem bywa jako spóźnionej studentce nie jest to za bardzo na rękę.
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2015 o 18:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego nie ma połączenia ze Świdnika do Lublina po 23:00, ludzie kończą drugą zmianę w PZL i nie mają jak wrócić do Lublina - paranoja linia nocna N2 dopiero odjeżdża ze Świdnika przed 2:00
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!