Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 kwietnia 2013 r.
19:38
Edytuj ten wpis

O katastrofie smoleńskiej w szkole. Tendencyjnie?

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 101 A A
 (Czytelnik/ALARM24)
(Czytelnik/ALARM24)

W lubelskiej Szkole Podstawowej nr 50 przy ul. Roztocze od kilku dni można oglądać wystawę poświęconą katastrofie smoleńskiej (na zdjęciu). – Czy szkoła jest miejscem do uprawiania polityki i agitacji? – pyta pan Jacek, ojciec jednego z uczniów podstawówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Na głównym korytarzu szkoły rozstawiono tablice upamiętniające katastrofę lotniczą pod Smoleńskiem. Może i słuszna koncepcja, tylko sprawa jest przedstawiona mocno tendencyjnie: zdjęcia sugerują jedną słuszną opcję – napisał do nas.

– Nawet z opowieści mojego 7-letniego syna wynika, że to obowiązkowy rytuał każdej klasy w tej szkole, żeby uczniowie naocznie mogli zapoznać się z rozmiarem tragedii, pochylić nad nią i zapłakać nad losem – jak to przedstawiono na zdjęciach – pomordowanych – dodał oburzony.

– W tej wystawie nie ma żadnej tezy – przekonuje tymczasem dyrektor szkoły Ryszard Pawka. – To normalna szkolna gazetka, dostosowana do wieku uczniów, upamiętniająca ofiary Katynia i katastrofy pod Smoleńskiem. Przygotowały ją panie nauczycielki razem z uczniami. Są tam wycinki z różnych, ogólnodostępnych gazet. Nie ma żadnej agitacji. Chodziło jedynie o uczczenie ofiar.

Komentarze 101

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mała Ola z przedszkola / 21 kwietnia 2013 o 08:34
[quote name='Bez ściemy' timestamp='1366500102' post='760637']
Nauczyciele niczego teraz nie muszą, tylko niech nie kłamią, bo to niewychowawcze! Czyżby za duże wymagania?
[/quote]Musieli wtedy kłamać,bo kula w łeb !!!
Avatar
Bez ściemy / 21 kwietnia 2013 o 01:21
[quote name='Jontek' timestamp='1366399230' post='760334']
Za dawnych czasów, uczono nas w szkole "Niech żyje przyjaźń polsko-radziecka", ale my wiedzieliśmy, że to jest kłamstwo i komunistyczna propaganda.Było nam żal nauczycieli, którzy musieli zakłamywać prawdę.A czy obecnie w polityce wschodniego sąsiada coś się zmieniło na korzyść dla Polski ?????? Czy nauczyciele znów muszą udawać i piać peany pochwalne na temat wspaniałomyślności Rosji ??? Hm, jeśli ktoś interesuje się historią i czyta coś więcej niż gw -to doskonale wie jak jest.I dzisiaj też ( oprócz bezmózgowców ) nikt nie wierzy w te kity co nam tuskomania wciska.
[/quote]
Nauczyciele niczego teraz nie muszą, tylko niech nie kłamią, bo to niewychowawcze! Czyżby za duże wymagania?
[quote name='Jontek' timestamp='1366399230' post='760334']
Za dawnych czasów, uczono nas w szkole "Niech żyje przyjaźń polsko-radziecka", ale my wiedzieliśmy, że to jest kłamstwo i komunistyczna propaganda.Było nam żal nauczycieli, którzy musieli zakłamywać prawdę.A czy obecnie w polityce wschodniego sąsiada coś się zmieniło na korzyść dla Polski ?????? Czy nauczyciele znów muszą udawać i piać peany pochwalne na temat wspaniałomyślności Rosji ??? Hm, jeśli ktoś interesuje się historią i czyta coś więce... rozwiń
Avatar
to-to / 20 kwietnia 2013 o 20:37
[quote name='nie psychol' timestamp='1366481060' post='760589']
wichrzycieli i warchołów też obowiązkowo.
[/quote]No piszę przecież że POjebów i POstkomuchów !!!!!
Avatar
nie psychol / 20 kwietnia 2013 o 20:04
[quote name='to-to' timestamp='1366437853' post='760409']
Już niedługo POLACY rozliczą tych szkodników i warchołów komunistycznych.!!
[/quote]wichrzycieli i warchołów też obowiązkowo.
Avatar
to-to / 20 kwietnia 2013 o 08:04
Już niedługo POLACY rozliczą tych szkodników i warchołów komunistycznych.!!
Avatar
no nie / 20 kwietnia 2013 o 07:47
biedny kraj jak psychole starają się wydawać opinie ,to tak jak by hydraulik robił operację wyrostka robaczkowego,może rzetelnie,ale czy z dobrym skutkiem dla zdrowia pacjenta.
Avatar
Stella / 19 kwietnia 2013 o 21:53
Co te sQrwysyny z tym krajem uczyniły ?
Avatar
Albert / 19 kwietnia 2013 o 21:29
[quote name='olek' timestamp='1366398417' post='760327']
[s]Niedouczona hołoto zwolenników Tuska,Komorowskiego i reszty bandy gdy nie zaczniecie myśleć wszyscy wylądujecie w noclegowniach lub kanałach[/s]
[/quote]
Widzisz Oluś, biedne te dzieci co mają takich rodziców jak Jacuś.
Avatar
Jontek / 19 kwietnia 2013 o 21:20
[quote name='Marecki' timestamp='1366354810' post='760113']
Wszyscy, którzy atakują Pana Jacka chyba nie widzieli tej wystawy. Ja ją widziałem. Pomijam fakt, że wystawa sugeruje zamach, ale użycie słowa "polegli" w opisie katastrofy sugeruje, że wtedy byliśmy w stanie wojny z Rosją. Poległy - to taki który zginął w walce. Czyli wszyscy którzy zginęli pod Smoleńskiem, zginęli po walce z rosjanami - tak sugeruje ta wystawa. To dyskwalifikuje nauczyciela(li) pod nadzorem których przygotowano wystawę. Jak można uczyć dzieci jeśli nie zna się znaczenia używanych słów???
[/quote]

Za dawnych czasów, uczono nas w szkole "Niech żyje przyjaźń polsko-radziecka", ale my wiedzieliśmy, że to jest kłamstwo i komunistyczna propaganda.Było nam żal nauczycieli, którzy musieli zakłamywać prawdę.A czy obecnie w polityce wschodniego sąsiada coś się zmieniło na korzyść dla Polski ?????? Czy nauczyciele znów muszą udawać i piać peany pochwalne na temat wspaniałomyślności Rosji ??? Hm, jeśli ktoś interesuje się historią i czyta coś więcej niż gw -to doskonale wie jak jest.I dzisiaj też ( oprócz bezmózgowców ) nikt nie wierzy w te kity co nam tuskomania wciska.
[quote name='Marecki' timestamp='1366354810' post='760113']
Wszyscy, którzy atakują Pana Jacka chyba nie widzieli tej wystawy. Ja ją widziałem. Pomijam fakt, że wystawa sugeruje zamach, ale użycie słowa "polegli" w opisie katastrofy sugeruje, że wtedy byliśmy w stanie wojny z Rosją. Poległy - to taki który zginął w walce. Czyli wszyscy którzy zginęli pod Smoleńskiem, zginęli po walce z rosjanami - tak sugeruje ta wystawa. To dyskwalifikuje nauczyciela(li) pod nadzorem których przygotowano wystawę. Jak... rozwiń
Avatar
Kolo / 19 kwietnia 2013 o 21:19
[quote name='mecenas' timestamp='1366357701' post='760143']
Sądząc po tym jak ruskie kacapy i nasze pachołki szybko POsprzątali i ZABEZPIECZYLI miejsce zamachu, jak i sam wrak samolotu przychylam się do twojego stwierdzenia i zarazem opinii co do zamachu i tego wszystkiego co się działo i nadal dzieje w tym temacie. Kacapów znamy nie od dziś,dlatego ŚIERPEM I MŁOTEM !!!!!!! zawsze strzelali w tył głowy !!!!
[/quote]Tak komuniści zabezpieczają i dbają o dowody rzeczowe,tak się właśnie to odbywa, jakiekolwiek wyjaśnianie wszelkich spraw, afer, śledztw katastrof czy w końcu ZAMACHÓW w krajach POst komunistycznych jak i w tych wszystkich na wschód od Buga ..
[quote name='mecenas' timestamp='1366357701' post='760143']
Sądząc po tym jak ruskie kacapy i nasze pachołki szybko POsprzątali i ZABEZPIECZYLI miejsce zamachu, jak i sam wrak samolotu przychylam się do twojego stwierdzenia i zarazem opinii co do zamachu i tego wszystkiego co się działo i nadal dzieje w tym temacie. Kacapów znamy nie od dziś,dlatego ŚIERPEM I MŁOTEM !!!!!!! zawsze strzelali w tył głowy !!!!
[/quote]Tak komuniści zabezpieczają i dbają o dowody rze... rozwiń
Avatar
mała Ola z przedszkola / 21 kwietnia 2013 o 08:34
[quote name='Bez ściemy' timestamp='1366500102' post='760637']
Nauczyciele niczego teraz nie muszą, tylko niech nie kłamią, bo to niewychowawcze! Czyżby za duże wymagania?
[/quote]Musieli wtedy kłamać,bo kula w łeb !!!
Avatar
Bez ściemy / 21 kwietnia 2013 o 01:21
[quote name='Jontek' timestamp='1366399230' post='760334']
Za dawnych czasów, uczono nas w szkole "Niech żyje przyjaźń polsko-radziecka", ale my wiedzieliśmy, że to jest kłamstwo i komunistyczna propaganda.Było nam żal nauczycieli, którzy musieli zakłamywać prawdę.A czy obecnie w polityce wschodniego sąsiada coś się zmieniło na korzyść dla Polski ?????? Czy nauczyciele znów muszą udawać i piać peany pochwalne na temat wspaniałomyślności Rosji ??? Hm, jeśli ktoś interesuje się historią i czyta coś więcej niż gw -to doskonale wie jak jest.I dzisiaj też ( oprócz bezmózgowców ) nikt nie wierzy w te kity co nam tuskomania wciska.
[/quote]
Nauczyciele niczego teraz nie muszą, tylko niech nie kłamią, bo to niewychowawcze! Czyżby za duże wymagania?
[quote name='Jontek' timestamp='1366399230' post='760334']
Za dawnych czasów, uczono nas w szkole "Niech żyje przyjaźń polsko-radziecka", ale my wiedzieliśmy, że to jest kłamstwo i komunistyczna propaganda.Było nam żal nauczycieli, którzy musieli zakłamywać prawdę.A czy obecnie w polityce wschodniego sąsiada coś się zmieniło na korzyść dla Polski ?????? Czy nauczyciele znów muszą udawać i piać peany pochwalne na temat wspaniałomyślności Rosji ??? Hm, jeśli ktoś interesuje się historią i czyta coś więce... rozwiń
Avatar
to-to / 20 kwietnia 2013 o 20:37
[quote name='nie psychol' timestamp='1366481060' post='760589']
wichrzycieli i warchołów też obowiązkowo.
[/quote]No piszę przecież że POjebów i POstkomuchów !!!!!
Avatar
nie psychol / 20 kwietnia 2013 o 20:04
[quote name='to-to' timestamp='1366437853' post='760409']
Już niedługo POLACY rozliczą tych szkodników i warchołów komunistycznych.!!
[/quote]wichrzycieli i warchołów też obowiązkowo.
Avatar
to-to / 20 kwietnia 2013 o 08:04
Już niedługo POLACY rozliczą tych szkodników i warchołów komunistycznych.!!
Avatar
no nie / 20 kwietnia 2013 o 07:47
biedny kraj jak psychole starają się wydawać opinie ,to tak jak by hydraulik robił operację wyrostka robaczkowego,może rzetelnie,ale czy z dobrym skutkiem dla zdrowia pacjenta.
Avatar
Stella / 19 kwietnia 2013 o 21:53
Co te sQrwysyny z tym krajem uczyniły ?
Avatar
Albert / 19 kwietnia 2013 o 21:29
[quote name='olek' timestamp='1366398417' post='760327']
[s]Niedouczona hołoto zwolenników Tuska,Komorowskiego i reszty bandy gdy nie zaczniecie myśleć wszyscy wylądujecie w noclegowniach lub kanałach[/s]
[/quote]
Widzisz Oluś, biedne te dzieci co mają takich rodziców jak Jacuś.
Avatar
Jontek / 19 kwietnia 2013 o 21:20
[quote name='Marecki' timestamp='1366354810' post='760113']
Wszyscy, którzy atakują Pana Jacka chyba nie widzieli tej wystawy. Ja ją widziałem. Pomijam fakt, że wystawa sugeruje zamach, ale użycie słowa "polegli" w opisie katastrofy sugeruje, że wtedy byliśmy w stanie wojny z Rosją. Poległy - to taki który zginął w walce. Czyli wszyscy którzy zginęli pod Smoleńskiem, zginęli po walce z rosjanami - tak sugeruje ta wystawa. To dyskwalifikuje nauczyciela(li) pod nadzorem których przygotowano wystawę. Jak można uczyć dzieci jeśli nie zna się znaczenia używanych słów???
[/quote]

Za dawnych czasów, uczono nas w szkole "Niech żyje przyjaźń polsko-radziecka", ale my wiedzieliśmy, że to jest kłamstwo i komunistyczna propaganda.Było nam żal nauczycieli, którzy musieli zakłamywać prawdę.A czy obecnie w polityce wschodniego sąsiada coś się zmieniło na korzyść dla Polski ?????? Czy nauczyciele znów muszą udawać i piać peany pochwalne na temat wspaniałomyślności Rosji ??? Hm, jeśli ktoś interesuje się historią i czyta coś więcej niż gw -to doskonale wie jak jest.I dzisiaj też ( oprócz bezmózgowców ) nikt nie wierzy w te kity co nam tuskomania wciska.
[quote name='Marecki' timestamp='1366354810' post='760113']
Wszyscy, którzy atakują Pana Jacka chyba nie widzieli tej wystawy. Ja ją widziałem. Pomijam fakt, że wystawa sugeruje zamach, ale użycie słowa "polegli" w opisie katastrofy sugeruje, że wtedy byliśmy w stanie wojny z Rosją. Poległy - to taki który zginął w walce. Czyli wszyscy którzy zginęli pod Smoleńskiem, zginęli po walce z rosjanami - tak sugeruje ta wystawa. To dyskwalifikuje nauczyciela(li) pod nadzorem których przygotowano wystawę. Jak... rozwiń
Avatar
Kolo / 19 kwietnia 2013 o 21:19
[quote name='mecenas' timestamp='1366357701' post='760143']
Sądząc po tym jak ruskie kacapy i nasze pachołki szybko POsprzątali i ZABEZPIECZYLI miejsce zamachu, jak i sam wrak samolotu przychylam się do twojego stwierdzenia i zarazem opinii co do zamachu i tego wszystkiego co się działo i nadal dzieje w tym temacie. Kacapów znamy nie od dziś,dlatego ŚIERPEM I MŁOTEM !!!!!!! zawsze strzelali w tył głowy !!!!
[/quote]Tak komuniści zabezpieczają i dbają o dowody rzeczowe,tak się właśnie to odbywa, jakiekolwiek wyjaśnianie wszelkich spraw, afer, śledztw katastrof czy w końcu ZAMACHÓW w krajach POst komunistycznych jak i w tych wszystkich na wschód od Buga ..
[quote name='mecenas' timestamp='1366357701' post='760143']
Sądząc po tym jak ruskie kacapy i nasze pachołki szybko POsprzątali i ZABEZPIECZYLI miejsce zamachu, jak i sam wrak samolotu przychylam się do twojego stwierdzenia i zarazem opinii co do zamachu i tego wszystkiego co się działo i nadal dzieje w tym temacie. Kacapów znamy nie od dziś,dlatego ŚIERPEM I MŁOTEM !!!!!!! zawsze strzelali w tył głowy !!!!
[/quote]Tak komuniści zabezpieczają i dbają o dowody rze... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 101

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 3 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 27 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 18 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 3 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!