środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Głosowała za synów, została odwołana. Teraz wini urzędników

Dodano: 18 maja 2015, 16:19
Autor: Dominik Smaga

(fot. AS / archiwum)
(fot. AS / archiwum)

Czuję się pokrzywdzona – stwierdza była już przewodnicząca jednej z obwodowych komisji wyborczych odwołana z jej składu przez prezydenta miasta za to, że głosowała za synów. Kobieta wini urzędników, którzy mieli ją błędnie poinformować, że może oddać głos.

Prezydent swoim zarządzeniem usunął kobietę ze składu komisji za „nienależyte wykonywanie obowiązków”. Przewodnicząca oddała głos za swoich synów na podstawie pełnomocnictw notarialnych. A to, zdaniem prezydenta Lublina, świadczy o tym, że nie zna prawa.

– Uprawnienie do głosowania przez pełnomocnika przysługuje tylko wyborcom niepełnosprawnym i tym, którzy ukończyli 75 lat – stwierdza prezydencki pełnomocnik ds. wyborów, Agnieszka Weremko w uzasadnieniu do zarządzenia. Podkreśla też, że zgodnie z Kodeksem wyborczym takie upoważnienie do oddania głosu udzielane jest przed wójtem, burmistrzem lub prezydentem albo wskazanym przez niego pracownikiem urzędu gminy. – Tylko tak sporządzony akt pełnomocnictwa upoważnia daną osobę do głosowania w imieniu mocodawcy – zaznacza Weremko.

Tymczasem była już przewodnicząca obwodowej komisji działającej w budynku Centrum Kultury winą obarcza miejskich urzędników dyżurujących podczas pierwszej tury. – Mam na to pięciu świadków – pisze kobieta w przesłanym do nas oświadczeniu. – W obecności czterech członków komisji oraz męża zaufania zadzwoniłam do urzędnika, wyjaśniłam sprawę, opisałam dokładnie posiadane pełnomocnictwa notarialne. Po chwili otrzymałam potwierdzenie możliwości skorzystania z nich w celu pobrania kart do głosowania i oddania głosów.

Kobieta twierdzi, że dochowała wszelkich procedur i czuje się pokrzywdzona. – Jeśli urzędnik udzielił mi niewłaściwej informacji, to dlaczego ja mam odpowiadać za czyjś błąd? Do dzisiaj nie otrzymałam pisma z Urzędu Miejskiego o decyzji usunięcia mnie, więc oficjalnie nie mam od czego się odwołać… a pozostało już zaledwie kilka dni do drugiej tury wyborów – czytamy w przesłanym nam wczoraj oświadczeniu.

Prezydenckie zarządzenie o wygaszeniu członkostwa w komisji nie jest jednak decyzją administracyjną podlegającą doręczeniu, a przez Urząd Miasta zostało ono opublikowane już w czwartek.

Wniosek o usunięcie kobiety skierowała inna członkini komisji, która też została z niej odwołana i to tego samego dnia, co przewodnicząca. W tym przypadku powodem było to, że głośno krytykowała polecenia, odmawiała ich wykonania, krzyczała i opowiadała o szczegółach z życia intymnego. O jej usunięcie wystąpili wszyscy pozostali członkowie obwodowej komisji.

Gość
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 maja 2015 o 21:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
się biją o głosowanie, śmiechu warte, tak jakby nie mieli większych problemów, moje dziecko nie glosowało bo wyjechało i nawet mi przez myśl nie przeszło aby za niego coś załatwiać i glosować, i tak to nic nie da, rozpieprzyli kraj przez te ponad 30 lat panowania solidaruchów to i te głosy już nic nie pomogą. Żyjemy w biedzie, tylko co niektóra elita przy korycie ma się dobrze
Rozwiń
Gość
Gość (18 maja 2015 o 20:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech zgadnę. Pani z PiS? Tylko oni mówią prawdę! Reszta społeczeństwa to kłamcy, oszuści, lewacy, Żydzi, agenci Rosji, geje, komuniści. Tylko PiS ma monopol na prawdę!!!!!!

Ma rację,już na jesieni na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści !!!! 

Rozwiń
Gość
Gość (18 maja 2015 o 19:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Straszny balagan przy tych wyborach

Bronek WSI,uśpiona agentura soviecka i długie ramię Moskwy,to wszystko to jeden wielki bałagan

Rozwiń
Gość
Gość (18 maja 2015 o 19:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A na jakiej podstawie wydał karty do głosowania członek komisji ?
Rozwiń
Uczestniczka
Uczestniczka (18 maja 2015 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Straszny balagan przy tych wyborach
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!