Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lutego 2015 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina będzie płatna. Kierowcy: "Pojedziemy przez miasto"

Autor: Zdjęcie autora (pp)
580 65 A A

Tylko do końca czerwca ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3,5 tony i autobusy za darmo pomkną po obwodnicy Lublina. Później za przejazd trzeba będzie zapłacić od 20 do 50 gorszy za kilometr. Transportowcy przestrzegają, że tiry będą jeździć przez miasto.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tylko do końca czerwca ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 3,5 tony i autobusy za darmo pomkną po obwodnicy Lublina. Później za przejazd trzeba będzie zapłacić od 20 do 50 gorszy za kilometr. Transportowcy przestrzegają, że tiry będą jeździć przez miasto.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 30 czerwca system viaTOLL ulegnie rozszerzeniu. - W województwie lubelskim do sieci dróg płatnych w systemie viaTOLL dołączony zostanie jeden odcinek. Będzie to droga ekspresowa S17/12 pomiędzy węzłami Jastków i Kalinówka, wraz z północną obwodnicą Lublina. Jest to odcinek o długości ok. 33 kilometrów -mówi Magdalena Sobota z Biura Prasowego systemu viaTOOL.

Transportowcy kolejne rozszerzenie płatnych dróg przyjmują raczej chłodno. - Nie ma się z czego cieszyć. Moje ciężarówki dość często korzystają z obwodnicy. Jeżeli nie będzie nas gonić czas, wówczas będziemy jeździć przez Lublin. Dziś każdy liczy pieniądze, bo w transporcie ważny jest każdy grosz - mówi nam przedsiębiorca transportowy z Lublina.

Prawdopodobnie po 30 czerwca wzrośnie ruch ciężarówek przez miasto.

Obecnie w województwie lubelskim jest 37,5 km dróg płatnych w systemie viaTOLL. Są to odcinki S 17/12 pomiędzy węzłami Kurów Zachód i Jastków oraz Kalinówka-Piaski Wschód. Oba zostały dołączone do systemu viaTOLL 1 grudnia 2013 r.

Dotychczasowe wpływy wygenerowane przez system viaTOLL w woj. lubelskim i przekazane na konto Krajowego Funduszu Drogowego wyniosły 16,4 mln zł, z czego 4,3 mln zł pochodziło od użytkowników zagranicznych. Tylko w poniedziałek wpływy z obu odcinków S17/12 sięgnęły 42 tys. zł.
Czytaj więcej o:

Komentarze 65

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Robert / 4 marca 2015 o 10:55

Fakty są takie:

Przez Lublin: 19,6km 20 minut

Obwodnicą: 25,5km: 18 minut.

To są dane poza szczytowe.

Czyli poza szczytem przez Lublin taniej i prawie tak samo szybko.

Avatar
Mariano Iraliano / 26 lutego 2015 o 14:28

"Pojedziemy przez miasto"..ale się boimy...będzie napierdalanie mandatami i buraki w tirach dostaną swoją "rewolucje". 

Avatar
lublinianin / 26 lutego 2015 o 14:15

to będzie koszt około 15 złoty, ciekawe ile więcej spali taki TIR tłukąc się w korkach przez miasto i wtachując tymi biegami zamiast jechać spokojnie ze stałą prędkością

Avatar
Paaf / 26 lutego 2015 o 11:44

A kiedy GDDKiA ma zamiar naprawić odcinek Al.Warszawskiej od Zbożowej do granicy miasta?

Pewnie nigdy bo i czemu GDDKiA? Od momentu uruchomienia nowego wjazdu odcinek starej trasy od ronda koło Bidy do Lublina stracił status DK.

Avatar
qwe / 26 lutego 2015 o 09:17

pseudo przedsiębiorcy ostrzegają że będą jeździć przez miasto bo to wydatek..... ciekawe ile te bydlaki płacą kierowcom? popieram niemców 8,5 euro i tyle, pan tzw przedsiębiorca nie musi w ciągu roku zarobić milion. Najlepiej kierowcy zapłacić minimalną i niech się k......a cieszy że ma robote. h......e posrane

Avatar
yhy / 26 lutego 2015 o 07:34

To wydawaj sobie te 15 złotych. Jesteś w błędzie bo to ty barani łbie zapłacisz za ten transport w towarze który wkrótce kupisz.

matole nie potrafisz liczyć a szczekasz. Jeśli prowadzisz firmę z takim pojęciem o rzeczywistości to zacznij się pakować bo skąpy dwa razy traci.

Avatar
bezmozg / 26 lutego 2015 o 01:28

nikt nie moze zakazac wjazdu ciezarowki do miasta, np, jedzie rozladowac towar w markecie w centrum i jedzie dalej. nikt nie bedzie jezdzil pilnowal kazdej ciezarowki czy w miescie wyladuje towar i pojedzie dalej czy tylko przejedzie przez miasto...    sam wodzu jestes bezmozg!!!idzcie dzieci spac a nie sie za komentowanie bierzecie!!!!

Avatar
bartłomiej / 25 lutego 2015 o 22:01

Nie wysilajcie się bezmózgi na zbędne komentarze ponieważ urzędnicy postawią znaki zakazujące wjazdu do miasta ciężarówek i po zabiegu,problem zostanie rozwiązany a nikt nie będzie ryzykowal mandatu za 300zł wiec pojedzie obwodnicą

Avatar
Gość / 25 lutego 2015 o 20:27

możecie sobie co najwyżej pojęczeć na forum, bo gddkia zleciła pewnej firmie pod koniec ubiegłego roku zaprojektowanie i wybudowanie bramownic na istniejącej obwodnicy. W czerwcu to ma działać. Właściciele firm przewozowych niech przestaną płakać bo przejazd obwodnicą to koszt kilkunastu złotych, a przejazd przez miasto to kilkanaście litrów spalonej ropy, zużycie części i stracony czas na korki.

To wydawaj sobie te 15 złotych. Jesteś w błędzie bo to ty barani łbie zapłacisz za ten transport w towarze który wkrótce kupisz.

To wydawaj sobie te 15 złotych. Jesteś w błędzie bo to ty barani łbie zapłacisz za ten transport w towarze który wkrótce kupisz.

rozwiń
Avatar
Robert / 25 lutego 2015 o 19:24

Kolego, widze, że ty nikompletnie nie rozumiesz co czytasz i nie masz pojęcia o czym piszesz !!! Za to do krytyki liudzi jesteś pierwszy (jakie to typowo polskie!!). Zarządcą obwodnicy Lublina znajdującej się w ciągu dróg krajowych S12 i S17 jest GDDKiA. Dlatego ani Pan Prezydent Lublina, ani Pan Kieliszek nie mają absolutnie nic do gadania jeśli chodzi o ustalanie na tej drodze (bądz nie) opłat. System ViaTOLL jest zarzadzany przez panstwo za pośrednictwem GDDKiA i żaden prezydent miasta nic nie ma tu do gadania.

Natomiast faktycznie głupota jest aby obwodnice miast były płatne. Przecież są one budowane po to aby odciążyć miasta od ruchu tranzytowego, więc logicznym jest że powinny pozostac bezpłatne, aby całośc tego ruchu (qa nie tylko samochody osobowe) wyprowadzić poza granice miasta.

Tylko że np. prezydent Wrocławia przez protesty wymusił od GDDKiA aby kawałem A4 będący obwodnicą Wrocławia był bezpłatny. Byliście w Italii ? Tam autostrady są płatne ale jak się dojeżdza do miasta to są bramki, kawałek bezpłatny i zn owu bramki za miastem.

Tylko że np. prezydent Wrocławia przez protesty wymusił od GDDKiA aby kawałem A4 będący obwodnicą Wrocławia był bezpłatny. Byliście w Italii ? Tam autostrady są płatne ale jak się dojeżdza do miasta to są bramki, kawałek bezpłatny i zn owu bramki za miastem.

rozwiń
Avatar
Robert / 4 marca 2015 o 10:55

Fakty są takie:

Przez Lublin: 19,6km 20 minut

Obwodnicą: 25,5km: 18 minut.

To są dane poza szczytowe.

Czyli poza szczytem przez Lublin taniej i prawie tak samo szybko.

Avatar
Mariano Iraliano / 26 lutego 2015 o 14:28

"Pojedziemy przez miasto"..ale się boimy...będzie napierdalanie mandatami i buraki w tirach dostaną swoją "rewolucje". 

Avatar
lublinianin / 26 lutego 2015 o 14:15

to będzie koszt około 15 złoty, ciekawe ile więcej spali taki TIR tłukąc się w korkach przez miasto i wtachując tymi biegami zamiast jechać spokojnie ze stałą prędkością

Avatar
Paaf / 26 lutego 2015 o 11:44

A kiedy GDDKiA ma zamiar naprawić odcinek Al.Warszawskiej od Zbożowej do granicy miasta?

Pewnie nigdy bo i czemu GDDKiA? Od momentu uruchomienia nowego wjazdu odcinek starej trasy od ronda koło Bidy do Lublina stracił status DK.

Avatar
qwe / 26 lutego 2015 o 09:17

pseudo przedsiębiorcy ostrzegają że będą jeździć przez miasto bo to wydatek..... ciekawe ile te bydlaki płacą kierowcom? popieram niemców 8,5 euro i tyle, pan tzw przedsiębiorca nie musi w ciągu roku zarobić milion. Najlepiej kierowcy zapłacić minimalną i niech się k......a cieszy że ma robote. h......e posrane

Avatar
yhy / 26 lutego 2015 o 07:34

To wydawaj sobie te 15 złotych. Jesteś w błędzie bo to ty barani łbie zapłacisz za ten transport w towarze który wkrótce kupisz.

matole nie potrafisz liczyć a szczekasz. Jeśli prowadzisz firmę z takim pojęciem o rzeczywistości to zacznij się pakować bo skąpy dwa razy traci.

Avatar
bezmozg / 26 lutego 2015 o 01:28

nikt nie moze zakazac wjazdu ciezarowki do miasta, np, jedzie rozladowac towar w markecie w centrum i jedzie dalej. nikt nie bedzie jezdzil pilnowal kazdej ciezarowki czy w miescie wyladuje towar i pojedzie dalej czy tylko przejedzie przez miasto...    sam wodzu jestes bezmozg!!!idzcie dzieci spac a nie sie za komentowanie bierzecie!!!!

Avatar
bartłomiej / 25 lutego 2015 o 22:01

Nie wysilajcie się bezmózgi na zbędne komentarze ponieważ urzędnicy postawią znaki zakazujące wjazdu do miasta ciężarówek i po zabiegu,problem zostanie rozwiązany a nikt nie będzie ryzykowal mandatu za 300zł wiec pojedzie obwodnicą

Avatar
Gość / 25 lutego 2015 o 20:27

możecie sobie co najwyżej pojęczeć na forum, bo gddkia zleciła pewnej firmie pod koniec ubiegłego roku zaprojektowanie i wybudowanie bramownic na istniejącej obwodnicy. W czerwcu to ma działać. Właściciele firm przewozowych niech przestaną płakać bo przejazd obwodnicą to koszt kilkunastu złotych, a przejazd przez miasto to kilkanaście litrów spalonej ropy, zużycie części i stracony czas na korki.

To wydawaj sobie te 15 złotych. Jesteś w błędzie bo to ty barani łbie zapłacisz za ten transport w towarze który wkrótce kupisz.

To wydawaj sobie te 15 złotych. Jesteś w błędzie bo to ty barani łbie zapłacisz za ten transport w towarze który wkrótce kupisz.

rozwiń
Avatar
Robert / 25 lutego 2015 o 19:24

Kolego, widze, że ty nikompletnie nie rozumiesz co czytasz i nie masz pojęcia o czym piszesz !!! Za to do krytyki liudzi jesteś pierwszy (jakie to typowo polskie!!). Zarządcą obwodnicy Lublina znajdującej się w ciągu dróg krajowych S12 i S17 jest GDDKiA. Dlatego ani Pan Prezydent Lublina, ani Pan Kieliszek nie mają absolutnie nic do gadania jeśli chodzi o ustalanie na tej drodze (bądz nie) opłat. System ViaTOLL jest zarzadzany przez panstwo za pośrednictwem GDDKiA i żaden prezydent miasta nic nie ma tu do gadania.

Natomiast faktycznie głupota jest aby obwodnice miast były płatne. Przecież są one budowane po to aby odciążyć miasta od ruchu tranzytowego, więc logicznym jest że powinny pozostac bezpłatne, aby całośc tego ruchu (qa nie tylko samochody osobowe) wyprowadzić poza granice miasta.

Tylko że np. prezydent Wrocławia przez protesty wymusił od GDDKiA aby kawałem A4 będący obwodnicą Wrocławia był bezpłatny. Byliście w Italii ? Tam autostrady są płatne ale jak się dojeżdza do miasta to są bramki, kawałek bezpłatny i zn owu bramki za miastem.

Tylko że np. prezydent Wrocławia przez protesty wymusił od GDDKiA aby kawałem A4 będący obwodnicą Wrocławia był bezpłatny. Byliście w Italii ? Tam autostrady są płatne ale jak się dojeżdza do miasta to są bramki, kawałek bezpłatny i zn owu bramki za miastem.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 65

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 0 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 6 0

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 3 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 27 2

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 19 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 7 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 50 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia]
galeria

Lublin: Trwają Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [zdjęcia] 3 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!