niedziela, 28 maja 2017 r.

Lublin

Oceny w Internecie

Autor: (alf)

Zbiorcze wyniki próbnych matur będą dostępne dla wszystkich w czwartek - mówi Marek Legutko, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

- Wprawdzie pojawiły się już przecieki, ale właśnie przez to, że są to tylko przecieki, dają zafałszowaną informację.
Jutro, jako jedyni w Polsce, maturzyści z województw lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego będą mogli poprzez Internet poznać swoje wyniki z matematyki podając swoje imię, nazwisko i numer Pesel. Uczniowie dowiedzą się jak rozwiązali zadania tylko z matematyki. Wyniki egzaminów z języków obcych będą znane za kilka dni.
- Uczeń również będzie mógł sprawdzić jak wypadł na tle klasy i zapewniam, że każdy będzie miał powody do radości - mówi dyr. Marek Legutko. - Wyniki są dość zaskakujące, każdy ma przynajmniej jedno zadanie, które rozwiązał lepiej niż koledzy. Jedne szkoły wypadły lepiej, inne słabiej, ale i wcześniej wyniki szkół zawodowych różniły się od wyników liceów.
- Generalnie jestem za nową maturą, chociaż jako matematyk uważam, że zadania powinny być bardziej dopracowane - mówi Józef Kołodziejczyk z PLO im. Królowej Jadwigi w Lublinie. - Autorom nie bardzo wyszły starania wykazania stosowania teorii matematycznych w życiu codziennym.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!