środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Obchody święta pracy w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2012, 16:20

 (Archiwum)
(Archiwum)

Lubelscy działacze SLD organizują obchody święta 1 Maja.

O godz. 11 złożą kwiaty na grobach ks. Piotra Ściegiennego, gen. Stanisława Dąbka i Władysława Kunickiego na cmentarzy przy ul. Lipowej. Później przejdą pod dawną siedzibę gestapo w Lublinie przy ul. Uniwersyteckiej, uczczą pamięć pomordowanych na Zamku Lubelskim, położą wieńce przy tablicy upamiętniającej Tymczasowy Rząd Ludowy w Lublinie oraz postać Andrzej Struga.

Wiec na placu Litewskim przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza rozpocznie się o godz. 15. (red)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Jarl
DERKOTYLO
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jarl
Jarl (1 maja 2012 o 12:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
1 Maja chrześcijanin czci Św Józefa Rzemieślnika. A na manify idą bałwochwalcy. Tzw. święto 1 Maja to socjalistyczna ściema. Wymyśliła je w 1889 r kontrolowana przez masonerię II Międzynarodówka Socjalistyczna. Data ta jest nieprawdziwa. Strajk i rozruchy w Chicago miały miejsce między 26 a 29 kwietnia 1886. Jedyną ofiarą śmiertelną był policjant zamordowany przez socjalistów (dziś powiedzielibyśmy satanistów), co sprowokowało zamieszki. Przez wiele lat związki zawodowe Stanów Zjednoczonych nie uznawały święta walpurgii (1 maja) za dzień pamięci ofiar w Chicago uznając to za święto na cześć diabła. W USA świętowano pierwszy poniedziałek września jako Labour Day. Zaś noc walpurgii to stare pogańskie święto złych duchów. Walpurgia (Walpurga, Walpurgis, Walpurgisnacht) u dawnych Germanów to noc zmarłych, złych duchów. Najczęściej kojarzona jest jako sabat czarownic odbywający się na górze Brocken w noc z 30 kwietnia na 1 maja, którego obchodom przewodziła bogini śmierci Hel. W Niemczech kojarzono Noc Walpurgii z czarownicami, które zbierały się na Hexenplatz (Plac Czarownic), by wyruszać stamtąd na orgie urządzane na szczycie Brocken. Tradycja nakazywała rozpalanie wielkich ognisk, zwłaszcza na wierzchołkach wzniesień, by odstraszać czarownice i duchy. Takie obrządki miały miejsce w wielu miejscach Europy, między innymi w Szkocji, Irlandii, Walii, Szwecji, Czechach, na Morawach, w Saksonii, Tyrolu, a także na Śląsku. Skakano przez ognie (najczęściej z drewna dębowego), prowadzono bydło między dwoma ogniskami (to miało uchronić je przed chorobami). Symbolem święta był słup majowy (kształt falliczny symbolizował boga, zaś wianek na górze - boginię), przystrojony wstążkami – białe i czerwone barwy oznaczały przejście ze stanu dziewictwa w kobiecość (Bogini-Matka). Wierzono, że w tę jedyną noc, poza upiorami, można było też spotkać skrzaty, chochliki, gnomy i rusałki, a jeśli ktoś spotkał takie stworzenie, to miał szansę otrzymać od niego dar nadzwyczajnej mądrości albo odwagi. Inne nazwy Nocy Walpurgii, z jakimi można się spotkać, to Sabat Beltane, Dzień Majowy, Cethsamhain (naprzeciw Samhain - innego święta Celtów, które dzieliło wraz z Beltane rok na dwie połowy), Vappu (po fińsku).
Rozwiń
DERKOTYLO
DERKOTYLO (1 maja 2012 o 09:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
BYŁEM W ZESZŁĄ NIEDZIELĘ Z RODZINĄ,BY POKAZAĆ CÓRCE POMNIK PIŁSUDSKIEGO NA KONIU I BYŁEM ZNIESMACZONY JAK BRUDNY I ZANIEDBANY MOŻE BYĆ POSTUMENT!OBSRANY PRZEZ GOŁĘBIE!!ŚWIĘTOJE...WŁDACY LUBLINA Z GĘBAMI PEŁNYMI FRAZESÓW, MOŻE CHOĆ RAZ W ROKU Z SZACUNKU I DLA PIŁSUDKSIEGO I FUNDATORÓW POMNIKA, UMYLIBYŚCIE POMNIK CO??TO NIE KOSZTUJE CHYBA MAJĄTEK?,ZAMIAST ODDAWAĆ KASĘ KLECHOM ALBO INNYM BRUDASOM!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!