Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 kwietnia 2016 r.
18:35

Olimpiada Matematyczna w Lublinie. Kto wygrał?

Autor: Zdjęcie autora ask
1 9 A A

Piotr Ambroszczyk z II LO w Końskich, Radomił Baran i Mateusz Kobak z LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie, Grzegorz Dłużewski z ZS Mikołaja Kopernika w Toruniu, Adam Klukowski z XIV O w Warszawie, Jakub Ochnik z LO w Kolegium Świętej Rodziny w Łomiankach oraz Paweł Piwek z LO im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach wygrali organizowany w Lublinie finał LXVII Olimpiady Matematycznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Współorganizatorem Olimpiady, której finał po raz pierwszy w historii odbył się w Lublinie. było Prywatne Gimnazjum i Liceum im. Królowej Jadwigi oraz Komitet Główny Olimpiady Matematycznej.

– W czterodniowych finałach udział wzięło 113 uczniów z całej Polski. Mimo że to trudna olimpiada otwarta, w której udział biorą licealiści do finałów dostało się dwóch gimnazjalistów. Zaprezentowali naprawdę bardzo wysoki poziom – mówi Grzegorz Szymczak, właściciel Prywatnego Gimnazjum i Liceum im. Królowej Jadwigi.

Podczas dwóch pierwszych dni uczniowie musieli rozwiązać po pięć matematycznych zadań. W tym czasie ich opiekunowie wzięli udział w warsztatach matematycznych prowadzonych przez profesorów z komitetu olimpiady. Trzeci dzień poświęcony był na zwiedzanie Lublina i Kazimierza Dolnego. Czwartego ogłoszono zaś wyniki. – Finalista Olimpiady Matematycznej należy do ścisłej elity matematycznej. Jak wiadomo matematyka jest królową nauk, więc zgodnie z zasadą przechodniości implikacji każdy finalista jest królem lub królową nauki. Jednak, żeby osiągnąć sukces w życiu trzeba być człowiekiem pokornym. To pokora w połączeniu z talentem czyni człowieka wielkim – podkreślał podczas uroczystego finału Szymczak.

W sobotę 49. uczestników matematycznych zmagań otrzymało tytuł laureatów. Po raz pierwszy w historii maksymalną liczbę punktów 36 uzyskało aż 7 finalistów. Sześciu najlepszych laureatów reprezentować będzie w lipcu Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Honkongu oraz w czerwcu XVI Czesko-Polsko-Słowackche Zawodach Matematycznych.

Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 21:03
wow!!!! nauka matematyki warszawa ***warszawa.dlastudenta.pl/studia/artykul/jaki_powinien_byc_dobry_korepetytor_matematyki,117995.html
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 05:34
Za późno, bo dowód hipotezy Goldbacha jest opublikowany przez pismo naukowe i mam certyfikat - nie tylko na ten dowód.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 05:31
Uważam, że podałem przepiękny dowód hipotezy Golbacha. Dostrzeżenie tego jest tylko moje, ale gdy ktoś je zobaczy, to powie: KAŻDY MÓGŁ TO ZROBIĆ. Każdy? No to niech każdego ogłoszą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 05:24
Bez urazy, bo mam inne zdanie. Istnieją wspaniałe matematyczki i wspaniałe szachistki. Zatem generalnie mężczyźni są szybsi w biegach, nie tylko na 100 metrów. Zdaje się, że implikacja jest prawdziwa, choć jej poprzednik niewiele ma wspólnego z jej następnikiem. Mnóstwo młodych dziewcząt posiada matematyczny talent, , ale nikt ich nie zmusi do studiowania matematyki. Kto wykradł mi funkcję podatkową, która zastępuje dowolną liczbę progów podatkowych? Idea mojego ISBP, a więc ISBP zasługuje na trzy nagrody Nobla: pokojową, ekonomiczną i matematyczną (Medal Abela). Nie ma takiej możliwości, aby ktokolwiek i kiedykolwiek na świecie wymyślił lepsze od moich systemy: emerytalny, rentowy, zasiłkowy, zdrowotny i podatkowy. Zrozumiano? Beala rozkmieniłem tylko ja. Gdzie jest za to 1 000 000 USD? Nie ma i nie będzie, gdyż pismo naukowe nie jest renomowane i szanowane. Gdzie jest 1 000 000 USD dla mnie za odrzucenie hipotezy Bircha ... ? Tylko ja na świecie udowodniłem WTF. Kto to potwierdzi?
Bez urazy, bo mam inne zdanie. Istnieją wspaniałe matematyczki i wspaniałe szachistki. Zatem generalnie mężczyźni są szybsi w biegach, nie tylko na 100 metrów. Zdaje się, że implikacja jest prawdziwa, choć jej poprzednik niewiele ma wspólnego z jej następnikiem. Mnóstwo młodych dziewcząt posiada matematyczny talent, , ale nikt ich nie zmusi do studiowania matematyki. Kto wykradł mi funkcję podatkową, która zastępuje dowolną liczbę progów podatkowych? Idea mojego ISBP, a więc ISBP zasługuje na trzy nagrody Nob... rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 22:21
pośród zwycięzców nie ma żadnej kobiety... Szowinizm! Seksizm! brak równych szans dla kobiet i facetów! Wyniki olimpiady pokazują, jak wiele musi się jeszcze zmienić w tym kraju...
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 21:29
jeżeli już, to były Igrzyska Matematyczne,jak zwykle durniom sie zdawało ,ze wojski gra jeszcze a, to.... wszedzie to niedouczone ciemniactwo
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 20:35
Nie wparuj się w jeden punkt, bo ani kot ani mysz nie przejdą przez Twoje klepicho. Tylko mi nie mów, że każdy sądzi wg siebie, gdyż moje klepicho było i jest sprawne. Z WTF zapoznali mnie studenci matematyki po tym, jak wspólnie ze studentami ekonomii uznali moje Idealne Serce Budżetu Państwa. Żaden z Was nie ma najmniejszych szans dorównać mi kalibrem wyników, mimo, iż różnica pomiędzy nami będzie taka, jak między wielkokrotnym rajdowym mistrzem świata, a amatorem - na Waszą korzyść. Tu nie decyduje znajomość narzędzi matematyki, lecz coś innego. Nie będę się wysilał, aby to wyłuszczyć. Na pewno życzę wam jak najlepiej, niezależnie od Waszego stosunku do mnie. Gdybym miał spaprane klepicho, to od roku 1991 dotychczas nie mielibyśmy tego, co uważam za swoje najpiękniejsze wnioski twórcze w dziedzinie matematyki, ekonomii i fizyki. Stop, najwięksi tego nie dokonali. Zrozumiano? Faktem jest, że istnieją wnioski nieporównanie piękniejsze, trudniejsze i bardziej przydatne, niż moje, jednakże ich autorzy nie mieli najmniejszych szans na rozkmienienie tych problemów, które dane było rozkmienić tylko mnie. Google: lwgula
Nie wparuj się w jeden punkt, bo ani kot ani mysz nie przejdą przez Twoje klepicho. Tylko mi nie mów, że każdy sądzi wg siebie, gdyż moje klepicho było i jest sprawne. Z WTF zapoznali mnie studenci matematyki po tym, jak wspólnie ze studentami ekonomii uznali moje Idealne Serce Budżetu Państwa. Żaden z Was nie ma najmniejszych szans dorównać mi kalibrem wyników, mimo, iż różnica pomiędzy nami będzie taka, jak między wielkokrotnym rajdowym mistrzem świata, a amatorem - na Waszą korzyść. Tu nie decyduje znaj... rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 19:01
Do młodych ubezwłasnowolnionych przez dorosłych drani ... . Andrew John Wiles otrzymał Nagrodę Nobla w postaci Madalu Abela nie tyle za rzekomy dowód WTF, co za potworną dramaturgię jego powstawania na poddaszu w pełnej konspiracji. Fałszywą ideę dowodu Wilesa odkrył Barry Mazur, ale na nic się to zdało, bowiem w polu absurdów ciężko jest formułować zdania logiczne. Bajecznie proste rozwiązania wielkich problemów matematyki nie mają racji bytu, gdyż swoją oczywistością zachwycają jedynie ich AUTHORA, który zdaniem Wielkich nie rozumie, że niczego nie dokonał i nie pojmuje sedna problemów, które muszą pozostać nadal otwartymi. Wyniki jakiegoś Polaczka to żadne wyniki. Należy je rychle usunąć zewsząd, albowiem powodują smutne zdumienie wśród specjalistów i spychają wielkie problemy Królowej Nauk z topu. Takich amatorków sensacji jak LWG należy skutecznie uciszać, gdyż przynoszą wielkie straty dla nauki świata. Mniemam, iż kumam i jarzę co nieco. TRACISZ CZAS. NIE ISTNIAŁEŚ, NIE ISTNIEJESZ I NIE ZAISTNIEJESZ. LONDYN CI NA TO NIE POZWOLI, NIE MÓWIĄC O RESZCIE CAŁEGO ŚWIATA. PA!!!!
Do młodych ubezwłasnowolnionych przez dorosłych drani ... . Andrew John Wiles otrzymał Nagrodę Nobla w postaci Madalu Abela nie tyle za rzekomy dowód WTF, co za potworną dramaturgię jego powstawania na poddaszu w pełnej konspiracji. Fałszywą ideę dowodu Wilesa odkrył Barry Mazur, ale na nic się to zdało, bowiem w polu absurdów ciężko jest formułować zdania logiczne. Bajecznie proste rozwiązania wielkich problemów matematyki nie mają racji bytu, gdyż swoją oczywistością zachwycają jedynie ich AUTHORA, który zdaniem Wielkich nie rozumie, że ni... rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 18:50
gratulacje za wiedzę i pracowitość
Avatar
Gość / 8 listopada 2016 o 21:03
wow!!!! nauka matematyki warszawa ***warszawa.dlastudenta.pl/studia/artykul/jaki_powinien_byc_dobry_korepetytor_matematyki,117995.html
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 05:34
Za późno, bo dowód hipotezy Goldbacha jest opublikowany przez pismo naukowe i mam certyfikat - nie tylko na ten dowód.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 05:31
Uważam, że podałem przepiękny dowód hipotezy Golbacha. Dostrzeżenie tego jest tylko moje, ale gdy ktoś je zobaczy, to powie: KAŻDY MÓGŁ TO ZROBIĆ. Każdy? No to niech każdego ogłoszą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 05:24
Bez urazy, bo mam inne zdanie. Istnieją wspaniałe matematyczki i wspaniałe szachistki. Zatem generalnie mężczyźni są szybsi w biegach, nie tylko na 100 metrów. Zdaje się, że implikacja jest prawdziwa, choć jej poprzednik niewiele ma wspólnego z jej następnikiem. Mnóstwo młodych dziewcząt posiada matematyczny talent, , ale nikt ich nie zmusi do studiowania matematyki. Kto wykradł mi funkcję podatkową, która zastępuje dowolną liczbę progów podatkowych? Idea mojego ISBP, a więc ISBP zasługuje na trzy nagrody Nobla: pokojową, ekonomiczną i matematyczną (Medal Abela). Nie ma takiej możliwości, aby ktokolwiek i kiedykolwiek na świecie wymyślił lepsze od moich systemy: emerytalny, rentowy, zasiłkowy, zdrowotny i podatkowy. Zrozumiano? Beala rozkmieniłem tylko ja. Gdzie jest za to 1 000 000 USD? Nie ma i nie będzie, gdyż pismo naukowe nie jest renomowane i szanowane. Gdzie jest 1 000 000 USD dla mnie za odrzucenie hipotezy Bircha ... ? Tylko ja na świecie udowodniłem WTF. Kto to potwierdzi?
Bez urazy, bo mam inne zdanie. Istnieją wspaniałe matematyczki i wspaniałe szachistki. Zatem generalnie mężczyźni są szybsi w biegach, nie tylko na 100 metrów. Zdaje się, że implikacja jest prawdziwa, choć jej poprzednik niewiele ma wspólnego z jej następnikiem. Mnóstwo młodych dziewcząt posiada matematyczny talent, , ale nikt ich nie zmusi do studiowania matematyki. Kto wykradł mi funkcję podatkową, która zastępuje dowolną liczbę progów podatkowych? Idea mojego ISBP, a więc ISBP zasługuje na trzy nagrody Nob... rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 22:21
pośród zwycięzców nie ma żadnej kobiety... Szowinizm! Seksizm! brak równych szans dla kobiet i facetów! Wyniki olimpiady pokazują, jak wiele musi się jeszcze zmienić w tym kraju...
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 21:29
jeżeli już, to były Igrzyska Matematyczne,jak zwykle durniom sie zdawało ,ze wojski gra jeszcze a, to.... wszedzie to niedouczone ciemniactwo
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 20:35
Nie wparuj się w jeden punkt, bo ani kot ani mysz nie przejdą przez Twoje klepicho. Tylko mi nie mów, że każdy sądzi wg siebie, gdyż moje klepicho było i jest sprawne. Z WTF zapoznali mnie studenci matematyki po tym, jak wspólnie ze studentami ekonomii uznali moje Idealne Serce Budżetu Państwa. Żaden z Was nie ma najmniejszych szans dorównać mi kalibrem wyników, mimo, iż różnica pomiędzy nami będzie taka, jak między wielkokrotnym rajdowym mistrzem świata, a amatorem - na Waszą korzyść. Tu nie decyduje znajomość narzędzi matematyki, lecz coś innego. Nie będę się wysilał, aby to wyłuszczyć. Na pewno życzę wam jak najlepiej, niezależnie od Waszego stosunku do mnie. Gdybym miał spaprane klepicho, to od roku 1991 dotychczas nie mielibyśmy tego, co uważam za swoje najpiękniejsze wnioski twórcze w dziedzinie matematyki, ekonomii i fizyki. Stop, najwięksi tego nie dokonali. Zrozumiano? Faktem jest, że istnieją wnioski nieporównanie piękniejsze, trudniejsze i bardziej przydatne, niż moje, jednakże ich autorzy nie mieli najmniejszych szans na rozkmienienie tych problemów, które dane było rozkmienić tylko mnie. Google: lwgula
Nie wparuj się w jeden punkt, bo ani kot ani mysz nie przejdą przez Twoje klepicho. Tylko mi nie mów, że każdy sądzi wg siebie, gdyż moje klepicho było i jest sprawne. Z WTF zapoznali mnie studenci matematyki po tym, jak wspólnie ze studentami ekonomii uznali moje Idealne Serce Budżetu Państwa. Żaden z Was nie ma najmniejszych szans dorównać mi kalibrem wyników, mimo, iż różnica pomiędzy nami będzie taka, jak między wielkokrotnym rajdowym mistrzem świata, a amatorem - na Waszą korzyść. Tu nie decyduje znaj... rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 19:01
Do młodych ubezwłasnowolnionych przez dorosłych drani ... . Andrew John Wiles otrzymał Nagrodę Nobla w postaci Madalu Abela nie tyle za rzekomy dowód WTF, co za potworną dramaturgię jego powstawania na poddaszu w pełnej konspiracji. Fałszywą ideę dowodu Wilesa odkrył Barry Mazur, ale na nic się to zdało, bowiem w polu absurdów ciężko jest formułować zdania logiczne. Bajecznie proste rozwiązania wielkich problemów matematyki nie mają racji bytu, gdyż swoją oczywistością zachwycają jedynie ich AUTHORA, który zdaniem Wielkich nie rozumie, że niczego nie dokonał i nie pojmuje sedna problemów, które muszą pozostać nadal otwartymi. Wyniki jakiegoś Polaczka to żadne wyniki. Należy je rychle usunąć zewsząd, albowiem powodują smutne zdumienie wśród specjalistów i spychają wielkie problemy Królowej Nauk z topu. Takich amatorków sensacji jak LWG należy skutecznie uciszać, gdyż przynoszą wielkie straty dla nauki świata. Mniemam, iż kumam i jarzę co nieco. TRACISZ CZAS. NIE ISTNIAŁEŚ, NIE ISTNIEJESZ I NIE ZAISTNIEJESZ. LONDYN CI NA TO NIE POZWOLI, NIE MÓWIĄC O RESZCIE CAŁEGO ŚWIATA. PA!!!!
Do młodych ubezwłasnowolnionych przez dorosłych drani ... . Andrew John Wiles otrzymał Nagrodę Nobla w postaci Madalu Abela nie tyle za rzekomy dowód WTF, co za potworną dramaturgię jego powstawania na poddaszu w pełnej konspiracji. Fałszywą ideę dowodu Wilesa odkrył Barry Mazur, ale na nic się to zdało, bowiem w polu absurdów ciężko jest formułować zdania logiczne. Bajecznie proste rozwiązania wielkich problemów matematyki nie mają racji bytu, gdyż swoją oczywistością zachwycają jedynie ich AUTHORA, który zdaniem Wielkich nie rozumie, że ni... rozwiń
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 18:50
gratulacje za wiedzę i pracowitość
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 44

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 1

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 17

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!