środa, 26 kwietnia 2017 r.

Lublin

Odroczona lustracja

Dodano: 3 września 2003, 21:50
Autor: (dj, pap)

Wczoraj przed Sądem Lustracyjnym w Warszawie nie rozpoczął się proces lubelskiego posła Roberta Luśni (koło Ruch Katolicko-Narodowy) podejrzewanego o zatajenie związków ze służbami bezpieczeństwa PRL. Poseł nie zjawił się na rozprawie.

Oświadczenie lustracyjne Luśni, w którym poseł stwierdził, że nie współpracował ze służbami bezpieczeństwa PRL zakwestionował rzecznik interesu publicznego. Podejrzewa, że oświadczenie może być nieprawdziwe.
Wysłane do posła wezwania na rozprawę wróciły do sądu z dopiskiem nieodebrane. – Cały miesiąc nie było mnie na miejscu, bo byłem na urlopie – tłumaczy poseł przyczyny swojej nieobecności.
Według Krzysztofa Lipińskiego, zastępcy rzecznika interesu publicznego, dowodami w sprawie posła Luśni są dokumenty znalezione w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej,
zeznania oficera SB
oraz opinia biegłego z zakresu pisma porównawczego. Dziennikarz PAP dowiedział się nieoficjalnie, że oskarżenie dotyczy okresu studiów posła. Następny termin rozpoczęcia procesu wyznaczono na 14 października.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24