Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2013 r.
13:45
Edytuj ten wpis

Odpowiedzą za milionowe oszustwa. Wyłudzili prawie 3,5 miliona

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 4 A A
 (CBŚ / archiwum)
(CBŚ / archiwum)

Policjanci CBŚ rozbili gang zajmujący się wyłudzeniami i praniem brudnych pieniędzy. Zarzuty usłyszało już 21 osób. Oszuści mieli wyłudzić prawie 3,5 miliona złotych i wystawić fikcyjne faktury na ponad 70 milionów złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ostatnie cztery osoby zamieszane w sprawę zatrzymano w czwartek i w środę. W sumie zarzuty usłyszało 21 osób, z czego 11 odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwóm osobom Prokuratura Okręgowa w Lublinie zarzuca kierowanie gangiem. Grupa odpowie m.in. za pranie brudnych pieniędzy i oszustwo.

– Policjanci zabezpieczyli mienie sprawców na kwotę prawie 1,5 miliona złotych – mówi Andrzej Fijołek, z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji. – Sąd zastosował w tej sprawie trzy tymczasowe areszty.

Mundurowi działali wspólnie z pracownikami Wywiadu Skarbowego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawcy w latach 2008 – 2012 "wyprali” około 23 miliony złotych. Grupą kierowali mieszkańcy Mazowsza.

– Oszuści założyli firmy na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego – dodaje Fijołek. – W rzeczywistości nie prowadziły one żadnej działalności, jednak jak to wynika z dokumentacji dochodziło do wielu transakcji poprzez wystawianie fikcyjnych faktur.

Sprawcy chcieli udokumentować wielomilionowe obroty. Dzięki temu mieli wyłudzać towary i gotówkę, jak również "prać” pieniądze. Łączna suma wystawionych faktur to ponad 70 milionów złotych. Wyłudzone towary i pieniądze warte są prawie 3,5 miliona złotych.

Ofiarą oszustów padły banki i inne instytucje finansowe.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
posadzić / 20 grudnia 2013 o 19:49

gdyby nie było podatku VAT, nie byłoby wyłudzeń tegoż podatku!! w USA nie ma podatku VAT i jakioś bez niego zyją!! Podatek VAT wprowadził w polsce żyd Modzelewski i to on ponosi odpowiedzialność za wszelkie wyłudzenia!! Ten pan, wyznania mojżeszowego , winien iść do mamra za kłopoty państwa z tytułu wyłudzeń VAT !!

Avatar
lolek / 20 grudnia 2013 o 18:39

to jeden z nich

http://www.meble.pl#pwid=e2715eb161d44b3f9f2eb159f3ca5c0f

Avatar
Gość / 20 grudnia 2013 o 17:39

Wszędzie gdzie zło tam bank. Akurat niby oszukany ale banki to podłoże wszelkiego zła

Avatar
LUKI / 20 grudnia 2013 o 17:23

WIELKIE MECYJE!!! GANGSTERZY OKRADLI BANKSTERÓW

Avatar
posadzić / 20 grudnia 2013 o 19:49

gdyby nie było podatku VAT, nie byłoby wyłudzeń tegoż podatku!! w USA nie ma podatku VAT i jakioś bez niego zyją!! Podatek VAT wprowadził w polsce żyd Modzelewski i to on ponosi odpowiedzialność za wszelkie wyłudzenia!! Ten pan, wyznania mojżeszowego , winien iść do mamra za kłopoty państwa z tytułu wyłudzeń VAT !!

Avatar
lolek / 20 grudnia 2013 o 18:39

to jeden z nich

http://www.meble.pl#pwid=e2715eb161d44b3f9f2eb159f3ca5c0f

Avatar
Gość / 20 grudnia 2013 o 17:39

Wszędzie gdzie zło tam bank. Akurat niby oszukany ale banki to podłoże wszelkiego zła

Avatar
LUKI / 20 grudnia 2013 o 17:23

WIELKIE MECYJE!!! GANGSTERZY OKRADLI BANKSTERÓW

Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!