sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Obwodnica miejska. Wojsko odda teren, powstanie dwupasmówka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2013, 19:07
Autor: Dominik Smaga

Zgoda była negocjowana długo, ale we wtorek przedstawiciele miasta i wojska podpisali w tej sprawie
Zgoda była negocjowana długo, ale we wtorek przedstawiciele miasta i wojska podpisali w tej sprawie

Jest porozumienie miasta z wojskiem w sprawie przedłużenia ul. Dywizjonu 303 do Wrotkowskiej. Droga przecina teren wojska, armia odda ziemię, ale nie za darmo

Istniejąca ul. Dywizjonu 303 to przedłużenie ul. Krańcowej od Długiej do Kunickiego. Od dawna planowane jest jej przedłużenie do Wrotkowskiej. Nowa trasa ma być częścią tzw. obwodnicy miejskiej.

– Ma ona przejąć ruch między poszczególnymi dzielnicami i ruch z poszczególnych wlotów do naszego miasta – wyjaśnia Stanisław Kalinowski, zastępca prezydenta Lublina.

Obwodnica miejska ma biec przez al. Smorawińskiego, al. Andersa, Mełgiewską, Grafa, al. Tysiąclecia, Krańcową, Dywizjonu 303 wraz z nowym odcinkiem, Wrotkowską, Diamentową, Krochmalną, Jana Pawła II, Armii Krajowej i Bohaterów Monte Cassino oraz jej planowany odcinek do budowanego właśnie przedłużenia al. Solidarności.

W tym pierścieniu są dwie luki, nie licząc budowanej al. Solidarności. Jedna z nich to właśnie odcinek ul. Dywizjonu 303 przebiegający częściowo przez tereny wojska. I bez zgody armii o drodze moglibyśmy zapomnieć.

Zgoda była negocjowana długo, ale we wtorek przedstawiciele miasta i wojska podpisali w tej sprawie porozumienie.

– To otwiera drogę do tego, żebym oficjalnie wystąpił o zgodę do ministra – mówi płk Krzysztof Kołb-Sielecki, szef Rejo-nowego Zarządu Infrastruktury. Ministerialna pieczątka jest podobno czystą formalnością.

Na czym polega porozumienie? Wojsko zgodzi się oddać miastu teren, ale nie za darmo. – Znajdują się na nim obiekty szkoleniowe, które muszą być odbudowane – stwierdza płk Dariusz Sobotka, dowódca Wielonarodowej Brygady. – Odtworzymy uszkodzoną infrastrukturę – zapewnia Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Na ten cel w budżecie miasta jest 2,7 mln zł. Wojskowy grunt wart jest 5 mln zł.

Sama droga według wstępnych szacunków będzie kosztować ok. 46 mln zł. Dwupasmówka liczyć ma 3 km długości, z czego ok. kilometr przebiegać będzie przez teren zajmowany obecnie przez wojsko.

– Dokumentację chcemy wykonać do końca roku – zapowiada Kazimierz Pidek, dyrektor miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. – W przyszłym roku chcemy zacząć inwestycję i zakończyć ją w 2015 r.
Kolejnym problemem, z którym będą musieli się jeszcze uporać projektanci jest skrzyżowanie z torami kolejowymi.

Drugim, poza ul. Dywizjonu 303 brakującym fragmentem obwodnicy miejskiej pozostaje przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino do nowego odcinka al. Solidarności.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
zxcv
tom
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 czerwca 2013 o 12:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

JAKIE 3 km

chyba do skrzyżowania z Diamentową który to odcinek niedawno robiono.

A co do Wiaduktu kolejowego to nie ma wielkiej sprawy wystarczy obniżyć tory o 1,5 metra i wiaduktu będżie tylko 2,5 metra ponad ziemię, tak samo jak to się robi wszędzie obniżamy poziom drogi Smoluchowskiego i koszt wysokiego wiaduktu maleje.

A z tymi kodami to dali by sobie siana bo już 20 razy próbuję wysłąć wiadomość i za każdym razem źle odczytuje to co piszę.

Rozwiń
zxcv
zxcv (13 czerwca 2013 o 09:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To śmiech a nie miejska obwodnica. gdyby były bezkolizyjne skrzyżowania to można mówić o obwodnicy a tak to będzie jeden wielki korek.

Rozwiń
tom
tom (12 czerwca 2013 o 23:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

popieram działania prezydenta

Rozwiń
kk
kk (12 czerwca 2013 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

znów wielkie osiągnięcie naszego UKOCHANEGO PREZYDENTA prowincjonalnego miasteczka. Gdyby nie

zuk nie byłoby drogi, tylko wrodzony geniusz pozwolił zakończyć rozmowy. Niedługo kończy się ankieta DW

jak oceniasz zuka-  okaże się wkrótce że dokonania tego aroganckiego urzędasa popiera 102,3 % ankietowanych. Ciekawe ,jak to będzie przy wyborach samorządowych, powinien dostać co najmniej 108 %

Bo, tak się składa, że niektórzy ludzie posiadają mózg i widzą co się w Lublinie dzieje :) Widzą zmianę na lepsze, w porównaniu do poprzednich 12 lat rządów Pruszkowskiego i Wasilewskiego... Wiem, że Ty nie widzisz... wierzę w to :) Ale Ty jesteś tak zaślepiony przez jad i własną, życiową nieudolność, że nie potrafisz tego dostrzec... No to Ci pomogę... :) Żuk w przyszłych wyborach w pierwszej turze zgarnie ponad 70% głosów. Dlaczego? Bo ludzie widzą co się w tym mieście zmieniło :)

Rozwiń
Kuptel
Kuptel (12 czerwca 2013 o 09:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

46 mln zł za 3km drogi?

Takie rzeczy tylko w Polsce...

Źle to napisałeś... powinno być... "Wydaje mi się, że takie rzeczy tylko w Polsce, bo jestem zbyt leniwy żeby sprawdzić parametry tej drogi i zbyt głupi, żeby ogarniać koszty tego typu inwestycji... Zarówno w Polsce, jak i na świecie" :) To co w takim razie powiesz Panie "ekspert od kosztorysowania" o kosztach budowy nowego odcinka Solidarności? :D Ponad 300mln zł za 3,2km drogi... No zaśliń się i biadol, że to niemożliwe :D Albo najlepiej poszperaj w internecie, dokształć się i nie rób z siebie kretyna w internecie... Tak z czystej satysfakcji zdobywania wiedzy :)

Pozdrawiam :)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!