wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Nowy szef COZL: Długo się wahałem, ale przyjąłem propozycję

Dodano: 15 grudnia 2016, 07:36

Zbigniew Stopa: Miałem obawy związane ze zmianą branży z górniczej na medyczną, ale przyjąłem propozycję marszałka<br />
Zbigniew Stopa: Miałem obawy związane ze zmianą branży z górniczej na medyczną, ale przyjąłem propozycję marszałka

Rozmowa ze Zbigniewem Stopą, który we wtorek został dyrektorem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

• Jakie najważniejsze zadania stoją przed panem, nowym szefem COZL?

– Najgorętszym tematem jest teraz niewątpliwie dokończenie inwestycji polegającej na rozbudowie i modernizacji Centrum. Jestem już po wstępnej analizie obecnego stanu inwestycji. Mam doświadczenie w tak dużych przedsięwzięciach i umiem wychwycić błędy popełniane przy ich realizacji. W tym przypadku niewątpliwie takie błędy popełniono, już przy przygotowywaniu dokumentacji przetargowej.

• Jakie decyzje podejmie pan w sprawie poprzedniego wykonawcy, czy złoży pan pozew sądowy?

– Ta sprawa zapewne zakończy się w sądzie. Na razie trwa jednak inwentaryzacja na placu budowy. Cały czas analizujemy to, co zostało do tej pory wykonane. Na szczegóły związane z pozwem jest jeszcze za wcześnie.

• A co z finansami szpitala?

– Muszę dokładnie przeanalizować strukturę organizacyjną szpitala, bo ponad 70 proc. kosztów, jakie ponosi COZL to koszta osobowe. Przyjrzę się każdej komórce organizacyjnej, bo muszę mieć pewność, że każda ma uzasadnienie dla swojego funkcjonowania. Być może okaże się, że niektóre komórki trzeba będzie zlikwidować, a niektóre wzmocnić. Nie wykluczam też przesunięć kadrowych pomiędzy nimi. To wszystko zmierza do tego, żeby postawić finanse Centrum na nogi, bo cały czas przynosi poważne straty.

• Kto zaproponował panu stanowisko dyrektora?

– Marszałek Sosnowski złożył mi taką propozycję i przyznam, że musiał mnie do tego przekonywać, bo długo się wahałem. Miałem obawy związane ze zmianą branży z górniczej na medyczną, a także z doniesieniami medialnymi na temat aktualnej, bardzo skomplikowanej sytuacji w COZL. Ostatecznie wybrałem stanowisko dyrektora COZL, przede wszystkim dlatego, że lubię wyzwania i aktywność.

• Jakie wynagrodzenie będzie pan otrzymywał?

– Nie chciałbym zdradzać konkretnej kwoty, ale będzie to rząd kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie, podobnie jak w przypadku dyrektorów innych podobnych jednostek w regionie.

• Kto będzie dyrektorem ds. lecznictwa?

– Powołałem już na tę funkcję Macieja Kondratowicza-Kucewicza, który pełnił dotychczas obowiązki dyrektora. Nie jestem lekarzem, potrzebuję więc merytorycznego wsparcia. Jesteśmy już po rozmowach i myślę, że nasza współpraca będzie się dobrze układać.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 stycznia 2017 o 19:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Był jeden dyrektor jest trzech i będzie czwarty " w ramach oszczędności"ciekawe ale nikt o tym nie mówi.pracownik tego cyrku.
Rozwiń
Gość
Gość (5 stycznia 2017 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lekarze są od leczenia a nie zarządzania. Ten Pan zostawił Bogdanke jako najlepszą kopalnie w Polsce i dajmy mu szanse z centrum onkologii. A jeżeli nie podoba Ci się osoba zarządzająca szpitalem to się tam nie lecz jak taki wybredny jesteś.
Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2016 o 18:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja wolę leczyć się w szpitlu, którym nie zarządza dawny górnik, czy np. pracownik ubojni. Taki już jestem dziwny i niedzisiejszy.
Rozwiń
Xmen
Xmen (15 grudnia 2016 o 16:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obiektywna ta Rada, ktorej przewodniczacym jest czlowiek spl, czyli tez raczej dobrze. Mowisz o oporze zalogi z lekkoscia zwiazkowca ale co ty mozesz o tym wiedziec. Wspolnie zastanowmy sie, czy nie wiekszym problemem powinna byc wizja dzialalnosci i funkcjonowania szpitala a nie sama budowa, jak juz stanie budynek to zamieszka w nim powietrze, najwiekszy oddzial leczenia tlenem na swiecie
Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2016 o 16:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z kopalni do onkologii? Napiszcie, że dziś jest 1 kwietnia. Błagam.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!