Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2010 r.
15:18
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina: Marszałek i prezydent mają pomysł, jak walczyć o S17

Autor: Zdjęcie autora rp
0 51 A A

Marszałek i prezydent Lublina mają pomysł na spektakularną walkę o obwodnicę Lublina i drogę ekspresową do Warszawy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Musimy zacząć budowę ekspresówki wraz z obwodnicą przed 2013 rokiem, bo stracimy unijne dofinansowanie – mówi Krzysztof Hetman (PSL) marszałek województwa i były wiceminister w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Jutro marszałek województwa wraz z prezydentem Lublina wspólnie przedstawią nowy pomysł na walkę o obwodnicę Lublina i drogę ekspresową do Warszawy. W Urzędzie Marszałkowskim zastanawiano się dziś nad przeprowadzeniem spektakularnej akcji w stolicy.

Był pomysł na wykupienie billboardu przed Ministerstwem Infrastruktury, ale do końca lutego są zajęte - mówi marszałek Hetman. - Mamy inny pomysł.

I dodaje: - Jestem wściekły, bo przez trzy lata mojej pracy w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego pilnowałem, żeby z S17 nic złego się nie stało. I kiedy wszelkie uzgodnienia są praktycznie gotowe, to okazuje się, że inwestycja jest zagrożona – stwierdził marszałek.

I podkreślił: - Koniec z błaganiem i poniżaniem się. Trzeba zachować godność. Będziemy pluć krwią, ale zrobimy drogę 747 i most na Wiśle w Kamieniu i dojedziemy do Warszawy z innej strony. Jeśli jest taka wola rządu, to "siedemnastka” będzie zaorana.

Hetman podkreślił, że unijna dotację z Programu Infrastruktura i Środowisko trzeba wykorzystać do połowy 2015 roku, więc żeby zdążyć to przebudowa S17 musi zacząć się przed 2013 rokiem.

Tymczasem rząd nie chce umieścić budowy trasy S17 Kurów – Lublin na liście inwestycji, które na pewno zaczną się przed 2013 rokiem (trafiło tam 30 przedsięwzięć z całego kraju).

Powodem jest zmniejszenie wydatków z Krajowego Funduszu Drogowego. Każdy może zaprotestować – Ministerstwo Infrastruktury zbiera opinie do 27 grudnia. List podpisali wszyscy posłowie.

A może Wy macie pomysł na jak zaprotestować ws. S17? Piszcie na forum poniżej i Facebooku




Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mirek / 23 grudnia 2010 o 22:49
Przede wszystkim należy podziękować dotychczasowym władzom i pieniaczom, którzy doprowadzili do tak wielu zmian projektu.
Gdy u nas wszyscy się kłócili, że za blisko ich domu albo, że za mało im dają odszkodowania inne miasta - miasteczka budowały obwodnice! Tyle miasteczek wokół Lublina ma obwodnice a u nas NIC!! Może tak Tusk pojeździ przez Lublin to zrozumie???? Wydaje się, że on myśli podobnie do ludzi co blokowali tą obwodnicę! Nie liczy, że wydanie tu kasy ożywi region a to przyniesie większe wpływy z podatków itd!!!!
Zginiemy bez tej drogi!! Jesteśmy wiochą a będziemy skansenem!
Jak to jest, ze mamy tyle uczelni i "zero" ludzi nauki, którzy potrafią o tą sprawę walczyć???
Może Pan Palikot albo kto inny poderwie ludzi do protestów!
Zablokujmy drogi ! MANIFESTACJE w Warszawie albo już nas pochowali!
Jesteśmy Polska B - bee dla Warszawki! Co na to nasz prezydent z PO?

Ludzie czas wyjść na drogę i protestować albo się spakować!!!!!!
Przede wszystkim należy podziękować dotychczasowym władzom i pieniaczom, którzy doprowadzili do tak wielu zmian projektu.
Gdy u nas wszyscy się kłócili, że za blisko ich domu albo, że za mało im dają odszkodowania inne miasta - miasteczka budowały obwodnice! Tyle miasteczek wokół Lublina ma obwodnice a u nas NIC!! Może tak Tusk pojeździ przez Lublin to zrozumie???? Wydaje się, że on myśli podobnie do ludzi co blokowali tą obwodnicę! Nie liczy, że wydanie tu kasy ożywi region a to przyniesie większe wpływy z podatków itd... rozwiń
Avatar
gulgulator / 23 grudnia 2010 o 16:56
pit niezły pomysł,ja sie przyłączam
Avatar
cay.mfsb / 23 grudnia 2010 o 12:06
dobra robota ~pit~
Avatar
magda / 23 grudnia 2010 o 12:03
doceniam pomysł pit'a.nie jestem jednak przekonana co do jego skutecznosci

na stronie warszawskiej gazety wyborczej pod petycją przeciwko wykreśleniu z Programu Budowy Dróg i Autostrag na lata 2011-2013 (z tego samego dokumentu "wypadła" 17) budowy obwodnicy Janek podpisało sie od początku tygodnia ponad 15 tys. osób!!!! dla porównania - pod podobną petycja za 17 na stronie gazety w lublinie podpisało sie niecałe 400 osób....

moja wątpliwość co do skutecznosci pomyslu pita nie wynika więc z tego że nie wierze w siłę sprawczą w posłów w lubelszczyzny ale z tego że sami mieszkańcy nie interesują się wystarczająco sprawami regionu.

ja w każdym razie przesyłam maila
doceniam pomysł pit'a.nie jestem jednak przekonana co do jego skutecznosci

na stronie warszawskiej gazety wyborczej pod petycją przeciwko wykreśleniu z Programu Budowy Dróg i Autostrag na lata 2011-2013 (z tego samego dokumentu "wypadła" 17) budowy obwodnicy Janek podpisało sie od początku tygodnia ponad 15 tys. osób!!!! dla porównania - pod podobną petycja za 17 na stronie gazety w lublinie podpisało sie niecałe 400 osób....

moja wątpliwość co do skutecznosci pomyslu pita nie wynika wi... rozwiń
Avatar
koko / 23 grudnia 2010 o 11:24
blokada al. jerozolimskich !!!!!! tylko tak zwrocimyvuqage na ten skandal z s-17
Avatar
chop ze wsi / 23 grudnia 2010 o 11:15
Pan Hetman z PSL ryeczywiđcie powinie skupic sie na orce.
Avatar
freaq / 23 grudnia 2010 o 10:42
Mam inny pomysł -obwodnica jest potrzebna, ale tymczasowo łącząc miejscowości Garbów, Nałęczów, Bełżyce, Niedrzwicę Dużą, Bychawę, Piotrków, Piaski, Łęczną, Niemce i znów Garbów jakąś porządną drogą -przy w współpracy miasta, województwa i samorządów tych miejscowości -mielibyśmy taki Lubliner-Ring na wzór Berlina. Większość z tych dróg już istnieje -wystarczy tylko je poszerzyć, poprawić, zrobić obwodnice miejscowości "po drodze". Tworząc nowe odcinki dróg pomiędzy Kraśnikiem i Bychawą oraz Czerniejowem i Łęczną poprzez okolice Świdnika wyszłoby coś w rodzaju południowej obwodnicy. W tej chwili jadąc z okolic Świdnika w kierunku Przemyśla, Bychawy czy Kraśnika, trzeba przewalać się przez całe miasto. Przynajmniej taki łącznik od Czerniejowa do Świdnika to chyba nie byłaby jakaś duża inwestycja -tam są teraz same pola.
A ekspresówka do Warszawy? Lublin musi mieć coś, co ściągnie warszawiaków do Lublina. Walka o ekspresówkę to tak, jakby walka o wizy Polaków do USA. Do puki USA nie będzie widziało w tym interesu, to ich nie zniesie. Co musiałby mieć Lublin aby ściągnąć W-we? W tej chwili to W-wa ściąga Lbn i to głównie lubelszczyźnianie by korzystali z tej ekspresówki -same "warszawniki" w tym interesu nie mają. Co może nam pomóc? większe lotnisko z cargo, które pełniło by rolę lotniska przeładunkowego i przesiadkowego, a przede wszystkim awaryjnego? Przecież były plany na takie lotnisko w Polsce -dlaczego nie w okolicach Lublina? elektrownia jądrowa? tereny pod inwestycje, które by konkurowały z innymi regionami w Polsce? Nie mamy takich terenów -Lubliner-ring by je stworzył. Tania siła robocza? -to najgorszy z argumentów.
Mam inny pomysł -obwodnica jest potrzebna, ale tymczasowo łącząc miejscowości Garbów, Nałęczów, Bełżyce, Niedrzwicę Dużą, Bychawę, Piotrków, Piaski, Łęczną, Niemce i znów Garbów jakąś porządną drogą -przy w współpracy miasta, województwa i samorządów tych miejscowości -mielibyśmy taki Lubliner-Ring na wzór Berlina. Większość z tych dróg już istnieje -wystarczy tylko je poszerzyć, poprawić, zrobić obwodnice miejscowości "po drodze". Tworząc nowe odcinki dróg pomiędzy Kraśnikiem i Bychawą oraz Czerniejowem i Łęczną poprzez okolice Św... rozwiń
Avatar
pit / 23 grudnia 2010 o 10:37
akcja a FB:

Mam propozycję pewnego działania. Może da to niewiele, ale zawsze warto próbować i starać się niż siedzieć na tyłku i narzekać.

Zebrałem adresy mailowe posłów i senatorów wybranych z województwa lubelskiego (bez względu na partie, przynależności polityczne itp.) i napisałem do nich mail z prośbą o wsparcie tej inicjatywy w stolicy.

Nawet jeśli to nie wiele da, to im nas więcej tym lepiej. Zachęcam wszystkich do wysyłania takich maili, do tych, których wybraliśmy. Niech pokażą czy warci są naszych głosów.

Adresy, które udało mi się zebrać: biuro@magdagasior.pl; kontakt@wkarpinski.pl; elzbieta.kruk@sejm.pl; janlopata@janlopata.pl; gab33@op.pl; krzysztof.michalkiewicz@sejm.pl; biuro@joannamucha.pl; janusz.palikot@sejm.pl; malgorzata.sadurska@sejm.pl; izabella.sierakowska@sejm.pl; lech.sprawka@sejm.pl; marian.starownik@sejm.pl; biuro@jaroslawstawiarski.pl; wojciech.wilk@sejm.pl; jaroslaw.zaczek@sejm.pl; adam.abramowicz@sejm.pl; tomasz.dudzinski@sejm.pl; mariusz.grad@sejm.pl; zbigniew.matuszczak@sejm.pl; beatamk@o2.pl; henryk.mlynarczyk@sejm.pl; grzegorz.raniewicz@sejm.pl; jerzy.rebek@sejm.pl; tadeusz.slawecki@sejm.pl; franciszek.stefaniuk@sejm.pl; slawomir.zawislak@sejm.pl; stanislaw.zmijan@sejm.pl; kiklublin@poczta.onet.pl; biuro@grzegorzczelej.pl; biuro@stanislawgogacz.pl; biuro@chroscikowski.senat.pl; biuro@lucjancichosz.senat.pl

Treść mojego maila (może nie jest to redakcyjne arcydzieło, ale wyraża moje zdanie:

"Do wszystkich posłów i senatorów RP, wybranych z okręgów 6 i 7 w województwie lubelskim.

Panie, Panowie Posłowie i Senatorowie,

kluczowa inwestycja dla rozwoju województwa lubelskiego jest zagrożona. Chodzi o budowę drogi ekspresowej nr 17 wraz z obwodnicą Lublina. Istnieje uzasadniona obawa, że inwestycja ta nie znajdzie się na liście, których realizacja ma się zacząć przed 2013.

Jako, że pełnią Państwo mandaty uzyskane w naszym województwie nie muszę chyba tłumaczyć wagi tej drogi. Pomijając, że jest to jeden z głównych szlaków komunikacyjnych Polska północna i centralna - Ukraina, to bez tej drogi brak będzie chętnych do inwestowania w tym regionie. Pamiętajmy też, ile ofiar pochłania ta droga rocznie z uwagi na jej fatalny stan, a życie ludzkie jest przecież bezcenne, więc nie może być tak, że zabraknie na tą inwestycję!

Nie pozwólmy, aby nasz region był spychany przez ministerstwo infrastruktury na plan "B"!

Jako wyborca proszę o wsparcie i stawiennictwo za sprawą nie tylko moją, ale stanowczej większości mieszkańców naszego regionu.

Łączę wyrazy szacunku.
Imię Nazwisko"

Możecie to dowolnie modyfikować i dodawać swoje 3 grosze, lub po prostu skopiować (wersja dla bardziej leniwych ) Ważne, by jak najwięcej osób się angażowało i oby jak najwięcej rządzących wiedziało o sprawie i ją wsparło.

Pozdrawiam
akcja a FB:

Mam propozycję pewnego działania. Może da to niewiele, ale zawsze warto próbować i starać się niż siedzieć na tyłku i narzekać.

Zebrałem adresy mailowe posłów i senatorów wybranych z województwa lubelskiego (bez względu na partie, przynależności polityczne itp.) i napisałem do nich mail z prośbą o wsparcie tej inicjatywy w stolicy.

Nawet jeśli to nie wiele da, to im nas więcej tym lepiej. Zachęcam wszystkich do wysyłania takich maili, do tych, których wybraliśmy. Niech pokażą czy warci są na... rozwiń
Avatar
ppyc / 23 grudnia 2010 o 10:24
Obwodnica Lublina i ekspresówka do Warszawy są bardzo potrzebne! DK 17 jest najniebezpieczniejszą drogą w całym kraju i dlatego trzeba zrobić bezpieczniejszą S17!
Avatar
mzl / 23 grudnia 2010 o 10:18
co da blokada naszej lubelskiej drogi????? sami sobie zaszkodzimy... trzeba zablokować al. Jerozolimskue w Warszawie lub Ujazdowskie to da efekt i medialny rozgłos !!!
Avatar
Mirek / 23 grudnia 2010 o 22:49
Przede wszystkim należy podziękować dotychczasowym władzom i pieniaczom, którzy doprowadzili do tak wielu zmian projektu.
Gdy u nas wszyscy się kłócili, że za blisko ich domu albo, że za mało im dają odszkodowania inne miasta - miasteczka budowały obwodnice! Tyle miasteczek wokół Lublina ma obwodnice a u nas NIC!! Może tak Tusk pojeździ przez Lublin to zrozumie???? Wydaje się, że on myśli podobnie do ludzi co blokowali tą obwodnicę! Nie liczy, że wydanie tu kasy ożywi region a to przyniesie większe wpływy z podatków itd!!!!
Zginiemy bez tej drogi!! Jesteśmy wiochą a będziemy skansenem!
Jak to jest, ze mamy tyle uczelni i "zero" ludzi nauki, którzy potrafią o tą sprawę walczyć???
Może Pan Palikot albo kto inny poderwie ludzi do protestów!
Zablokujmy drogi ! MANIFESTACJE w Warszawie albo już nas pochowali!
Jesteśmy Polska B - bee dla Warszawki! Co na to nasz prezydent z PO?

Ludzie czas wyjść na drogę i protestować albo się spakować!!!!!!
Przede wszystkim należy podziękować dotychczasowym władzom i pieniaczom, którzy doprowadzili do tak wielu zmian projektu.
Gdy u nas wszyscy się kłócili, że za blisko ich domu albo, że za mało im dają odszkodowania inne miasta - miasteczka budowały obwodnice! Tyle miasteczek wokół Lublina ma obwodnice a u nas NIC!! Może tak Tusk pojeździ przez Lublin to zrozumie???? Wydaje się, że on myśli podobnie do ludzi co blokowali tą obwodnicę! Nie liczy, że wydanie tu kasy ożywi region a to przyniesie większe wpływy z podatków itd... rozwiń
Avatar
gulgulator / 23 grudnia 2010 o 16:56
pit niezły pomysł,ja sie przyłączam
Avatar
cay.mfsb / 23 grudnia 2010 o 12:06
dobra robota ~pit~
Avatar
magda / 23 grudnia 2010 o 12:03
doceniam pomysł pit'a.nie jestem jednak przekonana co do jego skutecznosci

na stronie warszawskiej gazety wyborczej pod petycją przeciwko wykreśleniu z Programu Budowy Dróg i Autostrag na lata 2011-2013 (z tego samego dokumentu "wypadła" 17) budowy obwodnicy Janek podpisało sie od początku tygodnia ponad 15 tys. osób!!!! dla porównania - pod podobną petycja za 17 na stronie gazety w lublinie podpisało sie niecałe 400 osób....

moja wątpliwość co do skutecznosci pomyslu pita nie wynika więc z tego że nie wierze w siłę sprawczą w posłów w lubelszczyzny ale z tego że sami mieszkańcy nie interesują się wystarczająco sprawami regionu.

ja w każdym razie przesyłam maila
doceniam pomysł pit'a.nie jestem jednak przekonana co do jego skutecznosci

na stronie warszawskiej gazety wyborczej pod petycją przeciwko wykreśleniu z Programu Budowy Dróg i Autostrag na lata 2011-2013 (z tego samego dokumentu "wypadła" 17) budowy obwodnicy Janek podpisało sie od początku tygodnia ponad 15 tys. osób!!!! dla porównania - pod podobną petycja za 17 na stronie gazety w lublinie podpisało sie niecałe 400 osób....

moja wątpliwość co do skutecznosci pomyslu pita nie wynika wi... rozwiń
Avatar
koko / 23 grudnia 2010 o 11:24
blokada al. jerozolimskich !!!!!! tylko tak zwrocimyvuqage na ten skandal z s-17
Avatar
chop ze wsi / 23 grudnia 2010 o 11:15
Pan Hetman z PSL ryeczywiđcie powinie skupic sie na orce.
Avatar
freaq / 23 grudnia 2010 o 10:42
Mam inny pomysł -obwodnica jest potrzebna, ale tymczasowo łącząc miejscowości Garbów, Nałęczów, Bełżyce, Niedrzwicę Dużą, Bychawę, Piotrków, Piaski, Łęczną, Niemce i znów Garbów jakąś porządną drogą -przy w współpracy miasta, województwa i samorządów tych miejscowości -mielibyśmy taki Lubliner-Ring na wzór Berlina. Większość z tych dróg już istnieje -wystarczy tylko je poszerzyć, poprawić, zrobić obwodnice miejscowości "po drodze". Tworząc nowe odcinki dróg pomiędzy Kraśnikiem i Bychawą oraz Czerniejowem i Łęczną poprzez okolice Świdnika wyszłoby coś w rodzaju południowej obwodnicy. W tej chwili jadąc z okolic Świdnika w kierunku Przemyśla, Bychawy czy Kraśnika, trzeba przewalać się przez całe miasto. Przynajmniej taki łącznik od Czerniejowa do Świdnika to chyba nie byłaby jakaś duża inwestycja -tam są teraz same pola.
A ekspresówka do Warszawy? Lublin musi mieć coś, co ściągnie warszawiaków do Lublina. Walka o ekspresówkę to tak, jakby walka o wizy Polaków do USA. Do puki USA nie będzie widziało w tym interesu, to ich nie zniesie. Co musiałby mieć Lublin aby ściągnąć W-we? W tej chwili to W-wa ściąga Lbn i to głównie lubelszczyźnianie by korzystali z tej ekspresówki -same "warszawniki" w tym interesu nie mają. Co może nam pomóc? większe lotnisko z cargo, które pełniło by rolę lotniska przeładunkowego i przesiadkowego, a przede wszystkim awaryjnego? Przecież były plany na takie lotnisko w Polsce -dlaczego nie w okolicach Lublina? elektrownia jądrowa? tereny pod inwestycje, które by konkurowały z innymi regionami w Polsce? Nie mamy takich terenów -Lubliner-ring by je stworzył. Tania siła robocza? -to najgorszy z argumentów.
Mam inny pomysł -obwodnica jest potrzebna, ale tymczasowo łącząc miejscowości Garbów, Nałęczów, Bełżyce, Niedrzwicę Dużą, Bychawę, Piotrków, Piaski, Łęczną, Niemce i znów Garbów jakąś porządną drogą -przy w współpracy miasta, województwa i samorządów tych miejscowości -mielibyśmy taki Lubliner-Ring na wzór Berlina. Większość z tych dróg już istnieje -wystarczy tylko je poszerzyć, poprawić, zrobić obwodnice miejscowości "po drodze". Tworząc nowe odcinki dróg pomiędzy Kraśnikiem i Bychawą oraz Czerniejowem i Łęczną poprzez okolice Św... rozwiń
Avatar
pit / 23 grudnia 2010 o 10:37
akcja a FB:

Mam propozycję pewnego działania. Może da to niewiele, ale zawsze warto próbować i starać się niż siedzieć na tyłku i narzekać.

Zebrałem adresy mailowe posłów i senatorów wybranych z województwa lubelskiego (bez względu na partie, przynależności polityczne itp.) i napisałem do nich mail z prośbą o wsparcie tej inicjatywy w stolicy.

Nawet jeśli to nie wiele da, to im nas więcej tym lepiej. Zachęcam wszystkich do wysyłania takich maili, do tych, których wybraliśmy. Niech pokażą czy warci są naszych głosów.

Adresy, które udało mi się zebrać: biuro@magdagasior.pl; kontakt@wkarpinski.pl; elzbieta.kruk@sejm.pl; janlopata@janlopata.pl; gab33@op.pl; krzysztof.michalkiewicz@sejm.pl; biuro@joannamucha.pl; janusz.palikot@sejm.pl; malgorzata.sadurska@sejm.pl; izabella.sierakowska@sejm.pl; lech.sprawka@sejm.pl; marian.starownik@sejm.pl; biuro@jaroslawstawiarski.pl; wojciech.wilk@sejm.pl; jaroslaw.zaczek@sejm.pl; adam.abramowicz@sejm.pl; tomasz.dudzinski@sejm.pl; mariusz.grad@sejm.pl; zbigniew.matuszczak@sejm.pl; beatamk@o2.pl; henryk.mlynarczyk@sejm.pl; grzegorz.raniewicz@sejm.pl; jerzy.rebek@sejm.pl; tadeusz.slawecki@sejm.pl; franciszek.stefaniuk@sejm.pl; slawomir.zawislak@sejm.pl; stanislaw.zmijan@sejm.pl; kiklublin@poczta.onet.pl; biuro@grzegorzczelej.pl; biuro@stanislawgogacz.pl; biuro@chroscikowski.senat.pl; biuro@lucjancichosz.senat.pl

Treść mojego maila (może nie jest to redakcyjne arcydzieło, ale wyraża moje zdanie:

"Do wszystkich posłów i senatorów RP, wybranych z okręgów 6 i 7 w województwie lubelskim.

Panie, Panowie Posłowie i Senatorowie,

kluczowa inwestycja dla rozwoju województwa lubelskiego jest zagrożona. Chodzi o budowę drogi ekspresowej nr 17 wraz z obwodnicą Lublina. Istnieje uzasadniona obawa, że inwestycja ta nie znajdzie się na liście, których realizacja ma się zacząć przed 2013.

Jako, że pełnią Państwo mandaty uzyskane w naszym województwie nie muszę chyba tłumaczyć wagi tej drogi. Pomijając, że jest to jeden z głównych szlaków komunikacyjnych Polska północna i centralna - Ukraina, to bez tej drogi brak będzie chętnych do inwestowania w tym regionie. Pamiętajmy też, ile ofiar pochłania ta droga rocznie z uwagi na jej fatalny stan, a życie ludzkie jest przecież bezcenne, więc nie może być tak, że zabraknie na tą inwestycję!

Nie pozwólmy, aby nasz region był spychany przez ministerstwo infrastruktury na plan "B"!

Jako wyborca proszę o wsparcie i stawiennictwo za sprawą nie tylko moją, ale stanowczej większości mieszkańców naszego regionu.

Łączę wyrazy szacunku.
Imię Nazwisko"

Możecie to dowolnie modyfikować i dodawać swoje 3 grosze, lub po prostu skopiować (wersja dla bardziej leniwych ) Ważne, by jak najwięcej osób się angażowało i oby jak najwięcej rządzących wiedziało o sprawie i ją wsparło.

Pozdrawiam
akcja a FB:

Mam propozycję pewnego działania. Może da to niewiele, ale zawsze warto próbować i starać się niż siedzieć na tyłku i narzekać.

Zebrałem adresy mailowe posłów i senatorów wybranych z województwa lubelskiego (bez względu na partie, przynależności polityczne itp.) i napisałem do nich mail z prośbą o wsparcie tej inicjatywy w stolicy.

Nawet jeśli to nie wiele da, to im nas więcej tym lepiej. Zachęcam wszystkich do wysyłania takich maili, do tych, których wybraliśmy. Niech pokażą czy warci są na... rozwiń
Avatar
ppyc / 23 grudnia 2010 o 10:24
Obwodnica Lublina i ekspresówka do Warszawy są bardzo potrzebne! DK 17 jest najniebezpieczniejszą drogą w całym kraju i dlatego trzeba zrobić bezpieczniejszą S17!
Avatar
mzl / 23 grudnia 2010 o 10:18
co da blokada naszej lubelskiej drogi????? sami sobie zaszkodzimy... trzeba zablokować al. Jerozolimskue w Warszawie lub Ujazdowskie to da efekt i medialny rozgłos !!!
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 23 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!