sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

O rozumie, polityce i boksie

  Edytuj ten wpis

Zaczynamy 89. rok akademicki w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Rok wyjątkowy, bo w czerwcu będziemy obchodzili 20. rocznicę wizyty papieża w Lublinie i na naszym uniwersytecie - powiedział rektor KUL, ks. prof. Stanisław Wilk na wczorajszej inauguracji, która zbiegła się z ogólnopolskimi obchodami Dnia Papieskiego.
Ks. rektor kilkakrotnie podkreślał związki uniwersytetu z Papieżem-Polakiem. - Jan Paweł II powiedział, że rozum jest podobny do ogniska, które trzeba rozpalić. Ta zasada determinuje działania naszego uniwersytetu - wyjaśnił ks. rektor.
O rozumie mówiła też przywitana owacyjnymi brawami wicepremier Zyta Gilowska, na co dzień wykładowca KUL: Generalnie sprawy gospodarcze naszego kraju idą dobrze. Pan Bóg wykazuje cierpliwość. Ale w sali, w której tak często przywołuje się rozum, trzeba powiedzieć jasno: w życiu, także politycznym, należy się kierować rozumem, a nie emocjami.
Minister nauki Michał Seweryński przypomniał, że "KUL przez lata wychował kilka pokoleń patriotów”. I dodał: Bóg zapłać!
Najzdolniejszym studentom KUL minister wręczył stypendia. - Mam nadzieję, że wyrosną z nich jacyś nobliści. To niewykluczone, bo nasi studenci już zdobywają międzynarodowe laury - przypomniał rektor Wilk nawiązując do sukcesów... mistrza świata w boksie, Tomasza Adamka.
Specjalne podziękowania rektor zachował dla obecnego na inauguracji kardynała Józefa Glempa, który w tym roku obchodzi 50. rocznicę święceń kapłańskich i 25-lecie prymasostwa. - Po prymasie Wyszyńskim, to prymas Glemp przyjął troskę o nasz uniwersytet - powiedział ks. Wilk.
Wczoraj prymas Glemp poświęcił nowo otwarty budynek Kolegium Humanistycznego KUL. (MB)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!