Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2012 r.
18:12
Edytuj ten wpis

Nowy stadion w Lublinie będzie droższy. O 4 miliony złotych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 26 A A
21 grudnia – uroczyste rozpoczęcie prac na terenie przyszłego stadionu. Obecnie trwa stabilizacja gr
21 grudnia – uroczyste rozpoczęcie prac na terenie przyszłego stadionu. Obecnie trwa stabilizacja gr

O 4 miliony zł wzrosną koszty budowy stadionu przy Krochmalnej. Miasto zleca dodatkowe prace projektowe, a to opóźni wydanie pozwolenia na budowę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zlecenie na projekt i wykonanie wszystkich tych elementów trafi do firmy Budimex, która wcześniej wygrała przetarg na budowę stadionu podejmując się wznieść go za 136 milionów zł. Zarobi więcej, bo umowa dopuszcza tzw. zlecenia uzupełniające. To, o którym mowa, jest już drugim tego typu.

W ostatecznym rozrachunku stadion będzie kosztować więcej niż 136 mln zł. – Spodziewamy się, że będzie to ok. 140 mln zł – mówi Joanna Bobowska z Kancelarii Prezydenta Miasta.

Tymczasem unijna dotacja jest "sztywna” i wynosi 67 mln zł. – Staramy się o pozyskanie dodatkowych pieniędzy z innych źródeł – dodaje Bobowska.
Zmiany w projekcie spowodują, że opóźni się wydanie pozwolenia na budowę zapowiadane na przełom grudnia i stycznia. – Mamy je uzyskać w połowie stycznia, ale w żaden sposób nie opóźni to zasadniczego rozpoczęcia budowy, które przewidujemy na luty – mówi Szczepańska.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 28 grudnia 2012 o 21:44
[quote name='vimmi' timestamp='1356676389' post='713922']
czy ktoś może określić jakie bedą koszty utrzymania tego stadionu (podejrzewam że bardzo wysokie)
i właściwie to do czego on nam jest potrzebny??? Ledwie mozna zapełnić niewielkie sale koncertowe, nie mówię już o imprezach sportowych, a na jarmark to mamy juz stadion!!. "Nasze władze" chyba traktują ten stadion jako przedłuzenie własnego ego!!
[/quote]
jakie koszty będą ?
stadion w Warszawie dał już 6 mld strat, Wrocław 2 mld, Poznań i Gdańsk - po 1 mld .
tak więc i Lublin przyłączy się do " czołówki " zadłużonych miast i oprócz kasy na utrzymanie airportu , będzie ładował nasze pieniądze na utrzymanie stadionu, z którego pożytku będzie niewiele
[quote name='vimmi' timestamp='1356676389' post='713922']
czy ktoś może określić jakie bedą koszty utrzymania tego stadionu (podejrzewam że bardzo wysokie)
i właściwie to do czego on nam jest potrzebny??? Ledwie mozna zapełnić niewielkie sale koncertowe, nie mówię już o imprezach sportowych, a na jarmark to mamy juz stadion!!. "Nasze władze" chyba traktują ten stadion jako przedłuzenie własnego ego!!
[/quote]
jakie koszty będą ?
stadion w Warszawie dał już 6 ml... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 19:15
o byśmy nie skończyli jak cukrownia, gdy miastem żądzą tacy prezydenci......
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 19:00
CUKROWNI nie ma i pan Żuk((wówczas wiceminister skarbu) i jego zastępca pan Kalinowski (były szef cukrowni Lublin) mają ją na sumieniu.Aby całkowicie wymazać z pamięci Lublinian ......zapomnieć .... to dzielnicę ''Za cukrownią''chcą nazwać inaczej.....,zastanawiają się nad nazwą, a może ogłoszą konkurs. Moją propozycją jest " Igrzyskobajerland " Niedaj BÓG aby nie przyszedł im pomysł zmiany nazwy miasta, bo mamy nowe zmiany zamiast KOZIOŁKA jakieś kreski i znaczki za grubą kasę z hasłem "miasto inspiracji". Mam skromne marzenie.... abyśmy nie zatracili własnej tożsamości i mam nadzieję że nie poddamy się tym manipulacjom,pozdrawiam.
CUKROWNI nie ma i pan Żuk((wówczas wiceminister skarbu) i jego zastępca pan Kalinowski (były szef cukrowni Lublin) mają ją na sumieniu.Aby całkowicie wymazać z pamięci Lublinian ......zapomnieć .... to dzielnicę ''Za cukrownią''chcą nazwać inaczej.....,zastanawiają się nad nazwą, a może ogłoszą konkurs. Moją propozycją jest " Igrzyskobajerland " Niedaj BÓG aby nie przyszedł im pomysł zmiany nazwy miasta, bo mamy nowe zmiany zamiast KOZIOŁKA jakieś kreski i znaczki za grubą kasę z hasłem "miasto inspiracji"... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 28 grudnia 2012 o 17:37
----------------------"CBA" POWTRZYMAJCIE SZALONEGO PREZYDENTA----------------------------------- Jeszcze nie ma zezwolenia na budowę stadionu"kurnika" a reżimowa propaganda "PO" już zdjęcia i filmy z miejsca które oficjalnie dalej jest BAGNEM po Cukrowni . Panie Jacku Bąk, niech się Pan nie kompromi tuje przy "szalonym" Prezydencie Zuku . Jest Pan rodowitym Lublinianinem i wie Pan, że tereny wokół Cuk rowni były, są i będą wielkim BAGNEM !. Dlatego wybudowano Park Ludowy, bo żadne inne inwestycje tam nie mogą powstawać !. Na tym terenie może powstać LUNA PARK z karuzelami i parkiem spacerowym a NIGDY obiekt stadionu !. Pan Prezydent był i jest powiązany z likwidacją Cukrowni a póżniej odkupił te BAGNO od 'kolegi" który miastu płacił za to BAGNO podatki i tym "wyzwolił" "kumpla" od bezwartościowego BAGNA !. Dlatego najwyższy czas na interwencje "CBA" (Centralne Biuro Antykorupcyjne) aby LUBLIN NIE STRACIŁ DUŻO WIĘCEJ NIŻ 140 MILIONÓW !. Jeżeli chodzi o budowe stadionu, to LUBLIN zasługuje na STADION EUROPEJSKI (50 tys) z międzynarodowym torem żużlowym do rozgrywania Mistrzostw Swiata na żużlu w Lublinie ale na jednej z rogatek miasta; Felin, Sławinek, Spółdzielczości Pracy właśnie bliżej Obwodnicy i lotniska z parkingami samochodowymi oraz do wykorzystania jako PLENER KULTURA LNY KONCERTÓW I IMPREZ KULTURALNYCH !. Prezydent podpatruje propozycje, ale jeżeli nawet będzie jakiś mecz czy koncert to nikt nie będzie Za Cukrownie jeżdził na...rowerze (?ha,ha,ha!). Musi Prezydent Zuk być przygotowany, że gdy Bubel będzie się zapadał w bagno lub inwestycja będzie deficytowa to Prezydent Zuk będzie oskarżony o celowe narażenie miasta Lublina na strate 140 MILIONÓW. Pójdziemy "szalony" Prezydencie do sądu !. Aby nie doszło do kompromitacji LUBLINA już dzisiaj powinna tą "inwestycją" zająć się "CBA" !. ZATRZYMAJCIE "SZALONEGO" PREZYDENTA ! . Ps. w uzupełnieniu powyższego komentarza podaje, iż -- Pan Prezydent był powiązany z likwidacją Cuk rowni a póżniej odkupił to BAGNO od "kolegi" który miastu płacił za to BAGNO podatki i tym wyzwolił "ku mpla" od bezwartościowego BAGNA !. Prezydent za to BAGNO zapłacił z budżetu miasta ... 10 milonów !
----------------------"CBA" POWTRZYMAJCIE SZALONEGO PREZYDENTA----------------------------------- Jeszcze nie ma zezwolenia na budowę stadionu"kurnika" a reżimowa propaganda "PO" już zdjęcia i filmy z miejsca które oficjalnie dalej jest BAGNEM po Cukrowni . Panie Jacku Bąk, niech się Pan nie kompromi tuje przy "szalonym" Prezydencie Zuku . Jest Pan rodowitym Lublinianinem i wie Pan, że tereny wokół Cuk rowni były, są i będą wielkim BAGNEM !. Dlatego wybudowano Park Ludowy, bo żadne inne inw... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 16:50
Będzie CUD nad CUDA gdy z budową zmieścimy się w 140 mil. zł. realnie szacujemy ok. 200 mil. a utrzymanie roczne stadionu będzie kosztowało mieszkańców 25 mil. zł. Drodzy mieszkańcy nie martwcie się otwarcie stadionu przed wyborami p.Żuk jako pierwszy kandydat, a cała impreza przewidziana na stadionie.W 2013 otwierajcie portfele czekają was podwyżki (zawrotne) życzę wytrwałości.
Avatar
aneksik / 28 grudnia 2012 o 14:36
Plac Litewski też zaprojektuje ten kto da najniższą cenę i najkrótszy termin,
A potem zrobi się aneksik do umowy na dwa miliony, za projekt ławki dla Vipów.
Avatar
kibic / 28 grudnia 2012 o 13:59
KTO buduje stadion na terenie zalewowym?Najpierw było śmietnisko,potem wywożono odpady cukrownicze,a teraz ma tu być stadion.Każdej wiosny po roztopach /tak jak w Parku Ludowym/cały teren jest zalany wodą/POLDER/

Najgorsza lokalizacja z możliwych.--Nie łepiej budować tam gdzie był URSUS,duże jeszcze istniejące hale/boiska pod dachem,tory rowerowe,cartingowe itp/

Ciekawe kto zapłaci za taką głupotę?????????????????????????????????????????????????
Avatar
dfr / 28 grudnia 2012 o 13:22
[quote name='stad' timestamp='1356688577' post='713980']
a czy ktos z tych ludzi majacy decydujacy glos pomyslal o dodaniu biezni lekkoatletycznej bo jest dolozenie kilku mln zl a perspektywy dla stadionu wchodza na calkiem inny poziom
[/quote]

... na Stadionie Narodowym nie ma bieżni lekkoatletycznej i jest fajowo.
Prawie zero imprez, prawie zero meczy (kluby piłkarskie mają swoje obiekty).
Tam gra tylko drużyna narodowa (od wielkiego dzwonu).
[quote name='stad' timestamp='1356688577' post='713980']
a czy ktos z tych ludzi majacy decydujacy glos pomyslal o dodaniu biezni lekkoatletycznej bo jest dolozenie kilku mln zl a perspektywy dla stadionu wchodza na calkiem inny poziom
[/quote]

... na Stadionie Narodowym nie ma bieżni lekkoatletycznej i jest fajowo.
Prawie zero imprez, prawie zero meczy (kluby piłkarskie mają swoje obiekty).
Tam gra tylko drużyna narodowa (od wielkiego dzwonu). rozwiń
Avatar
krokodyl / 28 grudnia 2012 o 13:09
Rumunia pewnie się nie obrazi bo średni pkb na mieszkańca jest zbliżony do pkb w lubelskim. (swoją drogą najniższy w Polsce) takie są oficjalne dane i nie pomogą tu klakierzy z UM wychwalającego obecną ekipę
Avatar
ewa / 28 grudnia 2012 o 12:38
Ten stadion nie przyniesie Lublinowi żadnych zysków, a tego to miasto potrzebuje najbardziej. Pan Żuk będzie szukał pieniędzy w bankach, albo w NASZYCH kieszeniach. Stąd właśnie to licznie za wywóz śmieci od gospodarstwa, a nie od liczby mieszkańców. Takich podwyżek będzie więcej, podobnie zadłużenie będzie rosło, aby móc realizować te nikomu niepotrzebne plany. Koszt stadionu to 140 mln zł., a dotacja 67 mln, czyli brakuje 73 mln zł. Zastanawiam się, ile chodników można by wyremontować, a raczej wykonać od nowa za te 73 mln zł. Gdyby ten stadion dawał przynajmniej 200 miejsc pracy, a do tego przynosił zyski, to można uznać jego budowę za priorytet, ale tak nie jest i nie będzie. To tak, jakbym nie miała gdzie mieszkać, a najpierw kupiła sobie samochód za ponad 200 tys. zł. Takiego wybraliście nam gospodarza. Nie wiem, czy inny z kandydatów byłby lepszy (zapewne nie), ale może czas pomyśleć o odwoływaniu tych, którzy szkodzą miastu, nie realizują swoich programów, nie tworzą nowych miejsc pracy. Wówczas każdy następny będzie wiedział, że nie jest tak do końca bezkarny i może robić to co przyjdzie jemu, albo jego kolesiom do głowy. A może to właśnie chodzi o to, żeby nasze miasto upadło? Długi, brak miejsc pracy, zniszczenie produkcji, starzejące się społeczeństwo, rozrośnięta administracja, zniszczone ulice i chodniki, zaniedbane trawniki, itd. itp.
Ten stadion nie przyniesie Lublinowi żadnych zysków, a tego to miasto potrzebuje najbardziej. Pan Żuk będzie szukał pieniędzy w bankach, albo w NASZYCH kieszeniach. Stąd właśnie to licznie za wywóz śmieci od gospodarstwa, a nie od liczby mieszkańców. Takich podwyżek będzie więcej, podobnie zadłużenie będzie rosło, aby móc realizować te nikomu niepotrzebne plany. Koszt stadionu to 140 mln zł., a dotacja 67 mln, czyli brakuje 73 mln zł. Zastanawiam się, ile chodników można by wyremontować, a raczej wykonać od nowa za te 73 mln zł. Gdyby ten st... rozwiń
Avatar
jon / 28 grudnia 2012 o 21:44
[quote name='vimmi' timestamp='1356676389' post='713922']
czy ktoś może określić jakie bedą koszty utrzymania tego stadionu (podejrzewam że bardzo wysokie)
i właściwie to do czego on nam jest potrzebny??? Ledwie mozna zapełnić niewielkie sale koncertowe, nie mówię już o imprezach sportowych, a na jarmark to mamy juz stadion!!. "Nasze władze" chyba traktują ten stadion jako przedłuzenie własnego ego!!
[/quote]
jakie koszty będą ?
stadion w Warszawie dał już 6 mld strat, Wrocław 2 mld, Poznań i Gdańsk - po 1 mld .
tak więc i Lublin przyłączy się do " czołówki " zadłużonych miast i oprócz kasy na utrzymanie airportu , będzie ładował nasze pieniądze na utrzymanie stadionu, z którego pożytku będzie niewiele
[quote name='vimmi' timestamp='1356676389' post='713922']
czy ktoś może określić jakie bedą koszty utrzymania tego stadionu (podejrzewam że bardzo wysokie)
i właściwie to do czego on nam jest potrzebny??? Ledwie mozna zapełnić niewielkie sale koncertowe, nie mówię już o imprezach sportowych, a na jarmark to mamy juz stadion!!. "Nasze władze" chyba traktują ten stadion jako przedłuzenie własnego ego!!
[/quote]
jakie koszty będą ?
stadion w Warszawie dał już 6 ml... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 19:15
o byśmy nie skończyli jak cukrownia, gdy miastem żądzą tacy prezydenci......
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 19:00
CUKROWNI nie ma i pan Żuk((wówczas wiceminister skarbu) i jego zastępca pan Kalinowski (były szef cukrowni Lublin) mają ją na sumieniu.Aby całkowicie wymazać z pamięci Lublinian ......zapomnieć .... to dzielnicę ''Za cukrownią''chcą nazwać inaczej.....,zastanawiają się nad nazwą, a może ogłoszą konkurs. Moją propozycją jest " Igrzyskobajerland " Niedaj BÓG aby nie przyszedł im pomysł zmiany nazwy miasta, bo mamy nowe zmiany zamiast KOZIOŁKA jakieś kreski i znaczki za grubą kasę z hasłem "miasto inspiracji". Mam skromne marzenie.... abyśmy nie zatracili własnej tożsamości i mam nadzieję że nie poddamy się tym manipulacjom,pozdrawiam.
CUKROWNI nie ma i pan Żuk((wówczas wiceminister skarbu) i jego zastępca pan Kalinowski (były szef cukrowni Lublin) mają ją na sumieniu.Aby całkowicie wymazać z pamięci Lublinian ......zapomnieć .... to dzielnicę ''Za cukrownią''chcą nazwać inaczej.....,zastanawiają się nad nazwą, a może ogłoszą konkurs. Moją propozycją jest " Igrzyskobajerland " Niedaj BÓG aby nie przyszedł im pomysł zmiany nazwy miasta, bo mamy nowe zmiany zamiast KOZIOŁKA jakieś kreski i znaczki za grubą kasę z hasłem "miasto inspiracji"... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 28 grudnia 2012 o 17:37
----------------------"CBA" POWTRZYMAJCIE SZALONEGO PREZYDENTA----------------------------------- Jeszcze nie ma zezwolenia na budowę stadionu"kurnika" a reżimowa propaganda "PO" już zdjęcia i filmy z miejsca które oficjalnie dalej jest BAGNEM po Cukrowni . Panie Jacku Bąk, niech się Pan nie kompromi tuje przy "szalonym" Prezydencie Zuku . Jest Pan rodowitym Lublinianinem i wie Pan, że tereny wokół Cuk rowni były, są i będą wielkim BAGNEM !. Dlatego wybudowano Park Ludowy, bo żadne inne inwestycje tam nie mogą powstawać !. Na tym terenie może powstać LUNA PARK z karuzelami i parkiem spacerowym a NIGDY obiekt stadionu !. Pan Prezydent był i jest powiązany z likwidacją Cukrowni a póżniej odkupił te BAGNO od 'kolegi" który miastu płacił za to BAGNO podatki i tym "wyzwolił" "kumpla" od bezwartościowego BAGNA !. Dlatego najwyższy czas na interwencje "CBA" (Centralne Biuro Antykorupcyjne) aby LUBLIN NIE STRACIŁ DUŻO WIĘCEJ NIŻ 140 MILIONÓW !. Jeżeli chodzi o budowe stadionu, to LUBLIN zasługuje na STADION EUROPEJSKI (50 tys) z międzynarodowym torem żużlowym do rozgrywania Mistrzostw Swiata na żużlu w Lublinie ale na jednej z rogatek miasta; Felin, Sławinek, Spółdzielczości Pracy właśnie bliżej Obwodnicy i lotniska z parkingami samochodowymi oraz do wykorzystania jako PLENER KULTURA LNY KONCERTÓW I IMPREZ KULTURALNYCH !. Prezydent podpatruje propozycje, ale jeżeli nawet będzie jakiś mecz czy koncert to nikt nie będzie Za Cukrownie jeżdził na...rowerze (?ha,ha,ha!). Musi Prezydent Zuk być przygotowany, że gdy Bubel będzie się zapadał w bagno lub inwestycja będzie deficytowa to Prezydent Zuk będzie oskarżony o celowe narażenie miasta Lublina na strate 140 MILIONÓW. Pójdziemy "szalony" Prezydencie do sądu !. Aby nie doszło do kompromitacji LUBLINA już dzisiaj powinna tą "inwestycją" zająć się "CBA" !. ZATRZYMAJCIE "SZALONEGO" PREZYDENTA ! . Ps. w uzupełnieniu powyższego komentarza podaje, iż -- Pan Prezydent był powiązany z likwidacją Cuk rowni a póżniej odkupił to BAGNO od "kolegi" który miastu płacił za to BAGNO podatki i tym wyzwolił "ku mpla" od bezwartościowego BAGNA !. Prezydent za to BAGNO zapłacił z budżetu miasta ... 10 milonów !
----------------------"CBA" POWTRZYMAJCIE SZALONEGO PREZYDENTA----------------------------------- Jeszcze nie ma zezwolenia na budowę stadionu"kurnika" a reżimowa propaganda "PO" już zdjęcia i filmy z miejsca które oficjalnie dalej jest BAGNEM po Cukrowni . Panie Jacku Bąk, niech się Pan nie kompromi tuje przy "szalonym" Prezydencie Zuku . Jest Pan rodowitym Lublinianinem i wie Pan, że tereny wokół Cuk rowni były, są i będą wielkim BAGNEM !. Dlatego wybudowano Park Ludowy, bo żadne inne inw... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 16:50
Będzie CUD nad CUDA gdy z budową zmieścimy się w 140 mil. zł. realnie szacujemy ok. 200 mil. a utrzymanie roczne stadionu będzie kosztowało mieszkańców 25 mil. zł. Drodzy mieszkańcy nie martwcie się otwarcie stadionu przed wyborami p.Żuk jako pierwszy kandydat, a cała impreza przewidziana na stadionie.W 2013 otwierajcie portfele czekają was podwyżki (zawrotne) życzę wytrwałości.
Avatar
aneksik / 28 grudnia 2012 o 14:36
Plac Litewski też zaprojektuje ten kto da najniższą cenę i najkrótszy termin,
A potem zrobi się aneksik do umowy na dwa miliony, za projekt ławki dla Vipów.
Avatar
kibic / 28 grudnia 2012 o 13:59
KTO buduje stadion na terenie zalewowym?Najpierw było śmietnisko,potem wywożono odpady cukrownicze,a teraz ma tu być stadion.Każdej wiosny po roztopach /tak jak w Parku Ludowym/cały teren jest zalany wodą/POLDER/

Najgorsza lokalizacja z możliwych.--Nie łepiej budować tam gdzie był URSUS,duże jeszcze istniejące hale/boiska pod dachem,tory rowerowe,cartingowe itp/

Ciekawe kto zapłaci za taką głupotę?????????????????????????????????????????????????
Avatar
dfr / 28 grudnia 2012 o 13:22
[quote name='stad' timestamp='1356688577' post='713980']
a czy ktos z tych ludzi majacy decydujacy glos pomyslal o dodaniu biezni lekkoatletycznej bo jest dolozenie kilku mln zl a perspektywy dla stadionu wchodza na calkiem inny poziom
[/quote]

... na Stadionie Narodowym nie ma bieżni lekkoatletycznej i jest fajowo.
Prawie zero imprez, prawie zero meczy (kluby piłkarskie mają swoje obiekty).
Tam gra tylko drużyna narodowa (od wielkiego dzwonu).
[quote name='stad' timestamp='1356688577' post='713980']
a czy ktos z tych ludzi majacy decydujacy glos pomyslal o dodaniu biezni lekkoatletycznej bo jest dolozenie kilku mln zl a perspektywy dla stadionu wchodza na calkiem inny poziom
[/quote]

... na Stadionie Narodowym nie ma bieżni lekkoatletycznej i jest fajowo.
Prawie zero imprez, prawie zero meczy (kluby piłkarskie mają swoje obiekty).
Tam gra tylko drużyna narodowa (od wielkiego dzwonu). rozwiń
Avatar
krokodyl / 28 grudnia 2012 o 13:09
Rumunia pewnie się nie obrazi bo średni pkb na mieszkańca jest zbliżony do pkb w lubelskim. (swoją drogą najniższy w Polsce) takie są oficjalne dane i nie pomogą tu klakierzy z UM wychwalającego obecną ekipę
Avatar
ewa / 28 grudnia 2012 o 12:38
Ten stadion nie przyniesie Lublinowi żadnych zysków, a tego to miasto potrzebuje najbardziej. Pan Żuk będzie szukał pieniędzy w bankach, albo w NASZYCH kieszeniach. Stąd właśnie to licznie za wywóz śmieci od gospodarstwa, a nie od liczby mieszkańców. Takich podwyżek będzie więcej, podobnie zadłużenie będzie rosło, aby móc realizować te nikomu niepotrzebne plany. Koszt stadionu to 140 mln zł., a dotacja 67 mln, czyli brakuje 73 mln zł. Zastanawiam się, ile chodników można by wyremontować, a raczej wykonać od nowa za te 73 mln zł. Gdyby ten stadion dawał przynajmniej 200 miejsc pracy, a do tego przynosił zyski, to można uznać jego budowę za priorytet, ale tak nie jest i nie będzie. To tak, jakbym nie miała gdzie mieszkać, a najpierw kupiła sobie samochód za ponad 200 tys. zł. Takiego wybraliście nam gospodarza. Nie wiem, czy inny z kandydatów byłby lepszy (zapewne nie), ale może czas pomyśleć o odwoływaniu tych, którzy szkodzą miastu, nie realizują swoich programów, nie tworzą nowych miejsc pracy. Wówczas każdy następny będzie wiedział, że nie jest tak do końca bezkarny i może robić to co przyjdzie jemu, albo jego kolesiom do głowy. A może to właśnie chodzi o to, żeby nasze miasto upadło? Długi, brak miejsc pracy, zniszczenie produkcji, starzejące się społeczeństwo, rozrośnięta administracja, zniszczone ulice i chodniki, zaniedbane trawniki, itd. itp.
Ten stadion nie przyniesie Lublinowi żadnych zysków, a tego to miasto potrzebuje najbardziej. Pan Żuk będzie szukał pieniędzy w bankach, albo w NASZYCH kieszeniach. Stąd właśnie to licznie za wywóz śmieci od gospodarstwa, a nie od liczby mieszkańców. Takich podwyżek będzie więcej, podobnie zadłużenie będzie rosło, aby móc realizować te nikomu niepotrzebne plany. Koszt stadionu to 140 mln zł., a dotacja 67 mln, czyli brakuje 73 mln zł. Zastanawiam się, ile chodników można by wyremontować, a raczej wykonać od nowa za te 73 mln zł. Gdyby ten st... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Oblewali się rosołem, by wyłudzać odszkodowania. Jest wyrok

Oblewali się rosołem, by wyłudzać odszkodowania. Jest wyrok 0 0

Kilkanaście miesięcy więzienia i wysokie grzywny. To kary dla mieszkańców Lublina, którzy oblewali się wrzątkiem, by wyłudzać odszkodowania. Będą musieli zwrócić setki tysięcy złotych.

Przebudowa deptaka nie skończy się na czas. Problem z dostawą kamienia z Chin

Przebudowa deptaka nie skończy się na czas. Problem z dostawą kamienia z Chin 21 3

Nie uda się raczej zakończyć przebudowy deptaka w zakładanym terminie, czyli do 15 maja. Wykonawca prac ma problem z dostawą chińskiego kamienia, z którego ułożona ma być nowa nawierzchnia. Nie jest to jedyna przeszkoda.

Pasażerowie z Lublina koczują na lotnisku w Tel Awiwie. "Jesteśmy tu uwięzieni, nie wiemy co robić"

Pasażerowie z Lublina koczują na lotnisku w Tel Awiwie. "Jesteśmy tu uwięzieni, nie wiemy co robić" 5 3

Od wtorku nie może wrócić do Lublina ok. 140 pasażerów linii Wizz Air, których samolot musiał lądować na lotnisku w Tel Awiwie z powodu pękniętej szyby

Czołowe zderzenie dwóch aut. Kto widział wypadek?

Czołowe zderzenie dwóch aut. Kto widział wypadek? 1 0

Lubelska policja szuka świadków wypadku w miejscowości Czółna. 24 lutego na drodze wojewódzkiej nr 834 zderzyły się tam dwa auta.

Chcesz sprzedać lub kupić palety? Sprawdź punkt skupu

Chcesz sprzedać lub kupić palety? Sprawdź punkt skupu 0 0

Sklepy, hurtownie i magazyny korzystają z palet do przechowywania i transportowania rozmaitych produktów. Są stosowane wszędzie, gdzie gromadzona jest większa ilość produktów, a także produkty o sporych gabarytach i nieporęcznych kształtach. Niektórzy przedsiębiorcy preferują naprawę uszkodzonych palet, a inni wolą kupić nowe. Co w takiej sytuacji zrobić ze starymi?

Zamknięta ulica w centrum Lublina. Wszystko przez przebudowę deptaka

Zamknięta ulica w centrum Lublina. Wszystko przez przebudowę deptaka 2 0

Zamknięta została jezdnia przed Bramą Krakowską.

Lublin: W piątek zamkną Al. Zygmuntowskie. Objazdy komunikacji miejskiej

Lublin: W piątek zamkną Al. Zygmuntowskie. Objazdy komunikacji miejskiej 1 3

W piątek wyłączone z ruchu zostaną Al. Zygmuntowskie w Lublinie.

Miasto Poezji 2018: Oddaj mieszkanie poetom i poezji!

Miasto Poezji 2018: Oddaj mieszkanie poetom i poezji! 1 0

Co Gdzie Kiedy. Tegoroczne edycja festiwalu Miasto Poezji będzie między 23 a 26 maja. Do końca kwietnia trwa nabór adresów gdzie absolutnie każdy może zorganizować festiwalowe wydarzenie czyli Mieszkanie Poezji.

Studenci pozowali do zdjęć. Mają promować lubelską uczelnię
galeria

Studenci pozowali do zdjęć. Mają promować lubelską uczelnię 3

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie zorganizowała casting dla studentów i absolwentów, którzy chcieliby swoim wizerunkiem promować uczelnię i Lublin.

Rajd Nadwiślański 2018. Nie porozumieli się z Areną Lublin, wracają do Puław
galeria

Rajd Nadwiślański 2018. Nie porozumieli się z Areną Lublin, wracają do Puław 4 8

Po roku przerwy, Rajd Nadwiślański wraca na swoje miejsce. Miłośnicy moto-sportu już w czerwcu będą mieli okazję kibicować zawodnikom na odcinku specjalnym w centrum miasta, a także przyglądać się pracy mechaników w parku maszynowym przy PPNT

Koncert Grzegorza Kloca w Nałęczowie
2 maja 2018, 15:30

Koncert Grzegorza Kloca w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 2 maja o godz. 15.30 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury w Nałęczowie (al. Lipowa 6) odbędzie się koncert Grzegorza Kloca z zespołem.

Weekend z florystyką w Centrum Spotkania Kultur
28 kwietnia 2018, 10:00

Weekend z florystyką w Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na pokazy florystyczne, wystawy i spotkania ze specjalistami, które odbędą się w dniach 28-29 kwietnia. Start w sobotę o godz. 10.

Zakaz handlu w niedziele: Kto zyskał, kto stracił? Pierwsze wyniki zaskakują

Zakaz handlu w niedziele: Kto zyskał, kto stracił? Pierwsze wyniki zaskakują 13 8

Pierwsze wyniki wskazują na to, że na wprowadzeniu niedzielnego zakazu handlu nie straciły hipermarkety, ani małe sklepy. Nawet sieci handlowe nie mają powodów do narzekań.

Zmiany w Parku Ludowym będą znacznie droższe. Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze

Zmiany w Parku Ludowym będą znacznie droższe. Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze 0 6

Ratusz powtórnie przeliczył koszty odnowy parku Ludowego. Wynik? Szacunki wzrosły o jedną trzecią, a prezydent Lublina prosi radnych o dodatkowe 9 mln zł na prace w parku, bo nie chce z nich rezygnować. Już dzisiaj w tej sprawie ma dojść do głosowania w Radzie Miasta.

Motorower samoróbka rozbity na drzewie. Chcieli wjechać do lasu

Motorower samoróbka rozbity na drzewie. Chcieli wjechać do lasu 10 1

19-latek jadący motorowerem-samoróbką uderzył w drzewo podczas skręcania do lasu. Dwie osoby trafiły do szpitala

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!