środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Od Palikota chce co do grosza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 stycznia 2006, 20:38
Autor: Rafał Panas

Najbogatszy polski poseł Janusz Palikot z Lublina będzie musiał dokładnie wymienić przed sądem cały swój majątek. Jego była żona chce ponownego podziału fortuny. Twierdzi, że nie wiedziała m.in. o pieniądzach, jakie biznesmen zarobił, reklamując Polmos Lublin.

Pozew w tej sprawie trafił już do warszawskiego sądu. - Pani Maria N. (była żona posła - red.) dowiedziała się, że jej były mąż nie ujawnił przy podziale całego majątku. Dlatego wystąpiła o jego dodatkowy podział. Zataił informacje to za mocno powiedziane, po prostu ich nie przekazał - wyjaśnia Olga Sztejnert, mecenas reprezentująca Marię N.
Poszło m.in. o pieniądze, jakie Janusz Palikot zarobił, użyczając swojej twarzy w reklamówkach prywatyzowanego Polmosu Lublin (poseł jest teraz jednym z jego głównych akcjonariuszy). Według sejmowego oświadczenia majątkowego Palikot zarobił na tym aż 1,5 mln zł. Z pozwu wynika, że była żona biznesmena nie wiedziała o tych pieniądzach. Walczy również o inne kwoty, ale mecenas Sztejnert nie zdradza szczegółów.
Sam poseł nie chce komentować kwestii dodatkowego podziału majątku. - To dotyczy spraw osobistych i na ten temat nie wypowiadam się. Dziwię się, że ktoś o to pyta, bo ta kwestia nie dotyczy spraw publicznych.
• Dotyczy, bo w tle jest pytanie, czy nie zataił pan części swojego majątku.
- Cały majątek przedstawiłem w oświadczeniu. Niczego podczas podziału majątku nie ukrywałem. Czekam na rozstrzygnięcie sądu - mówi poseł.
To tylko część sporu między byłymi małżonkami. Jak już pisaliśmy, Maria N. chce również, żeby z etykiet i opakowań "Nalewki Kresowej” produkowanej w lubelskim Polmosie zniknął wizerunek pałacu w Jabłonnie. Z byłym mężem Maria N. jest współwłaścicielką pałacu i parku. I teraz nie życzy sobie, żeby symbol domu, w którym mieszka razem z dziećmi, ozdabiał etykietki z alkoholem. Proces ruszył jesienią w lubelskim Sądzie Okręgowym.
Termin rozprawy w sprawie ponownego podziału majątku nie jest jeszcze wyznaczony. Niewykluczone, że sprawa trafi do Lublina, jak chce prawnik Palikota.

Co ma Palikot

- 1 mln zł i 200 tys. euro oszczędności
- 200 akcji Polmos Lublin SA na kwotę 10 tys. zł
- ½ udziału w każdej nieruchomości stanowiącej zespół pałacowo-parkowy Majątek Jabłonna (10 mln zł)
- 3 mln zł dochodu z 50 udziałów w Kresy sp. z o.o.
- 50 mln zł dochodu z 35020 akcji Jabłonna SA
- 59 tys. zł z prowadzenia doradztwa gospodarczego
- 1 342 400 zł za zasiadanie w Radzie Nadzorczej Polmos SA
- 1,5 mln zł za użyczenie wizerunku w kampanii reklamowej
- obrazy i meble warte 2,5 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!