sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Ogólnopolski strajk w TVP. Pracownicy wyszli na deptak (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2014, 17:41
Autor: MC

- Walczymy przede wszystkim o godność zawodu dziennikarza - mówili pracownicy i sympatycy Telewizji Polskiej, którzy w piątek w południe manifestowali na deptaku. Sprzeciwiają się zmianom w sposobie zatrudniania, które planuje zarząd TVP.

- Walczymy o etaty dla pracowników Telewizji Polskiej. W tej chwili rozpoczął się wielki proces outsourcingu. Za chwilę ma zostać w ramach przetargu wyłoniona firma zewnętrzna, która przejmie pracowników spółki i staną się automatycznie jej pracownikami - wyjaśnia Agnieszka Drączkowska z TVP Lublin. - Występujemy tutaj w imieniu 550 osób: dziennikarzy, montażystów, charakteryzatorów i grafików, którzy jako pierwsi mają zostać przejęci przez inne firmy. - To, co się dzieje w naszym kraju, kwestia korporacjonizmu, który dociera również do mediów publicznych jest rzeczą wołającą o pomstę do nieba. Nie może tak być, że w mediach publicznych rządzą prawa korporacji, gdzie outsourcing jest jedyną metodą na to, żeby pozbyć się niewygodnych, nie wiem z jakich powodów, pracowników - dodaje Andrzej Brudziński, członek Rady Programowej Oddziału Telewizji Polskiej S.A. w Lublinie. - Walczymy o to, żeby nasi koledzy nie musieli martwić się o to, czy przedłużą im umowę czy nie, żeby to nie była umowa śmieciowa. Żeby mieli etat, bo im się to należy - dodaje Agnieszka Drączkowska. - Walczymy po prostu o naszą przyszłość. Strajkujących w Lublinie było niewielu. W piątek przez godzinę strajkowali także pracownicy TVP w stolicy i w innych oddziałach regionalnych. Zgodnie z planami restrukturyzacji TVP, do firmy zewnętrznej ma trafić blisko 550 dotychczasowych pracowników spółki. W spółce pozostanie ok. 220 dziennikarzy odpowiadających za emisję programów.

WIDEO

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: TVP TVP Lublin
okazjonalny telewidz
Jan
Lutek
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

okazjonalny telewidz
okazjonalny telewidz (8 lutego 2014 o 17:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I co teraz, dziennikarzyny? Opłacało się to chyżorujowe poplecznictwo i pełne oddanie? Posłusznie wychwalaliście jedynie słuszne opcje, pozbywając się rzetelności i obiektywizmu, to teraz macie. Przyszła kolej na was. I nie liczcie, że za wami teraz stanie społeczeństwo. Za zakłamanymi mediami nikt się teraz nie wstawi. DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ MISJĘ.

Rozwiń
Jan
Jan (8 lutego 2014 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

TYP Lublin trzeba zliwidować, poziom coraz gorszy, oglądalność żadna po co utrzymywać ten twór

Rozwiń
Lutek
Lutek (8 lutego 2014 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Witam! Po tych wypowiedziach stwierdzam,że zawiści i głupoty w naszym narodzie nie brakuje.

Popieram wasz protest. Jest to jednak jakiś krok do przodu.Kto tego nie widzi niech się leczy u okulisty,a najlepiej jeszcze dodatkowo u.....psychiatry. Przy okazji pozdrawiam red. p.Adama Sikorskiego i Jego ekipę.Dla krzykaczy zawistnych-autor (twórca) programu "Było nie minęło"-Jesteście wielcy-moje gratulacje.

"Było nie minęło"-sobota godz.18.oo .Czekam.

Rozwiń
...
... (8 lutego 2014 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Haha! Witamy w realnym świecie. Zdziwieni? Cała Polska pracuje na takich warunkach już od lat. Robicie z siebie pośmiewisko. Co ze sobą zrobicie? To samo co Kowalski i Wiśniewski gdy traci pracę. Litości.

Rozwiń
Jan
Jan (8 lutego 2014 o 08:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jesteście dyspozycyjni, tubami dzikiego kapitalizmu, bogaczy i kleru, no może z małymi wyjątkami.

Los biedaków jest wam obojętny. Nie liczcie na poparcie Polaków!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!