Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lutego 2009 r.
17:28
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina przyhamowała

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 11 A A

Drogowcy wstrzymali wykup ziemi pod budowę obwodnicy Lublina, bo muszą czekać na pozwolenia związane z ochroną środowiska. Budowa drogi zacznie się dopiero w przyszłym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Sprzedałem działkę o powierzchni 19 arów. Zapłacili mi za grunt, altankę oraz drzewa i krzewy. Pieniądze dostałem dosyć szybko, uporali się z tym w ciągu miesiąca - mówi Stanisław Sadowski z Jakubowic Konińskich.

Ale nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Zaalarmował nas dziś Czytelnik: drogowcy wstrzymali wykup gruntów pod obwodnicę Lublina. Właściciele działek przez które zaplanowano trasę już dawno powinni dostać pieniądze. Tak się jednak nie dzieje.

Sprawdziliśmy. Wykup rzeczywiście jest wstrzymany.

- Mamy decyzję lokalizacyjną, ale w związku ze zmianą przepisów, musimy wystąpić jeszcze o decyzję środowiskową - tłumaczy Zbigniew Szepietowski zastępca dyrektora lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wniosek o decyzję drogowcy złożą w marcu do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. - Liczymy, że jej zdobycie nie potrwa dłużej niż 180 dni - mówi Szepietowski.

Zamieszanie, a w konsekwencji półroczny poślizg w przygotowaniach do budowy to skutek opracowania drugiego wariantu przebiegu trasy. Po wejściu do Unii Europejskiej Polska musiała zmienić przepisy dotyczące ochrony środowiska.

Dlatego drogowcy wyrysowali na mapach alternatywny przebieg drogi. W rejonie Bystrzycy Jakubowickiej alternatywna trasa została poprowadzona dalej od cennych przyrodniczo obszarów Natura 2000. W grudniu drogowcy przedstawili dokumenty do oceny przez mieszkańców.

- Zdecydowana większość opowiedziała się za pierwszym wariantem - stwierdza Szepietowski. Nic dziwnego.

- Jesteśmy za starym wariantem, bo znamy go od lat i na jego podstawie stworzono plan rozwoju gminy. Nowy wariant spowoduje, że utracimy większość uzbrojonych terenów budowlanych, a mieszkańcy będą żyć zamknięci przez drogi - mówił przed konsultacjami Włodzimierz Hofa, wójt gminy Wólka.

Drogowcy mają w tej chwili w ręku ponad 50 proc. ziemi potrzebnej pod budowę ekspresówki. Na różnych odcinkach stan zaawansowania wykupu waha się od 20 do 95 procent.

Do przejęcia zostało niespełna 2 tys. działek. Wykup gruntów będzie wznowiony w tym roku. A przetarg na budowę obwodnicy Lublina drogowcy ogłoszą w drugiej połowie przyszłego roku.

Według zapowiedzi z 2007 r. obwodnica Lublina miała być gotowa w 2011 rok. Teraz jest mowa o 2012 r.

- Spróbujemy utrzymać ten termin, choć wiele zależy od np. przetargów. Zdarza się, że konkurencyjne firmy walczą ze sobą i celowo przedłużają procedury np. wysyłając po 1200 - 1300 zapytań - mówi Janusz Wójtowicz szef lubelskiej GDDKiA.

Budowa obwodnicy Lublina - a dokładnie rzecz biorąc odcinka ekspresówki S17 od węzła Sielce (koło Kurowa) do Piask - pochłonie 2,5 mld zł, z tego Unia Europejska dołoży 905 mln zł.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czesław / 12 czerwca 2009 o 15:43
Panie Rafale, kto jest odpowiedzialny za ten bałagan? Obwodnica? W Dyrekcji jest ktoś odpowiedzialny za jakość asfaltu za terminy wykonania , za plany etc. Boi się Pan napisać kto jest winny? To niech Pan wcale nie pisze. Wkurza mnie kiedy dowiaduję się od Pana, że "obwodnica" trwoni moje podatki. Pozbądźmy się urzędników-nierobów i skończmy z pobłażaniem ich nieudolności.
Avatar
~gosc~ / 5 marca 2009 o 10:21
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!


Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje !!!


... a może przejrzeć, KTO w ostatnich latach nakupił działek w różnych miejscach i KTO najwięcej zarobi na wytyczeniu nowej obwodnicy ............


POD ROZWAGĘ i DO SPRAWDZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

a co z 13 ha lasu do wyciecia ???????????????????

czy pro ekologiczna unia dofinansuje obwodnicę przez las nie takie inwestycje powstrzymano ze wzgledu na ochrone środowiska
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!


Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje !!... rozwiń
Avatar
ADLAE333 / 4 marca 2009 o 15:48
ZAGADKA:JAKI TO KRAJ,GDZIE OD WIELU,WIELU LAT MÓWI SIE O DROGACH,AUTOSTRADACH, POKAZUJE PLANY, WARIANTY, TWORZY URZĘDY,ZATRUDNIA ARMIE URZEDNIKÓW,DYREKTORÓW Z KLUCZA PARTYJNEGO,WYCIAGA SIE MLD ZŁ OD KIEROWCÓW POD HASŁEM:KASA NA DROGI, GRABI TEŻ KAŚE NARODÓW EUROPY, KTÓRE W MATERII DRÓG PRZEGONIŁY NAS O LATA ŚWIETLNE??ODPWIEDŹ-O-L-S-K-A!!!DZIWNY KRAJ W EUROPIE!!!NAZYWANY JUŻ PRZEZ NIEKTÓRYCH REPUBLIKĄ BANANOWĄ!!!POLSKA=EURO 2012??KPINA,KPINA...W MEDIACH MÓWILI,ZE PRZEDSTAWICIELE UEFY SĄ ZADOWOLENI Z POSTĘPÓW PRZYGOTOWAŃ DO EURO??CO ONI COŚ DOSTAJA W ŻYŁE JAK DO NAS PRZYJEŻDŻAJĄ,ŻE TAKIE FARMAZONY GADAJĄ,CZY BĘDĄC W POLSCE SĄ NA BANI(Z RAUTU NA RAUT I WÓDA!!),CHA,CHA!!
ZAGADKA:JAKI TO KRAJ,GDZIE OD WIELU,WIELU LAT MÓWI SIE O DROGACH,AUTOSTRADACH, POKAZUJE PLANY, WARIANTY, TWORZY URZĘDY,ZATRUDNIA ARMIE URZEDNIKÓW,DYREKTORÓW Z KLUCZA PARTYJNEGO,WYCIAGA SIE MLD ZŁ OD KIEROWCÓW POD HASŁEM:KASA NA DROGI, GRABI TEŻ KAŚE NARODÓW EUROPY, KTÓRE W MATERII DRÓG PRZEGONIŁY NAS O LATA ŚWIETLNE??ODPWIEDŹ-O-L-S-K-A!!!DZIWNY KRAJ W EUROPIE!!!NAZYWANY JUŻ PRZEZ NIEKTÓRYCH REPUBLIKĄ BANANOWĄ!!!POLSKA=EURO 2012??KPINA,KPINA...W MEDIACH MÓWILI,ZE PRZEDSTAWICIELE UEFY SĄ ZADOWOLENI Z POSTĘPÓ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2009 o 09:18
Ale może tak by się ktoś zainteresował sprawą mieszkańców tej gminy, którym ta obwodnica odetnie dojście do miasta. Czy ktoś bierze to w ogóle pod uwagę? Najprawdopodobniej będzie tak, że mieszkamy praktycznie przy granicach miasta Lublina, ale jak rozpoczną się prace, to aby dostać się do miasta trzeba będzie chodzić jakimiś okrężnymi o wiele dłuższymi drogami (chodzić!, nie tylko jeździć, bo nie każdy ma samochód i ludzie codziennie dochodzą na przystanek autobusowy w Konopnicy przy kościele, by dostać się do pracy czy szkoły ) po mimo, że teraz było zaledwie parę kroków! To będzie na prawdę problem i utrudnienie dla mieszkańców którzy pozostaną po zachodniej stronie obwodnicy, odcięci od miasta!



Jak tak można! Ale co tam, z ludźmi to się nikt nie będzie liczył, ani nimi przejmował. Gdyby to chodziło np. o zwierzęta, to zaraz jacyś miłośnicy zwierząt by protestowali. Były przecież przypadki, że właśnie na tego typu obwodnicach budowano specjalne przejścia dla ŻAB, bo te masowo ginęły pod kołami samochodów.

No, ale to żaby, a ludzie niech się męczą, niech chodzą kilometrami.



Czy właśnie o to chodzi!?

Może ktoś sie tym zainteresuje i powie jak miałoby to wyglądać, w jakiej sytuacji znajdzie się część mieszkańców po zachodniej stronie obwodnicy, mieszkająca "prawie w Lublinie", a której dotarcie do niego może być tak utrudnione!




ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA ARTYKUŁU
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090102/NEWS01/67044415"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...NEWS01/67044415[/url]

A ZWŁASZCZA DO PRZYJRZENIA SIĘ ZDJĘCIU BUDOWY OBWODNICY.... W TAKICH MIEJSCACH SIE BUDUJE OBWODNICĘ !!!!
Ale może tak by się ktoś zainteresował sprawą mieszkańców tej gminy, którym ta obwodnica odetnie dojście do miasta. Czy ktoś bierze to w ogóle pod uwagę? Najprawdopodobniej będzie tak, że mieszkamy praktycznie przy granicach miasta Lublina, ale jak rozpoczną się prace, to aby dostać się do miasta trzeba będzie chodzić jakimiś okrężnymi o wiele dłuższymi drogami (chodzić!, nie tylko jeździć, bo nie każdy ma samochód i ludzie codziennie dochodzą na przystanek autobusowy w Konopnicy przy kościele, by dostać się do pracy czy szkoły ) po mimo... rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2009 o 09:14
Mądry napisał:
obwodnica ma mijać miasto a nie być w nim !! totalne nieporozumienie z tą obwodnica, jeszcze parę lat wstrzymywania i wyjdzie na to że obwodnica jest w środku miasta. taka chociażby gmina Konopnica, przecież tam się robi dzielnica lublina jednorodzinna, i wrzucili tam obwodnice . pod sąd takich ludzi ! , był plan z okresu PRL z daleka od Lublina, po polach, to oczywiście kolesiostwo by nie zarobiło na działkach więc najlepszy plan poszedł w odstawkę, a tak to przecinają kilka wsi pośrodku zabudowa, itd.[/quote]


[quote name='Gość' post='99173' date='26.02.2009, 06:50']Mam nadzieję, że prokuratorzy dobiorą się do "d..y" dyrektorom w lubelskim oddziale GDDKiA - dość oszukiwania społeczeństwa!
Są od wielu la "silni, zwarci i gotowi" do budowy obwodnicy Lublina nie przymierzając jak Polska do wojny w 1939 roku....
Kupować nieruchomości pod obwodnicę, jak jeszcze nie wiadomo kiedy będzie budowana i jaki będzie jej ostateczny przebieg....

Ludie to jakaś paranoja... Wszytskich którzy twierdzą, że trasa obwodnicy jest dobrze zaplanowana zapraszam do gminy konopnica i do obejrzenia przez jaką trasę ma isc... Do wuburzenia sa NOWE DOMY MIESZKANCOW ktorzy nie wiedzieli o przebiegu obwodnicy!! Osiedle domkow jednorodzinnych bedzie przeplecione trasa szybkiego ruchu.... To bedzie wygladac tak samo jakby przez osiedle domkow jednorodzinnych naprzeciwko poczekajki puscic obwodnice ... TO SAMO !! I co ?? Chcielibyscie tam mieszkac ??

Ludie to jakaś paranoja... Wszytskich którzy twierdzą, że trasa obwodnicy jest dobrze zaplanowana zapraszam do gminy konopnica i do obejrzenia przez jaką trasę ma isc... Do wuburzenia sa NOWE DOMY MIESZKANCOW ktorzy nie wiedzieli o przebiegu obwodnicy!! Osiedle domkow jednorodzinnych bedzie przeplecione trasa szybkiego ruchu.... To bedzie wygladac tak samo jakby przez osiedle domkow jednorodzinnych naprzeciwko poczekajki puscic obwodnice ... TO SAMO !! I co ?? Chcielibyscie tam mieszkac ?? rozwiń
Avatar
abstynent / 26 lutego 2009 o 12:20
A u nas po staremu chcialoby sie rzec.Magia roku 2012 dziala.
Avatar
~Marta~ / 26 lutego 2009 o 08:52
W naszym biednym regionie wszystkie czynności administracyjne powinny sie odbywać dwa razy szybciej niż gdzie indziej w Polsce. Jesteśmy ogonem w kraju i w Unii. Wstyd i żenada.
Avatar
Gość / 26 lutego 2009 o 06:50
Mądry napisał:
obwodnica ma mijać miasto a nie być w nim !! totalne nieporozumienie z tą obwodnica, jeszcze parę lat wstrzymywania i wyjdzie na to że obwodnica jest w środku miasta. taka chociażby gmina Konopnica, przecież tam się robi dzielnica lublina jednorodzinna, i wrzucili tam obwodnice . pod sąd takich ludzi ! , był plan z okresu PRL z daleka od Lublina, po polach, to oczywiście kolesiostwo by nie zarobiło na działkach więc najlepszy plan poszedł w odstawkę, a tak to przecinają kilka wsi pośrodku zabudowa, itd.

Mam nadzieję, że prokuratorzy dobiorą się do "d..y" dyrektorom w lubelskim oddziale GDDKiA - dość oszukiwania społeczeństwa!
Są od wielu la "silni, zwarci i gotowi" do budowy obwodnicy Lublina nie przymierzając jak Polska do wojny w 1939 roku....
Kupować nieruchomości pod obwodnicę, jak jeszcze nie wiadomo kiedy będzie budowana i jaki będzie jej ostateczny przebieg....

Mam nadzieję, że prokuratorzy dobiorą się do "d..y" dyrektorom w lubelskim oddziale GDDKiA - dość oszukiwania społeczeństwa!
Są od wielu la "silni, zwarci i gotowi" do budowy obwodnicy Lublina nie przymierzając jak Polska do wojny w 1939 roku....
Kupować nieruchomości pod obwodnicę, jak jeszcze nie wiadomo kiedy będzie budowana i jaki będzie jej ostateczny przebieg.... rozwiń
Avatar
raf / 25 lutego 2009 o 22:53
Obwodnica jak jest za daleko przestaje byc obwodnica. Jak sie miasto rozrasta dobudowuje sie nastepne "kregi". Wiec nie madrkuj bo ci to nie wychodzi.
Avatar
Mądry / 25 lutego 2009 o 21:38
obwodnica ma mijać miasto a nie być w nim !! totalne nieporozumienie z tą obwodnica, jeszcze parę lat wstrzymywania i wyjdzie na to że obwodnica jest w środku miasta. taka chociażby gmina Konopnica, przecież tam się robi dzielnica lublina jednorodzinna, i wrzucili tam obwodnice . pod sąd takich ludzi ! , był plan z okresu PRL z daleka od Lublina, po polach, to oczywiście kolesiostwo by nie zarobiło na działkach więc najlepszy plan poszedł w odstawkę, a tak to przecinają kilka wsi pośrodku zabudowa, itd.
Avatar
Czesław / 12 czerwca 2009 o 15:43
Panie Rafale, kto jest odpowiedzialny za ten bałagan? Obwodnica? W Dyrekcji jest ktoś odpowiedzialny za jakość asfaltu za terminy wykonania , za plany etc. Boi się Pan napisać kto jest winny? To niech Pan wcale nie pisze. Wkurza mnie kiedy dowiaduję się od Pana, że "obwodnica" trwoni moje podatki. Pozbądźmy się urzędników-nierobów i skończmy z pobłażaniem ich nieudolności.
Avatar
~gosc~ / 5 marca 2009 o 10:21
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!


Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje !!!


... a może przejrzeć, KTO w ostatnich latach nakupił działek w różnych miejscach i KTO najwięcej zarobi na wytyczeniu nowej obwodnicy ............


POD ROZWAGĘ i DO SPRAWDZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

a co z 13 ha lasu do wyciecia ???????????????????

czy pro ekologiczna unia dofinansuje obwodnicę przez las nie takie inwestycje powstrzymano ze wzgledu na ochrone środowiska
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!


Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje !!... rozwiń
Avatar
ADLAE333 / 4 marca 2009 o 15:48
ZAGADKA:JAKI TO KRAJ,GDZIE OD WIELU,WIELU LAT MÓWI SIE O DROGACH,AUTOSTRADACH, POKAZUJE PLANY, WARIANTY, TWORZY URZĘDY,ZATRUDNIA ARMIE URZEDNIKÓW,DYREKTORÓW Z KLUCZA PARTYJNEGO,WYCIAGA SIE MLD ZŁ OD KIEROWCÓW POD HASŁEM:KASA NA DROGI, GRABI TEŻ KAŚE NARODÓW EUROPY, KTÓRE W MATERII DRÓG PRZEGONIŁY NAS O LATA ŚWIETLNE??ODPWIEDŹ-O-L-S-K-A!!!DZIWNY KRAJ W EUROPIE!!!NAZYWANY JUŻ PRZEZ NIEKTÓRYCH REPUBLIKĄ BANANOWĄ!!!POLSKA=EURO 2012??KPINA,KPINA...W MEDIACH MÓWILI,ZE PRZEDSTAWICIELE UEFY SĄ ZADOWOLENI Z POSTĘPÓW PRZYGOTOWAŃ DO EURO??CO ONI COŚ DOSTAJA W ŻYŁE JAK DO NAS PRZYJEŻDŻAJĄ,ŻE TAKIE FARMAZONY GADAJĄ,CZY BĘDĄC W POLSCE SĄ NA BANI(Z RAUTU NA RAUT I WÓDA!!),CHA,CHA!!
ZAGADKA:JAKI TO KRAJ,GDZIE OD WIELU,WIELU LAT MÓWI SIE O DROGACH,AUTOSTRADACH, POKAZUJE PLANY, WARIANTY, TWORZY URZĘDY,ZATRUDNIA ARMIE URZEDNIKÓW,DYREKTORÓW Z KLUCZA PARTYJNEGO,WYCIAGA SIE MLD ZŁ OD KIEROWCÓW POD HASŁEM:KASA NA DROGI, GRABI TEŻ KAŚE NARODÓW EUROPY, KTÓRE W MATERII DRÓG PRZEGONIŁY NAS O LATA ŚWIETLNE??ODPWIEDŹ-O-L-S-K-A!!!DZIWNY KRAJ W EUROPIE!!!NAZYWANY JUŻ PRZEZ NIEKTÓRYCH REPUBLIKĄ BANANOWĄ!!!POLSKA=EURO 2012??KPINA,KPINA...W MEDIACH MÓWILI,ZE PRZEDSTAWICIELE UEFY SĄ ZADOWOLENI Z POSTĘPÓ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2009 o 09:18
Ale może tak by się ktoś zainteresował sprawą mieszkańców tej gminy, którym ta obwodnica odetnie dojście do miasta. Czy ktoś bierze to w ogóle pod uwagę? Najprawdopodobniej będzie tak, że mieszkamy praktycznie przy granicach miasta Lublina, ale jak rozpoczną się prace, to aby dostać się do miasta trzeba będzie chodzić jakimiś okrężnymi o wiele dłuższymi drogami (chodzić!, nie tylko jeździć, bo nie każdy ma samochód i ludzie codziennie dochodzą na przystanek autobusowy w Konopnicy przy kościele, by dostać się do pracy czy szkoły ) po mimo, że teraz było zaledwie parę kroków! To będzie na prawdę problem i utrudnienie dla mieszkańców którzy pozostaną po zachodniej stronie obwodnicy, odcięci od miasta!



Jak tak można! Ale co tam, z ludźmi to się nikt nie będzie liczył, ani nimi przejmował. Gdyby to chodziło np. o zwierzęta, to zaraz jacyś miłośnicy zwierząt by protestowali. Były przecież przypadki, że właśnie na tego typu obwodnicach budowano specjalne przejścia dla ŻAB, bo te masowo ginęły pod kołami samochodów.

No, ale to żaby, a ludzie niech się męczą, niech chodzą kilometrami.



Czy właśnie o to chodzi!?

Może ktoś sie tym zainteresuje i powie jak miałoby to wyglądać, w jakiej sytuacji znajdzie się część mieszkańców po zachodniej stronie obwodnicy, mieszkająca "prawie w Lublinie", a której dotarcie do niego może być tak utrudnione!




ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA ARTYKUŁU
[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090102/NEWS01/67044415"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...NEWS01/67044415[/url]

A ZWŁASZCZA DO PRZYJRZENIA SIĘ ZDJĘCIU BUDOWY OBWODNICY.... W TAKICH MIEJSCACH SIE BUDUJE OBWODNICĘ !!!!
Ale może tak by się ktoś zainteresował sprawą mieszkańców tej gminy, którym ta obwodnica odetnie dojście do miasta. Czy ktoś bierze to w ogóle pod uwagę? Najprawdopodobniej będzie tak, że mieszkamy praktycznie przy granicach miasta Lublina, ale jak rozpoczną się prace, to aby dostać się do miasta trzeba będzie chodzić jakimiś okrężnymi o wiele dłuższymi drogami (chodzić!, nie tylko jeździć, bo nie każdy ma samochód i ludzie codziennie dochodzą na przystanek autobusowy w Konopnicy przy kościele, by dostać się do pracy czy szkoły ) po mimo... rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2009 o 09:14
Mądry napisał:
obwodnica ma mijać miasto a nie być w nim !! totalne nieporozumienie z tą obwodnica, jeszcze parę lat wstrzymywania i wyjdzie na to że obwodnica jest w środku miasta. taka chociażby gmina Konopnica, przecież tam się robi dzielnica lublina jednorodzinna, i wrzucili tam obwodnice . pod sąd takich ludzi ! , był plan z okresu PRL z daleka od Lublina, po polach, to oczywiście kolesiostwo by nie zarobiło na działkach więc najlepszy plan poszedł w odstawkę, a tak to przecinają kilka wsi pośrodku zabudowa, itd.[/quote]


[quote name='Gość' post='99173' date='26.02.2009, 06:50']Mam nadzieję, że prokuratorzy dobiorą się do "d..y" dyrektorom w lubelskim oddziale GDDKiA - dość oszukiwania społeczeństwa!
Są od wielu la "silni, zwarci i gotowi" do budowy obwodnicy Lublina nie przymierzając jak Polska do wojny w 1939 roku....
Kupować nieruchomości pod obwodnicę, jak jeszcze nie wiadomo kiedy będzie budowana i jaki będzie jej ostateczny przebieg....

Ludie to jakaś paranoja... Wszytskich którzy twierdzą, że trasa obwodnicy jest dobrze zaplanowana zapraszam do gminy konopnica i do obejrzenia przez jaką trasę ma isc... Do wuburzenia sa NOWE DOMY MIESZKANCOW ktorzy nie wiedzieli o przebiegu obwodnicy!! Osiedle domkow jednorodzinnych bedzie przeplecione trasa szybkiego ruchu.... To bedzie wygladac tak samo jakby przez osiedle domkow jednorodzinnych naprzeciwko poczekajki puscic obwodnice ... TO SAMO !! I co ?? Chcielibyscie tam mieszkac ??

Ludie to jakaś paranoja... Wszytskich którzy twierdzą, że trasa obwodnicy jest dobrze zaplanowana zapraszam do gminy konopnica i do obejrzenia przez jaką trasę ma isc... Do wuburzenia sa NOWE DOMY MIESZKANCOW ktorzy nie wiedzieli o przebiegu obwodnicy!! Osiedle domkow jednorodzinnych bedzie przeplecione trasa szybkiego ruchu.... To bedzie wygladac tak samo jakby przez osiedle domkow jednorodzinnych naprzeciwko poczekajki puscic obwodnice ... TO SAMO !! I co ?? Chcielibyscie tam mieszkac ?? rozwiń
Avatar
abstynent / 26 lutego 2009 o 12:20
A u nas po staremu chcialoby sie rzec.Magia roku 2012 dziala.
Avatar
~Marta~ / 26 lutego 2009 o 08:52
W naszym biednym regionie wszystkie czynności administracyjne powinny sie odbywać dwa razy szybciej niż gdzie indziej w Polsce. Jesteśmy ogonem w kraju i w Unii. Wstyd i żenada.
Avatar
Gość / 26 lutego 2009 o 06:50
Mądry napisał:
obwodnica ma mijać miasto a nie być w nim !! totalne nieporozumienie z tą obwodnica, jeszcze parę lat wstrzymywania i wyjdzie na to że obwodnica jest w środku miasta. taka chociażby gmina Konopnica, przecież tam się robi dzielnica lublina jednorodzinna, i wrzucili tam obwodnice . pod sąd takich ludzi ! , był plan z okresu PRL z daleka od Lublina, po polach, to oczywiście kolesiostwo by nie zarobiło na działkach więc najlepszy plan poszedł w odstawkę, a tak to przecinają kilka wsi pośrodku zabudowa, itd.

Mam nadzieję, że prokuratorzy dobiorą się do "d..y" dyrektorom w lubelskim oddziale GDDKiA - dość oszukiwania społeczeństwa!
Są od wielu la "silni, zwarci i gotowi" do budowy obwodnicy Lublina nie przymierzając jak Polska do wojny w 1939 roku....
Kupować nieruchomości pod obwodnicę, jak jeszcze nie wiadomo kiedy będzie budowana i jaki będzie jej ostateczny przebieg....

Mam nadzieję, że prokuratorzy dobiorą się do "d..y" dyrektorom w lubelskim oddziale GDDKiA - dość oszukiwania społeczeństwa!
Są od wielu la "silni, zwarci i gotowi" do budowy obwodnicy Lublina nie przymierzając jak Polska do wojny w 1939 roku....
Kupować nieruchomości pod obwodnicę, jak jeszcze nie wiadomo kiedy będzie budowana i jaki będzie jej ostateczny przebieg.... rozwiń
Avatar
raf / 25 lutego 2009 o 22:53
Obwodnica jak jest za daleko przestaje byc obwodnica. Jak sie miasto rozrasta dobudowuje sie nastepne "kregi". Wiec nie madrkuj bo ci to nie wychodzi.
Avatar
Mądry / 25 lutego 2009 o 21:38
obwodnica ma mijać miasto a nie być w nim !! totalne nieporozumienie z tą obwodnica, jeszcze parę lat wstrzymywania i wyjdzie na to że obwodnica jest w środku miasta. taka chociażby gmina Konopnica, przecież tam się robi dzielnica lublina jednorodzinna, i wrzucili tam obwodnice . pod sąd takich ludzi ! , był plan z okresu PRL z daleka od Lublina, po polach, to oczywiście kolesiostwo by nie zarobiło na działkach więc najlepszy plan poszedł w odstawkę, a tak to przecinają kilka wsi pośrodku zabudowa, itd.