Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 grudnia 2010 r.
17:12
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina: Piszemy kartki do premiera Tuska

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio rp
0 64 A A

Tysiące maili i listów – w ramach naszej społecznej akcji "Ratujmy obwodnicę Lublina” – dotarło do Ministerstwa Infrastruktury. Teraz wszystko jest w rękach premiera.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do połowy stycznia będzie musiał podjąć decyzję, co dalej z "siedemnastką” i obwodnicą Lublina. Przyłączcie się do akcji pisania kartek do premiera.

Dziś mija termin konsultacji społecznych "Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011–2015”. Zagrożona jest budowa drogi Kurów–Lublin–Piaski. Może zostać rozpoczęta dopiero do 2013 roku. – O ile rząd znajdzie na to środki – zastrzega Mikołaj Karpiński, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

Koszt przebudowy "siedemnastki” (bez realizowanego odcinka Lublin–Piaski) to 2 miliardy 925 milionów złotych. Niestety, rząd nie ma na to pieniędzy, a bez tego Unia nie może udzielić dotacji. Tylko premier może podjąć decyzję, aby ta inwestycja ruszyła przed 2013 r. W przeciwnym wypadku Lubelszczyzna może utracić dofinansowanie z Unii.

Przypomnijmy, że wspólnie z naszymi Czytelnikami zorganizowaliśmy społeczną akcję
"Ratujmy obwodnicę Lublina”. Wysyłaliśmy listy popierające budowę tej drogi.

Teraz premier nie może zapomnieć o Lubelszczyźnie. W jego rękach jest los "siedemnastki” i obwodnicy Lublina. W ramach naszej akcji "Ratujmy obwodnicę Lublina” napiszmy teraz wszyscy kartki do premiera.

– Chętnie wyślę, aby nie zapomniał o naszym regionie – zapowiada Grzegorz Dębiec, szef Galerii Olimp w Lublinie. – Podkarpackie ma autostradę i szybką kolej, inwestuje się również w Podlaskie. Tylko nasza Lubelszczyzna została zapomniana przez rząd. Tak nie może być. Bez tej drogi nie mamy szans na rozwój – dodaje Dębiec.

Na konferencji prasowej w miniony czwartek, marszałek województwa Krzysztof Hetman i prezydent Lublina Krzysztof Żuk zapowiedzieli, że jeżeli rząd odsunie w czasie budowę tej drogi, wówczas władze województwa i miasta Lublin wystosują skargę do Komisji Europejskiej. – Mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie, a pan premier Donald Tusk podejmie korzystną dla nas decyzję – mówił Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego.

Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek podkreśla, że "rząd jest oficjalnie i potajemnie naciskany, żeby zgodził się na zrobienie siedemnastki”. – Piłka jest po stronie ministra finansów. Rząd oszczędza nie tylko na naszym regionie, Wygrają ci, którzy będą krzyczeć najgłośniej.


Przyłącz się do akcji "Ratujmy obwodnicę Lublina – napisz kartkę do premiera”

Proponujemy następującą treść kartki:

Szanowany Pan Donald Tusk, prezes Rady Ministrów

Proszę o umieszczenie inwestycji "Budowa drogi S17 Kurów–Lublin–Piaski, odc. Kurów – w. Witosa” w załączniku nr 1 zawierającym inwestycje priorytetowe, których budowa rozpocznie się do 2013 roku. Teraz ta inwestycja jest w załączniku 1a zawierającym przedsięwzięcia priorytetowe, które mogą rozpocząć się do 2013 r. Dzięki szybkiej budowie S17 mieszkańcy zaniedbanego inwestycyjnie województwa lubelskiego poczują, że rząd RP dba o jakość ich życia. Droga ekspresowa zachęci przedsiębiorców do inwestowania, a obwodnica Lublina da wytchnienie jego 400 tysiącom mieszkańców.”

Piszemy pod adresy:
Kartki pocztowe ślemy pod adres: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa,

Kartki elektroniczne wysyłamy pod adres: kontakt@kprm.gov.pl

Można też skorzystać z faksu: (22) 6252637.


Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomasz / 24 marca 2011 o 15:35
Gdzież to podziali się nasi orędownicy, którzy zarzekali się za Lubelszczyznę przed wyborami - Palikot, Gąsior-Marek, Żmijan, Karpiński - że ludzie muszą sami walczyć o S17?! Chyba po to biorą diety poselskie fundowane z pieniędzy podatników, aby skutecznie działać w tej sprawie. Lublinianie, pamiętajcie przy kolejnych wyborach, że oni nie wywiązali się ze swoich obietnic!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2010 o 20:38
[quote name='jaa' timestamp='1293612450' post='412907']
od X lat wiadomo że Lubelszczyzna ma byc zalesiana... rzekomo mamy być płucami europy... trzeba stąd jak najszybciej uciekać...
[/quote]
Lubelszczyznę naleźy zalesić,bo My na Polesiu mamy lasów mnogo.
Avatar
mks / 31 grudnia 2010 o 16:58
a tusk ma to głęboko w d.... - ważne, żeby jemu było dobrze . Co do blokady to trzeba blokować w Warszawie
Avatar
jaa / 29 grudnia 2010 o 09:47
od X lat wiadomo że Lubelszczyzna ma byc zalesiana... rzekomo mamy być płucami europy... trzeba stąd jak najszybciej uciekać...
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 09:30
Niech piszą i bronią obwodnicy ci którzy biorą sporą kasę za swoją prace to jest ich obowiązkiem , są przy władzy nich się wywiązują z obietnic wobec wyborców
Avatar
podatnik / 29 grudnia 2010 o 02:46
TAK! Dla obwodnicy Lublina!
Avatar
kita / 28 grudnia 2010 o 18:29
Jak nie będzie s-17,to czeka nas wielka wedrówka za chlebem.OSTATNI GASI ŚWIATŁO!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Mike_Lub / 27 grudnia 2010 o 19:49
Pomysł blokady dobry, tylko trzeba się zastanowić co blokować. Czy wjazd do Lublina czy może Warszawę, a jak Warszawę to ilu chętnych znajdzie się na wycieczkę do stolicy? Kwestia jest tez ilu chętnych by przyszło na teoretyczną blokadę i oczywiście aspekt prawny całego protestu. Na pewno potrzebny jest ktoś to wszystko zorganizuje, ale przecież nie musi to być jedna osoba. Najprościej by było, jakby powstał jakiś komitet albo coś podobnego, gdzie można by się zgłaszać.
Avatar
Wojtek / 27 grudnia 2010 o 19:33
Koniecznie głosujemy na Platformę , ta opcja jest tak skuteczna i przynosi Lublinowi nowe miejsca pracy , połączenia komunikacyjne , że znajdujemy się za Małopolską .
Avatar
Mario / 27 grudnia 2010 o 19:15
"Nie ma Polski A i Polski B..." - Bronisław Komorowski
Avatar
Tomasz / 24 marca 2011 o 15:35
Gdzież to podziali się nasi orędownicy, którzy zarzekali się za Lubelszczyznę przed wyborami - Palikot, Gąsior-Marek, Żmijan, Karpiński - że ludzie muszą sami walczyć o S17?! Chyba po to biorą diety poselskie fundowane z pieniędzy podatników, aby skutecznie działać w tej sprawie. Lublinianie, pamiętajcie przy kolejnych wyborach, że oni nie wywiązali się ze swoich obietnic!
Avatar
Gość / 31 grudnia 2010 o 20:38
[quote name='jaa' timestamp='1293612450' post='412907']
od X lat wiadomo że Lubelszczyzna ma byc zalesiana... rzekomo mamy być płucami europy... trzeba stąd jak najszybciej uciekać...
[/quote]
Lubelszczyznę naleźy zalesić,bo My na Polesiu mamy lasów mnogo.
Avatar
mks / 31 grudnia 2010 o 16:58
a tusk ma to głęboko w d.... - ważne, żeby jemu było dobrze . Co do blokady to trzeba blokować w Warszawie
Avatar
jaa / 29 grudnia 2010 o 09:47
od X lat wiadomo że Lubelszczyzna ma byc zalesiana... rzekomo mamy być płucami europy... trzeba stąd jak najszybciej uciekać...
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 09:30
Niech piszą i bronią obwodnicy ci którzy biorą sporą kasę za swoją prace to jest ich obowiązkiem , są przy władzy nich się wywiązują z obietnic wobec wyborców
Avatar
podatnik / 29 grudnia 2010 o 02:46
TAK! Dla obwodnicy Lublina!
Avatar
kita / 28 grudnia 2010 o 18:29
Jak nie będzie s-17,to czeka nas wielka wedrówka za chlebem.OSTATNI GASI ŚWIATŁO!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Mike_Lub / 27 grudnia 2010 o 19:49
Pomysł blokady dobry, tylko trzeba się zastanowić co blokować. Czy wjazd do Lublina czy może Warszawę, a jak Warszawę to ilu chętnych znajdzie się na wycieczkę do stolicy? Kwestia jest tez ilu chętnych by przyszło na teoretyczną blokadę i oczywiście aspekt prawny całego protestu. Na pewno potrzebny jest ktoś to wszystko zorganizuje, ale przecież nie musi to być jedna osoba. Najprościej by było, jakby powstał jakiś komitet albo coś podobnego, gdzie można by się zgłaszać.
Avatar
Wojtek / 27 grudnia 2010 o 19:33
Koniecznie głosujemy na Platformę , ta opcja jest tak skuteczna i przynosi Lublinowi nowe miejsca pracy , połączenia komunikacyjne , że znajdujemy się za Małopolską .
Avatar
Mario / 27 grudnia 2010 o 19:15
"Nie ma Polski A i Polski B..." - Bronisław Komorowski
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 236 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 62 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!