poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Ogłosili przetarg na skrzyżowanie w Konopnicy. Będą światła

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2014, 20:45
Autor: Dominik Smaga

Do 1 grudnia przebudowane ma zostać skrzyżowanie al. Kraśnickiej z drogą wojewódzką 747 koło kościoła w Konopnicy. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wykonanie prac drogowych

Komplet projektów ze wszelkimi pozwoleniami musi być gotowy do końca sierpnia. Prace drogowe miałyby się zacząć we wrześniu.

Takie terminy zakłada samorząd Lublina, który pilotuje przebudowę skrzyżowania. Zrzucają się na nią także władze województwa i gmina Konopnica. Ma to rozwiązać problemy kierowców, którym trudno jest wyjechać z drogi 747 od strony Bełżyc i skręcić w lewo w kierunku Lublina. W przyszłości droga wojewódzka może być jeszcze bardziej obciążona ruchem, jeśli do użytku oddany zostanie nowy most na Wiśle w miejscowości Kamień.

Początkowo urzędnicy planowali tu sygnalizację świetlną, później przez pewien czas mówiono o innym rozwiązaniu przewidującym budowę ronda bez świateł. Ostatecznie stanęło jednak na sygnalizacji.

Przebudowa obejmie prawie 500 m drogi krajowej i 100 m wojewódzkiej. Z drogi wojewódzkiej nie będziemy wyjeżdżać już po skosie, ale pod kątem prostym. Ruchem sterować ma sygnalizacja świetlna, która ma dopasowywać długość zielonego światła do natężenia ruchu badanym przez zaplanowane tutaj kamery. Na drodze krajowej do jazdy na wprost będzie po jednym pasie ruchu, wydzielony będzie też pas dla pojazdów skręcających w lewo. Wzdłuż al. Kraśnickiej pojawi się nowe oświetlenie.

Sygnalizacja zostanie zamontowana nie tylko na tym skrzyżowaniu, ale też nieco wcześniej, przy wjeździe w ul. Bełżycką. Koncepcja przewiduje dwa przejścia dla pieszych przez drogę krajową. Jadąc w kierunku Lublina pierwsze z nich znajdzie się przed skrzyżowaniem z drogą wojewódzką, drugie tuż za ul. Bełżycką. Piesi, żeby przejść przez jezdnię będą musieli wcisnąć przycisk.

W trakcie robót drogowych kierowcy będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Ponadto w podobnym czasie przebudowywany ma być też odcinek al. Kraśnickiej od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do pętli trolejbusowej na Węglinie.
  Edytuj ten wpis
mivhsl
wiadukcik, estakadkę...
światłoczuły
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mivhsl
mivhsl (2 czerwca 2014 o 23:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A choćby po to ze ta ulica nadal będzie istnieć jako droga pewnie lokalna i ci co będą korzystać z niej trać by chcieli czasem wyjechać :)

Przecież nowa DW, którą budują od mostu w Kamieniu będzie biegła nowym śladem i tam głównie przeniesie się ruch od strony Bełżyc. Wszystkie materiały są ogólnie dostępne i jasno wynika z nich, że rondo będzie na krajowej 19-tce tuż obok stacji BP przed wiaduktem. Będzie to przecięcie DK i DW połączone z węzłem "Konopnica" na zachodniej obwodnicy (S-19). Nikt o zdrowych zmysłach jadąc od strony Bełżyc nie będzie się pchał na stary odcinek i wyjeżdżał przy kościele jak obecnie, skoro będzie nowa równiutka i szeroka droga wojewódzka z rondem na przecięciu z krajówką, ewentualnie wjazdem na ekspresówkęp
Po co komu te światła?

Rozwiń
wiadukcik, estakadkę...
wiadukcik, estakadkę... (2 czerwca 2014 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czyli że jak będzie duży ruch do Lublina, to z Bełżyc i tak nie wjadą na Kraśnicką, bo sznur samochodów, zatrzymywany przez kolejne światła, będzie sięgał tego skrzyżowania i jeszcze dalej. Dobrze zrozumiałem? Czy synchronizacja będzie taka zaj...??

Rozwiń
światłoczuły
światłoczuły (2 czerwca 2014 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A światła na Bełżyckiej dlatego, że tam pewnie mieszka mamusia albo ktoś inny z bliskiej rodziny tego kto wpadł na ten pomysł. Innego uzasadnienia nie znajduję. Chyba, że tenże pomysłowy Dobromir z UM ma interes w tym aby firma zainstalowała jak najwięcej  sygnalizatorów. Ja tez chcę jeden obok mojej chałupy, żeby cięgle czerwone świeciło się .....dla teściowej.

Rozwiń
olaboga
olaboga (2 czerwca 2014 o 13:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przecież nowa DW, którą budują od mostu w Kamieniu będzie biegła nowym śladem i tam głównie przeniesie się ruch od strony Bełżyc. Wszystkie materiały są ogólnie dostępne i jasno wynika z nich, że rondo będzie na krajowej 19-tce tuż obok stacji BP przed wiaduktem. Będzie to przecięcie DK  i DW połączone z węzłem "Konopnica" na zachodniej obwodnicy (S-19). Nikt o zdrowych zmysłach jadąc od strony Bełżyc nie będzie się pchał na stary odcinek i wyjeżdżał przy kościele jak obecnie, skoro będzie nowa równiutka i szeroka droga wojewódzka z rondem na przecięciu z krajówką, ewentualnie wjazdem na ekspresówkę.

Po co komu te światła?

Rozwiń
myślący
myślący (2 czerwca 2014 o 12:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Prędzej wybudują obwodnice LUBLINA , DĄBROWICA - KONOPONICA  jak to skrzyzowanie, jak oddadzą most w KAMIENIU i REMONT DROGI DO BEŁZYC  TO DOPIERO KOREK.. Tak się buduje jak autostrady  zamiast zrobić A2 od granicy do granicy i A4 tak samo  to  A2 konczy się na URSYNOWIE gdzie trzeba wybudować tunel pod Ursynowem dugi most na Wisle  to zajmne pół wieku.Początkowo A2 majo przebiegać łodz - góra kalwaria-pilawa -siedlce  ale warszawiacy chcieli mieć A4 do warszawy to teraz maja korki w warszawie tak samo bedzie i tu

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!