czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Oddział ratunkowy jak nowy, czyli DSK po remoncie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 marca 2012, 15:46

Oddział został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt (MACIEJ KACZANOWSKI)
Oddział został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt (MACIEJ KACZANOWSKI)

Przestronna sala operacyjna, nowa wentylacja i nowoczesny sprzęt – tak wygląda po remoncie Szpitalny Oddział Ratunkowy DSK w Lublinie. – Oddział jest gotowy nieść pomoc – mówi dr Jerzy Szarecki, dyrektor placówki.

Modernizacja rozpoczęła się w listopadzie ub. roku. Dzięki dotacji z Ministerstwa Zdrowia Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie przeprowadził termomodernizację całej placówki. Kosztowała 2,5 mln. zł.

– Wymieniliśmy 1600 grzejników. Była to trudna sprawa, bo mamy małych pacjentów. Na szczęście zima była łagodna. Teraz myślimy o termomodernizacji z zewnątrz – mówił w piątek podczas uroczystego otwarcia dr. Jerzy Szarecki, dyrektor DSK w Lublinie.

Zakończenie termomodernizacji zbiegło się w czasie z ukończeniem remontu i wymiany wyposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przebudowa oddziału wraz z Izbą Przyjęć kosztowała blisko 3 mln. zł.

Oddział został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt. To respiratory, pompy infuzyjne, stół zabiegowy czy stół operacyjny. Teraz lekarze będą mogli szybciej i skuteczniej nieść pomoc małym pacjentom w nagłych przypadkach. – Mamy dwa stanowiska do resuscytacji. Sala operacyjna została doposażona w sprzęt. Wszystko jest naprawdę z górnej półki – mówi dr. Paweł Szwarc, ordynator oddziału.

Szpital musiał dostosować SOR do wymogów rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia. Ale to także wstęp do planowanego utworzenia Centrum Urazowego dla Małych Pacjentów z makroregionu środkowo-wschodniej Polski. – Teraz spełniamy absolutnie wszystkie wytyczne resortu – podkreśla Szwarc. Centrum Urazowe da szansę na kompleksowe leczenie małych pacjentów z urazami wielonarządowymi.

W tym roku wiele zmieni się nie tylko w DSK przy ul. Chodźki. Nowością lśnić mają oddziały Alergologii i Chirurgii Na-czyniowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickiej w Lublinie.

SPSK nr 4 zamierza do czerwca dokończyć budowę nowego bloku operacyjnego. Placówka chce też ruszyć z termomodernizacją Polikliniki oraz z przebudową Kliniki Nefrologii, Otolaryngologii, Zakładu Fizjoterapii oraz Zakładu Radiologii i Medycyny Nuklearnej.

Z kolei dla Wojskowego Szpitala Klinicznego najważniejszą inwestycją jest teraz budowa ośrodka rehabilitacji przy ul. Skłodowskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!