czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lublin

Ogólnopolski strajk w TVP. Pracownicy wyszli na deptak (wideo)

Dodano: 7 lutego 2014, 17:41
Autor: MC

- Walczymy przede wszystkim o godność zawodu dziennikarza - mówili pracownicy i sympatycy Telewizji Polskiej, którzy w piątek w południe manifestowali na deptaku. Sprzeciwiają się zmianom w sposobie zatrudniania, które planuje zarząd TVP.

- Walczymy o etaty dla pracowników Telewizji Polskiej. W tej chwili rozpoczął się wielki proces outsourcingu. Za chwilę ma zostać w ramach przetargu wyłoniona firma zewnętrzna, która przejmie pracowników spółki i staną się automatycznie jej pracownikami - wyjaśnia Agnieszka Drączkowska z TVP Lublin. - Występujemy tutaj w imieniu 550 osób: dziennikarzy, montażystów, charakteryzatorów i grafików, którzy jako pierwsi mają zostać przejęci przez inne firmy. - To, co się dzieje w naszym kraju, kwestia korporacjonizmu, który dociera również do mediów publicznych jest rzeczą wołającą o pomstę do nieba. Nie może tak być, że w mediach publicznych rządzą prawa korporacji, gdzie outsourcing jest jedyną metodą na to, żeby pozbyć się niewygodnych, nie wiem z jakich powodów, pracowników - dodaje Andrzej Brudziński, członek Rady Programowej Oddziału Telewizji Polskiej S.A. w Lublinie. - Walczymy o to, żeby nasi koledzy nie musieli martwić się o to, czy przedłużą im umowę czy nie, żeby to nie była umowa śmieciowa. Żeby mieli etat, bo im się to należy - dodaje Agnieszka Drączkowska. - Walczymy po prostu o naszą przyszłość. Strajkujących w Lublinie było niewielu. W piątek przez godzinę strajkowali także pracownicy TVP w stolicy i w innych oddziałach regionalnych. Zgodnie z planami restrukturyzacji TVP, do firmy zewnętrznej ma trafić blisko 550 dotychczasowych pracowników spółki. W spółce pozostanie ok. 220 dziennikarzy odpowiadających za emisję programów.

WIDEO

Czytaj więcej o: tvp TVP Lublin
okazjonalny telewidz
Jan
Lutek
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

okazjonalny telewidz
okazjonalny telewidz (8 lutego 2014 o 17:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I co teraz, dziennikarzyny? Opłacało się to chyżorujowe poplecznictwo i pełne oddanie? Posłusznie wychwalaliście jedynie słuszne opcje, pozbywając się rzetelności i obiektywizmu, to teraz macie. Przyszła kolej na was. I nie liczcie, że za wami teraz stanie społeczeństwo. Za zakłamanymi mediami nikt się teraz nie wstawi. DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ MISJĘ.

Rozwiń
Jan
Jan (8 lutego 2014 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

TYP Lublin trzeba zliwidować, poziom coraz gorszy, oglądalność żadna po co utrzymywać ten twór

Rozwiń
Lutek
Lutek (8 lutego 2014 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Witam! Po tych wypowiedziach stwierdzam,że zawiści i głupoty w naszym narodzie nie brakuje.

Popieram wasz protest. Jest to jednak jakiś krok do przodu.Kto tego nie widzi niech się leczy u okulisty,a najlepiej jeszcze dodatkowo u.....psychiatry. Przy okazji pozdrawiam red. p.Adama Sikorskiego i Jego ekipę.Dla krzykaczy zawistnych-autor (twórca) programu "Było nie minęło"-Jesteście wielcy-moje gratulacje.

"Było nie minęło"-sobota godz.18.oo .Czekam.

Rozwiń
...
... (8 lutego 2014 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Haha! Witamy w realnym świecie. Zdziwieni? Cała Polska pracuje na takich warunkach już od lat. Robicie z siebie pośmiewisko. Co ze sobą zrobicie? To samo co Kowalski i Wiśniewski gdy traci pracę. Litości.

Rozwiń
Jan
Jan (8 lutego 2014 o 08:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jesteście dyspozycyjni, tubami dzikiego kapitalizmu, bogaczy i kleru, no może z małymi wyjątkami.

Los biedaków jest wam obojętny. Nie liczcie na poparcie Polaków!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!