czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Od dziś nowa organizacja ruchu na Drodze Męczenników Majdanka. Co się zmienia?

Dodano: 24 kwietnia 2017, 06:40
Autor: Dominik Smaga

Droga Męczenników Majdanka
Droga Męczenników Majdanka (fot. Maciej Kaczanowski)

Spore zmiany powinny w poniedziałek przywitać kierowców na Drodze Męczenników Majdanka. Nowa organizacja ruchu ma obowiązywać tu do 3 maja włącznie, potem będą kolejne zmiany. Drogowcy wykonali dotąd połowę tego, co w ramach przebudowy mieli zrobić w zeszłym roku.

Zmiana, której wprowadzenie zapowiedziano na noc z niedzieli na poniedziałek, ma dotyczyć odcinka między wiaduktem kolejowym a skrzyżowaniem z ul. Wrońską.

Do 3 maja

– Ruch pojazdów na powyższym odcinku odbywać się będzie po wewnętrznych pasach jezdni – informuje Dariusz Figiel, kierownik budowy w Komunalnym Przedsiębiorstwie Robót Drogowych.

Dalej, czyli między Wrońską a Lotniczą samochody mają się poruszać tak, jak do tej pory.
Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do 3 maja włącznie.

– W tym czasie wykonawca robót musi ustawić słup trakcji trolejbusowej i wykonać sieć trakcyjną – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Do 4 lipca

Wszystkie te prace muszą się zakończyć w takim czasie, by od 4 lipca można było rozpocząć kolejny etap przebudowy. Tym razem cały ruch pojazdów na odcinku od wiaduktu do Lotniczej będzie prowadzony jedną połową jezdni, tą po stronie ul. Garbarskiej i Startowej.

Utrudnienia związane są z trwającą tu przebudową Drogi Męczenników Majdanka, do której dochodzić ma nowy odcinek ul. Garbarskiej. Na ich skrzyżowaniu stanie sygnalizacja świetlna. Kolejna, budząca sporo kontrowersji, jest zaprojektowana na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Startową i drogą wyjazdową z osiedli powstających w rejonie dawnej bazy LZNS.

Do 30 czerwca

Cała ta inwestycja powinna się zakończyć jeszcze w zeszłym roku. Tak się jednak nie stało, co wykonawca tłumaczy m.in. odkryciem podczas robót instalacji, które nie były uwzględnione w żadnych dokumentach. Kabli nie można było przeciąć, ale trzeba było ustalić do kogo one należą.

Miasto poszło na rękę drogowcom i dało im więcej czasu. – Zgodnie z aneksem do umowy całość powinna być zakończona do 30 czerwca. Aktualnie wykonano połowę zadania – mówi Kieliszek. Zapowiada, że już w tym tygodniu na ul. Garbarskiej powinny być układane pierwsze warstwy asfaltu, do zrobienia pozostaną jeszcze chodniki. Na Drodze Męczenników Majdanka trwa natomiast montaż oświetlenia.

Inwestycja kosztuje ponad 6 milionów złotych.

podatnik
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

podatnik
podatnik (24 kwietnia 2017 o 19:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
1. Niepotrzebna tzw. inwestycja - przeznaczone na nią pieniądze powinny "pójśc" na       remonty lubelskich "głównych" ulic, 2. Ta tzw firemka, która wykonuje tę przebudowę (wygrała przetarg) nie powinna być      więcej "dopuszczona" do żadnych przetargów i inwestycji, 3. Za brak nadzoru nad prowadzonymi pracami/inwestycja drogową     kierujący/dyrektor i pracownik tego tzw. Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta       Lublin powinni "ponieść odpowiedzialność służbową/finansową" ij. "polecieć" ze      stanowisk. 4. Trzeba "wincyj" świateł (sygnalizacji) na lubelskich ulicach - porażka, 999.... Może "ktoś" szykuje sobie posadę w Zakładzie Energetycznym przy ul. Garbarskiej w przyszłości i stąd ta inwestycja - tak pytam...
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2017 o 18:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy nikt nie może przyjrzeć się dokładniej tej inwestycji?
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2017 o 10:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chorwaci by się poplakali ze śmiechu
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2017 o 09:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta budowa/remont to jakaś tragedia. Banda nierobów, cwaniaków i kompletny brak nadzoru. Dlaczego ich do tej pory nie pogoniono? Przez pół roku nikt nic tam nie zrobił. Kto na to pozwala?!
Rozwiń
Gość
Gość (24 kwietnia 2017 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z osiedla po LZNS mają wyjazd i to bardzo dobry przez Wrońską i niech nie tłumaczą całemu Lublinowi swoich złych decyzji. Jak można przekazywać takie pokrętne tłumaczenia by na siłę wykonywać sygnalizację na Startowej ? Przecież 70 m dalej będzie sygnalizacja na Wrońskiej wraz z Garbarską po drugiej stronie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!