sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Od niedzieli pociągi pojadą inaczej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2006, 15:57

O północy z soboty na niedzielę wejdzie w życie nowy rozkład jazdy PKP. Sprawdź co się zmieni.

Gdynia

Mieszkańcy Lublina stracą codzienne połączenie z Gdynią. Teraz nad morze dojeżdża część wagonów pociągu pospiesznego "Chełmianin” kursującego do Bydgoszczy. Od niedzieli do Gdyni będzie można dotrzeć bez przesiadek wyłącznie sezonowym pociągiem na Hel.

Mazury

Łatwiejszy będzie za to letni wyjazd z Lublina na Mazury. W składzie sezonowego pociągu na Hel znajdą się wagony do Ełku, które będą odłączane w Iławie.

Zakopane

Nowością jest też regularne połączenie z Zakopanem. Pociąg będzie wyjeżdżać z Lublina w piątki o godz. 21.55. W Kielcach będzie rozdzielany na dwa składy. Jeden z nich przez Katowice pojedzie do Wrocławia i Jeleniej Góry. Drugi dotrze do Zakopanego na godz. 7.03 w sobotę. W powrotną drogę będzie można wyjechać o godz. 21.33 w niedzielę. Przyjazd do Lublina na godz. 6.30 w poniedziałek. W okresie sylwestrowych wyjazdów, ferii zimowych, na początku kwietnia, w majowy weekend oraz przez całe wakacje pociąg ten będzie kursować codziennie.

Terespol- Łuków -Warszawa

Zyskają także mieszkańcy Terespola i Łukowa. W rozkładzie jazdy pojawi się dodatkowy pociąg do Warszawy. Na odcinku Terespol-Łuków ma kursować jako pociąg osobowy a od Łukowa do Warszawy Zachodniej jako pospieszny. Wyjazd z Terespola o godz. 5.23, z Łukowa o 7.37, przyjazd do Warszawy Zachodniej o godz. 9.20. W powrotną drogę pociąg wyruszy o godz. 16.20. W Łukowie będzie na godz. 18 a w Terespolu o 19.53.

Specjalnie dla studentów PKP uruchamia też niedzielny pociąg z Terespola do Warszawy Zachodniej. Wyjazd z Terespola o godz. 15, z Łukowa dwie godziny później. Na stołecznym Dworcu Zachodnim pociąg będzie o godz. 18.45.

Warszawa

Rzadziej niż teraz będzie kursować pociąg pospieszny "Cisy” z Chełma przez Lublin do Warszawy. Ma jeździć tylko w niedzielę. Ale zamiast do Dworca Centralnego dojedzie do dworca Warszawa Zachodnia. Pociąg wyjedzie z Chełma o godz. 17.18, z Lublina o godz. 18.30 a do stacji Warszawa Zachodnia dotrze na godz. 21.05.
W przeciwną stronę "Cisy” mają kursować tylko w soboty. Ze stolicy pociąg wyjedzie o godz. 6.05. Do Lublina dotrze na godz. 8.40 a godzinę później będzie już w Chełmie. Dodatkowo "Cisy” mają jeździć w okresie największego nasilenia ruchu pasażerskiego.

Zamość -Wrocław

Mieszkańcy Zamościa dostaną całoroczny pociąg do Wrocławia. Odnowione "Roztocze” zastąpi on grupę wagonów doczepianą do sezonowego składu relacji Zamość - Rzeszów/Gliwice. Pociąg ma wyjeżdżać z Zamościa o godz. 10.38; w Rzeszowie będzie na godz. 15.07 i tam wagony zostaną doczepione do składu jadącego do Wrocławia. Koniec podróży o godz. 22.03. Droga powrotna wyglądać będzie następująco: Wrocław 6.00; Rzeszów 12.51; Zamość 17.42.

Bieszczady

Kolejna nowość to pociąg do Zagórza. Wyjazd z Lublina o godz. 0.43; przyjazd do Zagórza o godz. 9.27. Powrót: Zagórz 18.58; Lublin 3.35. Pociąg do Zagórza będzie wyruszać z Lublina w nocy z piątku na sobotę a z Zagórza wyjedzie w nocy z niedzieli na poniedziałek. W sezonach turystycznych ma jeździć codziennie.

Kraków i Katowice

O ponad dwie godziny wcześniej ma odjeżdżać z Lublina codzienny, popołudniowy pociąg "Długosz” do Krakowa i Katowic. Z Lublina wyruszy już o godz. 15. Po trzech godzinach dotrze do Kielc, gdzie zostanie rozdzielony na dwa składy. W Krakowie będzie na godz. 20.12 a w Katowicach o godz. 20.29. Natomiast powrót tym pociągiem będzie opóźniony o godzinę. "Długosz” z Katowic wyjedzie o 6.53; z Krakowa o godz. 7.03 a w Lublinie będzie o godz. 12.10.

Wrocław

Także o dwie godziny przyspieszony będzie wyjazd pospiesznego "Bolko” do Wrocławia. Z Lublina wyjedzie o godz. 11 a na miejsce dotrze o godz. 19.11. Powrót będzie opóźniony o 35 minut: wyjazd z Wrocławia o 8.00; przyjazd do Lublina na godz. 15.50.

Nowy rozkład jazdy pociągów z dworców w Lublinie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Chełmie i Puławach w sobotę w papierowym wydaniu Dziennika


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!