Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 stycznia 2015 r.
16:38
Edytuj ten wpis

Nowy szlak turystyczny za pół miliona. Poznasz renesans

Autor: Zdjęcie autora toma
54 6 A A

42 zabytkowe obiekty z Lublina, Kazimierza Dolnego, Zamościa i innych miast i miejscowości naszego regionu znalazły się na trasie Szlaku Renesansu Lubelskiego. Jego oznakowanie i promocja kosztowały 450 tys. zł. 70 proc. tej kwoty przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To co wyróżnia nasz region, to niespotykana w innych częściach kraju architektura renesansowa. Chcemy chwalić się nią turystom i ułatwić im dotarcie do tych miejsc - tłumaczy Robert Mazur, prezes zarządu Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Na szlaku znalazły się 42, głównie sakralne, obiekty. Poza 11 lubelskimi kościołami są też m.in. fara i spichlerz w Kazimierzu Dolnym oraz świątynie z ponad 20 innych miejscowości. Do ich oznakowania użyto 250 znaków drogowych i tablic informacyjnych. Przygotowano też bezpłatne mapy (3 tys. egzemplarzy po polsku i 1 tys. po angielsku), które można dostać w centrach informacji turystycznej. W przygotowaniu są też aplikacje na urządzenia mobilne.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jurek-ogórek / 7 stycznia 2015 o 09:04

Wooow to się obudzili... Od dawna można zdobywać odznakę PTTK Szlakiem Renesansu Lubelskiego:  Regionalna Odznaka Krajoznawcza PTTK „POZNAJ SZLAK RENESANSU LUBELSKIEGO” PTTK Chełm 

Także to trochę takie wydumane i odtwórcze ;). Ale ważne że kasa wydana ;), a że to już było, no to co z tego.. ;). No bo teraz będzie jeszcze więcej tabliczek ;)

Odznaka jaka? czyja??? PTTKa... kto o niej słyszał?!?
Będzie jeszcze więcej tabliczek... a ile ten PTTK postawił w ramach oznakowania Renesansu Lubelskiego?
Idąc tym tropem to najlepiej nic nie oznakowywać, bo kilku guru (z PTTKiem na czele) wie co i jak; w skansenie najlepiej...

Odznaka jaka? czyja??? PTTKa... kto o niej słyszał?!?
Będzie jeszcze więcej tabliczek... a ile ten PTTK postawił w ramach oznakowania Renesansu Lubelskiego?
Idąc tym tropem to najlepiej nic nie oznakowywać, bo kilku guru (z PTTKiem na czele) wie co i jak; w skansenie najlepiej...

rozwiń
Avatar
niderlandczyk / 2 stycznia 2015 o 22:32

to jakaś furtka na wyprowadzenie kasy ten cały Jan III, obserwuję od dłuższego czasu byłem na warsztatach i cały czas zastanawia mnie co na takie marnotrawstwo mówią Szwajcarzy ??? myślę że ktoś z Dziennika powinien się dokładnie przyjrzeć jak się wydaje forsę w królewskim stylu  

Avatar
niesamowite / 2 stycznia 2015 o 16:43

Wooow to się obudzili... Od dawna można zdobywać odznakę PTTK Szlakiem Renesansu Lubelskiego:  Regionalna Odznaka Krajoznawcza PTTK „POZNAJ SZLAK RENESANSU LUBELSKIEGO” PTTK Chełm 

Także to trochę takie wydumane i odtwórcze ;). Ale ważne że kasa wydana ;), a że to już było, no to co z tego.. ;). No bo teraz będzie jeszcze więcej tabliczek ;)

Avatar
zen / 2 stycznia 2015 o 16:42

a co gmina Spiczyn i sąsiednie gminy ze szlaku Jana III Sobieskiego mają do pokazania? Opuszczony i niszczejący pałac w Kijanach? Opuszczony, zamknięty na głucho i niszczejący pałac w Rybczewicach? Ciekawe i piękne obiekty przyrodnicze jak źródła do których nie da się dojść, bo są albo pogrodzone, albo trudno dostępne. 

Wpiszecie ten wasz szlak na szlak kulturowy i co pokażecie? Wielkie nic?

ten szlak to ściema i tyle 

nikt nie skorzystał oprócz wąskiej grupki, wyjazdy i szkolenia bez przerwy

ten szlak to ściema i tyle 

nikt nie skorzystał oprócz wąskiej grupki, wyjazdy i szkolenia bez przerwy

rozwiń
Avatar
a / 1 stycznia 2015 o 23:49

a co gmina Spiczyn i sąsiednie gminy ze szlaku Jana III Sobieskiego mają do pokazania? Opuszczony i niszczejący pałac w Kijanach? Opuszczony, zamknięty na głucho i niszczejący pałac w Rybczewicach? Ciekawe i piękne obiekty przyrodnicze jak źródła do których nie da się dojść, bo są albo pogrodzone, albo trudno dostępne. 

Wpiszecie ten wasz szlak na szlak kulturowy i co pokażecie? Wielkie nic?

Avatar
zenek / 1 stycznia 2015 o 18:02

Gmina Spiczyn wraz z innymi Gminami i Miastem Zółkiew na Ukrainie a bardziej Olesko tworzaą Szlak Jana III Sobieskiego, który promujemy, znakujemy i rozszerzamy obecnie na teren Słowacji(Szturowa) , Węgier i Austrii, ale kto wie jak to dalej będzie chcieliśmy wpisania go jako szlak kulturowy, nowa władza pyta co będa mieli z tego mieszkańcy to wy odpowiedzcie na to pytanie co będa mieli mieszkańcy z tego wydanego przez Was poł miliona, Wy wiecie jak to jest najlepiej i nas zrozumiecie. Powodzenia

Avatar
jurek-ogórek / 7 stycznia 2015 o 09:04

Wooow to się obudzili... Od dawna można zdobywać odznakę PTTK Szlakiem Renesansu Lubelskiego:  Regionalna Odznaka Krajoznawcza PTTK „POZNAJ SZLAK RENESANSU LUBELSKIEGO” PTTK Chełm 

Także to trochę takie wydumane i odtwórcze ;). Ale ważne że kasa wydana ;), a że to już było, no to co z tego.. ;). No bo teraz będzie jeszcze więcej tabliczek ;)

Odznaka jaka? czyja??? PTTKa... kto o niej słyszał?!?
Będzie jeszcze więcej tabliczek... a ile ten PTTK postawił w ramach oznakowania Renesansu Lubelskiego?
Idąc tym tropem to najlepiej nic nie oznakowywać, bo kilku guru (z PTTKiem na czele) wie co i jak; w skansenie najlepiej...

Odznaka jaka? czyja??? PTTKa... kto o niej słyszał?!?
Będzie jeszcze więcej tabliczek... a ile ten PTTK postawił w ramach oznakowania Renesansu Lubelskiego?
Idąc tym tropem to najlepiej nic nie oznakowywać, bo kilku guru (z PTTKiem na czele) wie co i jak; w skansenie najlepiej...

rozwiń
Avatar
niderlandczyk / 2 stycznia 2015 o 22:32

to jakaś furtka na wyprowadzenie kasy ten cały Jan III, obserwuję od dłuższego czasu byłem na warsztatach i cały czas zastanawia mnie co na takie marnotrawstwo mówią Szwajcarzy ??? myślę że ktoś z Dziennika powinien się dokładnie przyjrzeć jak się wydaje forsę w królewskim stylu  

Avatar
niesamowite / 2 stycznia 2015 o 16:43

Wooow to się obudzili... Od dawna można zdobywać odznakę PTTK Szlakiem Renesansu Lubelskiego:  Regionalna Odznaka Krajoznawcza PTTK „POZNAJ SZLAK RENESANSU LUBELSKIEGO” PTTK Chełm 

Także to trochę takie wydumane i odtwórcze ;). Ale ważne że kasa wydana ;), a że to już było, no to co z tego.. ;). No bo teraz będzie jeszcze więcej tabliczek ;)

Avatar
zen / 2 stycznia 2015 o 16:42

a co gmina Spiczyn i sąsiednie gminy ze szlaku Jana III Sobieskiego mają do pokazania? Opuszczony i niszczejący pałac w Kijanach? Opuszczony, zamknięty na głucho i niszczejący pałac w Rybczewicach? Ciekawe i piękne obiekty przyrodnicze jak źródła do których nie da się dojść, bo są albo pogrodzone, albo trudno dostępne. 

Wpiszecie ten wasz szlak na szlak kulturowy i co pokażecie? Wielkie nic?

ten szlak to ściema i tyle 

nikt nie skorzystał oprócz wąskiej grupki, wyjazdy i szkolenia bez przerwy

ten szlak to ściema i tyle 

nikt nie skorzystał oprócz wąskiej grupki, wyjazdy i szkolenia bez przerwy

rozwiń
Avatar
a / 1 stycznia 2015 o 23:49

a co gmina Spiczyn i sąsiednie gminy ze szlaku Jana III Sobieskiego mają do pokazania? Opuszczony i niszczejący pałac w Kijanach? Opuszczony, zamknięty na głucho i niszczejący pałac w Rybczewicach? Ciekawe i piękne obiekty przyrodnicze jak źródła do których nie da się dojść, bo są albo pogrodzone, albo trudno dostępne. 

Wpiszecie ten wasz szlak na szlak kulturowy i co pokażecie? Wielkie nic?

Avatar
zenek / 1 stycznia 2015 o 18:02

Gmina Spiczyn wraz z innymi Gminami i Miastem Zółkiew na Ukrainie a bardziej Olesko tworzaą Szlak Jana III Sobieskiego, który promujemy, znakujemy i rozszerzamy obecnie na teren Słowacji(Szturowa) , Węgier i Austrii, ale kto wie jak to dalej będzie chcieliśmy wpisania go jako szlak kulturowy, nowa władza pyta co będa mieli z tego mieszkańcy to wy odpowiedzcie na to pytanie co będa mieli mieszkańcy z tego wydanego przez Was poł miliona, Wy wiecie jak to jest najlepiej i nas zrozumiecie. Powodzenia

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!