Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 października 2012 r.
19:07
Edytuj ten wpis

Odmówili aborcji Agacie z Lublina. Wygrała w Strasburgu, dostanie odszkodowanie

0 24 A A
Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł jednogłośnie, że Polska naruszyła trzy przepisy europejski
Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł jednogłośnie, że Polska naruszyła trzy przepisy europejski

18-letnia Agata dostanie 30 tysięcy euro, bo przerwać ciążę mogła dopiero w szpitalu oddalonym o 500 km – zdecydował we wtorek Europejski Trybunał Praw Człowieka. Odszkodowanie otrzyma też jej matka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
30 tys. euro odszkodowania dostanie dziewczyna, której lubelski szpital odmówił przeprowadzenia legalnego zabiegu przerwania ciąży. Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał również 15 tys. euro jej matce (była – obok córki – skarżącą w tej sprawie). Oprócz tego Polska ma im zapłacić 16 tys. euro na pokrycie poniesionych kosztów i wydatków.

Przeczytaj treść wyroku

W 2008 roku 14-letnia wówczas Agata trafiła do szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. Miała zaświadczenie z prokuratury, że ciąża jest wynikiem "czynu zabronionego”, bo doszło do współżycia seksualnego z osobą poniżej 15. roku życia. Według przepisów miała prawo do legalnego zabiegu przerwania ciąży. Szpital jednak odmówił jego przeprowadzenia. Taką samą decyzję podjął szpital w Warszawie. Aborcję wykonano dopiero w szpitalu w Gdańsku.

Dziewczyna i jej matka poskarżyły się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, że utrudniano im przeprowadzanie zabiegu. Zarzuciły też szpitalowi w Lublinie, że publicznie informował o historii dziewczyny.

W szpitalnym oddziale pojawił się ks. Krzysztof Podstawka, wówczas przewodniczący Funduszu Obrony Życia Archidiecezji Lubelskiej, który prowadził Dom Samotnej Matki. Odradzał nastolatce przeprowadzenie zabiegu. Po tym, jak w sprawę zaangażował się Kościół, sprawa stała się głośna na całą Polskę.

– Moje działanie było powodowane wyłącznie chęcią pomocy tej dziewczynie, zwłaszcza, że Agata o pomoc prosiła – mówi ks. Krzysztof Podstawka, dzisiaj wicekanclerz Kurii Metropolitarnej w Lublinie. – To, co mówiłem 4 lata temu, w dalszym ciągu podtrzymuję. W tej sprawie naruszono prawo do życia dziecka nienarodzonego. Dziś dziecko Agaty miałoby 4 lata. Dawałoby wiele radości swojej mamie, a jeśli nie jej, to innej rodzinie.

W szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie nie chcą komentować orzeczenia Trybunału. Marzena Kowalczyk, pełniąca obowiązki dyrektora SPSW, zapewnia tylko, że dziś przeprowadzenie zabiegu przerwania ciąży byłoby możliwe. (PAP,AGA)

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kora / 9 listopada 2012 o 19:28
[quote name='BBB' timestamp='1351634598' post='688749']
wita[size=3]my[/size] w [size=6]CIEMNOKRAJU [/size]na szczęście Europa jeszcze trochę myśli racjonalnie ;]
[/quote]
A gdybyś to ty (pan?) był kiedyś przeznaczony do usunięcia przez szanowną mamusię? Nie ma wiedzy, co czuje takie małe coś w brzuchu kobiety. Wiadomo jednak, że wychowanie dziecka powinno zaczynać się już w okresie płodowym - istnieje coś takiego jak pedagogika prenatalna. Czyli zakłada się, że mamy do czynienia z człowiekiem już na etapie płodu. Optując za aborcją, racjonalnie należałoby pozwolić kobietom na mordowanie swoich dzieci nawet po porodzie, traktując to jako opóźnioną aborcję. Idąc dalej tym tropem - gdybyś teraz przeszkadzał w jakiś sposób w życiowych planach mamusi, to powinna mieć prawo po prostu cię usunąć. No może jakoś humanitarniej, bez kawałkowania. Odpowiada ci to? Oto masz Ciemnogród!
[quote name='BBB' timestamp='1351634598' post='688749']
wita[size=3]my[/size] w [size=6]CIEMNOKRAJU [/size]na szczęście Europa jeszcze trochę myśli racjonalnie ;]
[/quote]
A gdybyś to ty (pan?) był kiedyś przeznaczony do usunięcia przez szanowną mamusię? Nie ma wiedzy, co czuje takie małe coś w brzuchu kobiety. Wiadomo jednak, że wychowanie dziecka powinno zaczynać się już w okresie płodowym - istnieje coś takiego jak pedagogika prenatalna. Czyli zakłada się, że mamy do czynienia z c... rozwiń
Avatar
gs / 9 listopada 2012 o 18:23
CZyli pan Jacek S. już poszedł na szczaw? Jak był dyrektorem w Chełmie, to kazał zabrać krzesła na poczekalni. Pacjenci do ortopedy musieli stać. Tak zięć ! sekretarza KW PZPR i syn znanego ginekologa w Chełmie to wredny człowiek>
Avatar
Gość / 1 listopada 2012 o 11:11
[quote name='Pan Kościelny' timestamp='1351715447' post='689046']
Ksiądz: Chciałem tylko pomóc Agacie. Dziś znów obawiam się pogróżek
Ksiądz zaszczuł Agatę oraz wszystkich,którzy chcieli pomóc.Słusznie że się teraz boi
[/quote]

Sukienkowi przekazania Pana Boga nad interpretują,
przez wieki otoczkę dorabiali,a dziś się denerwują.
Niech się Boga boi,a jego pomoc z dekalogiem nie stoi.
Nie zabijaj dotyczy życia już ukształtowanego i narodzonego
Pan Bóg porządek ułożył,a człowiekowi rozum włożył.
[quote name='Pan Kościelny' timestamp='1351715447' post='689046']
Ksiądz: Chciałem tylko pomóc Agacie. Dziś znów obawiam się pogróżek
Ksiądz zaszczuł Agatę oraz wszystkich,którzy chcieli pomóc.Słusznie że się teraz boi
[/quote]

Sukienkowi przekazania Pana Boga nad interpretują,
przez wieki otoczkę dorabiali,a dziś się denerwują.
Niech się Boga boi,a jego pomoc z dekalogiem nie stoi.
Nie zabijaj dotyczy życia już ukształtowanego i narodzonego
Pan Bóg porządek ułoż... rozwiń
Avatar
Pan Kościelny / 31 października 2012 o 21:33
Ksiądz: Chciałem tylko pomóc Agacie. Dziś znów obawiam się pogróżek
Ksiądz zaszczuł Agatę oraz wszystkich,którzy chcieli pomóc.Słusznie że się teraz boi
Avatar
Pan Kościelny / 31 października 2012 o 21:30
Ksiądz: Chciałem tylko pomóc Agacie. Dziś znów obawiam się pogróżek
Ksiądz zaszczuł Agatę oraz wszystkich,którzy chcieli pomóc.Słusznie że się teraz boi
Avatar
m / 31 października 2012 o 13:04
A więc wszystkie gówniary w wieku <15 bzykajcie się tak jak do tej pory, a jak zajdziecie w ciążę to nic! Możecie przecież usunać, to żaden problem. A jak ktoś będzie miał coś przeciwko to dostaniecie odszkodowanie może tak wysokie jak Agatka. Paranoja. I przypominam, 14 letnia wówczas Agata nie była zgwałcona przez 15 latka ( który nie mając >15 lat nie mógł odpowiadać za gwałt bo teoretycznie również był za młody) tylko dała mu d*py o te ponad rok za wcześnie. A w naszym kraju współżycie z osobą poniżej 15 roku życia (czy ona sama chciała czy też nie) jest prawnie zabronione i traktowane jako gwałt. A czy ten 15latek dostał odszkodowanie za to że Agata też go teoretycznie "zgwałciła"?
A więc wszystkie gówniary w wieku <15 bzykajcie się tak jak do tej pory, a jak zajdziecie w ciążę to nic! Możecie przecież usunać, to żaden problem. A jak ktoś będzie miał coś przeciwko to dostaniecie odszkodowanie może tak wysokie jak Agatka. Paranoja. I przypominam, 14 letnia wówczas Agata nie była zgwałcona przez 15 latka ( który nie mając >15 lat nie mógł odpowiadać za gwałt bo teoretycznie również był za młody) tylko dała mu d*py o te ponad rok za wcześnie. A w naszym kraju współżycie z osobą poniżej 15 roku życia (czy ona sam... rozwiń
Avatar
mecenas / 31 października 2012 o 07:56
[quote name='dr Marco' timestamp='1351634114' post='688745']
A może Tusk i Komor byli sprawcami ??? na pewno i paligniot im pomagał ale chyba tuskobus dowiózł ją do Gdańska...
[/quote]Znaczy się że niby co ???? że zaszła w tuskobusie ???????
Avatar
zsre / 31 października 2012 o 07:41
[quote name='S' timestamp='1351658090' post='688771']
Jak to dobrze, że należymy do Unii Europejskiej i zapędy funkcjonariuszy KK w Polsce są ukrócane. Może w ten sposób uchronimy się przed stworzeniem nad Wisłą państwa wyznaniowego jednej, jedynie słusznej doktryny religijnej.
Wszystkim inaczej myślącym - Szczęść Bóże!
[/quote]
Ale za to staniemy się jedyną słuszną doktryną unijną, że o pozwolenie zarejestrowania samochodu lub kupienia lodówki bedziesz musiał spytać się 15 urzędników o pozwolenie.
Avatar
S / 31 października 2012 o 05:34
Jak to dobrze, że należymy do Unii Europejskiej i zapędy funkcjonariuszy KK w Polsce są ukrócane. Może w ten sposób uchronimy się przed stworzeniem nad Wisłą państwa wyznaniowego jednej, jedynie słusznej doktryny religijnej.
Wszystkim inaczej myślącym - Szczęść Bóże!
Avatar
lardi / 31 października 2012 o 01:49
Bardzo dobrze, że dziewczyna wygrała z tym barbarzyńskim katolandem, zwanym Polską! Na szczęście są jeszcze w Europie normalne kraje i normalni ludzie - jest zatem nadzieja i dla naszej ojczyzny.
Szkoda tylko, że wysokość odszkodowania jest tak niska; niepowetowaną zaś szkodą jest fakt, iż odszkodowanie zostanie wypłacone z budżetu państwa - czyli de facto - z NASZYCH pieniędzy. Powinni je solidarnie zapłacić ci wszyscy troglodyci, którzy przyczynili się do traumy poszkodowanej - ten opętany klecha, urzędnicy, lekarze i wszyscy pozostali, którzy ze strachu przed funkcjonariuszami sekty zwanej KRK lub z powodu własnego oszołomstwa zachowali się jak najgorsza prymitywna dzicz.

Nawiasem mówiąc - niektórych z tych pajaców można pociągnąć do odpowiedzialności za nie respektowanie polskiego prawa z powodów ideologicznych.
Ale to jest tylko potencjalna możliwość - także z powodów ideologicznych...

Średniowiecze!
Bardzo dobrze, że dziewczyna wygrała z tym barbarzyńskim katolandem, zwanym Polską! Na szczęście są jeszcze w Europie normalne kraje i normalni ludzie - jest zatem nadzieja i dla naszej ojczyzny.
Szkoda tylko, że wysokość odszkodowania jest tak niska; niepowetowaną zaś szkodą jest fakt, iż odszkodowanie zostanie wypłacone z budżetu państwa - czyli de facto - z NASZYCH pieniędzy. Powinni je solidarnie zapłacić ci wszyscy troglodyci, którzy przyczynili się do traumy poszkodowanej - ten opętany klecha, urzędnicy, lekarze i wszyscy poz... rozwiń
Avatar
kora / 9 listopada 2012 o 19:28
[quote name='BBB' timestamp='1351634598' post='688749']
wita[size=3]my[/size] w [size=6]CIEMNOKRAJU [/size]na szczęście Europa jeszcze trochę myśli racjonalnie ;]
[/quote]
A gdybyś to ty (pan?) był kiedyś przeznaczony do usunięcia przez szanowną mamusię? Nie ma wiedzy, co czuje takie małe coś w brzuchu kobiety. Wiadomo jednak, że wychowanie dziecka powinno zaczynać się już w okresie płodowym - istnieje coś takiego jak pedagogika prenatalna. Czyli zakłada się, że mamy do czynienia z człowiekiem już na etapie płodu. Optując za aborcją, racjonalnie należałoby pozwolić kobietom na mordowanie swoich dzieci nawet po porodzie, traktując to jako opóźnioną aborcję. Idąc dalej tym tropem - gdybyś teraz przeszkadzał w jakiś sposób w życiowych planach mamusi, to powinna mieć prawo po prostu cię usunąć. No może jakoś humanitarniej, bez kawałkowania. Odpowiada ci to? Oto masz Ciemnogród!
[quote name='BBB' timestamp='1351634598' post='688749']
wita[size=3]my[/size] w [size=6]CIEMNOKRAJU [/size]na szczęście Europa jeszcze trochę myśli racjonalnie ;]
[/quote]
A gdybyś to ty (pan?) był kiedyś przeznaczony do usunięcia przez szanowną mamusię? Nie ma wiedzy, co czuje takie małe coś w brzuchu kobiety. Wiadomo jednak, że wychowanie dziecka powinno zaczynać się już w okresie płodowym - istnieje coś takiego jak pedagogika prenatalna. Czyli zakłada się, że mamy do czynienia z c... rozwiń
Avatar
gs / 9 listopada 2012 o 18:23
CZyli pan Jacek S. już poszedł na szczaw? Jak był dyrektorem w Chełmie, to kazał zabrać krzesła na poczekalni. Pacjenci do ortopedy musieli stać. Tak zięć ! sekretarza KW PZPR i syn znanego ginekologa w Chełmie to wredny człowiek>
Avatar
Gość / 1 listopada 2012 o 11:11
[quote name='Pan Kościelny' timestamp='1351715447' post='689046']
Ksiądz: Chciałem tylko pomóc Agacie. Dziś znów obawiam się pogróżek
Ksiądz zaszczuł Agatę oraz wszystkich,którzy chcieli pomóc.Słusznie że się teraz boi
[/quote]

Sukienkowi przekazania Pana Boga nad interpretują,
przez wieki otoczkę dorabiali,a dziś się denerwują.
Niech się Boga boi,a jego pomoc z dekalogiem nie stoi.
Nie zabijaj dotyczy życia już ukształtowanego i narodzonego
Pan Bóg porządek ułożył,a człowiekowi rozum włożył.
[quote name='Pan Kościelny' timestamp='1351715447' post='689046']
Ksiądz: Chciałem tylko pomóc Agacie. Dziś znów obawiam się pogróżek
Ksiądz zaszczuł Agatę oraz wszystkich,którzy chcieli pomóc.Słusznie że się teraz boi
[/quote]

Sukienkowi przekazania Pana Boga nad interpretują,
przez wieki otoczkę dorabiali,a dziś się denerwują.
Niech się Boga boi,a jego pomoc z dekalogiem nie stoi.
Nie zabijaj dotyczy życia już ukształtowanego i narodzonego
Pan Bóg porządek ułoż... rozwiń
Avatar
Pan Kościelny / 31 października 2012 o 21:33
Ksiądz: Chciałem tylko pomóc Agacie. Dziś znów obawiam się pogróżek
Ksiądz zaszczuł Agatę oraz wszystkich,którzy chcieli pomóc.Słusznie że się teraz boi
Avatar
Pan Kościelny / 31 października 2012 o 21:30
Ksiądz: Chciałem tylko pomóc Agacie. Dziś znów obawiam się pogróżek
Ksiądz zaszczuł Agatę oraz wszystkich,którzy chcieli pomóc.Słusznie że się teraz boi
Avatar
m / 31 października 2012 o 13:04
A więc wszystkie gówniary w wieku <15 bzykajcie się tak jak do tej pory, a jak zajdziecie w ciążę to nic! Możecie przecież usunać, to żaden problem. A jak ktoś będzie miał coś przeciwko to dostaniecie odszkodowanie może tak wysokie jak Agatka. Paranoja. I przypominam, 14 letnia wówczas Agata nie była zgwałcona przez 15 latka ( który nie mając >15 lat nie mógł odpowiadać za gwałt bo teoretycznie również był za młody) tylko dała mu d*py o te ponad rok za wcześnie. A w naszym kraju współżycie z osobą poniżej 15 roku życia (czy ona sama chciała czy też nie) jest prawnie zabronione i traktowane jako gwałt. A czy ten 15latek dostał odszkodowanie za to że Agata też go teoretycznie "zgwałciła"?
A więc wszystkie gówniary w wieku <15 bzykajcie się tak jak do tej pory, a jak zajdziecie w ciążę to nic! Możecie przecież usunać, to żaden problem. A jak ktoś będzie miał coś przeciwko to dostaniecie odszkodowanie może tak wysokie jak Agatka. Paranoja. I przypominam, 14 letnia wówczas Agata nie była zgwałcona przez 15 latka ( który nie mając >15 lat nie mógł odpowiadać za gwałt bo teoretycznie również był za młody) tylko dała mu d*py o te ponad rok za wcześnie. A w naszym kraju współżycie z osobą poniżej 15 roku życia (czy ona sam... rozwiń
Avatar
mecenas / 31 października 2012 o 07:56
[quote name='dr Marco' timestamp='1351634114' post='688745']
A może Tusk i Komor byli sprawcami ??? na pewno i paligniot im pomagał ale chyba tuskobus dowiózł ją do Gdańska...
[/quote]Znaczy się że niby co ???? że zaszła w tuskobusie ???????
Avatar
zsre / 31 października 2012 o 07:41
[quote name='S' timestamp='1351658090' post='688771']
Jak to dobrze, że należymy do Unii Europejskiej i zapędy funkcjonariuszy KK w Polsce są ukrócane. Może w ten sposób uchronimy się przed stworzeniem nad Wisłą państwa wyznaniowego jednej, jedynie słusznej doktryny religijnej.
Wszystkim inaczej myślącym - Szczęść Bóże!
[/quote]
Ale za to staniemy się jedyną słuszną doktryną unijną, że o pozwolenie zarejestrowania samochodu lub kupienia lodówki bedziesz musiał spytać się 15 urzędników o pozwolenie.
Avatar
S / 31 października 2012 o 05:34
Jak to dobrze, że należymy do Unii Europejskiej i zapędy funkcjonariuszy KK w Polsce są ukrócane. Może w ten sposób uchronimy się przed stworzeniem nad Wisłą państwa wyznaniowego jednej, jedynie słusznej doktryny religijnej.
Wszystkim inaczej myślącym - Szczęść Bóże!
Avatar
lardi / 31 października 2012 o 01:49
Bardzo dobrze, że dziewczyna wygrała z tym barbarzyńskim katolandem, zwanym Polską! Na szczęście są jeszcze w Europie normalne kraje i normalni ludzie - jest zatem nadzieja i dla naszej ojczyzny.
Szkoda tylko, że wysokość odszkodowania jest tak niska; niepowetowaną zaś szkodą jest fakt, iż odszkodowanie zostanie wypłacone z budżetu państwa - czyli de facto - z NASZYCH pieniędzy. Powinni je solidarnie zapłacić ci wszyscy troglodyci, którzy przyczynili się do traumy poszkodowanej - ten opętany klecha, urzędnicy, lekarze i wszyscy pozostali, którzy ze strachu przed funkcjonariuszami sekty zwanej KRK lub z powodu własnego oszołomstwa zachowali się jak najgorsza prymitywna dzicz.

Nawiasem mówiąc - niektórych z tych pajaców można pociągnąć do odpowiedzialności za nie respektowanie polskiego prawa z powodów ideologicznych.
Ale to jest tylko potencjalna możliwość - także z powodów ideologicznych...

Średniowiecze!
Bardzo dobrze, że dziewczyna wygrała z tym barbarzyńskim katolandem, zwanym Polską! Na szczęście są jeszcze w Europie normalne kraje i normalni ludzie - jest zatem nadzieja i dla naszej ojczyzny.
Szkoda tylko, że wysokość odszkodowania jest tak niska; niepowetowaną zaś szkodą jest fakt, iż odszkodowanie zostanie wypłacone z budżetu państwa - czyli de facto - z NASZYCH pieniędzy. Powinni je solidarnie zapłacić ci wszyscy troglodyci, którzy przyczynili się do traumy poszkodowanej - ten opętany klecha, urzędnicy, lekarze i wszyscy poz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 0 0

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 8 3

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 14 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 218 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 7

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!