Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2013 r.
10:15
Edytuj ten wpis

NSZZ "Solidarność”: Pikieta w obronie związkowca (wideo)

Autor: Zdjęcie autora (toma), red
0 9 A A
Pikieta w Lublinie (Tomasz Maciuszczak)
Pikieta w Lublinie (Tomasz Maciuszczak)

W Lublinie rozpoczął się protest związkowców. Członkowie NSZZ "Solidarność” domagają się przywrócenia zwolnionego dyscyplinarnie szefa związków zawodowych w Lubelskich Liniach Autobusowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zdaniem związkowców te zarzuty są bezpodstawne. Związkowcy zaapelowali do marszałka Krzysztofa Hetmana, któremu podlegają LLA o interwencję w tej sprawie. W przeciwnym razie zapowiedzieli pikietę w obronie Rudzińskiego.

Po godz. 10 pikieta ruszyła spod siedziby NSZZ "Solidarność” przy ul. Królewskiej 3 w Lublinie, potem protestujący przeszli pod Urząd Marszałkowski.

W pikiecie wzięło ok. 50 osób. Protestujący mieli ze sobą flagi i transparenty.

Po godz. 12 protestujący zakończyli pikietę, ale zapowiadają, że akcję powtórzą w środę.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kasia / 18 grudnia 2013 o 17:33

Dokładnie brawa dla związkowców, że w takiej chwili potrafili być razem.Pracodawcy to tez nie sa święte krowy i też trzeba z nimi zrobić porządek, bo łamią wszelkie prawa jakie przyslugują pracownikom. hmm mówisz jednego nieroba związkowca mniej to czysty zysk dla firmy? tak, masz racje kolejna podwyżka dla szefa...a pracownicy jak nic nie mieli tak dalej nic nie beda miec...ciekawe skąd się bierze tak duza dysproporcja miedzy zarobkami? Pracodawcy zacznijcie szanowac swoich pracowników, bo to dzięki nim macie tak duze zyski. Zrozumcie to w koncu to takie proste. Jesli zapewnisz mu godziwe zarobki, przerwe w czasie pracy, umowe o prace i stworzysz dobra atmosfere w firmie to wydajnosc pracownika znaczaco sie poprawi, a do pracy bedzie szedł z usmiechem do twarzy. przeciez to proste...

Dokładnie brawa dla związkowców, że w takiej chwili potrafili być razem.Pracodawcy to tez nie sa święte krowy i też trzeba z nimi zrobić porządek, bo łamią wszelkie prawa jakie przyslugują pracownikom. hmm mówisz jednego nieroba związkowca mniej to czysty zysk dla firmy? tak, masz racje kolejna podwyżka dla szefa...a pracownicy jak nic nie mieli tak dalej nic nie beda miec...ciekawe skąd się bierze tak duza dysproporcja miedzy zarobkami? Pracodawcy zacznijcie szanowac swoich pracowników, bo to dzięki nim macie tak duze zyski. Zrozumcie to... rozwiń

Avatar
Kiero / 17 grudnia 2013 o 21:43

I znowu ściema.

Nie zwolnili szefa zakładowej Solidarności tylko Kierownika - słabo się chłopak starał ...

No przecież dyrektorek nie ma uprawnien do zwalniania "S" - może sobie zwolnić jedynie swoich pracowników.

I też nie w obronie związkowca, tylko do wcześniejszej zgody w ramach akcji ogólnopolskiej "przykleili" siobie jeden transparencik i to ogólniczek, że jak ktoś nie wie to nie będzie wiedział o co chodzi - a w pikiecie większe transparenciki kolesiów z "S" z Bogdanki, Azotów itp.

Swoją drogą ten szefuncio z pksu wreszcie odważył się zrobić to co już dawno powinno się zrobić - pożądek. Albo skończy to co zaczął albo ubędzie nam już dogorywająca spółeczka z portfela marszałka - a szkoda by było bo chyba właśnie widać, że odcięcie się od Wschodu może akurat okazać się dla nich zbawienne. Żeby się tylko politykierzy odpiep.... od biznesu i pozwolili człowiekowi tyrać tak dalej ...

Oj będzie miał gościo przes.... - ale ... tak trzymać i może wreszcie zacznę korzystać z pksu.

I znowu ściema.

Nie zwolnili szefa zakładowej Solidarności tylko Kierownika - słabo się chłopak starał ...

No przecież dyrektorek nie ma uprawnien do zwalniania "S" - może sobie zwolnić jedynie swoich pracowników.

I też nie w obronie związkowca, tylko do wcześniejszej zgody w ramach akcji ogólnopolskiej "przykleili" siobie jeden transparencik i to ogólniczek, że jak ktoś nie wie to nie będzie wiedział o co chodzi - a w pikiecie większe transparenciki kolesiów z "S" z Bogdanki, Azotów itp.

Swoją drogą ten szefun... rozwiń

Avatar
Gość / 17 grudnia 2013 o 14:31

Osobiście uważam, że ci którzy nie są w związku nie powinni korzystać z ustaleń negocjacji związkowych. To poprostu żerowanie. Jeśli podwyższki to tylko dla zrzeszczonych, ochrona dla zrzeszonych itp

A tak to takie Michały i inne jadowite korzystają z tego co ktoś wypracował nie jeden raz narażając swoją pracę.

Avatar
Gość / 17 grudnia 2013 o 14:22

a co z tym strajkiem co był  warszawie, gdzieś około 2 miesięcy temu, coś cicho o negocjacjach

Avatar
piotrek / 17 grudnia 2013 o 13:57

Ale w was jadu? Może najpierw trzeba poznać przyczyny zwolnienia? Może poprostu nie jest to ta opcja?? Marszałek PSL, może szuka posadki dla chrześniaka, kuzyna niepotrzebne skreślić.

Związki ostatnio bardzo dużo robią dużo dobrego niestety w mediach kreowany jest obraz związkowców nierobów, którzy palą jedynie opony. Te czasy minęły. Brawa dla nich że potrafili wyjść na ulicę i bronić kolegi.

Avatar
michał / 17 grudnia 2013 o 13:51
Jednego nieroba związkowca mniej to czysty zysk dla firmy. Pracodawco trzymamy kciuki.
Avatar
michał / 17 grudnia 2013 o 13:50
Jednego nieroba związkowca mniej to czysty zysk dla firmy. Pracodawco trzymamy kciuki.
Avatar
Górnik / 17 grudnia 2013 o 11:21

Pracodawcy, trzymajc ie się. Nie dajcie się szantażować strajkiem.

Związkowiec to nie żadna świeta krowa,żeby nie mozna było go treaktować wyjątkowo.

Avatar
plati1985 / 17 grudnia 2013 o 10:58

może niech pracownicy sie wypowiedzą czy ten związkowiec robił to co powinien w pracy, swoim pilnują dupy 

Avatar
kasia / 18 grudnia 2013 o 17:33

Dokładnie brawa dla związkowców, że w takiej chwili potrafili być razem.Pracodawcy to tez nie sa święte krowy i też trzeba z nimi zrobić porządek, bo łamią wszelkie prawa jakie przyslugują pracownikom. hmm mówisz jednego nieroba związkowca mniej to czysty zysk dla firmy? tak, masz racje kolejna podwyżka dla szefa...a pracownicy jak nic nie mieli tak dalej nic nie beda miec...ciekawe skąd się bierze tak duza dysproporcja miedzy zarobkami? Pracodawcy zacznijcie szanowac swoich pracowników, bo to dzięki nim macie tak duze zyski. Zrozumcie to w koncu to takie proste. Jesli zapewnisz mu godziwe zarobki, przerwe w czasie pracy, umowe o prace i stworzysz dobra atmosfere w firmie to wydajnosc pracownika znaczaco sie poprawi, a do pracy bedzie szedł z usmiechem do twarzy. przeciez to proste...

Dokładnie brawa dla związkowców, że w takiej chwili potrafili być razem.Pracodawcy to tez nie sa święte krowy i też trzeba z nimi zrobić porządek, bo łamią wszelkie prawa jakie przyslugują pracownikom. hmm mówisz jednego nieroba związkowca mniej to czysty zysk dla firmy? tak, masz racje kolejna podwyżka dla szefa...a pracownicy jak nic nie mieli tak dalej nic nie beda miec...ciekawe skąd się bierze tak duza dysproporcja miedzy zarobkami? Pracodawcy zacznijcie szanowac swoich pracowników, bo to dzięki nim macie tak duze zyski. Zrozumcie to... rozwiń

Avatar
Kiero / 17 grudnia 2013 o 21:43

I znowu ściema.

Nie zwolnili szefa zakładowej Solidarności tylko Kierownika - słabo się chłopak starał ...

No przecież dyrektorek nie ma uprawnien do zwalniania "S" - może sobie zwolnić jedynie swoich pracowników.

I też nie w obronie związkowca, tylko do wcześniejszej zgody w ramach akcji ogólnopolskiej "przykleili" siobie jeden transparencik i to ogólniczek, że jak ktoś nie wie to nie będzie wiedział o co chodzi - a w pikiecie większe transparenciki kolesiów z "S" z Bogdanki, Azotów itp.

Swoją drogą ten szefuncio z pksu wreszcie odważył się zrobić to co już dawno powinno się zrobić - pożądek. Albo skończy to co zaczął albo ubędzie nam już dogorywająca spółeczka z portfela marszałka - a szkoda by było bo chyba właśnie widać, że odcięcie się od Wschodu może akurat okazać się dla nich zbawienne. Żeby się tylko politykierzy odpiep.... od biznesu i pozwolili człowiekowi tyrać tak dalej ...

Oj będzie miał gościo przes.... - ale ... tak trzymać i może wreszcie zacznę korzystać z pksu.

I znowu ściema.

Nie zwolnili szefa zakładowej Solidarności tylko Kierownika - słabo się chłopak starał ...

No przecież dyrektorek nie ma uprawnien do zwalniania "S" - może sobie zwolnić jedynie swoich pracowników.

I też nie w obronie związkowca, tylko do wcześniejszej zgody w ramach akcji ogólnopolskiej "przykleili" siobie jeden transparencik i to ogólniczek, że jak ktoś nie wie to nie będzie wiedział o co chodzi - a w pikiecie większe transparenciki kolesiów z "S" z Bogdanki, Azotów itp.

Swoją drogą ten szefun... rozwiń

Avatar
Gość / 17 grudnia 2013 o 14:31

Osobiście uważam, że ci którzy nie są w związku nie powinni korzystać z ustaleń negocjacji związkowych. To poprostu żerowanie. Jeśli podwyższki to tylko dla zrzeszczonych, ochrona dla zrzeszonych itp

A tak to takie Michały i inne jadowite korzystają z tego co ktoś wypracował nie jeden raz narażając swoją pracę.

Avatar
Gość / 17 grudnia 2013 o 14:22

a co z tym strajkiem co był  warszawie, gdzieś około 2 miesięcy temu, coś cicho o negocjacjach

Avatar
piotrek / 17 grudnia 2013 o 13:57

Ale w was jadu? Może najpierw trzeba poznać przyczyny zwolnienia? Może poprostu nie jest to ta opcja?? Marszałek PSL, może szuka posadki dla chrześniaka, kuzyna niepotrzebne skreślić.

Związki ostatnio bardzo dużo robią dużo dobrego niestety w mediach kreowany jest obraz związkowców nierobów, którzy palą jedynie opony. Te czasy minęły. Brawa dla nich że potrafili wyjść na ulicę i bronić kolegi.

Avatar
michał / 17 grudnia 2013 o 13:51
Jednego nieroba związkowca mniej to czysty zysk dla firmy. Pracodawco trzymamy kciuki.
Avatar
michał / 17 grudnia 2013 o 13:50
Jednego nieroba związkowca mniej to czysty zysk dla firmy. Pracodawco trzymamy kciuki.
Avatar
Górnik / 17 grudnia 2013 o 11:21

Pracodawcy, trzymajc ie się. Nie dajcie się szantażować strajkiem.

Związkowiec to nie żadna świeta krowa,żeby nie mozna było go treaktować wyjątkowo.

Avatar
plati1985 / 17 grudnia 2013 o 10:58

może niech pracownicy sie wypowiedzą czy ten związkowiec robił to co powinien w pracy, swoim pilnują dupy 

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Park Ludowy w Lublinie do przebudowy. Dołożyć pieniędzy czy odłożyć plany? [sonda]
galeria

Park Ludowy w Lublinie do przebudowy. Dołożyć pieniędzy czy odłożyć plany? [sonda] 0 3

Na maj przełożona została decyzja w sprawie odnowy parku Ludowego, której koszt przekracza kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Prezydent najpierw poprosił radnych o dodatkowe pieniądze, potem się z tego wycofał. Dał sobie miesiąc na przekonanie radnych do większego wydatku, któremu przeciwna jest opozycja

Pewnie jeszcze tu nie byliście. Nowe lokale w Lublinie
galeria

Pewnie jeszcze tu nie byliście. Nowe lokale w Lublinie 0 0

Prawdziwa kumulacja nowych adresów kulinarnych. Dwie marki działają już w innych miastach, dwa to lokale autorskie. W jednym zjesz jak w Wietnamie, w innym jak w Anglii, w kolejnym jak we Francji. Następny poratuje cię o świcie

Wisła Puławy znowu chce wygrać w Pruszkowie

Wisła Puławy znowu chce wygrać w Pruszkowie 3 0

Tym razem będzie nietypowo. Wisła dwa najbliższe spotkania rozegra w: piątek i wtorek. Dzisiaj zmierzy się w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem (godz. 19). 1 maja odrobi za to zaległości na wyjeździe, przeciwko ostatniej w tabeli Gwardi Koszalin (godz. 16)

Urzędniczy absurd. Państwowy las podzielił pole sióstr z Krzewicy

Urzędniczy absurd. Państwowy las podzielił pole sióstr z Krzewicy 8 5

Siostry Wanda i Alina Saczuk z Krzewicy (gm. Międzyrzec Podlaski) od blisko 20 lat starają się o zwrot działki, która leży pośrodku ich pola. Problem w tym, że w urzędniczych papierach jest to las należący do Skarbu Państwa.

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada
27 kwietnia 2018, 9:00
galeria

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada 4 0

Dzisiaj od godz. 10 bramy koszar 1 Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego będą otwarte. To okazja aby wziąć udział w dorocznym święcie tej jednostki, obejrzeć defiladę, musztrę paradną i pokaz walki wręcz.

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie
1 maja 2018, 9:00

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie 0 0

Dzieci mogą pobiec na dystansie 200 lub 500 metrów. Dorośli mają do wyboru 1,8 km lub 5 km. Jest też specjalny dystans dla par (lub duetów) – 1 km. We wtorek, 1 maja, Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce zaprasza na Eco Bieg

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04)
27 kwietnia 2018, 9:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04) 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na tę chwilę miłośnicy filmowego uniwersum Marvela - serii filmów na podstawie popularnych komiksów bohaterskich - czekali bardzo długo. Od piątku na ekranach kin będzie można oglądać Avengers: Wojna bez granic, w którym siły połączą ulubieni superbohaterowie - Iron Man, Thor, Kapitan Ameryka i inni. Wśród kinowych nowości będzie także komedia z Arnoldem Schwarzeneggerem Dorwać Gunthera. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik przyjeżdża do Lublina
galeria

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik przyjeżdża do Lublina 13 0

NICE 1. LIGA ŻUŻLOWA Dzisiaj o godzinie 17:45 Speed Car Motor Lublin podejmie ROW. Liderująca w tabeli ekipa trenera Dariusza Śledzia jest wciąż niepokonana

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła 2 1

Poleski Park Narodowy 1 i 2 maja przy wejściach na wszystkie ścieżki przyrodnicze oraz w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Załuczu Starym na gości będą czekali parkowi przewodnicy

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie 2 18

Ustalony jest termin rozprawy, na której prezydent Lublina ma się tłumaczyć z wynajęcia dla Urzędu Miasta biur w budynku mającym dopiero powstać. Sprawa ciągnie się latami, choć prezydent już raz został uniewinniony, a raz umorzono wobec niego postępowanie

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo 25 6

26-latek z okolic Puław chciał zabić własną matkę – ustalili śledczy. Wbił jej w serce kuchenny nóż. Pomimo tego, w późniejszym śledztwie kobieta próbowała chronić syna

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 1

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.