czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Nowy stadion lekkoatletyczny nie może zasłaniać Starego Miasta. Znów zmieniają projekt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 marca 2014, 07:30
Autor: Dominik Smaga

Kolejny raz trzeba poprawiać projekty przebudowy obiektów lekkoatletycznych Startu przy al. Piłsudskiego. Konserwator zabytków nie chce, by nowe budowle zasłaniały panoramę Starego Miasta.

- To będzie już bodajże czwarta wersja - przyznaje Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Na jego zlecenie powstają projekty przebudowy stadionu lekkoatletycznego i towarzyszących mu obiektów. Pierwotnie mowa była o tym, że trybuny zostaną powiększone z 800 do 1500 miejsc. W planie był też nowy budynek administracyjno-treningowy. O takich planach magistrat mówił już rok temu i wtedy miasto podkreślało, że prace mogą się zacząć jeszcze w 2014 r. Ale wszystko, co dzieje się w tym miejscu musi zostać zaakceptowane przez konserwatora zabytków, bo teren znajduje się w strefie ochronnej panoramy Starego Miasta. Sęk w tym, że to, co zaproponowali projektanci uznał za niemożliwe do przyjęcia. - Ta koncepcja przewidywała piętrowy budynek, który przesłoniłby widok na Stare Miasto z al. Piłsudskiego. Uzgodnienia trwają, wszystko jest na dobrej drodze - mówi Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków. - Do końca miesiąca powinna być gotowa nowa wersja - zapowiada Dziuba. - Obiekt zaplanowany jako piętrowy zostanie przez projektanta "zagłębiony” w ziemi. Architekt pracuje również nad analizą widokową takiego rozwiązania.

Magistrat nie ma na razie pieniędzy na przebudowę tego obiektu. Urzędnicy są przekonani, że z unijnych funduszy takiej inwestycji nie uda się dofinansować. - Pozostaje nam szukać pieniędzy w ministerstwie sportu i w Totalizatorze Sportowym - stwierdza Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Liczymy na to, że zrealizowana zostanie koncepcja przewidująca zbudowanie ośmiu wiodących ośrodków lekkoatletycznych w miastach wojewódzkich - dodaje. W datowanej na sierpień ubiegłego roku ministerialnej "Liście inwestycji zakwalifikowanych do Planu Wieloletniego” modernizacja obiektów Startu wymieniona jest na pierwszym miejscu. W tym samym dokumencie możemy jednak przeczytać, że inwestycje z tej listy mogą być brane pod uwagę przy rozdziale pieniędzy na dany rok, o ile do końca marca inwestor złoży wniosek, do którego niezbędne jest dołączenie prawomocnego i ostatecznego pozwolenia na budowę. Uzyskanie takiego dokumentu do końca miesiąca jest nierealne.
  Edytuj ten wpis
ech
Radek
ojoj
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ech
ech (19 marca 2014 o 22:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przedstawiam dwie koncepcje, jedna głupsza od drugiej chociaż druga może wcale taka głupia nie jest, ale Lublin to przecież miasto inspiracji więc : 1. Wyburzyć całe Stare Miasto i w to miejsce postawić największą galerię handlową z całorocznym torem saneczkowym, ze spelunami, bimbrowniami i tańcami na rurze itp. w pozostawionych po budynkach piwnicach ! 2. Zostawić Stare Miasto i skoro stadion nie może wystawać za dużo ponad powierzchnię to wkopać go w głąb czyli obniżyć jego poziom zerowy o kilka metrów, dostawić tyle siedzisk ile trzeba i po kłopocie ! Tylko kto na nim będzie chciał trenować po takiej modernizacji ?!  

Rozwiń
Radek
Radek (19 marca 2014 o 14:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

krótko.Taczka i wyjazd za tworzenie z Lublina Polski C.To przez takich pajaców jak on jesteśmy zaściankiem Polski.......

Rozwiń
ojoj
ojoj (19 marca 2014 o 13:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I teraz pytanie do zwolenników pana "tułaj się sylwek" - jak sobie ku*wa wyobrażał przebudowę stadionu na Zygmuntowskich... Konserwator skutecznie blokował by rozbudowę w nieskończoność.

Rozwiń
8artek
8artek (19 marca 2014 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
C h a m y. Tarasy zamkowe nic nie zaslaniaja? Farsa oszustwo dorobkiewicze... podejrzewam wartosciowy prezent
Rozwiń
Fabryki budujcie
Fabryki budujcie (19 marca 2014 o 10:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawe gdzie był "konserwator" jak pozwolono budować galerię handlową praktycznie przy samym Zamku Lubelskim. Ale jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o .... 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!