Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 maja 2014 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Obchody 25. rocznicy wyborów 1989 r. w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora (toma)
1 7 A A

Obchody 25. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu organizują w najbliższą środę 4 czerwca przedstawiciele Komitetu Obywatelskiego "Solidarność, wojewoda lubelski, marszałek województwa i prezydent Lublina. Znamy już program uroczystości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rozpoczną się 2 czerwca. O godz. 17 w Domu Słów przy ul. Żmigród 1 w Lublinie odbędzie się prezentacja najnowszego wydania czasopisma "Scriptores” poświęconego wyborom 1989 roku i przemianom w pierwszych latach wolności w Lublinie. - To unikalne wydawnictwo. Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, które przygotowało coś takiego - mówi Tomasz Pietrasiewicz z Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN”.

Główne uroczystości zaplanowano w środę. Rozpocznie je msza w archikatedrze. Następnie jej uczestnicy przejdą przez Stare Miasto na Zamek Lubelski, gdzie o 10.15 wykład jubileuszowy wygłosi przewodniczący Komitetu Obywatelskiego "Solidarność” Województwa Lubelskiego prof. Jerzy Kłoczkowski. Potem wręczenie odznaczeń państwowych i koncert fortepianowy Elżbiety Karaś-Kisiel.

O godz. 12 od odśpiewania hymnu państwowego rozpoczną się uroczystości na pl. Litewskim. Mogą wziąć w nich udział wszyscy lublinianie, którzy o 12.30 będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z członkami Komitetu Obywatelskiego. Ma to być "portret mieszkańców Lublina Anno Domini 2014”.
O godz. 16 na dziedzińcu Zamku Lubelskiego rusza Piknik Rodzinny. Koncert zagra Lubelska Federacja Bardów oraz młodzi artyści. Animacje dla dzieci, warsztaty sztukmistrzów i zwiedzanie baszty zorganizują animatorzy ze stowarzyszenia KLANZA. Wstęp wolny.

O godz. 18 zaplanowano bieg na dystansie 25 kilometrów pod hasłem "25/25 - wycieczka biegowa”, którego trasa przebiegnie przez miejsca ważne dla historii Lublina. Start na Krakowskim Przedmieściu 62.

- Tak jak powiedziała Joanna Szczepkowska, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm. Ale warto podkreślić, że wtedy stał się cud i dzięki odwadze wielu ludzi przeszliśmy do wolnej Polski suchą nogą. Dlatego świętujmy tego dnia razem - zachęca Jadwiga Koc z Komitetu Obywatelskiego ":Solidarność”.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
chart / 3 czerwca 2014 o 21:04

"Kłocz-K-owski"? O matko...

Avatar
Gość / 31 maja 2014 o 20:16

,,wolna Polska,, a gdzie w takim razie podziały się polskie banki,fabryki ,kamienice,huty ,stocznie ,przemysł,praca ,godne życie i kilka milionów młodych.......

Wszystko ta żydokomuna zjadła,nic nie zostało,rozkradli,sprzedali za bezcen,wreszcie rozdali POmiędzy swoich.Nie ma już nic.

Avatar
25 lat PO kanciastym stole / 31 maja 2014 o 17:36

,,wolna Polska,, a gdzie w takim razie podziały się polskie banki,fabryki ,kamienice,huty ,stocznie ,przemysł,praca ,godne życie i kilka milionów młodych.......

Avatar
patriota / 31 maja 2014 o 16:12

Co tu świętowć? Doczekałam się dziadowskiej renty ,że sprzedali mi wzw c w czasie operacji.Polskę nie stać na leki dla dzieci i mnie też.Ponad 2miliony polaków wyjechało za chlebem.Nie o takiej Polsce myślałam 25lat temu.Muszą dwa pokolenia zniknąć ,a to będzie za 50 lat ,dopiero ludzie naprawdę będą świętowć. My wszyscy starsi jesteśmy przesiąknięci komunizmem.Jesteśmy jeszcze daleko ,żeby Polska była Polską!

Wystarczy tylko że tusk odejdzie i całe to czerwone komunistyczno-konfidenckie łajno.

Szczepkowska się pomyliła - komunizm zmutował.

Dzisiejszy dzień (jeden z najgorszych w III RP, kiedy modelowy zdrajca, tchórz i sprzedawczyk Jaruzel pochowany został z honorami) POkazał, jak bardzo dzisiejsze władze są zakorzenione w tamtym systemie.

Masz rację komunizm przePOczwarzył się w jeszcze dużo gorszą ,drapieżna formę żydokomuny,to już koniec dla naszej ojczyzny.

Masz rację komunizm przePOczwarzył się w jeszcze dużo gorszą ,drapieżna formę żydokomuny,to już koniec dla naszej ojczyzny.

rozwiń
Avatar
MARCO POLO / 31 maja 2014 o 16:08

Co tu świętowć? Doczekałam się dziadowskiej renty ,że sprzedali mi wzw c w czasie operacji.Polskę nie stać na leki dla dzieci i mnie też.Ponad 2miliony polaków wyjechało za chlebem.Nie o takiej Polsce myślałam 25lat temu.Muszą dwa pokolenia zniknąć ,a to będzie za 50 lat ,dopiero ludzie naprawdę będą świętowć. My wszyscy starsi jesteśmy przesiąknięci komunizmem.Jesteśmy jeszcze daleko ,żeby Polska była Polską!

Wystarczy tylko że tusk odejdzie i całe to czerwone komunistyczno-konfidenckie łajno.

Wystarczy tylko że tusk odejdzie i całe to czerwone komunistyczno-konfidenckie łajno.

rozwiń
Avatar
basia / 31 maja 2014 o 02:34
Co tu świętowć? Doczekałam się dziadowskiej renty ,że sprzedali mi wzw c w czasie operacji.Polskę nie stać na leki dla dzieci i mnie też.Ponad 2miliony polaków wyjechało za chlebem.Nie o takiej Polsce myślałam 25lat temu.Muszą dwa pokolenia zniknąć ,a to będzie za 50 lat ,dopiero ludzie naprawdę będą świętowć. My wszyscy starsi jesteśmy przesiąknięci komunizmem.Jesteśmy jeszcze daleko ,żeby Polska była Polską!
Avatar
Kierownik / 31 maja 2014 o 00:20

Szczepkowska się pomyliła - komunizm zmutował.

Dzisiejszy dzień (jeden z najgorszych w III RP, kiedy modelowy zdrajca, tchórz i sprzedawczyk Jaruzel pochowany został z honorami) POkazał, jak bardzo dzisiejsze władze są zakorzenione w tamtym systemie.

Avatar
chart / 3 czerwca 2014 o 21:04

"Kłocz-K-owski"? O matko...

Avatar
Gość / 31 maja 2014 o 20:16

,,wolna Polska,, a gdzie w takim razie podziały się polskie banki,fabryki ,kamienice,huty ,stocznie ,przemysł,praca ,godne życie i kilka milionów młodych.......

Wszystko ta żydokomuna zjadła,nic nie zostało,rozkradli,sprzedali za bezcen,wreszcie rozdali POmiędzy swoich.Nie ma już nic.

Avatar
25 lat PO kanciastym stole / 31 maja 2014 o 17:36

,,wolna Polska,, a gdzie w takim razie podziały się polskie banki,fabryki ,kamienice,huty ,stocznie ,przemysł,praca ,godne życie i kilka milionów młodych.......

Avatar
patriota / 31 maja 2014 o 16:12

Co tu świętowć? Doczekałam się dziadowskiej renty ,że sprzedali mi wzw c w czasie operacji.Polskę nie stać na leki dla dzieci i mnie też.Ponad 2miliony polaków wyjechało za chlebem.Nie o takiej Polsce myślałam 25lat temu.Muszą dwa pokolenia zniknąć ,a to będzie za 50 lat ,dopiero ludzie naprawdę będą świętowć. My wszyscy starsi jesteśmy przesiąknięci komunizmem.Jesteśmy jeszcze daleko ,żeby Polska była Polską!

Wystarczy tylko że tusk odejdzie i całe to czerwone komunistyczno-konfidenckie łajno.

Szczepkowska się pomyliła - komunizm zmutował.

Dzisiejszy dzień (jeden z najgorszych w III RP, kiedy modelowy zdrajca, tchórz i sprzedawczyk Jaruzel pochowany został z honorami) POkazał, jak bardzo dzisiejsze władze są zakorzenione w tamtym systemie.

Masz rację komunizm przePOczwarzył się w jeszcze dużo gorszą ,drapieżna formę żydokomuny,to już koniec dla naszej ojczyzny.

Masz rację komunizm przePOczwarzył się w jeszcze dużo gorszą ,drapieżna formę żydokomuny,to już koniec dla naszej ojczyzny.

rozwiń
Avatar
MARCO POLO / 31 maja 2014 o 16:08

Co tu świętowć? Doczekałam się dziadowskiej renty ,że sprzedali mi wzw c w czasie operacji.Polskę nie stać na leki dla dzieci i mnie też.Ponad 2miliony polaków wyjechało za chlebem.Nie o takiej Polsce myślałam 25lat temu.Muszą dwa pokolenia zniknąć ,a to będzie za 50 lat ,dopiero ludzie naprawdę będą świętowć. My wszyscy starsi jesteśmy przesiąknięci komunizmem.Jesteśmy jeszcze daleko ,żeby Polska była Polską!

Wystarczy tylko że tusk odejdzie i całe to czerwone komunistyczno-konfidenckie łajno.

Wystarczy tylko że tusk odejdzie i całe to czerwone komunistyczno-konfidenckie łajno.

rozwiń
Avatar
basia / 31 maja 2014 o 02:34
Co tu świętowć? Doczekałam się dziadowskiej renty ,że sprzedali mi wzw c w czasie operacji.Polskę nie stać na leki dla dzieci i mnie też.Ponad 2miliony polaków wyjechało za chlebem.Nie o takiej Polsce myślałam 25lat temu.Muszą dwa pokolenia zniknąć ,a to będzie za 50 lat ,dopiero ludzie naprawdę będą świętowć. My wszyscy starsi jesteśmy przesiąknięci komunizmem.Jesteśmy jeszcze daleko ,żeby Polska była Polską!
Avatar
Kierownik / 31 maja 2014 o 00:20

Szczepkowska się pomyliła - komunizm zmutował.

Dzisiejszy dzień (jeden z najgorszych w III RP, kiedy modelowy zdrajca, tchórz i sprzedawczyk Jaruzel pochowany został z honorami) POkazał, jak bardzo dzisiejsze władze są zakorzenione w tamtym systemie.

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 5

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek

Dyrektor szpitala poprosi ZUS o sprawdzenie zwolnień lekarskich pielęgniarek 17 16

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 76 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 2

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.