sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Wygodniej, czyściej i bardziej estetycznie ma wyglądać kino Wyzwolenie. Trwa właśnie remont sali kinowej. Gorzej jest z dotychczasowymi pracownikami kina. Po przejęciu Wyzwolenia przez Instytucję Filmową Max Film z Warszawy nie mają pracy.

– Szereg zniszczonych elementów wymaga pilnego remontu. Nie wiem co uda się nam zrobić. Może wymienimy fotele, może pomalujemy salę – powiedział nam Jerzy Gozdek, dyrektor IF Max Film. – Efekt tych zmian widzowie będą mogli ocenić za dwa tygodnie.
Powody do zmartwień mają natomiast dotychczasowi pracownicy kina skupieni w spółce pracowniczej Kinolux, która do końca ubiegłego roku prowadziła Wyzwolenie. Stracili pracę.
Dyrektor IF Max Film na pytanie, czy dotychczasowi pracownicy mają szansę na zatrudnienie u nowego administratora odpowiedział, że w kinie na pewno będą pracować osoby z Lublina. Ale ich wybór i zatrudnienie to sprawa właściciela. Na razie lubelskie interesy Max Filmu reprezentuje kierownictwo kina Kosmos.
– Właścicielem kina Wyzwolenie, podobnie jak i Kosmosu jest teraz Max Film. Nie widzę żadnych sprzeczności w tym, że podczas odbierania budynku od dotychczasowego gospodarza pojawiła się komisja z Lublina – odpowiada Elżbieta Jaskulska, kierowniczka Kosmosu. – Poza tym, trudno jest kierować remontem z Warszawy.
– Mieliśmy nadzieję, że chociaż część z nas dostanie pracę – mówi jeden z pracowników Kinoluxu. – Ale po spotkaniu z kierowniczką kina Kosmos odniosłem wrażenie, że nie mamy szans na zatrudnienie.
Zdaniem E. Jaskulskiej bardziej zasadne jest teraz pytanie, kiedy do kina będą mogli przyjść mieszkańcy Lublina. – Chcemy im to umożliwić jak najszybciej. Na razie nie zajmujemy się ustalaniem repertuaru. Nie dostaliśmy takich dyspozycji.

Właściciel z Warszawy

Instytucja Filmowa Max Film z siedzibą w Warszawie w imieniu Sejmiku Województwa Mazowieckiego jest właścicielem 7 kin na Lubelszczyźnie. Kina te stały się własnością tamtejszego samorządu po reformie administracyjnej z 1999 roku. Od lat toczy się spór pomiędzy dwoma samorządami, mazowieckim i lubelskim, o odzyskanie obiektów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!