piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Nowy targ warzywny dla handlarzy z ul. Ruskiej. Będzie tańszy niż przewidywano

Dodano: 8 sierpnia 2016, 06:54
Autor: Dominik Smaga

O połowę mniej niż zakładano może kosztować budowa nowego targu warzywnego u zbiegu ul. Ruskiej i Nadstawnej. Tak twierdzi miasto, po ponownym przeliczeniu kosztów. Plany budowy mają być gotowe pod koniec roku, zaś wiosną miałaby się zakończyć budowa stoisk

Projektant przeszacował koszty na etapie koncepcji – wyjaśnia Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. Jeszcze niedawno Ratusz spodziewał się, że budowa nowego targowiska będzie kosztować 3,8 mln zł. – Teraz szacujemy, że wystarczy 2 mln zł – mówi Bobowska. Ale zastrzega, że nie ma jeszcze gotowych kosztorysów.

Dwupoziomowy obiekt ma powstać u zbiegu ul. Ruskiej i Nadstawnej, na tzw. placu po busach. W podziemnej części miałby się znaleźć parking z 27 miejscami na samochody kupców i klientów. Na przykrywającej go betonowej płycie odbywałby się handel.

Projektant przewidział tu 66 dających się łączyć stoisk o wymiarach 2 m na 2,5 m, każde z dostępem do bieżącej wody. Ich głównym budulcem miałby być łatwo zmywalny beton. Całość ma być zadaszona konstrukcją zbudowaną z trójkątów. Niektóre z tych trójkątów byłyby od spodu lustrzane, co miałoby stworzyć wrażenie większej przestrzeni, zaś niektóre przepuszczałyby światło słoneczne.

Przy narożniku Ruskiej i Nadstawnej autorzy koncepcji przewidzieli niewielki plac z miejscami do siedzenia, punktem czerpania wody i stojakami dla rowerów. Na podziemny parking prowadziłyby dwie klatki schodowe i przeszklona winda towarowa.

Koncepcję takiego targowiska miasto zaprezentowało po raz pierwszy w kwietniu. Wtedy była mowa o tym, że obiekt będzie gotowy na wiosnę 2017 r. – Podtrzymujemy te deklaracje – mówi Bobowska. – Jesienią chcemy mieć już komplet dokumentów – dodaje. Jeszcze w tym roku mógłby być również ogłoszony przetarg na wykonanie robót budowlanych.

Nowy targ z założenia ma służyć wyłącznie kupcom sprzedającym owoce i warzywa. Mieliby się tu oni przenieść z najbardziej znanego lubelskiego targowiska znajdującego się po przeciwnej stronie ul. Ruskiej.

Zwalniane przez nich miejsce – w zamyśle Ratusza – stałoby się placem budowy nowej hali targowej. Zaś hala miałaby być nowym miejscem handlu dla kupców z Bazaru i Novej, czyli obiektów stojących na miejskich gruntach, które to nieruchomości władze Lublina zamierzają przeznaczyć pod inne inwestycje komercyjne.

Teraz warzywami i owocami handluje się przy ul. Ruskiej, pod wzgórzem Czwartek. Nowy obiekt ma powstać u zbiegu ul. Ruskiej i Nadstawnej, na tzw. placu po busach
Teraz warzywami i owocami handluje się przy ul. Ruskiej, pod wzgórzem Czwartek. Nowy obiekt ma powstać u zbiegu ul. Ruskiej i Nadstawnej, na tzw. placu po busach
Czytaj więcej o: Lublin inwestycje Ruska targ
pis da nad głowa
Mati LBN
Użytkownik niezarejestrowany
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pis da nad głowa
pis da nad głowa (11 sierpnia 2016 o 00:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A jak inwestycję wykona pupilek POkrak tj Budimex z warszafki to będzie 3 razy tańszy.
Oj dobra zmiana z dala od koryta, kwa kwa kwacza i bardzo dobrze, nie dla marnej zmiany z pisu w Lublinie!
Rozwiń
Mati LBN
Mati LBN (10 sierpnia 2016 o 17:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sprzedają papierosy to sprzedają i po co drążyć temat ? Każdy chce zarobić jak najwięcej oni to robią w taki sposób i nic poza skarbowym nikomu do tego. Bulwersujesz się jakby ci któryś z nich zabił rodzine. Jakoś mi i wielu innym osobom to nie przeszkadza ale oczywiście jegomości uraża duma bo tak trudno powiedzięc nie dziękuje jak się ktoś zapyta czy chcesz kupić. Policja ma ważniejsze sprawy jak spisywanie byle gościa ze szlugami bądźmy poważni. Poza tym śmiem twierdzić, że przedstawiciele organów władzy sami tam kupują. 
Rozwiń
Gość
Gość (9 sierpnia 2016 o 21:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jak inwestycję wykona pupilek POkrak tj Budimex z warszafki to będzie 3 razy tańszy.
Rozwiń
Gość
Gość (9 sierpnia 2016 o 15:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będzie łatwiej ukryć papierosy z przemytu. I tak wszyscy wiedzą, że sprzedaje się je bez problemu na Ruskiej. Sprawdźcie sprzedawców zwłaszcza! jajek, wszyscy mają wory z nielegalnymi papierosami, a jak trzeba więcej to kurier dowiezie na rowerze. Zadziwiające, że nikogo to nie obchodzi, ani policję, ani straż miejską. Ci ostatni ścigają tylko biedne babcie w okolicznych uliczkach, zamiast łapać nielegalnych handlarzy!!!
Rozwiń
Gość
Gość (8 sierpnia 2016 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a tak naprawde warte 500 000zl
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!