poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Obwodnica na żółtym świetle

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 września 2006, 16:26

Wczoraj miał zapaść werdykt kończący wieloletni spór o przebieg obwodnicy Lublina. Jednak z powodu pojawienia się w sprawie nowych okoliczności Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przełożył wyrok na bliżej nieokreślony termin.

Rok temu wojewoda lubelski przychylił się do propozycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i zdecydował o poprowadzeniu obwodnicy przez Konopnicę najkrótszą trasą, wzdłuż linii wysokiego napięcia. Decyzja wojewody nie zamknęła jednak sprawy. Część mieszkańców gminy Konopnica zaskarżyła ją do ministra infrastruktury. Ten ją podtrzymał, a wtedy skarga trafiła do Warszawy.
Wczoraj sąd nie podjął jednak ostatecznej decyzji. - Rozprawa została odroczona bezterminowo - mówi Justyna Piątkowska z Wydziału Informacji Sądowej WSA w Warszawie.
Wiadomo, że pojawiły się nowe okoliczności. Jakie? Tego nie chciał nam zdradzić uczestniczący w rozprawie Mirosław Michalak ze Stowarzyszenia Przyjaciół Konopnicy, które protestuje przeciwko lokalizacji obwodnicy.
Odroczenie wyroku opóźni prace nad obwodnicą na odcinku przebiegającym przez gminę Konopnica. - Gdy tylko otrzymamy korzystny wyrok sądu, zlecimy przygotowanie następnej fazy dokumentacji, wykonanie projektu budowlanego i przystąpimy do wykupu gruntów - mówi Władysław Rawski, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału GDDKiA.
Obecnie trwa wykup gruntów na pozostałych odcinkach planowanej 36-kilometrowej obwodnicy Lublina. (PAB)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!