wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Opóźni się remont szkoły na Czechowie. Jest awaryjny plan

Dodano: 20 lipca 2016, 11:34
Autor: Dominik Smaga

To już pewne: nie będą gotowe na czas sale lekcyjne urządzane na Czechowie dla szkoły specjalnej z ul. Bronowickiej. Wykonawca prac ma duże opóźnienie, w Ratuszu trzeba było opracowywać plan awaryjny.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Nowe sale lekcyjne dla Szkoły Podstawowej nr 26 Specjalnej powstają w budynku przy Kurantowej 5, który niegdyś był miejskim żłobkiem, potem prywatną szkołą, a na koniec znów stał się własnością miasta. Właśnie tu przygotowywana jest filia szkoły zaplanowana dla 50 uczniów, głównie z autyzmem. Wszystko po to, by mieli lepsze warunki, niż w głównej siedzibie przy Bronowickiej. Na Czechowie stworzone mają być dla nich m.in. specjalistyczne sale do zajęć rehabilitacyjno-rewalidacyjnych, w tym np. ruchowych, malarskich lub garncarskich. Koszt przebudowy to ponad 2,1 mln złotych.

Roboty budowlane w szkole miały się zakończyć w takim terminie, by uczniowie mogli tu zacząć lekcje już od września. – Przy tym tempie prac to już nierealne – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. – Byłem na tej budowie i mogę powiedzieć, że nawet gdyby postawiono tu armię ludzi, to z powodów czysto technologicznych nie jest możliwe zakończenie prac w terminie.

W Urzędzie Miasta odbyła się specjalna narada w sprawie szkoły przy Kurantowej. Konkluzja? Przeprowadzkę trzeba odłożyć.

– Dopóki wykonawca nie ukończy prac, dzieci pozostaną przy Bronowickiej – informuje Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. Teoretycznie możliwe byłoby też przeniesienie lekcji do wolnych sal, które są w kilku różnych szkołach, ale częste przeprowadzki raczej nie pomogłyby uczniom wymagającym szczególnego podejścia.

– Dyrekcja szkoły opracowuje już symulację planu lekcji. Pokaże ona, czy uda się zachować dotychczasowe godziny nauki, czy też trzeba je będzie przedłużyć o jedną lekcję – dodaje Mazurek-Podleśna.

Znaczące opóźnienie w pracach budowlanych może być dla miasta powodem do zerwania umowy z wykonawcą robót, ale urzędnicy wprost przyznają, że byłoby z tego więcej szkody niż pożytku. Konieczne byłoby przeprowadzenie inwentaryzacji już wykonanych prac, przerobienie dokumentacji i ogłoszenie przetargu na dokończenie przebudowy. A to mogłoby sporo potrwać. Znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że miasto sięgnie po finansowe kary umowne pomniejszając wynagrodzenie wykonawcy robót.

Użytkownik niezarejestrowany
Czechosław
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 lipca 2016 o 12:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To Dziady!
Rozwiń
Czechosław
Czechosław (20 lipca 2016 o 14:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co robi w tej materii naczelnik dzielnicy imć pan Piotr-uś Żygan-ek ? Bierze forsę z dwóch żródeł z UM i Rady Dzielnicy !
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2016 o 13:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zdjęcie nie odpowiada rzeczywistości. Jest to o tyle ważne, że trwa tam remont kapitalny obejmujący m. innymi wymianę pokrycia dachowego, podłóg, okien, drzwi, armatury, itp. itd. Smaczku dodaje fakt, iż poprzedni właściciel został zwolniony przez miasto z obowiązku zwrotu bonifikaty udzielonej kiedyś w ramach dzierżawy obiektu. Zestawcie sobie później te kwoty z ceną za jaką miasto sprzedało byłemu dzierżawcy tego obiektu szkołę po generalnym remoncie przy Al. Warszawskich i będziecie mieli komplet informacji.
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2016 o 13:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na 1 września 2017 to powinni zdążyć. Szkoda, że p. redaktor nie wstawił również zdjęcia jak wygląda obecnie budynek bo to zdjęcie to chyba z 2014 roku jest
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2016 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wczoraj przechodzilem obok szkoly o godz. 15,10, nie widziale zywej duszy na placu budowy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!