Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 marca 2010 r.
21:28
Edytuj ten wpis

Od czwartku drożeją bilety komunikacji miejskiej

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 9 A A

Nowy cennik opłat za przejazdy komunikacją miejską obowiązywać będzie od jutra. Zdrożeją bilety jednorazowe dzienne i nocne oraz 24-godzinne. Więcej kosztować będzie również jazda na gapę. Nie zmienią się za to ceny biletów okresowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Bilet jednorazowy normalny zamiast 2 zł kosztować będzie 2,40 zł. Ulgowy zdrożeje z 1 zł na 1,20 zł.

• Za przejazd nocnym autobusem zapłacimy już nie 4 zł, ale 5 zł. Za nocny bilet ulgowy trzeba będzie zapłacić 2,5 zł zamiast 2 zł. Nowością w nocnych autobusach będzie możliwość płacenia za bilet przez telefon komórkowy.

• Cena biletu 24-godzinnego normalnego wzrośnie z 10 zł na 11 zł, a ulgowego z 5 zł na 5,50 zł.

• Pasażerowie mający jeszcze nieskasowane stare bilety nie mogą już ich kasować, za to będą mieć trzy miesiące na to, by za dopłatą wymienić je na nowe. Można to zrobić w kasach przy al. Kraśnickiej lub przy ul. Bajkowskiego (dawna Przystankowa).

• Jazda na gapę zamiast 100 zł będzie kosztować aż 120 zł. Kto zapłaci w ciągu
7 dni od wystawienia kary będzie musiał wydać tylko 84 zł

• Kto kasując bilet ulgowy zapomni zabrać ze sobą dokument potwierdzający jego prawo do ulgi zapłaci 96 zł (obecnie kara wynosi 80 zł)

• A za nieuzasadnione zatrzymanie pojazdu lub spowodowanie zmiany jego trasy trzeba będzie wydać już nie 300 zł, ale aż 360 zł.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
młody pryk / 1 kwietnia 2010 o 11:10
"Od czwartku drożeją bilety komunikacji miejskiej"
Od czwartku chodzę piechotą, nie dam im zarobić
Avatar
PIERDOLublin / 1 kwietnia 2010 o 10:48
Lublin miasto Europejskich inspiracji cenowej ! Taniej bedzie w dwie osoby samochodem lub rowerem. Ludzie przy najbliższych wyborach bedą pamiętać. Tylko co dalej ze znajomymi w ZMT MPK i CHGW ? Pozdrowienia dla prezesa i znajomych oraz rodzin.
Avatar
pasazer / 1 kwietnia 2010 o 10:14
A dzisiaj rano nie można było doładować miesięcznej sieciówki, bo podobno jakaś blokada na łączach. Musiałem jechać na jednorazowym za 2,40 zł. Zresztą ten elektroniczny system szwankuje nie po raz pierwszy - albo przeciążony, albo nieaktywny. A miało być tak pięknie, po europejsku....
Avatar
Charliefrown / 31 marca 2010 o 16:24
oczywiście na stronie internetowej MPK Lublin nie ma nawet nowego cennika, brawo, oto Lublin właśnie.
(stan na dzień 31 marca 2010r. godz. 16:20)
Avatar
Raper McDuck / 31 marca 2010 o 13:47
Ceny na poziomie tych krakowskich. Szkoda, że ani jakość autobusów, ani jakość obsługi nawet nie dorasta tej krakowskiej do pięt. Żałosne...
Avatar
tomek z lublina / 31 marca 2010 o 13:33
puszczą mnie z torbami.... rok temu byłem studentem miałem za 1zł, teraz była 2zł jako absolwent a teraz 2,4 paranoja.... dobrze ze mam rower..;
Avatar
aron / 31 marca 2010 o 13:11
to zapewne wina prywaciarzy narzekacie że prywatne autobusy wam przeszkadzają to macie w nagrodę
Avatar
bambo75 / 31 marca 2010 o 10:05
Podwyżka cen biletów-to taki prezent od Wielkanocnego Zająca dla podróżujących MPK Lublin :-)
Avatar
VIP / 31 marca 2010 o 09:13
A ja nie kasuje. Nie mieszkam na Zana, nie jeżdżę przez Racławickie. Jak złapią mnie raz w roku to nawet im kiedyś płaciłem. To i tak się opłaca. Nie będę płacił codziennie na utrzymanie stada darmozjadów z ZTM, wszystkich pociołków z MPK, UM, BTZ i tym podobnych. Dziwne że prywatnym opłaca się jeździć za 1,50 a nie za aż 2,40, a zatrudniają jeszcze i konduktorów. A jakość usług na takim samym żenująco niskim poziomie. Miały być nowe autobusy, wspólny bilet i nic... wyszła tylko podwyżka. Czas wprowadzić ponownie akcje podaj bilet.


tubtin - miasto frustracji.
A ja nie kasuje. Nie mieszkam na Zana, nie jeżdżę przez Racławickie. Jak złapią mnie raz w roku to nawet im kiedyś płaciłem. To i tak się opłaca. Nie będę płacił codziennie na utrzymanie stada darmozjadów z ZTM, wszystkich pociołków z MPK, UM, BTZ i tym podobnych. Dziwne że prywatnym opłaca się jeździć za 1,50 a nie za aż 2,40, a zatrudniają jeszcze i konduktorów. A jakość usług na takim samym żenująco niskim poziomie. Miały być nowe autobusy, wspólny bilet i nic... wyszła tylko podwyżka. Czas wprowadzić ponownie akcje podaj bilet.
rozwiń
Avatar
młody pryk / 1 kwietnia 2010 o 11:10
"Od czwartku drożeją bilety komunikacji miejskiej"
Od czwartku chodzę piechotą, nie dam im zarobić
Avatar
PIERDOLublin / 1 kwietnia 2010 o 10:48
Lublin miasto Europejskich inspiracji cenowej ! Taniej bedzie w dwie osoby samochodem lub rowerem. Ludzie przy najbliższych wyborach bedą pamiętać. Tylko co dalej ze znajomymi w ZMT MPK i CHGW ? Pozdrowienia dla prezesa i znajomych oraz rodzin.
Avatar
pasazer / 1 kwietnia 2010 o 10:14
A dzisiaj rano nie można było doładować miesięcznej sieciówki, bo podobno jakaś blokada na łączach. Musiałem jechać na jednorazowym za 2,40 zł. Zresztą ten elektroniczny system szwankuje nie po raz pierwszy - albo przeciążony, albo nieaktywny. A miało być tak pięknie, po europejsku....
Avatar
Charliefrown / 31 marca 2010 o 16:24
oczywiście na stronie internetowej MPK Lublin nie ma nawet nowego cennika, brawo, oto Lublin właśnie.
(stan na dzień 31 marca 2010r. godz. 16:20)
Avatar
Raper McDuck / 31 marca 2010 o 13:47
Ceny na poziomie tych krakowskich. Szkoda, że ani jakość autobusów, ani jakość obsługi nawet nie dorasta tej krakowskiej do pięt. Żałosne...
Avatar
tomek z lublina / 31 marca 2010 o 13:33
puszczą mnie z torbami.... rok temu byłem studentem miałem za 1zł, teraz była 2zł jako absolwent a teraz 2,4 paranoja.... dobrze ze mam rower..;
Avatar
aron / 31 marca 2010 o 13:11
to zapewne wina prywaciarzy narzekacie że prywatne autobusy wam przeszkadzają to macie w nagrodę
Avatar
bambo75 / 31 marca 2010 o 10:05
Podwyżka cen biletów-to taki prezent od Wielkanocnego Zająca dla podróżujących MPK Lublin :-)
Avatar
VIP / 31 marca 2010 o 09:13
A ja nie kasuje. Nie mieszkam na Zana, nie jeżdżę przez Racławickie. Jak złapią mnie raz w roku to nawet im kiedyś płaciłem. To i tak się opłaca. Nie będę płacił codziennie na utrzymanie stada darmozjadów z ZTM, wszystkich pociołków z MPK, UM, BTZ i tym podobnych. Dziwne że prywatnym opłaca się jeździć za 1,50 a nie za aż 2,40, a zatrudniają jeszcze i konduktorów. A jakość usług na takim samym żenująco niskim poziomie. Miały być nowe autobusy, wspólny bilet i nic... wyszła tylko podwyżka. Czas wprowadzić ponownie akcje podaj bilet.


tubtin - miasto frustracji.
A ja nie kasuje. Nie mieszkam na Zana, nie jeżdżę przez Racławickie. Jak złapią mnie raz w roku to nawet im kiedyś płaciłem. To i tak się opłaca. Nie będę płacił codziennie na utrzymanie stada darmozjadów z ZTM, wszystkich pociołków z MPK, UM, BTZ i tym podobnych. Dziwne że prywatnym opłaca się jeździć za 1,50 a nie za aż 2,40, a zatrudniają jeszcze i konduktorów. A jakość usług na takim samym żenująco niskim poziomie. Miały być nowe autobusy, wspólny bilet i nic... wyszła tylko podwyżka. Czas wprowadzić ponownie akcje podaj bilet.
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 0 2

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Wojewoda chce więcej kontroli owoców wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy

Wojewoda chce więcej kontroli owoców wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy 0 4

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 0

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 6

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub

Kolejny remont w klasztorze dominikanów w Lublinie. Powstanie klub 1 1

U dominikanów rozpoczął się kolejny remont – tym razem w zachodnim skrzydle klasztoru. W wyremontowanych salach ma działać od przyszłego roku klub samopomocy.

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej

Lublin: Dwie firmy chętne do remontu ul. Wielkopolskiej 0 0

Jest dwóch chętnych do remontu ul. Wielkopolskiej między Roztoczem a Małopolską. Ich oferty zostały wczoraj otwarte w Zarządzie Dróg i Mostów, który zakładał, że na odnowę jezdni wystarczy 470 tys. zł.