poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Opony gryzą nas w oczy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 stycznia 2006, 20:19
Autor: Marcin Nowak

Ten zakład zatruwa nam życie – twierdzą mieszkańcy ulicy Rejtana. Nie pomogły prośby, czy petycje wysyłane do różnych instytucji. Wulkanizacja działa nadal, a urzędnicze kontrole nie rozwiązały problemu.

– Kiedyś była to jedna z najpiękniejszych ulic Lublina – żali się pani Krystyna, mieszkanka dzielnicy Dziesiąta. – Dzisiaj mieszkać tu to istny koszmar.
Kłopoty zaczęły się, gdy na ul. Rejtana powstał zakład wulkanizacyjny. Hałas stał się nie do zniesienia. Odpady wyrzucane są bezpośrednio na ulicę, gdzie leżą tygodniami. A smród z zakładu zatruwa ludzi i drzewa.
– Wielokrotnie interweniowaliśmy u właściciela, ale zbywał nas śmiechem – denerwuje się pan Ludwik. – I mówił, że to nie nasza sprawa co robi u siebie w pracy. Napisaliśmy skargę do Urzędu Miasta.
Pismo trafiło do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w lipcu ubiegłego roku. Natychmiast przeprowadziliśmy tam kontrolę – mówi Marian Stani, dyrektor WOŚ. – Ale gdy na miejscu zjawili się inspektorzy, zakład nie prowadził żadnej działalności. Ustalaliśmy natomiast, że budynek nie spełnia wielu wymogów do prowadzenia tego typu usług.
Sprawę bada również Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. – Mamy wątpliwości, czy budynek, w którym mieści się zakład wulkanizacyjny, posiada zgodę na użytkowanie. Z ostateczną oceną chciałbym jednak poczekać do zakończenia kontroli – wyjaśnia nam Stanisław Bicz, dyrektor PINB.
Kiedy się zakończy? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że firma zarejestrowana jest przy ulicy Kunickiego 176. Tymczasem działa w budynku przy Rejtana. A zgodnie z przepisami musi świadczyć usługi tam, gdzie jest zarejestrowana.
– Każdą zmianę miejsca prowadzenia działalności firmy trzeba nam zgłosić w ciągu 14 dni – wyjaśnia Andrzej Michalik, kierownik referatu ewidencji działalności gospodarczej Urzędu Miasta. – Jeżeli właściciel tego nie zrobił, narusza prawo i możemy usunąć firmę z rejestru. Na pewno zajmiemy się tą sprawą.
– Nikomu nie szkodzę, nikogo nie zatruwam, a już na pewno nie łamię prawa – broni się Roman Wojciechowski, właściciel firmy. Kontrole w moim zakładzie nie wykazały żadnych uchybień. Takie oskarżenia to zemsta ludzi, którzy nie mają szacunku do ciężkiej pracy. I zwykła podłość.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!