Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 listopada 2011 r.
18:33
Edytuj ten wpis

Nowy rozkład jazdy PKP od 11 grudnia na święta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A
Nowy rozkład jazdy PKP zacznie obowiązywać od 11 grudnia<br />
 (archiwum)
Nowy rozkład jazdy PKP zacznie obowiązywać od 11 grudnia
(archiwum)

Do Warszawy i Poznania pojedziemy klimatyzowanym pociągiem z gniazdkami do laptopów. Zyskamy też bezpośrednie połączenie z Łodzią. Ale za to rozkład jazdy do Warszawy, jest delikatnie mówiąc… ażurowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nowy rozkład ma obowiązywać od 11 grudnia. Jego projekt jest już w Internecie, ale może się jeszcze nieznacznie zmienić. – Pełną informację podamy 25 listopada – zapowiada Beata Czemerajda ze spółki PKP Intercity.

Ale już teraz prześledziliśmy dla Was dalekobieżne połączenia z głównymi miastami Polski.

Do Warszawy

Pierwszy pociąg TLK odjedzie o godz. 5.15, na stacji Warszawa Centralna będzie o godz. 7.50 i nie pojedzie w niedziele. I tu niespodzianka. Na następny pociąg na Dworzec Centralny poczekamy do godziny… 8.22.

Dlaczego? Skład z Ukrainy, który z Lublina ma odjeżdżać o godz. 5.36, ominie główny dworzec kraju. Za stacją Pilawa stanie dopiero na dworcu Warszawa Gdańska, gdzie skończy bieg. A na pociąg interREGIO (odjazd o godz. 6.12) będzie można liczyć tylko w poniedziałki i soboty.

Tak oto na pociąg można czekać nawet trzy godziny. Później też jest ciekawie, bo dwa składy do Warszawy odjadą w 13-minutowym odstępie: o godz. 8.22 i 8.35. A następne o godz. 10.25, 12.25, 14.30 (skład klimatyzowany, patrz: Poznań), 14.40, 16.25 i 19.20.

Do Wrocławia

O godz. 8.12 wyjedzie skład TLK przez Kielce (11.30) i Katowice (13.55). We Wrocławiu będzie o godz. 17.09. Do wyboru mamy też interREGIO z Chełma (odjazd o godz. 12.05) przez Lublin (13.17), Radom (14.53), Katowice (18.44) i Opole (20.42). Przyjazd do Wrocławia na godz. 21.45. Następny skład to jadący nieco inną trasą pociąg TLK z godz. 14.40, który o godz. 19.48 będzie w Łodzi, a do celu dotrze 9 minut po północy. Nie będzie kursować w soboty.

Do Krakowa

Pociąg wyjedzie z Lublina o godz. 6.30. U celu ma być na godz. 11.32. Kolej planuje, że będzie kursować przez cały tydzień, podobnie jak drugi skład z godz. 16.10 (w Krakowie na 21.21).

Do Poznania

Pierwszy pociąg to skład TLK, który wyjedzie o godz. 8.22, do Poznania dojedzie na godz. 14.13. Mamy też nowość: REGIOekspres z barem, klimatyzacją i gniazdkami do laptopów. Wyjazd z Lublina o godz. 14.30, przyjazd na godz. 20.38. Pociąg nie będzie kursował w soboty, ani od połowy stycznia do końca lutego.

Na północ

Do Szczecina wyjedziemy o godz. 8.22, przyjazd na godz. 17.14. Skład do Gdyni wyjedzie o godz. 8.35, a u celu ma być na 18.52. Pociągi do Bydgoszczy pojadą o godz. 10.25, 12.25 i 16.25 (przyjazdy na godz. 16.47, 18.45 i 22.57).

Do Łodzi

Dowiezie nas bezpośredni pociąg TLK z godz. 14.40. Na stacji Łódź Kaliska ma być o godz. 19.48.

Ostatni ze stolicy

Ostatnim pociągiem z Warszawy Centralnej wyjedziemy o godz. 20.38, czyli o blisko pół godziny wcześniej niż teraz. Przyjazd do Lublina na godz. 23.03.


Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
deuter / 21 listopada 2011 o 13:14
[quote name='Gość' timestamp='1321855485' post='560709']
" Ostatnim pociągiem z Warszawy Centralnej wyjedziemy o godz. 20.38, czyli o blisko pół godziny wcześniej niż teraz.
Przyjazd do Lublina na godz. 23.03 "

[size="3"]
... na styk.

Ostatni autobus 34 spod Dworca PKP odjeżdża o godz. 23.05 (tylko dni powszednie).
Ostatni trolejbus 150 odjeżdża spod Dworca PKP o godz. 23.10 (tylko dni powszednie).[/size]
[/quote]
W czerwcu przed zachodem Słońca...ten odjazd z CENTRALNEJ
[quote name='Gość' timestamp='1321855485' post='560709']
" Ostatnim pociągiem z Warszawy Centralnej wyjedziemy o godz. 20.38, czyli o blisko pół godziny wcześniej niż teraz.
Przyjazd do Lublina na godz. 23.03 "

[size="3"]
... na styk.

Ostatni autobus 34 spod Dworca PKP odjeżdża o godz. 23.05 (tylko dni powszednie).
Ostatni trolejbus 150 odjeżdża spod Dworca PKP o godz. 23.10 (tylko dni powszednie).[/size]
[/quote]
W cz... rozwiń
Avatar
Lublin / 21 listopada 2011 o 11:12
Is the learning by Rosetta Stone flashcard method worth the time and money spent? In some case maybe but I find my language learning time and money better spend on other products. In fact several products offering subsets of the Rosetta Stone features are free and in many aspects better. For example intelligent flashcard programs like anki and mnemosyne let you add context to flashcards which makes learning new words much more efficient. You will remember new words much better when you copy complete sentences from the books you are reading. In my experience the [url=http://www.learnrosettastonenow.com/rosetta-stone-portuguese-p-11.html]Portuguese Learning Software[/url] meaningful context is the key for learning. The Rosetta Stone flashcard pictures don't offer the depth and interest of a context like the stories of your favorite books do.
Is the learning by Rosetta Stone flashcard method worth the time and money spent? In some case maybe but I find my language learning time and money better spend on other products. In fact several products offering subsets of the Rosetta Stone features are free and in many aspects better. For example intelligent flashcard programs like anki and mnemosyne let you add context to flashcards which makes learning new words much more efficient. You will remember new words much better when you copy complete sentences from the books you are reading. ... rozwiń
Avatar
harkie / 21 listopada 2011 o 10:10
Nas jak widać, mało to obchodzi. Bo MY mieszkańcy tego najbardziej uprzemysłowionego regionu w kraju do Warszawy nie jeździmy.

My mieszkańcy lubimy gapić się jak te matołki w TV i zero własnej inicjatywy. Niejednokrotnie pisałem przy każdym nowym pomyśle ludzików z PKP, że świadomie nas ignorują. Rejon ma być czarną dziur, nie wiem skansenem Europy?
Co robią: hetman, palikot, mucha, tokarska, kolarska? Mało ich interesuje co tu się dzieje. Na święta zapewne będą życzenia i ładne zdjęcia z dziećmi i pudełkiem lizaków pod choinkę.

Droga Redakcjo, proszę Was piszczie jak najwięcej o tym, że region faktycznie odcina się od reszty kraju!
Ludzie sami już się boją cokolwiek???
Nie wiem może jakaś akja na Facebooku?
Może Hetman i reszta zainteresują się "od święta" tym i zrobią coś konkretnego!
Nas jak widać, mało to obchodzi. Bo MY mieszkańcy tego najbardziej uprzemysłowionego regionu w kraju do Warszawy nie jeździmy.

My mieszkańcy lubimy gapić się jak te matołki w TV i zero własnej inicjatywy. Niejednokrotnie pisałem przy każdym nowym pomyśle ludzików z PKP, że świadomie nas ignorują. Rejon ma być czarną dziur, nie wiem skansenem Europy?
Co robią: hetman, palikot, mucha, tokarska, kolarska? Mało ich interesuje co tu się dzieje. Na święta zapewne będą życzenia i ładne zdjęcia z dziećmi i pudełkiem lizaków pod ch... rozwiń
Avatar
greg / 21 listopada 2011 o 10:00
Busiarze zacierają ręce z radości i szykują nowe kursy a PKP będzie się dalej zastanawiać dlaczego tak mało ludzi jeździ pociagami do Warszawy.
Avatar
deuter / 21 listopada 2011 o 08:29
BUS ...widać WYGRYWA
Avatar
Gość / 21 listopada 2011 o 07:04
" Ostatnim pociągiem z Warszawy Centralnej wyjedziemy o godz. 20.38, czyli o blisko pół godziny wcześniej niż teraz.
Przyjazd do Lublina na godz. 23.03 "

[size="3"]
... na styk.

Ostatni autobus 34 spod Dworca PKP odjeżdża o godz. 23.05 (tylko dni powszednie).
Ostatni trolejbus 150 odjeżdża spod Dworca PKP o godz. 23.10 (tylko dni powszednie).[/size]
Avatar
deuter / 21 listopada 2011 o 13:14
[quote name='Gość' timestamp='1321855485' post='560709']
" Ostatnim pociągiem z Warszawy Centralnej wyjedziemy o godz. 20.38, czyli o blisko pół godziny wcześniej niż teraz.
Przyjazd do Lublina na godz. 23.03 "

[size="3"]
... na styk.

Ostatni autobus 34 spod Dworca PKP odjeżdża o godz. 23.05 (tylko dni powszednie).
Ostatni trolejbus 150 odjeżdża spod Dworca PKP o godz. 23.10 (tylko dni powszednie).[/size]
[/quote]
W czerwcu przed zachodem Słońca...ten odjazd z CENTRALNEJ
[quote name='Gość' timestamp='1321855485' post='560709']
" Ostatnim pociągiem z Warszawy Centralnej wyjedziemy o godz. 20.38, czyli o blisko pół godziny wcześniej niż teraz.
Przyjazd do Lublina na godz. 23.03 "

[size="3"]
... na styk.

Ostatni autobus 34 spod Dworca PKP odjeżdża o godz. 23.05 (tylko dni powszednie).
Ostatni trolejbus 150 odjeżdża spod Dworca PKP o godz. 23.10 (tylko dni powszednie).[/size]
[/quote]
W cz... rozwiń
Avatar
Lublin / 21 listopada 2011 o 11:12
Is the learning by Rosetta Stone flashcard method worth the time and money spent? In some case maybe but I find my language learning time and money better spend on other products. In fact several products offering subsets of the Rosetta Stone features are free and in many aspects better. For example intelligent flashcard programs like anki and mnemosyne let you add context to flashcards which makes learning new words much more efficient. You will remember new words much better when you copy complete sentences from the books you are reading. In my experience the [url=http://www.learnrosettastonenow.com/rosetta-stone-portuguese-p-11.html]Portuguese Learning Software[/url] meaningful context is the key for learning. The Rosetta Stone flashcard pictures don't offer the depth and interest of a context like the stories of your favorite books do.
Is the learning by Rosetta Stone flashcard method worth the time and money spent? In some case maybe but I find my language learning time and money better spend on other products. In fact several products offering subsets of the Rosetta Stone features are free and in many aspects better. For example intelligent flashcard programs like anki and mnemosyne let you add context to flashcards which makes learning new words much more efficient. You will remember new words much better when you copy complete sentences from the books you are reading. ... rozwiń
Avatar
harkie / 21 listopada 2011 o 10:10
Nas jak widać, mało to obchodzi. Bo MY mieszkańcy tego najbardziej uprzemysłowionego regionu w kraju do Warszawy nie jeździmy.

My mieszkańcy lubimy gapić się jak te matołki w TV i zero własnej inicjatywy. Niejednokrotnie pisałem przy każdym nowym pomyśle ludzików z PKP, że świadomie nas ignorują. Rejon ma być czarną dziur, nie wiem skansenem Europy?
Co robią: hetman, palikot, mucha, tokarska, kolarska? Mało ich interesuje co tu się dzieje. Na święta zapewne będą życzenia i ładne zdjęcia z dziećmi i pudełkiem lizaków pod choinkę.

Droga Redakcjo, proszę Was piszczie jak najwięcej o tym, że region faktycznie odcina się od reszty kraju!
Ludzie sami już się boją cokolwiek???
Nie wiem może jakaś akja na Facebooku?
Może Hetman i reszta zainteresują się "od święta" tym i zrobią coś konkretnego!
Nas jak widać, mało to obchodzi. Bo MY mieszkańcy tego najbardziej uprzemysłowionego regionu w kraju do Warszawy nie jeździmy.

My mieszkańcy lubimy gapić się jak te matołki w TV i zero własnej inicjatywy. Niejednokrotnie pisałem przy każdym nowym pomyśle ludzików z PKP, że świadomie nas ignorują. Rejon ma być czarną dziur, nie wiem skansenem Europy?
Co robią: hetman, palikot, mucha, tokarska, kolarska? Mało ich interesuje co tu się dzieje. Na święta zapewne będą życzenia i ładne zdjęcia z dziećmi i pudełkiem lizaków pod ch... rozwiń
Avatar
greg / 21 listopada 2011 o 10:00
Busiarze zacierają ręce z radości i szykują nowe kursy a PKP będzie się dalej zastanawiać dlaczego tak mało ludzi jeździ pociagami do Warszawy.
Avatar
deuter / 21 listopada 2011 o 08:29
BUS ...widać WYGRYWA
Avatar
Gość / 21 listopada 2011 o 07:04
" Ostatnim pociągiem z Warszawy Centralnej wyjedziemy o godz. 20.38, czyli o blisko pół godziny wcześniej niż teraz.
Przyjazd do Lublina na godz. 23.03 "

[size="3"]
... na styk.

Ostatni autobus 34 spod Dworca PKP odjeżdża o godz. 23.05 (tylko dni powszednie).
Ostatni trolejbus 150 odjeżdża spod Dworca PKP o godz. 23.10 (tylko dni powszednie).[/size]