Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2015 r.
10:52

Oficjalnie: Nowy wojewoda lubelski - dr hab. Przemysław Czarnek z KUL

Autor: Zdjęcie autora łm
0 64 A A
Dr hab. Przemysław Czarnek powołany na wojewodę, fot. P. Tracz / KPRM
Dr hab. Przemysław Czarnek powołany na wojewodę, fot. P. Tracz / KPRM

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje: nowym wojewodą lubelskim został dr hab. Przemysław Czarnek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. We wtorek na to stanowisko powołała go premier Beata Szydło

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Dołączacie w tej chwili do naszej drużyny. Wszyscy razem jesteśmy powołani do tego, aby realizować dobrą zmianę. To bardzo ważne, abyście współpracowali z samorządami - powiedziała dzisiaj premier podczas uroczystości wręczania nominacji nowym wojewodom.

Jak dodała "urzędy wojewódzkie muszą stać otworem do obywateli". - Praca, pokora i służba obywatelom - to zadanie, które powinniśmy realizować - dodała Beata Szydło.

Dr hab. Przemysław Czarnek urodził się 1977 roku w Kole. Mieszka w Lublinie od 15 roku życia. W 1996 r. ukończył II L.O. im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie.

W latach 1996-2001 studiował prawo na KUL. Po uzyskaniu tytułu magistra rozpoczął studia doktoranckie. Od 2003 roku zatrudniony na stanowisku asystenta w Katedrze Prawa Konstytucyjnego .

W czerwcu tego roku Rada Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL nadała mu stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych. Jest autorem blisko 60 artykułów i haseł encyklopedycznych oraz leksykograficznych.

Był też prawnikiem w Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski.

Nowi wojewowdowie połowani przez premiera:

  • Paweł Hreniak – Wojewoda Dolnośląski
  • Piotr Jania – Wojewoda Zachodniopomorski
  • Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kujawsko-Pomorski
  • Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski
  • Przemysław Czarnek - Wojewoda Lubelski
  • Zbigniew Hoffmann - Wojewoda Wielkopolski
  • Władysław Dajczak  - Wojewoda Lubuski
  • Agata Wojtyszek  – Wojewoda Świętokrzyski
  • Zbigniew Rau - Wojewoda Łódzki
  • Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski
  • Józef Pilch - Wojewoda Małopolski
  • Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski
  • Zdzisław Sipiera – Wojewoda Mazowiecki
  • Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski
  • Adrian Czubak – Wojewoda Opolski
  • Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki
Dr hab. Przemysław Czarnek, fot. Łukasz Taradyś
Dr hab. Przemysław Czarnek, fot. Łukasz Taradyś
Wspólne zdjęcie nowych wojewodów z premier i ministrami Fot. P. Tracz / KPRM
Wspólne zdjęcie nowych wojewodów z premier i ministrami Fot. P. Tracz / KPRM
Wręczenie Aktów Powołania
Wręczenie Aktów Powołania

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 10:44
Byłem jego studentem. Według mnie właściwa osoba na właściwym miejscu.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 19:13
Ale b. prosze,niech Pan dba o zwierzaki bezdomne, Ten gest przyniesie Panu chwaly i wdziecznosci ludzkiej!!!! Jolanta lublinianka
Avatar
Che_niek / 9 grudnia 2015 o 20:54

czy będzie chodził w habicie???

Masz jakiś komleks?

Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 09:49

Pora na zmiany w LUW - Dośc patologii panującej w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Skarbu Państwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego !!!

Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 09:38
dr hab. Przemysław Czarnek = inteligencja, rozsądek, kompetencja
Avatar
Rob / 9 grudnia 2015 o 08:39

Dr hab. Przemysław Czarnek jest dobrym kandydatem, prawnik, pracował w samorządzie terytorialnym więc zna specyfikę, pracował na kierowniczych stanowiskach i jest z Lublina.

Gdzie i kiedy pracował w samorządzie??? (w Radzyniu jego noga nigdy nie postała). Kierownicze stanowiska w administracji ?? - no chyba jaja sobie ktoś robi).

Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 23:27
Bardzo dobry wybór!
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 23:06

Panie Profesorze serdeczne gratulacje od byłego studenta! Powodzenia! Lubelskie jest w dobrych rękach

przyłączam się i zgadzam w 100% :)

Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 23:03

Ludzie, skąd ta krytyka? Czy ktoś z Was kiedykolwiek rozmawiał z tym człowiekiem, zna Jego poglądy, opinie na ważne kwestie? Od kiedy wykształcenie nie jest atutem, a czymś, co świadczy na czyjąś niekorzyść? Palikot też skończył KUL - i co?  Zupełnie nie rozumiem punktu widzenia większość osób, które skomentowały wybór P. Czarnka na nowego wojewodę. Człowiek jeszcze nie zaczął, a już go skreśliliście... To lepiej by było, żeby dotychczasowy wojewoda został na stanowisku? Pewnie ma większe doświadczenie w "wojewodowaniu":P Idąc tym tokiem rozumowania, nie powinniśmy wymieniać nikogo, bo przecież im dłużej ktoś piastuje jakąś funkcję, tym lepiej się na niej zna..

Ludzie, skąd ta krytyka? Czy ktoś z Was kiedykolwiek rozmawiał z tym człowiekiem, zna Jego poglądy, opinie na ważne kwestie? Od kiedy wykształcenie nie jest atutem, a czymś, co świadczy na czyjąś niekorzyść? Palikot też skończył KUL - i co?  Zupełnie nie rozumiem punktu widzenia większość osób, które skomentowały wybór P. Czarnka na nowego wojewodę. Człowiek jeszcze nie zaczął, a już go skreśliliście... To lepiej by było, żeby dotychczasowy wojewoda został na stanowisku? Pewnie ma większe doświadczenie w "wojewodowaniu":P Idąc tym to... rozwiń

Avatar
5tru / 8 grudnia 2015 o 21:31

Cosik mi się wydaje że "tełoretyk " 'jak sto pięćdziesiąt.

Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 10:44
Byłem jego studentem. Według mnie właściwa osoba na właściwym miejscu.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 19:13
Ale b. prosze,niech Pan dba o zwierzaki bezdomne, Ten gest przyniesie Panu chwaly i wdziecznosci ludzkiej!!!! Jolanta lublinianka
Avatar
Che_niek / 9 grudnia 2015 o 20:54

czy będzie chodził w habicie???

Masz jakiś komleks?

Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 09:49

Pora na zmiany w LUW - Dośc patologii panującej w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Skarbu Państwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego !!!

Avatar
Gość / 9 grudnia 2015 o 09:38
dr hab. Przemysław Czarnek = inteligencja, rozsądek, kompetencja
Avatar
Rob / 9 grudnia 2015 o 08:39

Dr hab. Przemysław Czarnek jest dobrym kandydatem, prawnik, pracował w samorządzie terytorialnym więc zna specyfikę, pracował na kierowniczych stanowiskach i jest z Lublina.

Gdzie i kiedy pracował w samorządzie??? (w Radzyniu jego noga nigdy nie postała). Kierownicze stanowiska w administracji ?? - no chyba jaja sobie ktoś robi).

Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 23:27
Bardzo dobry wybór!
Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 23:06

Panie Profesorze serdeczne gratulacje od byłego studenta! Powodzenia! Lubelskie jest w dobrych rękach

przyłączam się i zgadzam w 100% :)

Avatar
Gość / 8 grudnia 2015 o 23:03

Ludzie, skąd ta krytyka? Czy ktoś z Was kiedykolwiek rozmawiał z tym człowiekiem, zna Jego poglądy, opinie na ważne kwestie? Od kiedy wykształcenie nie jest atutem, a czymś, co świadczy na czyjąś niekorzyść? Palikot też skończył KUL - i co?  Zupełnie nie rozumiem punktu widzenia większość osób, które skomentowały wybór P. Czarnka na nowego wojewodę. Człowiek jeszcze nie zaczął, a już go skreśliliście... To lepiej by było, żeby dotychczasowy wojewoda został na stanowisku? Pewnie ma większe doświadczenie w "wojewodowaniu":P Idąc tym tokiem rozumowania, nie powinniśmy wymieniać nikogo, bo przecież im dłużej ktoś piastuje jakąś funkcję, tym lepiej się na niej zna..

Ludzie, skąd ta krytyka? Czy ktoś z Was kiedykolwiek rozmawiał z tym człowiekiem, zna Jego poglądy, opinie na ważne kwestie? Od kiedy wykształcenie nie jest atutem, a czymś, co świadczy na czyjąś niekorzyść? Palikot też skończył KUL - i co?  Zupełnie nie rozumiem punktu widzenia większość osób, które skomentowały wybór P. Czarnka na nowego wojewodę. Człowiek jeszcze nie zaczął, a już go skreśliliście... To lepiej by było, żeby dotychczasowy wojewoda został na stanowisku? Pewnie ma większe doświadczenie w "wojewodowaniu":P Idąc tym to... rozwiń

Avatar
5tru / 8 grudnia 2015 o 21:31

Cosik mi się wydaje że "tełoretyk " 'jak sto pięćdziesiąt.

Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej
21 kwietnia 2018, 12:00

Wystawa "Mój Świat" w Galerii Krańcowej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Krańcowa (DDK Bronowice, ul. Krańcowa 106) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej XXIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Mój Świat. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu
PROBLEM

Działkowicze wrócili nad jeziora, a śmieci do lasu 0 3

Gmina Ludwin Jak co roku, wrócił problem śmieci nad jeziorami. Nie wszyscy właściciele działek rekreacyjnych podpisali umowy na wywóz odpadów, więc śmieci wyrzucają do lasów i rowów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Rzut karny podciął im skrzydła 9 4

PIŁKARSKA NICE I LIGA Zespół trenera Bogusława Baniaka mimo dobrej gry i kilku dogodnych okazji do zdobycia bramki przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Katem „zielono-czarnych” okazał się Kamil Zapolnik, który zdobył obie bramki dla gospodarzy

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze

Przebudowa ważnego ronda stanęła pod znakiem zapytania. Poszło o pieniądze 21 16

Pod znakiem zapytania stanęła przebudowa ronda przy Gali wraz z mostem na ul. Fabrycznej. W piątek okazało się, że w miejskiej kasie jest za mało pieniędzy na tę inwestycję. Najtańsza firma zażyczyła sobie prawie dwa razy więcej pieniędzy, niż ma do wydania Ratusz

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony
KUCHNIA

Do menu wprowadza je coraz więcej restauracji. Modne makarony 7 0

Coraz więcej restauracji wprowadza makarony do menu. Na talerzach pojawiły się nowe, intrygujące gatunki. Od wspaniałego casarecce, przez rozkoszne pizzi po strozapretti

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć?

Program TV: Filmowy weekend 20 - 22 kwietnia. Co warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. Horrory, ciekawe dramaty, widowiskowe kino akcji, filmy familijne. W ten weekend każdy powinien znaleźć coś dla siebie w ramówce naziemnych stacji telewizyjnych. Przedstawiamy subiektywny wybór kilku filmów, które warto zobaczyć w tych dniach w telewizji.

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej

Sprawdzili jakość paliw. Nie jest źle, ale może być lepiej 3 5

Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r.

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend

Kolejna przysięga "terytorialsów" już w ten weekend 0 8

W najbliższą niedzielę 54 ochotników Wojsk Obrony Terytorialnej złoży uroczystą przysięgę w Biłgoraju. Będą służyć w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”