niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Okładka informatora ZOOM szokuje radnych PiS

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2013, 14:47
Autor: (rp)

Na okładce najnowszego ZOOM-a jest krzesło i kawałek oparcia z innego mebla (Paweł Buczkowski)
Na okładce najnowszego ZOOM-a jest krzesło i kawałek oparcia z innego mebla (Paweł Buczkowski)

Radnych PiS zbulwersowała okładka finansowanego przez kasę miasta Lubelskiego Informatora Kulturalnego ZOOM.

"Kolejny numer Lubelskiego Informatora Kulturalnego ZOOM szokuje treścią graficzną wyrażoną na okładce. Tego typu przedstawianie sztuki w naszym mieście jest niezrozumiałe dla większości mieszkańców. Wielu z nich, również radni PiS, jest wręcz zbulwersowanych kolejnymi prezentacjami grafik na okładkach miesięcznika ZOOM” napisał do lubelskich redakcji szef klubu radnych PiS Sylwester Tułajew.

Dlatego PiS chce żeby podczas Rady Miasta 28 lutego prezydent Krzysztof Żuk wytłumaczył m. in. kto odpowiada za ilustracje na okładkach ZOOM, co mają wyrażać te grafiki i jaki cel chce osiągnąć miasto poprzez taki, a nie inny dobór treści na okładkach pisma.

- To rodzaj żartu graficznego przedstawiającego kanapę siedzącą na krześle. To nie jest wybitnie kontrowersyjna praca. Naszym celem nie jest szokowanie czy prowokowanie tylko przedstawianie lubelskich artystów. Mam do nich zaufanie, daję swobodę i nie chcę wprowadzać cenzury. Naturalnie jak w każdej redakcji przed drukiem oceniamy czy materiał nadaje się do publikacji – mówi Miłosz Zieliński redaktor naczelny ZOOM.

Dodaje: - Absolutnie nie będę tłumaczył o co chodziło artyście, nie chcę też zastanawiać się z czym się radnym PiS kojarzy zdjęcie na okładce.

Co roku okładki do informatora przygotowuje inny artysta. Teraz jest to Paweł Bajew. - Robię to co robię. Nie muszę się tłumaczyć. Ja na tej okładce nie widzę nic poza krzesłem i oparciem od kanapy. Mam takie podejście: ja ci daję obraz i możesz go dowolnie odebrać. Dziwna sprawa, że radni są tak zbulwersowani – stwierdza Bajew.

ZOOM już wcześniej drażnił radnych PiS. Dlatego krytykowali prezydenta i miejskich urzędników m. in. za prowokujące i kontrowersyjne felietony Jarosława Koziary. Dopytywali rok temu ile pieniędzy dostaje za nie z kasy miasta Koziara (po 100 zł od sztuki) lub obficie cytowali na Radzie Miasta fragmenty jego tekstów.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
LUBLA
LUBLA
Grzegorz
(53) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

LUBLA
LUBLA (10 maja 2013 o 13:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czytam ZOOM od kilu lat. Okładki bardzo brzydkie, jakby redakcja usiłowała zniechęcić do przeczytania . A przecież to przewodnik po kulturze Lublina, dla wszystkich umiejących czytać, a nie tylko dla znajomych Koziary czy innych "znakomitości". Przewodnik wydawany jest za pieniądze samorządu dla obywateli miejscowych i przyjezdnych...Jest to więc także prezentacja kultury lubelskiej (nie tylko Lublina). ..Może na próbę niech redakcja wyda np. 1000 sztuk za własne pieniądze i sprawdzi, czy forma i treść przyciągnie klientów? ...Może ogłaszać konkursy na informator?...Zorganizować wystawę "dzieł" plastycznych prezentowanych w ZOOM-ie...Sprawdzić (np. w gimnazjum i liceum, na ulicy) z jakim skutkiem czytelnik zorientuje się na podstawie informatora w kulturze miesiąca...Wygląda mi na to, że redakcja ZOOM "jedzie na prowokacji", jakoby to była formuła artystyczna...No cóż, jeśli Lublin ma być stolicą Palikota, to zrozumiałe. Ale niech wobec tego Palikot płaci za to..Na razie ZOOM jest wizytówką władz Lublina, a PiS nie ma tu nic do gadania, jak udowodniła awantura dotycząca ZOOM.
Rozwiń
LUBLA
LUBLA (10 maja 2013 o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czytam ZOOM od kilu lat. Okładki bardzo brzydkie, jakby redakcja usiłowała zniechecić do przeczytania . A przecież to przewodnik po kulturze Lublina, dla wszystkich umiejących czytać, a nie tylko dla znajomych Koziary czy innych "znakomitości". Przewodnik wydawany jest za pieniądze samorządu dla obywateli miejscowych i przyjezdnych...Jest to więc także prezentacja kultury lubelskiej (nie tylko Lublina). ..Może na próbę niech redakcja wyda np. 1000 sztuk za własne pieniądze i sprawdzi, czy forma i treść przyciągnie klientów? ...Może ogłaszać konkursy na informator?...Zorganizować wystawę "dzieł" plastycznych prezentowanych w ZOOM-ie...Sprawdzić (np. w gimnazjum i liceum, na ulicy) z jakim skutkiem czytelnik zorientuje się na podstawie informatora w kulturze miesiąca...Wygląda mi na to, że redakcja ZOOM "jedzie na prowokacji", jakoby to była formuła artystyczna...No cóż, jeśli Lublin ma być stolicą Palikota, to zrozumiałe. Ale niech wobec tego Palikot płaci za to..Na razie ZOOM jest wizytówką władz Lublina, a PiS nie ma tu nic do gadania, jak udowodniła awantura dotycząca ZOOM.
Rozwiń
Grzegorz
Grzegorz (26 lutego 2013 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Maju głodny o chlebie ....
Rozwiń
Maja
Maja (21 lutego 2013 o 14:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja widzę penisa i myślę, że tyle warta jest ta okładka co centrum kultury i całe warsztay kultury w Lublinie. A Żuka nikt nie oszuka:) bo niczego nie widzi. Nawet tego jak źle jest w tym mieście, a daje kasę na takich baranów.
Rozwiń
dziadunio
dziadunio (19 lutego 2013 o 19:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#000000][font=Georgia, Helvetica, sans-serif][size=4][background=rgb(252, 252, 252)]Ja myślę, że ta alegoria to personifikacja a być może nawet antropormo­fi­za­cja polegająca na metaforycznym przedstawieniu konferencji prasowej, gdzie prezes w związku z sermocinatio nadaje konferencji szczególnego waloru przez zabieg factio personae uzyskuje status zbliżony do dramatis persona. W tym moralitecie wtóruje prezesowi widoczny na drugim planie konferansjer złotousty Adam H. Oczywiście alogerezy są w stanie dokonać tylko słuchacze jedynie słusznego radia.[/background][/size][/font][/color]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (53)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!