poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

O Arenie Młodych i biskupach na KUL

Autor: aa

Biskupi z całej Polski będą obradować przez dwa dni w Lublinie. 377. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski zapowiedział podczas środowej konferencji prasowej arcybiskup Stanisław Budzik. Metropolita lubelski podczas spotkania z dziennikarzami powrócił też do wydarzeń związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Biskupi z całej Polski przyjadą do Lublina już dziś wieczorem, ponieważ obrady, w których będą uczestniczyć w Centrum Transferu Wiedzy KUL rozpoczną się w piątek już o godz. 11. Zebrań plenarnych KEP było już 376, jednak żadnego z nich nie organizowano w Lublinie. To wyznaczone na 13 i 14 października będzie pierwszym w naszym mieście.

– Jest ku temu wspaniała okazja. Z jednej strony mamy bowiem 700-lecie naszego miasta. Drugi powód, ważniejszy, jest związany z tym, że Katolicki Uniwersytet Lubelski zbliża się do jubileuszu stulecia – mówił abp Budzik.

Z tej też okazji w niedzielę biskupi wezmą udział w uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego. Msza święta w archikatedrze rozpocznie się o godz. 8.30. – Jest okazja, aby podziękować Bogu i ludziom za to dzieło uniwersytetu, który rozsławił Lublin na całym świecie i który sprawił, że Lublin stał się miastem studenckim, dynamicznym, znanym w Polsce i poza granicami kraju – dodał arcybiskup Budzik.

Metropolita lubelski wspominał również Arenę Młodych. To spotkanie modlitewno-artystyczne, organizowane w ramach Światowych Dni Młodzieży, zgromadziło na stadionie w Lublinie blisko 20 tys. osób. Wczoraj arcybiskup dziękował dziennikarzom za pomoc. – Bez tej waszej współpracy pewnie nie mielibyśmy tak pięknej frekwencji i nie udałoby się to piękne przeżycie – podkreślał abp Budzik.

W ramach podziękowań przedstawiciele mediów otrzymali pamiątkowy album, który ukazał się nakładem wydawnictwa archidiecezjalnego „Gaudium”. Są w nim zdjęcia i relacje z Areny Młodych.

Wykrywacz kłamstw
Użytkownik niezarejestrowany
Dzieci Borze
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Wykrywacz kłamstw
Wykrywacz kłamstw (13 października 2017 o 12:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co to za zlot czarnoksiężników ? Czyżby Watykan planował jakieś manewry w Polsce, chyba przygotowują się na jakąś wielką manipulację. Katolicy co wy odpierniczacie !
Rozwiń
Gość
Gość (13 października 2017 o 10:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
MUST-READ - książka "Oficer. Czego ludzie żałują przed śmiercią" - autorstwa Sumliński Wojciech - i wszystko staje się jasne
Rozwiń
Dzieci Borze
Dzieci Borze (13 października 2017 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ppod Kuria i KULem czekają dzieci aby spuścić wpier... Milalikowi
Rozwiń
KZ NSZZ
KZ NSZZ "S" ORG. (12 października 2017 o 14:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
szukajcie na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow 11  resztę obejmuje PiS – lamowska cenzura. 
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2017 o 13:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lubelski ciemnogród to odpowiednie miejsce na tego typu imprezy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!