Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 stycznia 2015 r.
7:30
Edytuj ten wpis

Odmówili wysłania karetki, pacjent zmarł. Kontrola w pogotowiu. "Nie było uchybień"

81 14 A A

Urząd Marszałkowski nie ma zastrzeżeń do funkcjonowania Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. To wynik kontroli, którą przeprowadzono po tym, jak w grudniu ub. roku dyspozytorzy odmówili wysłania karetki do nieprzytomnego mężczyzny, który później zmarł w szpitalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
66-latek z podlubelskich Piotrowic najprawdopodobniej spadł ze schodów w swoim domu. Dyspozytorzy tłumaczyli swoją decyzję tym, że mężczyzna pił wcześniej alkohol. Pogotowie zostało wysłane na miejsce dopiero po kilkunastu godzinach i po kilku telefonach z prośbą o pomoc. Okazało się, że mężczyzna miał rozległego krwiaka mózgu. Przeszedł operację, po której był utrzymywany w śpiączce. Lekarze nie zdołali uratować mu życia.

- Mogliśmy tylko skontrolować procedury stosowane w pogotowiu, a nie jednostkowe przypadki. W związku z tym kontrola nie dotyczyła ściśle przypadku mężczyzny, do którego nie wysłano karetki - tłumaczy Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego.

- Podczas kontroli sprawdziliśmy, czy dyspozytorzy posiadają odpowiednie kwalifikacje, czy znają procedury przyjmowania wezwań i czy je stosują. Sprawdziliśmy też, czy w pogotowiu funkcjonują tzw. procedury wspomagające podjęcie decyzji przez dyspozytora w zakresie kwalifikacji zgłoszenia. Nie stwierdziliśmy tu żadnych uchybień.

Po sporządzeniu protokołu pokontrolnego dyrektor lubelskiego pogotowia będzie miał tydzień, żeby się do niego odnieść. - Niestety, tam gdzie pracują ludzie zdarzają się błędy. Oby było ich jak najmniej - komentuje Zdzisław Kulesza, dyrektor lubelskiego pogotowia.

- Sprawę mężczyzny z Piotrowic bada świdnicka prokuratura. Nie chciałbym niczego przesądzać, czekamy na rozstrzygnięcia - dodaje.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stefan / 18 stycznia 2015 o 23:13

Ta dyspozytorka może i zawiniła ale ile uratowała istnień ludzkich to już nikt nie wspomina bo i po co.Jak  dobrze pamiętam na początku(za pierwszym razem) to rodzina sama mówiła ,że nie chce karetki.

Avatar
zzlublin / 18 stycznia 2015 o 13:35

Ręce opadają...

Avatar
szkoda / 17 stycznia 2015 o 19:54

alkohol juz niejednego zabil, lepiej nie pic tyle ani to smaczne ani zdrowe, ale szkoda czlowieka

Avatar
Roku / 17 stycznia 2015 o 18:53
Gdyby cos sie stało w takim przypadku jakiejś ważnej osobie to babka by poleciała juz dawno z roboty a tak wszystko sie da załatwić i bedzie pracować dalej aż znowu cos sie stanie
Avatar
zenek / 17 stycznia 2015 o 18:49
A czemu karetka ma zaslonietą t
ablicę!!!?? Sa chu... Winne i kręcą!!!!?? glosuj na Po będzie lepiej((((((
Avatar
twister / 17 stycznia 2015 o 14:48

Czyli jak wypiję piwo spadnę z drabiny schodów... to mi się pomoc nie nalezy ? Tak to zrozumiałem. Czy ja nie umiem czytać czy to jakaś kpina z ludzi ?

Avatar
Gość / 17 stycznia 2015 o 14:25

Ja pier......e umiera człowiek a babinka o procedurach plecie! Dlaczego niby nie mozna tego konkretnego przypadku sprawdzić? Bo?

bo procedury:) lub jak kto woli- taki mamy klimat

Avatar
Gość / 17 stycznia 2015 o 14:24

Jak zwykle się wywinęli. Lepiej kłamać przez telefon, powiedzieć, że to zawał albo udar i zapłacić karę niż stracić bliską osobę.

 Nie zgodze sie z tym- bo na stwierdzenie że udar albo zawał zaczynaja sie pytac na jakiej podtsawie sie to stwierdza.  pote oddzwaniają jakie sa objawy potem znow zadzwonia i sie beda dopytywac. wiem przechodzilem przez serie takich pytan.

Avatar
srok / 17 stycznia 2015 o 13:14

ccccc

Avatar
zorro / 17 stycznia 2015 o 13:11

moze w

Avatar
Stefan / 18 stycznia 2015 o 23:13

Ta dyspozytorka może i zawiniła ale ile uratowała istnień ludzkich to już nikt nie wspomina bo i po co.Jak  dobrze pamiętam na początku(za pierwszym razem) to rodzina sama mówiła ,że nie chce karetki.

Avatar
zzlublin / 18 stycznia 2015 o 13:35

Ręce opadają...

Avatar
szkoda / 17 stycznia 2015 o 19:54

alkohol juz niejednego zabil, lepiej nie pic tyle ani to smaczne ani zdrowe, ale szkoda czlowieka

Avatar
Roku / 17 stycznia 2015 o 18:53
Gdyby cos sie stało w takim przypadku jakiejś ważnej osobie to babka by poleciała juz dawno z roboty a tak wszystko sie da załatwić i bedzie pracować dalej aż znowu cos sie stanie
Avatar
zenek / 17 stycznia 2015 o 18:49
A czemu karetka ma zaslonietą t
ablicę!!!?? Sa chu... Winne i kręcą!!!!?? glosuj na Po będzie lepiej((((((
Avatar
twister / 17 stycznia 2015 o 14:48

Czyli jak wypiję piwo spadnę z drabiny schodów... to mi się pomoc nie nalezy ? Tak to zrozumiałem. Czy ja nie umiem czytać czy to jakaś kpina z ludzi ?

Avatar
Gość / 17 stycznia 2015 o 14:25

Ja pier......e umiera człowiek a babinka o procedurach plecie! Dlaczego niby nie mozna tego konkretnego przypadku sprawdzić? Bo?

bo procedury:) lub jak kto woli- taki mamy klimat

Avatar
Gość / 17 stycznia 2015 o 14:24

Jak zwykle się wywinęli. Lepiej kłamać przez telefon, powiedzieć, że to zawał albo udar i zapłacić karę niż stracić bliską osobę.

 Nie zgodze sie z tym- bo na stwierdzenie że udar albo zawał zaczynaja sie pytac na jakiej podtsawie sie to stwierdza.  pote oddzwaniają jakie sa objawy potem znow zadzwonia i sie beda dopytywac. wiem przechodzilem przez serie takich pytan.

Avatar
srok / 17 stycznia 2015 o 13:14

ccccc

Avatar
zorro / 17 stycznia 2015 o 13:11

moze w

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 39 17

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 0

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 221 17

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 12 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 134 37

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 15

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?