niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Odwrócisz tabelę, oni są na czele

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2006, 10:07

Paweł Kucharewicz, 23-letni kandydat Samoobrony do Rady Miasta, zdobył w ostatnich wyborach... jeden głos. Razem z kandydatem Polskiej Partii Pracy osiągnęli najgorszy wynik w mieście. I wcale się tym nie przejmują.

Kucharewicz startował w okręgu nr 1. Jak sam mówi, na liście kandydatów znalazł się w ostatniej chwili. I trochę przypadkowo. - Zadzwonili do mnie na kilka godzin przez zgłoszeniem list - wyjaśnia Kucharewicz. - Zgodziłem się. Chociaż na wejście do rady nie liczyłem. Tym bardziej że musiałem startować na LSM. A mieszkam na Majdanku.
Efekt? Pan Paweł zdobył w wyborach jeden głos. - Nie mam pojęcia, kto na mnie zagłosował - przyznaje. - Ale gdybym był na liście w swojej dzielnicy, na pewno mógłbym liczyć na głosy rodziny i znajomych.
- Pewnie, że bym go poparł - potwierdza Bogdan Kucharewicz, ojciec kandydata. - Sam go wychowałem i wiem, co to za człowiek. Bardziej ufam jemu niż jakiemuś nieznanemu kandydatowi.
Na głos rodziny mógł też liczyć Krzysztof Narolski, kandydat Lubelskiej Centroprawicy także z okręgu nr 1. - Ja na niego zagłosowałam - mówi Sabina Narolska, jego matka. - Wiem też o drugiej osobie, która oddała na niego głos. Ale kto był trzeci, nie mam pojęcia - dodaje. Sam kandydat nie chciał z nami rozmawiać o swoim wyniku. Razem zdobył trzy głosy.
Identyczny wynik osiągnęło jeszcze dwóch kandydatów w Lublinie - Jadwiga Kuźniecowicz z Samoobrony w okręgu nr 6 i Janusz Suski z Polskiej Partii Pracy w okręgu nr 5. Jego partyjny kolega, Wojciech Ziemlewski, zdobył drugi, obok Kucharewicza, najgorszy wynik w mieście. W okręgu nr 1 zdobył jeden głos.
- Dopiero startujemy. Zaczęliśmy budować struktury partii, których w Lublinie do tej pory nie było - wyjaśnia Krzysztof Tymczyna, lubelski pełnomocnik wyborczy PPP. - Nie byliśmy faworytem tych wyborów, ale nie załamujemy się ich wynikiem.
Dla porównania najlepsze wynik w Lublinie osiągnął Adam Wasilewski z PO, który zdobył 3560 głosów. Tuż za nim uplasowali się jego partyjni koledzy: Dariusz Piątek (3953 głosy) i Piotr Więckowski (2491 głosów).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!