Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lutego 2014 r.
17:41
Edytuj ten wpis

Ogólnopolski strajk w TVP. Pracownicy wyszli na deptak (wideo)

Autor: Zdjęcie autora MC
15 14 A A

- Walczymy przede wszystkim o godność zawodu dziennikarza - mówili pracownicy i sympatycy Telewizji Polskiej, którzy w piątek w południe manifestowali na deptaku. Sprzeciwiają się zmianom w sposobie zatrudniania, które planuje zarząd TVP.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Walczymy o etaty dla pracowników Telewizji Polskiej. W tej chwili rozpoczął się wielki proces outsourcingu. Za chwilę ma zostać w ramach przetargu wyłoniona firma zewnętrzna, która przejmie pracowników spółki i staną się automatycznie jej pracownikami - wyjaśnia Agnieszka Drączkowska z TVP Lublin. - Występujemy tutaj w imieniu 550 osób: dziennikarzy, montażystów, charakteryzatorów i grafików, którzy jako pierwsi mają zostać przejęci przez inne firmy. - To, co się dzieje w naszym kraju, kwestia korporacjonizmu, który dociera również do mediów publicznych jest rzeczą wołającą o pomstę do nieba. Nie może tak być, że w mediach publicznych rządzą prawa korporacji, gdzie outsourcing jest jedyną metodą na to, żeby pozbyć się niewygodnych, nie wiem z jakich powodów, pracowników - dodaje Andrzej Brudziński, członek Rady Programowej Oddziału Telewizji Polskiej S.A. w Lublinie. - Walczymy o to, żeby nasi koledzy nie musieli martwić się o to, czy przedłużą im umowę czy nie, żeby to nie była umowa śmieciowa. Żeby mieli etat, bo im się to należy - dodaje Agnieszka Drączkowska. - Walczymy po prostu o naszą przyszłość. Strajkujących w Lublinie było niewielu. W piątek przez godzinę strajkowali także pracownicy TVP w stolicy i w innych oddziałach regionalnych. Zgodnie z planami restrukturyzacji TVP, do firmy zewnętrznej ma trafić blisko 550 dotychczasowych pracowników spółki. W spółce pozostanie ok. 220 dziennikarzy odpowiadających za emisję programów.
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
okazjonalny telewidz / 8 lutego 2014 o 17:20

I co teraz, dziennikarzyny? Opłacało się to chyżorujowe poplecznictwo i pełne oddanie? Posłusznie wychwalaliście jedynie słuszne opcje, pozbywając się rzetelności i obiektywizmu, to teraz macie. Przyszła kolej na was. I nie liczcie, że za wami teraz stanie społeczeństwo. Za zakłamanymi mediami nikt się teraz nie wstawi. DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ MISJĘ.

Avatar
Jan / 8 lutego 2014 o 12:08

TYP Lublin trzeba zliwidować, poziom coraz gorszy, oglądalność żadna po co utrzymywać ten twór

Avatar
Lutek / 8 lutego 2014 o 11:08

Witam! Po tych wypowiedziach stwierdzam,że zawiści i głupoty w naszym narodzie nie brakuje.

Popieram wasz protest. Jest to jednak jakiś krok do przodu.Kto tego nie widzi niech się leczy u okulisty,a najlepiej jeszcze dodatkowo u.....psychiatry. Przy okazji pozdrawiam red. p.Adama Sikorskiego i Jego ekipę.Dla krzykaczy zawistnych-autor (twórca) programu "Było nie minęło"-Jesteście wielcy-moje gratulacje.

"Było nie minęło"-sobota godz.18.oo .Czekam.

Avatar
... / 8 lutego 2014 o 09:32

Haha! Witamy w realnym świecie. Zdziwieni? Cała Polska pracuje na takich warunkach już od lat. Robicie z siebie pośmiewisko. Co ze sobą zrobicie? To samo co Kowalski i Wiśniewski gdy traci pracę. Litości.

Avatar
Jan / 8 lutego 2014 o 08:01

Jesteście dyspozycyjni, tubami dzikiego kapitalizmu, bogaczy i kleru, no może z małymi wyjątkami.

Los biedaków jest wam obojętny. Nie liczcie na poparcie Polaków!

Avatar
pas / 7 lutego 2014 o 22:26

sprywatyzować to badziewie czyli tzw.tvp !! tych darmozjadów i darmozjadki zapędzić dosypania wałów przeciwpowodziowych, roztopy za pasem!!

Avatar
Box / 7 lutego 2014 o 21:13

Bida bidą, a Pani Drączkowska na botoks ma...

Avatar
miodowicz / 7 lutego 2014 o 20:12

O przepraszam, a czy pracownicy TVP to jakiś lepszy gatunek ludzi?

Kasjerki z sklepach są wyoutsorcowane do g*wnianych agencji pośrednictwa, pracownicy techniczni u uczelni też wyoutsorcowani, w bankach też outsorcing albo własna działalność.

Nie mówię, że to jest dobre dla ludzi, ale takie czasy, wszystkim się pogorszyło, teraz czas na pracowników TVP, niech i oni zaznają tego miodu ...

Avatar
jj / 7 lutego 2014 o 20:04

Tych akurat nie jest żal..

Avatar
tom / 7 lutego 2014 o 20:02

Walczą o wlasne stołki i etaty. Nie walczą o tych co pracują na umowach śmieciowych lub samozatrudnieniu.

Avatar
okazjonalny telewidz / 8 lutego 2014 o 17:20

I co teraz, dziennikarzyny? Opłacało się to chyżorujowe poplecznictwo i pełne oddanie? Posłusznie wychwalaliście jedynie słuszne opcje, pozbywając się rzetelności i obiektywizmu, to teraz macie. Przyszła kolej na was. I nie liczcie, że za wami teraz stanie społeczeństwo. Za zakłamanymi mediami nikt się teraz nie wstawi. DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ MISJĘ.

Avatar
Jan / 8 lutego 2014 o 12:08

TYP Lublin trzeba zliwidować, poziom coraz gorszy, oglądalność żadna po co utrzymywać ten twór

Avatar
Lutek / 8 lutego 2014 o 11:08

Witam! Po tych wypowiedziach stwierdzam,że zawiści i głupoty w naszym narodzie nie brakuje.

Popieram wasz protest. Jest to jednak jakiś krok do przodu.Kto tego nie widzi niech się leczy u okulisty,a najlepiej jeszcze dodatkowo u.....psychiatry. Przy okazji pozdrawiam red. p.Adama Sikorskiego i Jego ekipę.Dla krzykaczy zawistnych-autor (twórca) programu "Było nie minęło"-Jesteście wielcy-moje gratulacje.

"Było nie minęło"-sobota godz.18.oo .Czekam.

Avatar
... / 8 lutego 2014 o 09:32

Haha! Witamy w realnym świecie. Zdziwieni? Cała Polska pracuje na takich warunkach już od lat. Robicie z siebie pośmiewisko. Co ze sobą zrobicie? To samo co Kowalski i Wiśniewski gdy traci pracę. Litości.

Avatar
Jan / 8 lutego 2014 o 08:01

Jesteście dyspozycyjni, tubami dzikiego kapitalizmu, bogaczy i kleru, no może z małymi wyjątkami.

Los biedaków jest wam obojętny. Nie liczcie na poparcie Polaków!

Avatar
pas / 7 lutego 2014 o 22:26

sprywatyzować to badziewie czyli tzw.tvp !! tych darmozjadów i darmozjadki zapędzić dosypania wałów przeciwpowodziowych, roztopy za pasem!!

Avatar
Box / 7 lutego 2014 o 21:13

Bida bidą, a Pani Drączkowska na botoks ma...

Avatar
miodowicz / 7 lutego 2014 o 20:12

O przepraszam, a czy pracownicy TVP to jakiś lepszy gatunek ludzi?

Kasjerki z sklepach są wyoutsorcowane do g*wnianych agencji pośrednictwa, pracownicy techniczni u uczelni też wyoutsorcowani, w bankach też outsorcing albo własna działalność.

Nie mówię, że to jest dobre dla ludzi, ale takie czasy, wszystkim się pogorszyło, teraz czas na pracowników TVP, niech i oni zaznają tego miodu ...

Avatar
jj / 7 lutego 2014 o 20:04

Tych akurat nie jest żal..

Avatar
tom / 7 lutego 2014 o 20:02

Walczą o wlasne stołki i etaty. Nie walczą o tych co pracują na umowach śmieciowych lub samozatrudnieniu.

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 0 0

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 8 3

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 14 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 218 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 7

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!