Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2009 r.
20:01
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina: Wygrał pierwszy wariant trasy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 17 A A

W środę zapadła ostateczna decyzja. Północna część obwodnicy Lublina będzie budowana według dobrze znanego, pierwszego wariantu przebiegu tej trasy. Rozpoczęcie robót w przyszłym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Decyzję podjęliśmy po wielu analizach i konsultacjach społecznych – mówi Beata Sielewicz, szefowa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Wielu właścicieli domów w gminie Wólka odetchnęło z ulgą. – To dobry wybór. Dobrze znaliśmy ten wariant i od dawna wiedzieliśmy, co nas może czekać – cieszy się Franciszek Zdun, mieszkaniec gminy Wólka.

– Obwodnica tak blisko Lublina to błąd – twierdzą przeciwnicy takiego rozwiązania. – Lepszy był drugi wariant. Niestety, nie przeszedł.

Osoby niezadowolone z decyzji RDOŚ mogą się odwołać do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie.

Kłopoty z północno-wschodnim 73-kilometrowym odcinkiem obwodnicy zaczęły się w 2008 roku. Zmieniły się bowiem przepisy dotyczące ochrony środowiska i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad musiała przedstawić warianty alternatywne wobec dobrze znanego przebiegu trasy.

Największe zmiany dotyczyły odcinka biegnącego przez dolinę Bystrzycy w gminie Wólka. Były protesty mieszkańców, petycje do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. To właśnie ona wydaje tzw. decyzję środowiskową wybierając jeden z dwóch zaproponowanych wariantów.

Drogowcy mówią, że przetargi związane z budową obwodnicy powinny ruszyć jeszcze w styczniu, a roboty zimne w trzecim kwartale przyszłego roku. Budowa potrwa do wiosny 2012 roku. Koszt to 2,5 miliarda złotych.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
off / 17 grudnia 2009 o 18:36
r napisał:
A gdzie droga do Biłgoraja i Przemysla.

Tam gdzie ją zbudowano, jest w tym samym miejscu. Nie jest przebudowywana od lat więc znajdziesz ją na pewno :-)
Avatar
r / 17 grudnia 2009 o 16:20
A gdzie droga do Biłgoraja i Przemysla.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 o 15:46
w konopnicy akurat nikt nie przewidywał że tu gdzie są wille będzie obwodnica, bo miała być daleko dalej !
Avatar
~Falcoski~ / 17 grudnia 2009 o 15:39
GDDKiA ogłosiła przetargi na obwodnice!!! [url="http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_lublin/zamowienia_publiczne/powyzej_progow_unijnych//index.php?id_item_tree=ac8975c1c5cf31ac80983def74023157"]http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/...0983def74023157[/url]
Avatar
Gumiś / 17 grudnia 2009 o 15:39
Gadanie, gadanie i tak od wielu lat...
Avatar
ToBi / 17 grudnia 2009 o 14:11
Nikt nikomu nie kazał budować willi w miejscu gdzie od wielu lat w planach jest obwodnica...
Avatar
Anatol / 17 grudnia 2009 o 13:36
Gdybyś nie mieszkał na dziesiątym piętrze w pudełku tylko w willi na trasie obwodicy też byś się odwołał.


Taz napisał:
Jeśli można się odwoływać to na pewno ktoś się odwoła. Zawsze znajdzie się jakiś "Jagodowy Dyzio", któremu coś się nie spodoba.
Avatar
EDEK44 / 17 grudnia 2009 o 12:28
OBWODNICA LUBLINA, 400 TYS. AGLOMERACJI, OD KIEDY O NIEJ SŁYSZYMY I OD KIEDY GLĘDZĄ O NIEJ MEDIA, NASI TFUUU DECYDENCI??15 JUŻ LAT??RZYGAĆ SIĘ CHCE JAK SIĘ SŁYSZY O KOLEJNYCH WARIANTACH OBWODNICY, O PROTESTACH GMINY TEJ A TAMTEJ!!NIEDOŚĆ ,ZE POIZOM INFRASTRUKTURY DROGWEJ W LUBLESKIM TO XIX WIEK TO JESZCZE MY GŁUPI LUBLINIANIE NIE POTRAFIMY DOJŚC DO KONSENSUSU W SPRAWIE PRZEBIEGU DROGI...TEN KOSMOS,TA SZOPKA TRWA KILKANĄSCIE LAT!!JEŻDZĘ PO POLSCE ALE TAK FATALNYCH DRÓG JAK MA LUBLIN, TAKIEJ NIEMOCY BUDOWLANEJ W MATERII DOG NIE WIDZIAŁEM CHYBA W ŻADNYM Z MIAST CZY WOJEWÓDZTW!
OBWODNICA LUBLINA, 400 TYS. AGLOMERACJI, OD KIEDY O NIEJ SŁYSZYMY I OD KIEDY GLĘDZĄ O NIEJ MEDIA, NASI TFUUU DECYDENCI??15 JUŻ LAT??RZYGAĆ SIĘ CHCE JAK SIĘ SŁYSZY O KOLEJNYCH WARIANTACH OBWODNICY, O PROTESTACH GMINY TEJ A TAMTEJ!!NIEDOŚĆ ,ZE POIZOM INFRASTRUKTURY DROGWEJ W LUBLESKIM TO XIX WIEK TO JESZCZE MY GŁUPI LUBLINIANIE NIE POTRAFIMY DOJŚC DO KONSENSUSU W SPRAWIE PRZEBIEGU DROGI...TEN KOSMOS,TA SZOPKA TRWA KILKANĄSCIE LAT!!JEŻDZĘ PO POLSCE ALE TAK FATALNYCH DRÓG JAK MA LUBLIN, TAKIEJ NIEMOCY BUDOWLANEJ W MATERII DOG NI... rozwiń
Avatar
MalaRysa / 17 grudnia 2009 o 12:20
Przeczytajcie informację + komentarze o 45 mln na przedłużenie al. Solidarności. I zacznijcie wreszcie rozliczać radnych i prezydenta.
Avatar
Wujek zza miedzy / 17 grudnia 2009 o 12:00
Kłopoty z północno-wschodnim 73-kilometrowym odcinkiem obwodnicy zaczęły się w 2008 roku.
Długa ta obwodnica..
Avatar
off / 17 grudnia 2009 o 18:36
r napisał:
A gdzie droga do Biłgoraja i Przemysla.

Tam gdzie ją zbudowano, jest w tym samym miejscu. Nie jest przebudowywana od lat więc znajdziesz ją na pewno :-)
Avatar
r / 17 grudnia 2009 o 16:20
A gdzie droga do Biłgoraja i Przemysla.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 o 15:46
w konopnicy akurat nikt nie przewidywał że tu gdzie są wille będzie obwodnica, bo miała być daleko dalej !
Avatar
~Falcoski~ / 17 grudnia 2009 o 15:39
GDDKiA ogłosiła przetargi na obwodnice!!! [url="http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_lublin/zamowienia_publiczne/powyzej_progow_unijnych//index.php?id_item_tree=ac8975c1c5cf31ac80983def74023157"]http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/...0983def74023157[/url]
Avatar
Gumiś / 17 grudnia 2009 o 15:39
Gadanie, gadanie i tak od wielu lat...
Avatar
ToBi / 17 grudnia 2009 o 14:11
Nikt nikomu nie kazał budować willi w miejscu gdzie od wielu lat w planach jest obwodnica...
Avatar
Anatol / 17 grudnia 2009 o 13:36
Gdybyś nie mieszkał na dziesiątym piętrze w pudełku tylko w willi na trasie obwodicy też byś się odwołał.


Taz napisał:
Jeśli można się odwoływać to na pewno ktoś się odwoła. Zawsze znajdzie się jakiś "Jagodowy Dyzio", któremu coś się nie spodoba.
Avatar
EDEK44 / 17 grudnia 2009 o 12:28
OBWODNICA LUBLINA, 400 TYS. AGLOMERACJI, OD KIEDY O NIEJ SŁYSZYMY I OD KIEDY GLĘDZĄ O NIEJ MEDIA, NASI TFUUU DECYDENCI??15 JUŻ LAT??RZYGAĆ SIĘ CHCE JAK SIĘ SŁYSZY O KOLEJNYCH WARIANTACH OBWODNICY, O PROTESTACH GMINY TEJ A TAMTEJ!!NIEDOŚĆ ,ZE POIZOM INFRASTRUKTURY DROGWEJ W LUBLESKIM TO XIX WIEK TO JESZCZE MY GŁUPI LUBLINIANIE NIE POTRAFIMY DOJŚC DO KONSENSUSU W SPRAWIE PRZEBIEGU DROGI...TEN KOSMOS,TA SZOPKA TRWA KILKANĄSCIE LAT!!JEŻDZĘ PO POLSCE ALE TAK FATALNYCH DRÓG JAK MA LUBLIN, TAKIEJ NIEMOCY BUDOWLANEJ W MATERII DOG NIE WIDZIAŁEM CHYBA W ŻADNYM Z MIAST CZY WOJEWÓDZTW!
OBWODNICA LUBLINA, 400 TYS. AGLOMERACJI, OD KIEDY O NIEJ SŁYSZYMY I OD KIEDY GLĘDZĄ O NIEJ MEDIA, NASI TFUUU DECYDENCI??15 JUŻ LAT??RZYGAĆ SIĘ CHCE JAK SIĘ SŁYSZY O KOLEJNYCH WARIANTACH OBWODNICY, O PROTESTACH GMINY TEJ A TAMTEJ!!NIEDOŚĆ ,ZE POIZOM INFRASTRUKTURY DROGWEJ W LUBLESKIM TO XIX WIEK TO JESZCZE MY GŁUPI LUBLINIANIE NIE POTRAFIMY DOJŚC DO KONSENSUSU W SPRAWIE PRZEBIEGU DROGI...TEN KOSMOS,TA SZOPKA TRWA KILKANĄSCIE LAT!!JEŻDZĘ PO POLSCE ALE TAK FATALNYCH DRÓG JAK MA LUBLIN, TAKIEJ NIEMOCY BUDOWLANEJ W MATERII DOG NI... rozwiń
Avatar
MalaRysa / 17 grudnia 2009 o 12:20
Przeczytajcie informację + komentarze o 45 mln na przedłużenie al. Solidarności. I zacznijcie wreszcie rozliczać radnych i prezydenta.
Avatar
Wujek zza miedzy / 17 grudnia 2009 o 12:00
Kłopoty z północno-wschodnim 73-kilometrowym odcinkiem obwodnicy zaczęły się w 2008 roku.
Długa ta obwodnica..
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!