Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 września 2010 r.
14:59
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina: Budimex zbuduje odcinek od Witosa do Piask za 399 mln zł

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 7 A A

Konsorcjum firm składające się z polskiego Budimexu i hiszpańskiego Ferrovial Agroman, złożyło najtańszą ofertę spośród spełniających warunki zamawiającego na budowę odcinka drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłem Witosa i początkiem obwodnicy Piask.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spośród 20 wykonawców zaproszonych do drugiego etapu postępowania przetargowego oferty cenowe złożyło 11. – Komisja po sprawdzeniu ofert odrzuciła trzy, które nie spełniały warunków postępowania przetargowego. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm Budimex i Ferrovial Agroman. Przebudowę istniejącego odcinka drogi krajowej nr 12/17 do parametrów trasy ekspresowej wraz z budową nowego dojazdu do Świdnika i dróg wyceniono na 399 121 132 zł – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Jeżeli w ciągu 10 dni od ogłoszenia rozstrzygnięcia przetargu nie wpłyną protesty to umowę z wykonawcą będzie można podpisać w połowie października po przeprowadzeniu kontroli postępowania przetargowego przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych – dodaje rzecznik.

Przypomnijmy, że budowę 68-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S17 od Kurowa (węzeł Sielce) do początku obwodnicy Piask podzielono na pięć zadań. Dzisiejsze rozstrzygnięcie dotyczy zadania nr 5. Na 21 września br. wyznaczono termin otwarcia ofert na zadanie nr 1 obejmujące budowę 23 km trasy pomiędzy węzłami Sielce i Bogucin.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fik / 9 września 2010 o 18:07
ja pier... LUDZIE opanujcie się - nie budują źle, budują jeszcze gorzej
Avatar
oko / 9 września 2010 o 17:36
Postuluję przenośny monitoring zamontować i agencję ochrony wynająć żeby pilnowała z czego te drogi będą budowane
Avatar
BobB / 9 września 2010 o 16:25
lubellak a co myslales ze przez 4 miesiace mozna wybudowac 68km ekspresowki??? to chyba upadles na glowe
Avatar
ariel / 9 września 2010 o 16:08
h
Avatar
ANTYNALEWAJKO / 9 września 2010 o 15:58
JAK POKAZUJE RZECZYWSITOŚC I Z LUBELSKIEGO I Z CAŁEJ POLSKI NAJTAŃSZE WYKONANIE DROGI TO NAJGORSZA JAKOŚĆ, NIEDORÓBKI,NIEZGODNOŚĆ Z PRAWEM BUDOWLANYM, AUTOSTRADY BEZ PASÓW AWARYJNYCH,ŹLE WYBUDOWANE WIADUKTY, BRAK MIEJSC POSTOJOWYCH, STACJI BENZYNOWYCH, HOTELI,JEDNOPASMOWE OBWODNICE ITD,ITD..TAK SIĘ BUDUJE W POLSCE KATOLICKIEJ,BYLE JAK BYLE BYŁO!!KOSZTY DLA URZEDASÓW NAJWAŻNIEJSZE,CO TAM JAKOŚĆ!!!KIEROWCY SĄ NA OSTATNIM MIESJCU A TO PONOĆ DLA NICH BUDUJE SIĘ DROGI..W POLSCE NIESTETY NIE!!!
Avatar
Gość / 9 września 2010 o 15:41
Najtańsza oferta jak uczy doświadczenie jest zawsze najgorsza.
Avatar
llubellak@op.pl / 9 września 2010 o 15:35
coś mi się zdaje, że nawet jeśli jakimś cudem dojdzie do wyłonienia zwycięzcy i jakimś cudem zostanie wyznaczony termin wbicia łopaty w ziemię, to i tak nic z tego nie będzie a na pewno w tym roku! tak to już jest, w najlepszym przypadku uda się wybudować ten jeden odcinek i tyle będzie tego
Avatar
fik / 9 września 2010 o 18:07
ja pier... LUDZIE opanujcie się - nie budują źle, budują jeszcze gorzej
Avatar
oko / 9 września 2010 o 17:36
Postuluję przenośny monitoring zamontować i agencję ochrony wynająć żeby pilnowała z czego te drogi będą budowane
Avatar
BobB / 9 września 2010 o 16:25
lubellak a co myslales ze przez 4 miesiace mozna wybudowac 68km ekspresowki??? to chyba upadles na glowe
Avatar
ariel / 9 września 2010 o 16:08
h
Avatar
ANTYNALEWAJKO / 9 września 2010 o 15:58
JAK POKAZUJE RZECZYWSITOŚC I Z LUBELSKIEGO I Z CAŁEJ POLSKI NAJTAŃSZE WYKONANIE DROGI TO NAJGORSZA JAKOŚĆ, NIEDORÓBKI,NIEZGODNOŚĆ Z PRAWEM BUDOWLANYM, AUTOSTRADY BEZ PASÓW AWARYJNYCH,ŹLE WYBUDOWANE WIADUKTY, BRAK MIEJSC POSTOJOWYCH, STACJI BENZYNOWYCH, HOTELI,JEDNOPASMOWE OBWODNICE ITD,ITD..TAK SIĘ BUDUJE W POLSCE KATOLICKIEJ,BYLE JAK BYLE BYŁO!!KOSZTY DLA URZEDASÓW NAJWAŻNIEJSZE,CO TAM JAKOŚĆ!!!KIEROWCY SĄ NA OSTATNIM MIESJCU A TO PONOĆ DLA NICH BUDUJE SIĘ DROGI..W POLSCE NIESTETY NIE!!!
Avatar
Gość / 9 września 2010 o 15:41
Najtańsza oferta jak uczy doświadczenie jest zawsze najgorsza.
Avatar
llubellak@op.pl / 9 września 2010 o 15:35
coś mi się zdaje, że nawet jeśli jakimś cudem dojdzie do wyłonienia zwycięzcy i jakimś cudem zostanie wyznaczony termin wbicia łopaty w ziemię, to i tak nic z tego nie będzie a na pewno w tym roku! tak to już jest, w najlepszym przypadku uda się wybudować ten jeden odcinek i tyle będzie tego
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 11 26

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 9

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 8

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 10 5

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 3

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!